טיילת חוט השני

30/12/2015 י"ח טבת תשע"ו

טיילת נוף לאורך רחוב שני (שכונת אבני חן) הצופה לפארק ענבה וערוץ נחל ענבה מדרום.

נחל ענבה הוא הנחל המרכזי העובר בתחומה של העיר מודיעין מכבים רעות. הנחל הוא נחל אכזב החוצה את העיר ממזרח למערב ומתחבר לנחל איילון. השם ענבה נגזר משמו של היישוב העתיק בית ענבה, יישוב קדום שיש הרואים בו את שימור שמם ומקום מושבם של כוהנים ממשפחת ענובאיי לאחר חורבן בית שני, השם ענוב או בית ענבה מופיע גם במפת מידבא – פסיפס מהתקופה הביזנטית.

איך מגיעים: הגעה לשד' עמק זבולון אל מגרש החנייה הצפוני של פארק ענבה. מסלול הליכה מהכניסה לטיילת סמוך לאנדרטת ההנצחה לחללי מערכות ישראל.

טיילת חוט השני
טיילת חוט השני

השם הקדום השתמר גם בשמו של הכפר הערבי עינאבה. תל בית ענבה/עינאבה שוכן סמוך לנחל, במערב תחום העיר מודיעין בקרבת מחלף ענבה.

חלקו המרכזי, העמוק והיפה של הנחל נמשך מפארק ענבה מערבה, למרגלות טיילת חוט השני ומערבה לה. עומק הנחל וצורתו מעידים על עבר אקלימי שונה עם משקעים מרובים אשר תרמו להתהוות הנחל. לאורך הערוץ ניתן לראות כמה אגנים התחומים בסכרי אבן – אלו הן מלכודות מי נגר הגורמות להשהיית מי הגשמים הזורים בנחל. מים אלה מחלחלים אל מפלס מי התהום ומעשירים אותו.

נוף מטיילת חוט השני
נוף מטיילת חוט השני

לחצו כאן לאתר טבע עירוני - טיילת חוט השני ופארק ענבה

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000