אירועי קהילה נגישה

17/10/2018 ח' חשון תשע"ט

פעילות הסברה בבתי הספר ובקהילה

  • הפנינג חושים- שנערך ע"י אגף תרבות בשיתוף עם חברי "קהילה נגישה" ועמותת "נגישות ישראל". ההפנינג נערך בפארק הכולל מתקנים נגישים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, וכוללים נדנדת ישיבה המותאמת לילדים בעלי מוגבלויות, מגלשות עם מעקה מיוחד ומתקנים נוספים המותאמים לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

    מתנדבי עמותת "נגישות ישראל"- הפעילו סדנאות להכרת עולמם של אנשים עם מוגבלויות. בין היתר התושבים למדו לנסוע על כיסא גלגלים על מדרכה עם מהמורות ומשחק כדורסל בכיסא גלגלים, לרכוב על אופני טנדם עם כיסוי לעיניים לדמות נסיעה עיוורת, אוזניות המדמות חיים ללא שמיעה ועוד.

  • פעילויות בבתי הספר - לדוגמא יום פעילות בבי"ס יסודי חוט השני בו נחשפו התלמידים לנושא העיוורון ולמדו רבות על עולמם של העיוורים. התלמידים נפגשו עם נציגי עמותת פעול"ה – פותחים עיניים ולב לצרכי העיוורים. נציגי העמותה סיפרו לתלמידים על ההתמודדויות והקשיים שלהם בחיי היום יום כעיוורים ועל דרכי ההתגברות עם המכשולים העומדים בדרכם. התלמידים למדו על המכשירים השונים המסייעים לעיוורים, שמעו קטע מסיפור מוקלט מספריית העיוורים וכן ראו הדגמה של הליכה בעזרת מקל ובעזרת כלב נחייה.

חנוכת פארק מונגש ברח' עמק זבולוןחנוכת פארק מונגש ברח' עמק זבולון


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד