מצב קורונה 5.10.20

06/10/2020 י"ח תשרי תשפ"א

עדכון בשעה 16:00

על פי המידע ממשרד הבריאות, התווספו ביממה האחרונה 15 תושבים, שנמצאו חיוביים לנגיף. מהרשימה הוסרו אנשים שנדבקו אשר אינם מתגוררים בעיר וכן, תושבים שהחלימו. לכן, נכון להיום, יש 291 תושבים המוגדרים חיוביים לנגיף. אנו מאחלים לכולם החלמה ובריאות שלמה במהרה!

בשבוע האחרון אנחנו חווים ירידה ניכרת במספר התושבים הנמצאים חיוביים לנגיף הקורונה כאשר בנוסף אחוז הבדיקות הנמצאות חיוביות נמוך משמעותית מהממוצע הארצי (1.95% היום לעומת האחוז היומי הארצי שעומד על 11.01%).

הירידה בתחלואה הינה בזכותכם התושבים, שמקפידים על הנחיות משרד הבריאות ושומרים על כללי הבידוד אבל ממ"ש: נשארים בבית, ככל הניתן וגם זה רק עם המשפחה הגרעינית.
מומלץ מאוד כי על בני משפחה אשר באים במגע עם מבודד לשהות גם כן בבידוד, לא לצאת למרחב הציבורי, גם אם התוצאה בבדיקת הקורונה של המבודדים שלילית.רק כך נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה מאחד לשני.

בהתאם לתקנות, חל איסור לעשות סוכות משותפות לאנשים שלא גרים באותו מקום מגורים. הסוכה תשמש אך ורק אנשים הגרים באותו מקום מגורים, ללא אורחים, ואין להקים סוכות משותפות גם בבניין משותף. הקנס על הפרת ההנחיה עומד על 500 שקל.

שימו לב: ניתן להתעדכן בכל עת בנתוני התחלואה בעיר באמצעות המערכת העירונית המתקדמת של מידע ובקרה על מצב התחלואה בעיר. המערכת מרכזת נתונים בזמן אמת על מספר התושבים שנמצאו חיוביים לנגיף וכוללת פילוח לפי שכונות, מוסדות חינוך, מגמות התחלואה ועוד. לכניסה למערכת

מידע על מקומות ציבוריים מתעדכן על פי החקירות באתר משרד הבריאות. שימו לב, שיש להזין את שם העיר בחיפוש
מי שנכח במקומות אלו בימים ובשעות הרשומים, מתבקש להיכנס לבידוד של 14 יום שנספרים החל מיום החשיפה.

על כל אדם שנכנס לבידוד לדווח על כך באתר משרד הבריאות
או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400
או במוקדי קופות החולים:
כללית 2700*
מכבי 3555*
מאוחדת 3833*
לאומית 507*
הימנעו מקנס כבד! הקנס על אי דיווח בידוד למשרד הבריאות או קופות החולים עומד על 3,000 שקלים. הקנס על הפרת חובת בידוד עומד על 5,000 שקלים.

רק ביחד ננצח את נגיף הקורונה!

קורונה 5.10


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד