שיווק שכונות נופים ומורשת

01/11/2023 י"ז חשון תשפ"ד

עדכון סטטוס התקדמות - שכונות חדשות

נופים שלא הכרתם....


בלב גבעה ירוקה, במרחק של מספר דקות ממרכזי הבילוי והקניות המרכזיים של העיר מודיעין מכבים רעות, הוקמה שכונת נופים. כ–1,850 דירות לצד שטחי מסחר, מבני חינוך וציבור, מחכים לכם.

בואו גם אתם ותהיו שותפים לבניית המיזם החדש והרב גוני, שמציעה העיר מודיעין מכבים רעות.

שכונת נופיםשכונת נופים

שכונת נופים

שכונת נופיםשכונת נופים


במסגרת הסכם הגג שנחתם בשנת 2014 בין רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון עם עיריית מודיעין מכבים רעות, הוקמה שכונת נופים - אחד ממיזמי המגורים הגדולים ביותר באזור השפלה. השכונה, שנפרשת על פני שטח של 954 דונם, כוללת 1,845 יחידות דיור. מעבר לכך, השכונה תכלול 9,500 מ"ר נוספים של שטחי מסחר ותעסוקה, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, מבני ציבור ושטחים ירוקים אשר ישקיפו אל פארק ענבה ויחוברו לשכונות הסמוכות באמצעות גשרים ומעברים תחתיים.

שכונת נופים היא השכונה הראשונה ששווקה לבנייה במסגרת תכנית מגורים נרחבת אותה מקדמות המדינה ועיריית מודיעין מכבים רעות, להקמת שלוש שכונות חדשות בעיר שיכללו בסופו של דבר כ-12,000 יחידות דיור למגורים. הקמת שכונה זו, ביחד עם הקמת השכונות מורשת וגבעת שר, מלווה בהשקעות תחבורתיות ומוניציפאליות גדולות. במסגרת הסכם הגג, תקציב הפרויקט מתנהל כתקציב פיתוח, במשק כספי סגור, לטובת פיתוח העיר בלבד, והוא אינו תלוי בתקציב המדינה או באישורה.

רשות מקרקעי ישראל מעבירה לעירייה, על פי שלבי הביצוע, את התקציבים הנדרשים לפיתוח כל שכונה, סכום הנאמד במאות מיליוני שקלים, והעירייה מקבלת על עצמה את תכנון וביצוע מוסדות הציבור בהתאם ללוחות הזמנים, כך שבניית מוסדות הציבור המהותיים מסתיימת במקביל לאכלוס. מטרת הסכם זה היא להאיץ את קצב הבנייה על קרקעות, ובכך להביא בסופו של דבר לירידה במחירי הדירות. במסגרת הסכם הגג פותח ונבנה גם מרכז העסקים הראשי של העיר.

בחודש יולי 2019 נכנסו לבתיהם דיירי השכונה הראשונים.

לחצו כאן לפתיחת המפה בגודל מלא

מפת שכונת נופיםמפת שכונת נופים

שכונת מורשת


שכונת מורשת היא השכונה השנייה שנבנית במסגרת הסכם הגג, לאחר שכונת נופים, ולאחר הקמת מרכז העסקים הראשי של העיר. בנייתה של השכונה החלה, לרבות הכשרת הכבישים המרכזיים של השכונה, והחלו עבודות לביצוע השטחים הציבוריים והמבנים הציבוריים, דוגמת בתי ספר ומעונות יום, וזאת לצד המשך התקנת תשתיות החשמל המים והביוב של השכונה.

שטחה הכולל של שכונת מורשת יהיה 1,686 דונם, והיא ממוקמת ממערב לשכונת אבני חן, מעבר לשדרות יהודה המכבי (כביש 3 הפנימי), וצפונית לשכונת נופים.

ייבנו בה כ-4,200 יחידות דיור, כאשר 3,614 יחידות מהן יהיו יחידות דיור בבנייה רוויה. 70% ממספר זה, 2,529, מיועד לדיור בר השגה במנעד של שלושה, ארבעה וחמישה חדרים, כאשר לפחות 20% מהן, כ-505 יחידות דיור, מיועדות לתושבי העיר. הבנייה בשכונה זו תגדיל באופן משמעותי את מלאי הדירות החדשות בעיר ותקל על משפחות וזוגות צעירים לרכוש דירה במודיעין מכבים רעות.

לחצו כאן לפתיחת המפה בגודל מלא

מורשתמורשת


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד