לקראת החזרה ללימודים

30/04/2020 ו' אייר תש"פ

ביום ראשון הקרוב 3.5.20, בהתאם להחלטת הממשלה, יחזרו ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ג' ללימודים. כידוע, החזרה ללימודים, הינה לאחר חודש וחצי שבמהלכו הושבתו מוסדות החינוך והילדים שהו בבתיהם.

הכוונה להחזיר את הלימודים באופן מדורג, עמדה בראש סדר העדיפויות של העירייה, אשר נערכה לכך מבעוד מועד בתכנית עבודה מסודרת ומקיפה מבחינת הניקיונות והכנת בתי הספר, בכדי לקבל את הילדים וצוותי החינוך באופן הטוב ביותר.

עוד בטרם נקבע התאריך הסופי שבו חוזרים ללימודים, נערך דיון עם ראש העיר חיים ביבס וגורמי המקצוע בעירייה, באשר להפעלת תכנית הניקיון ובעיקר הפעלת משאבים בגיוס לא פשוט של עובדי ניקיון ותברואה רבים, שהיו עד כה בחל"ת בשל משבר הקורונה.

תכנית הניקיון ב27 בתי הספר היסודיים שחוזרים כאמור ללימודים, כוללת את הפעלתם של זרועות הפעילות של אגף שפ"ע – תפעול, תברואה, גינון ואיכות הסביבה. כל אחת מהן בתחומה מכינה את בתי הספר באופן הטוב ביותר.

אגף התברואה מפנה ומנקה את ביתני האשפה, ואת הכניסות ושטחי הבור בביה"ס. עובדי איכות הסביבה מנקים ומרוקנים את עמדות המחזור הצמודות לבתיה"ס. בנוסף, צוות מצומצם של גננים מנקה ומטפח את השטחים הירוקים בגנים ובבתי הספר.

לקראת החזרה ללימודיםלקראת החזרה ללימודים

עוד דאג מנהל התפעול, אבי דרוויס, לציוות אם בית לכל בית ספר האחראית על ניהול הניקיונות בשלב הראשוני, וכן על חזרתם לפעילות של החצרנים אשר מנקים את החצרות, האשפתונים והפסולת שהצטברה במהלך התקופה בהם הושבתו הלימודים.

בתוך בתי הספר, הפעילה העירייה צוותי ניקיון אשר הונחו לנקות באופן יסודי את מסדרונות בתי הספר והכיתות עם חומרי אקונומיקה בדגש על משטחים כמו ידיות של דלתות, חדרי שירותים –אסלות, כיורים וברזים ומשטחים נוספים. מדובר בעבודה אינטנסיבית משעות הבוקר המוקדמות עד הלילה ב27 בתי הספר היסודיים בעיר.

עוד הנחתה העירייה את מנהלי בתי הספר לרכוש בקבוקי אלכוג'ל ולהציב עמדות חיטוי בכניסות לבתי הספר למען התלמידים והמורים. בנוסף, נערכה הכנה לבתי הספר באשר לריענון ההנחיות וההקפדה על ההיגיינה בזמן הלימודים.

כך למשל, יידרשו התלמידים מעל גיל 7, לעטות מסכות בהפסקות ובזמן הסתובבות במסדרונות בית הספר. בכיתות, אשר יחולקו לקבוצות קטנות של תלמידים כדי לצמצם את סיכויי ההדבקה בנגיף, ישבו התלמידים במרחק של כ-2 מטרים האחד מן השני.

בגני הילדים הונחו סייעות הגנים להגיע ליומיים של ניקיונות יסודיים בכל גן. הניקיונות מתבצעים על פי הנחיות משרד הבריאות תוך שימוש בחומרי ניקיון של אקונומיקה, ובדגש על ניקיון משטחים כמו ידיות של דלתות, אסלות, כיורים וברזים ומשטחים נוספים בשטח הגן.

בנוסף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות רוכשת העירייה ציוד מיגון כמו בקבוקי אלכוג'ל, כפפות ומסכות. בהקשר זה חשוב להדגיש כי על פי הנחיית משרד הבריאות, לא נדרשים ילדים מתחת לגיל 7 לעטות מסכות, אך כמובן שצוותי החינוך בגנים כן.פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד