חדשות העיר

שינויים בהסדרי החניה

19/10/2017 כ"ט תשרי תשע"ח

עיריית מודיעין מכבים רעות תחל בהסדרי חניה חדשים בעיר ונערכת לאכיפת מדיניות החניה החדשה. על פי ההסדר, שייכנס לתוקף בסוף חודש נובמבר יוכלו תושבי העיר לחנות ללא תשלום בשני חניונים עירוניים במרכז העיר: חניון פארק ענבה והחניון שנמצא מול מתחם המסעדות "קפית" ו"ענבה".

ההסדר החדש יאפשר לתושבי העיר ליהנות מחניה מסודרת ללא תשלום בחניונים העירוניים, זאת בהדבקת תו חניה על שמשת הרכב.

לצורך קבלת תו החניה יש למלא טופס מקוון אותו ניתן למלא כאן באתר או באפליקציה העירונית. לבקשה יש לצרף צילום של תעודת זהות וצילום של רישיון רכב או צילום של אישור קצין רכב על רכב שבחזקת התושב (מיועד עבור בעלי רכב ליסינג).

תושבים אשר משתמשים ברכב שאינו רשום על שמם אלא על שם בן משפחה שאינו תושב העיר יכולים להנפיק תו חניה על ידי מילוי טופס הצהרה. את תצלום ההצהרה יש לטעון בעת מילוי הטופס המקוון.

תושבים שישלחו את הבקשות לקבלת תו חניה יוכלו לבחור אם לקבל את התווים במהלך חודש נובמבר, במשרדי מחלקת הגבייה של העירייה בקניון עזריאלי מודיעין, או לקבל את תווי החניה בדואר רשום לביתם, גם כן במהלך חודש נובמבר.

חניונים במרכז העיר
חניונים במרכז העיר

בדומה לתווי החניה הניתנים לתושבים בערים אחרות, את תו החניה, יש להדביק על השמשה הקדמית של כלי הרכב, מומלץ בצד ימין למעלה.

במקביל לתהליך זה תציב העירייה בחניונים האמורים תמרורי הנחייה המפרטים את הסדרי החניה החדשים. בעירייה ציינו כי בדומה לתהליך הנעשה בכל הארץ, את התשלום עבור החניה בחניונים ניתן יהיה לבצע באופן מקוון באמצעות האפליקציות "פנגו" ו"סלופארק" או באמצעות המכשיר "איזיפארק".

כידוע, באזור מרכז העיר ופארק ענבה הקימה העירייה שלושה חניונים הפתוחים לתושבי העיר ללא תשלום: חניון הכניסה הצפונית לפארק ענבה (חניון קפית) המונה כ-100 מקומות חנייה, חניון עמק זבולון (מול חניון צפון פארק ענבה) המונה 120 מקומות חניה וחניון הכניסה הדרומית לפארק ענבה המונה כ-250 מקומות חניה.

מפת חניה

החניה בתשלום, עבור מי שאינו תושב העיר תהיה בתעריף של 2.81 שקלים עבור כל שעת חניה כאשר החנייה בתשלום תבוצע על פי הנחיות השילוט שיוצבו בכל חניון.

יש לשים לב לשלטים והתמרורים החדשים בכניסות לחניונים העירוניים.

ראש העיר חיים ביבס: ״בערים רבות בארץ קיימת קדימות בתחום החניה לתושבי אותה העיר, וכך יהיה מעתה גם אצלנו. החניונים בעיר נבנים ומתוחזקים מכספם של תושבי העיר, ולכן הם יקבלו עדיפות. החניונים במרכז העיר מיועדים לשימוש יום יומי, עבור השירותים והמקומות הנמצאים באזור ולא לתקופות ארוכות וחניוני לילה של היוצאים לחו״ל בנתב״ג. עם פיתוח מרכז העיר והתקדמות השדרה המרכזית, מספר המבקרים והרכבים רק יגדל, ואנחנו נהיה ערוכים לכך מראש״.

איך מגישים את הבקשה לקבלת תו חניה?
לצורך קבלת תו החניה יש למלא טופס מקוון אותו ניתן למלא כאן באתר או באפליקציה העירונית. לבקשה יש לצרף צילום של תעודת זהות וצילום של רישיון רכב או צילום של אישור קצין רכב על רכב שבחזקת התושב (מיועד עבור בעלי רכב ליסינג).

איך מקבלים את תו החניה?
בעת מילוי הטופס יש לציין האם ברצונכם לקבל את התו באמצעות הדואר או בהגעה פיזית למחלקת הגביה העירונית.

מתי ניתן לקבל את תווי החניה?
חלוקת התווים תחל ביום 1.11.17
שימו לב: הסדרי החנייה החדשים ייכנסו לתוקף רק בסוף חודש נובמבר!

מה עושים אם אין צבע שמתאים לצבע הרכב שלי?
במידה ואין את צבע הרכב יש לבחור צבע דומה.

מה הן שעות קבלת הקהל של מחלקת הגביה?
במידה ובחרת בטופס לקבל את התו במחלקת הגביה יש להגיע למחלקה הנמצאת בבית יונתן בקניון עזריאלי בקומה השלישית.
שעות קבלת הקהל לצורך קבלת התווים בימים א - ה בין השעות 8:30 – 13:00 ובין השעות 14:00 – 16:30.

לאילו חניונים מתייחס הסדר חניה בתשלום?
בשלב זה החניה בתשלום למי שאינו תושב העיר היא רק בחניונים העירוניים הסמוכים לפארק ענבה: חניון הכניסה המרכזית לפארק ענבה והחניון בקצה שדרות עמק זבולון הנמצאים מול מתחם המסעדות "קפית" ו"ענבה".

האם ניתן לקבל תו חניה לרכב שברשותי אך רשום על שם בן משפחה שאינו מתגורר בעיר?
ניתן להנפיק תו חניה למי שהרכב אינו רשום על שמו (למעט בעלי רכב ליסינג) ואינו מתגורר בעיר על ידי מילוי טופס הצהרה.

מה עושה מי שאין ברשותו תו חניה?
מי שאינו בעל תו חניה והמעוניין לחנות באחד מהחניונים שבהם יחולו הסדרי חניה יידרש לשלם עבור החניה. התשלום לשעת חניה הינו 2.81 ש"ח לשעה. ניתן לשלם באמצעות אפליקציית פאנגו, סלופארק או מכשיר איזי פארק.

האם רכב בעל תו נכה נדרש להדביק תו חניה?
רכב בעל תו נכה אינו נדרש לשלם חניה יחד עם זאת אנו ממליצים להגיש בקשה להנפקת תו חניה בכל מקרה.

יש בבעלותי מספר רכבים על שמי. כיצד מקבלים תו חניה לכל כלי הרכב?
יש למלא טופס עבור כל כלי רכב שבבעלותך מאחר ולכל אחד יונפק תו חניה בנפרד.

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000