הצהרונים חוזרים

11/05/2020 י"ז אייר תש"פ

כמעט חודשיים, צהרוני בתי הספר לכיתות א'-ב' והחט"צים וצהרוני הגנים ישובו גם הם השבוע לפעילות: ביום שני ישובו לפעול בבתי הספר (כיתות חט"צ, א', ב'), וביום שלישי ישובו לפעול בגני הילדים. בעמותת סחלבים, שמפעילה את הצהרונים, נערכים בימים אלו לפתיחה על פי המתווה ובכפוף להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות.

כידוע, מרכז השלטון המקומי, משרד החינוך ומשרד האוצר הגיעו להסכם בנוגע להפעלת הצהרונים, לאחר שבתחילה ניתן מימון שאיפשר את פתיחתם רק ברשויות באשכולות 5-1. ראש העיר ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, הוביל את דרישת ראשי הרשויות למימון הפעלת הצהרונים לכלל הרשויות המקומיות בישראל.

הצהרונים בבתי הספר לכיתות א'-ב' ובחטיבות הצעירות ייפתחו ביום שני הקרוב 11.5.20 ויפעלו בין השעות 13:00 - 16:00. המתווה שגובש לא כולל בשלב זה צהרונים לכיתות ג'. ביום שלישי, חופשת ל"ג בעומר, לא יתקיימו לימודים ולא יפעל צהרון.

הצהרונים בגני הילדים ייפתחו ביום שלישי 12.5.20 בשעה 14:00 ויפעלו עד לשעה 16:00. כאמור, בל"ג בעומר יפעלו הגנים על ידי סייעות העירייה עם סיוע של צוותי הצהרונים. הצהרון, לילדי הצהרונים יפעל החל מהשעה 14:00.


בעמותת סחלבים שמפעילה את הצהרונים נערכים לקלוט את הילדים והדגישו, כי בחודש מאי לא בוצע חיוב עבור הצהרון. מחיר הצהרון בתקופת הקורונה יקבע לאחר קבלת המתווה המלא. הודעה בנושא תשלח להורים לרבות התייחסות בדבר זיכוי/חיוב בגין חצי חודש מרץ.

ראש העיר, חיים ביבס: ״אנחנו ערוכים ונרגשים לקבל את פני הילדים בצהרונים. הממשלה אישרה כעת את דרישת הרשויות למימון הפעלת הצהרונים ובזאת התקדמנו צעד משמעותי לקראת חזרה לשגרה תוך ראייה של טובת המשפחות והתחשבות בנטל הכלכלי הכבד שמגיע לאחר תקופה מורכבת למיליוני הורים״.

גן ילדים. תמונה להמחשהגן ילדים. תמונה להמחשה


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד