מודל הפעילות של ארגון "ארגמן" הינו ייחודי ויוצא דופן בנוף הארגונים לאזרחים ותיקים. הגמלאים, על פי גישתנו, הם בעלי ידע וניסיון מצטברים המסוגלים לתרום ולהועיל לכלל האוכלוסייה. על כן אנו מעודדים את חברינו להתנדב לטובת מטרות בקהילה כדי לשפר את איכות החיים שלהם עצמם ושל שכבות האוכלוסייה השונות.

אנו מאמינים כי כדאי שאנשים מבוגרים ישאלו את עצמם כיצד יוכלו לתרום לקהילה, במקום להגיד: "מגיע לנו". יתר על כן, ההתנדבות למען הזולת תורמת לאזרח הוותיק לא פחות ממה שהוא תורם לאחרים. היא מביאה לו סיפוק ומוסיפה טעם לחייו; הוא מרגיש נדרש, אהוב וחיוני.

במקביל אנו דואגים לקדם טיפול מקיף בבני 60+ ללא הבדל השתייכות למועדון גמלאים זה או אחר. חשוב לנו להדגיש כי בני הגיל השלישי צריכים לקבל את המגיע להם ממוסדות השלטון ומהעירייה על פי הצרכים המיוחדים הנובעים מגילם ולפי חלקם היחסי באוכלוסייה.

הקשר הרב דורי בין הסבים, הילדים והנכדים חשוב לנו, והוא יכול לצמצם את המתחים הקיימים בלאו הכי בין רבדים וקבוצות בקהילה. שאיפתנו היא לסייע בהפחתת מתחים אלה ובצמצום האלימות לסוגיה, לרבות התנהגות בלתי הולמת, התגרות באחר וגסות רוח כלפי הזולת.

זה היה המניע העיקרי לפיתוח התכנית "אזרחים ותיקים משוחחים מורשת", פרויקט הדגל של "ארגמן", אותו אנו מפעילים במספר בתי ספר תיכוניים בעיר בשיתוף עם אגף החינוך בעירייה ועם עמ"ן- "עיר מתנדבת נוער" (מיסודו של ג'וינט-ישראל). חברינו משוחחים עם תלמידים בבתי הספר ומספרים מניסיונם האישי על ההיסטוריה של המדינה ועל ההתבססות הכלכלית, החברתית והביטחונית שלה.

במסגרת הדאגה לרווחתם של המבוגרים אנו עוסקים גם בתכנים קהילתיים, ומקיימים פעולות תרבות משותפות לכלל הוותיקים בערבי שבת ובמוצאיה ("עונג שבת" ו"מלווה מלכה"), בחגים (סדר ט"ו בשבט) וכן פעילויות לקירוב לבבות בין דתיים וחילונים בשיתוף פעולה עם מתנ"ס מודיעין. כמוכן דאגנו להקמת מועדון כלכלי "כסף בראש" ומועדון ג'אז. שני מיזמים אלה פועלים בשיתוף עם "הקתדרה", ומתקבלים אליהם בברכה גם אנשים צעירים.

אנו משמשים גם אוזן קשבת ומענה מעשי לבעיות מזדמנות של כלל האזרחים הוותיקים, לרבות ייעוץ משפטי בסיסי.
המעוניינים להתנדב או מי שרוצים להעלות בעיות ושאלות מוזמנים לפנות ליצור עמנו קשר

פרטים ליצירת קשר

שםתפקידטלפון
שםיאיר טבת תפקידמנכ"ל "ארגמן"טלפון050-5801739


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד