חדר כושר לפיתוח מנטלי

17/09/2018 ח' תשרי תשע"ט

המרכז פועל בשיתוף האיחוד האירופאי ופרוייקט MENTA לשיפור הכושר המנטלי ואיכות חיים בריאה בחברה המודרנית.

הקשיבות המודעת – מיינדפולנס MINDFULNESS

בהנחיית: דולי חותם, פסיכולוגית ארגונית ויעצת ארגונית בכירה

כל אחד מאיתנו מתמודד עם מצבים שונים שגורמים לנו למתח - התמודדות עם בני משפחה, מצבי בריאות, ריבוי משימות בעבודה, דיווחים לאחרים, קשר עם חברים, דאגות כלכליות, פקקי תנועה- ומה לא?

כדי להפחית את המתח בחיינו, אנו בוחרים לעיתים בשיטות שהורסות את בריאותנו, כגון כעס, תחושת מועקה, אכילה רבה, עישון או קניות מופרזות.

בקורס נחשף לדרך בריאה שנמצאה במחקרים כיעילה להתמודדות עם מתח ולשיפור איכות החיים שלנו.

נלמד כיצד אימון מנטאלי בMINDFULNESS וביצוע תרגילים פשוטים, אותם ניתן לבצע בכל מקום וזמן, יסייעו לנו להיות יותר רגועים, מאושרים, בריאים, ובו זמנית יטעינו אותנו באנרגיות ויגבירו את המיקוד והקשב שלנו.

"היו קשובים לפגוש את אשר נוכח" (מתי ליבליך)

5 מפגשים // יום ג' // שעות 22:00 - 20:00 // מחיר: 480 ₪

'רגע חושבים''- תכנית פוירשטיין לקידום ופיתוח כושר

בהנחיית: מנחה בכיר מוסמך ע"י מכון פוירשטיין

השינויים במוח הינם תולדה של מחשבות ו/או פעולות שונות שאנו עושים מלידתנו ועד זקנתנו. כלומר, המוח מגיב להתנסויות, וככל שמאמנים ומאתגרים אותו יותר כך ילך וישתפר תפקודו.

הסדנא מיועדת ומומלצת לבעלי מודעות להשפעת הזמן על יכולות המוח, המעוניינים ללמוד את הנושא ובעיקר לאמן את מוחם לקראת אתגרי העתיד. במהלך המפגשים נכיר את תהליכי החשיבה, נזהה את סגנון ודפוס החשיבה האישי שלנו ובעיקר נתאמן בעזרת מערכת כלים ייחודית לאימון והבניה של תהליכי למידה באמצעות עיפרון ומחק! הלומד זוכה לחוויית למידה פעילה בכל מהלך הסדנא.

הסדנא אינה דורשת ידע מוקדם כלשהו.

11 מפגשים // יום ג' // שעות 11:30 - 09:30 // מחיר: 750 ₪

לימודי ימימה, פיתוח חשיבה

לימודי ימימה, פיתוח חשיבה הכרתית (עם הארות מעולם הקבלה, החסידות, NLP ועוד)

בהנחיית: מיריי גבעון, מדריכה מוסמכת ובעלת ניסיון, מטעם המכון ללימודי חשיבה הכרתית עפ"י ימימה

אנו מתמודדים בחיינו עם אתגרים שונים כמו בעיות בקשר עם הקרובים אלינו- עם בן הזוג, הורים, ילדים, עמיתים לעבודה, חברים ואתגרים נוספים.

החשיבה ההכרתית מתאפיינת בהתמקדותו ב"איך," ונותנת לנו כלים משמעותיים, מעשיים ועמוקים לשינוי. כולנו עברנו התנסויות שהותירו בנו רגשות שליליים שנטמעו בזיכרון וגורמים לנו בבגרותנו לדפוסי התנהגות שלא תורמים לקיום השקט שלנו ומביאים את הילד הפגוע שבנו לנהל אותנו עם כעסים, חרדות, היסוס, סגירות וכד'. הכלים הניתנים בלימוד מתקנים את טיב המחשבה ובעזרתם אפשר לעשות הפרדה בין זמנים ולחיות בזמן הווה, בלי אחיזות בעבר ובלי חשש מהעתיד.

בעזרת הכלים אנו לומדים להתחבר ולפעול מתוך אמת פנימית בתוכנו ולא להיות מופעל ותגובתי לכל מה שקורה בחוץ, וכך להתחבר לקיום מתמשך מתוך שמחה.

יום ד' בשעות 18:30 – 20:00 // יום ד' בשעות 20:30 – 22:00 // יום א' בשעות 20:00 – 21:30

מחלות ''כראי הנפש''

פיצוח מנגנון מחלות והמפתח לריפוי עצמי!

בהנחיית: שמרית מיה מטפלת מוסמכת בשיטות תטא הילינג וריקול הילינג

קורס זה מנפץ מיתוסים נפוצים על היווצרותן של מחלות כמו "מחלה היא גזרת גורל" או "טעות ביולוגית". בקורס זה נבין את ההשלכות של קונפליקטים רגשיים מודחקים, אשר נצברים בתת המודע שלנו ויוצרים כאבים כרוניים ומחלות בגופנו.

ננתח את מודל היווצרותן של מחלות נפוצות :סרטן , סכרת, פיברומיאלגיה בעיות פוריות ועוד, ע"י מיפוי קונפליקטים רגשיים והקישור למחלה שהם יוצרים . נתוודע לשיטות האבחון "ריקול הילינג" ו"תטא הילינג", באמצעותן נקבל כלים לניתוח ואבחון הקונפליקטים הרגשיים אשר הוטמעו בתת המודע שלנו והפכו למחלות, על מנת שנוכל להבריא את מציאות חיינו והקרובים לנו.

המשתתפים יקבלו אבחון וניתוח אישי המותאם לכל משתתף ע"י המרצה.

4 מפגשים // יום ג' // שעות 21:30 - 19:00 // מחיר: 700 ₪

הפסיכולוגיה החיובית – הדרך אל האושר

בהנחיית: עמית טיברמן, מרצה לפסיכולוגיה חיובית, מנחת קבוצות בכירה ומדריכת הורים, מלווה אנשים בתהליכי שינוי והתפתחות

דיבור על אושר, וניסיון להגדיר את המאפיינים של חיים מאושרים, קיימים משחר ההיסטוריה האנושית. הבשורה של הפסיכולוגיה החיובית היא בכך שהיא שמה לה למטרה להפוך את האושר לתחום מחקר, ולענות על שאלות בנוגע לחיים מאושרים, וליכולת שלנו להעלות את רמות האושר שלנו, דרך כלים אמפיריים אשר נותנים מענה יישומי, קונקרטי, ומדויק.

בקורס נלמד על טכניקות שמלמדות את האדם לייצר רגש חיובי בכוחות עצמו, עבור עצמו, על עשייה שמעלה רמות אושר, על הדרכים לשפר את היחסים שלו עם הסובבים אותו ועוד.

נציג מחקרים מפתיעים, שיעזרו לנו לענות על שאלות כמו אילו רגשות חווים אנשים מאושרים?

ונלמד על אושר כפי שעולם המחקר של הפסיכולוגיה החיובית מגדיר אותו.

5 מפגשים // יום א' // שעות 21:30 - 19:30 // מחיר: 400 ₪

''בית ספר לאהבה''

לימוד חסידי מרתק על נשיות/ אימהות/ זוגיות

בהנחיית: בת-אל ויואנטי, פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית (MSW) ומנחה סדנאות נשים (CBT, ימימה, חסידות וקבלה)

אם את רוצה להבין את העולם הזה יותר לעומק, להתחבר ליותר שמחה, להוקיר ולייקר את הזוגיות שלך, להיות מדריכה טובה יותר עבור ילדייך, להתאהב עוד בעצמך, לקבל כלים להתמודדות מול מכשולים, להתהלך זקופה ובטוחה, להתענג על תכנים עמוקים ומרטיטים – את מוזמנת לסדנא "אחרת" – עם תכנים נדירים שמונגשים עד אליך.

נגיעה בכל "תחומי הנפש" - על פי סודות מהמקורות היהודיים ובעיקר מתורת החסידות.

לחילוניות ולדתיות כאחד.

6 מפגשים // יום ד' // שעות 12:00 -10:00 // מחיר: 360 ₪

בריאות הגוף והנפש מחכמת הרמב''ם

בהנחיית: שירלי יוסף, מטפלת לאורך חיים בריא בגוף ונפש

סדנה ייחודית המשלבת ידע בתזונה והרגלי אורח חיים בריא בשילוב רפואת הרמב"ם העתיקה והמדע בין ימינו. נלמד על יסודות התזונה הבריאה, אכילה רגשית, ירידה במשקל, ויטמינים ומינרלים, חיזוק המערכת החיסונית, ניקוי רעלים, איזון מחלות השפעת ההשפעה של הנפש על הבריאות הפיזית ועוד.

הסדנה תשולב עם מתכונים ועבודה מעשית.

*כל משתתף יקבל אבחון בדיקות דם ודגשים אישים + חוברת מתכונים בריאים וטבעיים

6 מפגשים אחת לשבועיים // יום א' // שעות 21:30 - 19:00 // מחיר: 649 ₪

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000