נפתחו גני החינוך המיוחד

07/05/2020 י"ג אייר תש"פ

לאחר שביום ראשון 3.5.20, חזרו ילדי כיתות א'-ג' לספסל הלימודים, מודיעה העירייה על צעדים זהירים נוספים בהתאם למתווה של משרדי החינוך והבריאות, בחזרה לשגרה מדורגת של מערכת החינוך העירונית.

ביום שני 4.5.20 הגיעו קרוב ל-4,000 תלמידים המהווים כ-72.3% מכלל תלמידי כיתות א'-ג' בעיר.

בנוסף, נפתחו 36 גני החינוך המיוחד (מתוך 39 גנים) במתכונת מלאה. מכיוון שמדובר בגנים עם מספר ילדים קטן בכל גן, הילדים לומדים בקבוצה אחת (המכונה בתקופה זו "קפסולה") עם כל אנשי הצוות, בימים ראשון עד חמישי משעה 8:00 עד 14:00.

בבתי הספר היסודיים, חזרו לפעול ביום שני, 4.5.20, גם כיתות החינוך המיוחד א'-ו' במתכונת מלאה, גם כאן כל ילדי הכיתה בקבוצה אחת עם אנשי הצוות.

תלמידים משולבים בכיתות ד'-ו' יגיעו לבית הספר לפי תכנית שתיבנה עבורם בבית הספר בליווי הסייעת האישית לה הם זכאים, אשר תהיה חלק משמעותי בתכנית הלמידה ותיווכה עבור התלמידים. בכיתות א'-ג' התלמידים המשולבים ילמדו בכיתה אליה הם משובצים, גם כן בליווי הסייעת האישית לה הם זכאים.

עוד חזרו ללמוד ביום שני, 4.5.20, בחלק מבתי הספר תלמידי החינוך המיוחד בעל יסודיים, כיתות ז'-י"ב. ביום שלישי 5.4.20 יחזרו כלל תלמידי החינוך המיוחד בשכבות אלו.

בנוסף, נפתחו ביום שני 4.5.20, שמונה שמרטפיות לעשרות ילדי עובדי מערכת החינוך העובדים במוסדות החינוך בעיר. השמרטפיות פועלות משעה 7:30 עד 13:30 והן נועדו לאפשר לעובדי מערכת החינוך לעבוד במוסדות החינוך, כאשר גני הילדים עדיין לא חזרו לפעול בארץ.

מיום שלישי 5.5.20, יחזרו לבתי הספר גם תלמידי כיתות י"א'-י"ב. תלמידי שכבות אלו יגיעו לבית הספר על פי מערכת מיוחדת שנבנית עבורם בתקופה זו להכנה לבגרויות. כאשר הלמידה תהיה משולבת בתגבורים של למידה מרחוק

חינוך בצל קורונה


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד