עוד צעד בחזרה המדורגת לשגרה

11/05/2020 י"ז אייר תש"פ

היום, יום ראשון 10.5.20 חזרו לפעול גם גני הילדים בעיר, כאשר על פי נתוני מינהל החינוך נפתחו כל גני הילדים. את פני הילדים קיבלו הגננות והסייעות הנרגשות, חלקם התקבלו עם בלונים מקושטים ושלטים המברכים על חזרתם לגן.

על אף שבשל הנחיות משרד הבריאות, נפרדו ההורים מילדיהם בכניסה לגן, ניכר היה כי הייתה אווירה נעימה ורגועה וצוותי הגנים היו ערוכים לקבלת הילדים בחום ואהבה, לאחר חודשיים בהם שהו בביתם.

גני הילדים פועלים בחלוקה לשתי קבוצות קבועות (קפסולות) כאשר לאחר פניות רבות של הורים, הנחה ראש העיר, חיים ביבס, לבצע את ימי החלוקה לקבוצות באופן המיטיב ככל הניתן עם התאקלמותם של הילדים, ועם חזרתם של ההורים לשוק העבודה, כך שקבוצה ראשונה נמצאת בגן בימי ראשון ושני, קבוצה שנייה בימי רביעי וחמישי, כאשר ישנה רוטציה בין הקבוצות בימים שלישי ושישי.

עוד הנחה ראש העיר, חיים ביבס, להפעיל את הגנים העצמאיים במתכונת צהרונים, במקום יום החופש בל"ג בעומר, 12.5.20. זאת גם כן על מנת להקל על חזרתם של ההורים לשוק העבודה ועל הסתגלותם של הילדים.

את פני הילדים בל"ג יקבלו סייעות בגנים ביום זה עד השעה 14:00. משעה 14:00 יפעלו הצהרונים בגנים אלו עד השעה 16:00. חשוב להדגיש, כי בל"ג בעומר יגיעו לגן רק ילדי הקבוצות שאמורים ללמוד ביום זה.

עוד הנחה ראש העיר, חיים ביבס, להפעיל את הגנים העצמאיים במתכונת צהרונים, במקום יום החופש בל"ג בעומר, 12.5. זאת גם כן על מנת להקל על חזרתם של ההורים לשוק העבודה ועל הסתגלותם של הילדים. את פני הילדים בל"ג יקבלו סייעות בגנים ביום זה עד השעה 14:00. משעה 14:00 יפעלו הצהרונים בגנים אלו עד השעה 16:00.

חשוב להדגיש, כי בל"ג בעומר יגיעו לגן רק ילדי הקבוצות שאמורים ללמוד ביום זה. בעירייה הדגישו כי בחטיבות הצעירות לא יהיו לימודים בל"ג בעומר. בעירייה ציינו כי זו החלטה עירונית שנועדה לסייע להורי הגנים העצמאיים, שלומדים רק שלושה ימים בשבוע, בניגוד לילדי החטיבות הצעירות הלומדים חמישה ימים בשבוע.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות לצמצום התפשטות נגיף הקורונה, מקפידים הצוותים החינוכיים בגנים על ניקיון יסודי בסוף כל יום בדגש על משטחים כמו ברזים, כיורים ואסלות. ארוחות הגן מובאות לילדים בקופסאות אוכל כדי למנוע הזנה משותפת וכל קבוצה מתחלקת לתתי קבוצות בשטח הגן ובחצר.

בנוסף, צוותי הגנים קיבלו מהעירייה ערכות עם ציוד מגן לכל איש צוות, ובהן כפפות, מסכות שקף ומסכות חד פעמיות ובקבוקי אלכוג'ל.

גן ילדים. תמונה להמחשהגן ילדים. תמונה להמחשה


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד