שנת 2011

18/06/2013 י' תמוז תשע"ג

עידוד היצירה המקומית

תחרות הסיפור הקצר של מודיעין מכבים רעות נערכת מדי שנה לעידוד היצירה המקומית.

בתחרות לשנת 2011 ניגשו 34 כותבים. 26 בקטגורית מבוגרים ו-8 בני נוער.

הנושאים היו מגוונים ומז'אנרים שונים - ילדים, פנטזיה, בדיוני, סיפורי זיכרונות ועוד.

צוות השופטים כלל את עליזה זיו - יוצרת מקומית, מורה ומחנכת בארץ ובחו"ל, יסמין להב - רכזת ספרות בתיכון מכבים רעות ויזהר הס מנכ"ל התנועה המסורתית בישראל .

מועדון רוטרי נתנו את החסות לתחרות ולטקס הסיום והעניקו את הפרסים לזוכים.

לפניכם הסיפורים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגורית מבוגרים וקטגורית נוער. ושני סיפורים שזכו בציון לשבח.

קריאה נעימה

קטגורית נוער

סיפורה של אופיר, נערה עיוורת, וניסיונותיה להשתלב בבית ספר של ילדים רואים. הקשיים והמשברים שהיא חווה בצד הצלחות והישגים וגם התאהבות באמיר, המלווה שהוצמד לה.

לסיפור המלא
נערה המתארת סיפור התאהבות ושברון לב כמחלה שאין לה הסבר ושטובי הרופאים לא מצליחים לפענח את פשרה.

לסיפור המלא

קטגורית מבוגרים

סיפור עתידני העוסק בעקיבא, ד"ר למחשבים, שנדבק ממחשב ישן בווירוס המסכן את כל חיי המין האנושי בעידן בו מתחילה האנושות להתיישב בטריטוריות בחלל.

לסיפור המלא
הסיפור מתאר אוסף של חלומות שחווה אהרון ליפשיץ עד להתעוררותו משנתו. החלומות שזורים זה בזה ודרכם לומד הקורא להכיר את אהרון - חייו, משאלותיו, אהבותיו וגם חטאיו.

לסיפור המלא
סיפור הומוריסטי ומחויך על מיסטר איקס שנדרש לספק למדינה באופן קבוע חלק מהפרשותיו לאחר שנתגלה כי הן מכילות ריכוז גבוה של חומר רדיואקטיבי שעשוי לסייע למדינה בהתקנת פצצות גרעיניות.

לסיפור המלא

ציון לשבח

הסיפור זכה לציון לשבח מצוות השופטים. סיפורה של גאולה המסתובבת בשכונת נחלאות הירושלמית ואוספת אל סליה כל דבר ששכנותיה מבקשות להיפטר ממנו. השכנות משוכנעות כי כל חפציהן המשומשים נמסרים לצדקה אולם בסוף מתברר לאן לוקחת גאולה את כל הפריטים שאספה.

לסיפור המלא
סיפור על אישה חרדית צעירה החיה על קו התפר בין משפחתה, המבקשת להשיאה בשידוך, לבין מקום עבודתה, חברת הייטק המעסיקה נשים חרדיות בתנאי הפרדה וצניעות. גיבורת הסיפור מתקוממת בלבה כנגד תקנות הצניעות המחמירות והמקצינות, ובמקביל - ליבה נמשך אחר אחד ממנהלי החברה שעולמו החילוני נדמה כקסום בעיניה.

לסיפור המלא

הסיפורים:

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000