חוזרים ללימודים בצל הקורונה

05/05/2020 י"א אייר תש"פ

קרוב ל-3500 תלמידי כיתות א' עד ג' הגיעו ביום ראשון 3.5.20, לבתי הספר בעיר כמות זו, המהווה כ-64% מהתלמידים משכבות אלו בעיר.

התחושה בבתי הספר, שנפתחו לאחר השבתה של כמעט חודשיים, הייתה כי צוותי החינוך והתלמידים התגעגעו אלה לאלה לאחר השהייה הארוכה בבתים והלמידה מרחוק.

בבתי הספר, תודרכו המנהלים והמורים באשר לקבלתם של התלמידים בפן הרגשי, וצוותי החינוך חיכו לתלמידים כבר בשער בית הספר, חלקם עם שלטים גדולים ובלונים שהכינו קהילות בתי הספר המברכים את בואם של התלמידים.

עוד ניכר היה בבתי הספר כי הושקעה מחשבה רבה סביב העלאת המודעות של התלמידים לשגרה החדשה ולהנחיות שיש להקפיד עליהן, באמצעות שילוט במסדרונות ובכיתות בתי הספר והקמת עמדות החיטוי בבתי הספר.

בכיתות ישבו התלמידים במרחקים מוקפדים של 2 מטרים האחד מן השני, ובהפסקות לראשונה הסתגלו לחבישת המסכות בעת המשחק עם חבריהם לכיתה איתם לא התראו במהלך תקופת הסגר הממושך.

בעירייה מציינים כי שיעור עובדי ההוראה שהגיעו לבתי הספר היסודיים אף הוא היה גבוהה ונאמד בכ- 90%. עוד נמסר כי הערכות היא שככל שהזמן יחלוף ובמידה וקצב ההדבקות בנגיף הקורונה יוסיף לרדת הדבר יביא לעוד תלמידים שיחזרו לבתי הספר והחששות, המובנים, יתפוגגו.

חיים ביבס, ראש העיר: "העירייה, בהובלת מינהל החינוך, נערכה באופן הטוב ביותר להתאקלמותם של התלמידים מחדש בצל הקורונה, בפן הרגשי ובפן הבריאותי עליו אנו מקפידים בימים מורכבים אלו. אני מודה למנהלי בתי הספר, לצוותי החינוך והסיוע ולהנהגות ההורים על ההירתמות המשותפת לקראת חזרתם של בתי הספר ואני סומך על אנשי מערכת החינוך המצוינים שלנו שיעשו ככל יכולתם כדי שנשוב לשגרה באופן הטוב ביותר."

מויש לוי, סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך: " זו עדיין לא חזרה לשגרה, ואפילו לא חזרה ללימודים מלאים, אבל זה צעד ראשון ומדורג בכיוון. אי אפשר היה שלא להתרגש למראה אלפי הילדים שחזרו היום לבתי הספר. אני שמח עבור כל אחת ואחד מהם. אי אפשר שלא להעריך ולהוקיר את המנהלים והצוות החינוכי שקיבלו באהבה ובגעגוע את הילדים חזרה לכיתות. מאחל שלא ירחק היום בו נוכל לחזור לשגרה וללימודים מלאים של כל תלמידי העיר."

חוזרים ללימודים בצל הקורונהחוזרים ללימודים בצל הקורונה


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד