שמרטפיות לילדי צוותי החינוך

04/05/2020 י' אייר תש"פ

ביום ראשון השבוע, 3.5.20, נפתחו לראשונה, מאז פרץ משבר הקורונה שערי בתי הספר היסודיים עבור תלמידי כיתות א' עד ג'. פתיחת מוסדות החינוך נעשתה בהתאם למתווה שנקבע ע"י הממשלה, כאשר היעד הוא להשיב באופן מדורג את מערכת החינוך למסלולה הרגיל, ככל שיתאפשר בצל הקורונה.

מאחר ועל פי המתווה הנוכחי גני הילדים לא נפתחו ומאחר ולמספר לא מבוטל של מורות ומורים יש ילדים בגיל גנים הנחה ראש העיר, חיים ביבס את מנהל החינוך לפתוח שמרטפיות שייעודן להוות מסגרת לילדי הצוותים החינוכיים המלמדים בעיר.

מהלך זה נעשה מתוך מטרה להקל ככל הניתן, על עובדי ההוראה, תומכי ההוראה ועובדי המינהלה, שלהם ילדים קטנים, ולאפשר להם לעבוד בבתי הספר. זאת במקביל לשמרטפיות המיועדות לצוותי הרפואה ופעלו בתקופה האחרונה בעיר.

השמרטפיות יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, והן יתנו מענה לילדים בגילאי טרום-טרום חובה, טרום חובה וחובה.

כזכור, לפני כחודש קצת אחרי פרוץ משבר הקורונה, הופעלו בעיר שמרטפיות לצוותי הרפואה ומדובר למעשה במתכונת דומה.

השמרטפיות של צוותי החינוך יפעלו בגני ילדים בעיר על ידי סייעות של הגנים מתוך מערכת החינוך העירונית, עד להחזרת גני הילדים לפעילות, בהתאם להנחיית הממשלה. הרישום להשתתפות בשמרטפייה מבוצע על ידי מנהלי בתי הספר ומיועד אך ורק לצוותים המלמדים בבתי הספר בעיר.

חיים ביבס, ראש העיר: "צוותי החינוך בדומה לצוותי הרפואה, מהווים הון אנושי חשוב מאין כמותו בתקופה זו, ועלינו לעשות ככל הניתן, על מנת להקל עליהם ולאפשר להם לעשות עבודתם במסירות למעננו! אני שמח שעירנו היא בין הראשונות להירתם ליוזמה זאת, כפי שעשינו בפתיחתן של השמרטפיות למען צוותי הרפואה ומודה מקרב לב לסייעות אשר התגייסו למשימה חשובה זו."

עדכוני קורונה - חדש - לצד טקסט


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד