מצב קורונה 29.10.20

30/10/2020 י"ב חשון תשפ"א

עדכון בשעה 15:10

על פי המידע ממשרד הבריאות אנו רואים, כי ישנה מגמה של עלייה במספר התושבים, שנמצאו חיוביים לנגיף בימים האחרונים. ביממה האחרונה התווספו שמונה תושבים, שנמצאו חיוביים לנגיף. מהרשימה הוסרו תושבים שהחלימו ותושבים שאינם גרים בעיר. לכן, נכון להיום, יש 42 תושבים המוגדרים חיוביים לנגיף. אנו מאחלים לכולם בריאות והחלמה מהירה!

מתחקור וניתוח המידע האפדימיולוגי שנעשה מול התושבים שאובחנו בימים האחרונים עולה, כי כמעט כולם נדבקו בבית, כתוצאה ממגע ישיר עם בני המשפחה שהיו מאובחנים חיובי לנגיף. עלינו להקפיד הקפדה מלאה בנושא הבידודים בבתים ולא לבוא במגע עם שאר בני הבית.

אנו מדגישים, שאדם שנמצא ליד חולה מאומת חייב להיכנס מידית לבידוד למשך 14 ימים מיום החשיפה לחולה. שימו לב, גם אם תוצאת הבדיקה של המבודד תהיה שלילית, יש להשלים את ימי הבידוד עד סופם ולא לבוא במגע עם שאר בני הבית!

מהתחקורים האפידמיולוגיים שאנו מבצעים עולה כי התסמינים לנגיף הנם רבים, החל מכאבי שרירים, כאבי ראש ותחושת עייפות, ולאו דווקא סימפטומים קלאסיים של חום, שיעול וכאב גרון. במקרים בהם אתם חשים לא טוב, מומלץ להיוועץ עם הרופא ולבצע את הבדיקה.

אנו מעדכנים, כי גן שובל נכנס לבידוד עקב ילדה שנמצאה חיובית לנגיף.

מודיעין מכבים רעות היא עיר ירוקה אבל המצב יכול להשתנות במהירות, לכן חובה עלינו להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות ולשמור על כללי הבידוד: לעטות מסיכה,
לשמור מרחק, לשמור על ההיגיינה.

בני משפחה אשר באים במגע עם מבודד מחויבים לשהות גם כן בבידוד, לא לצאת למרחב הציבורי, גם אם התוצאה בבדיקת הקורונה של המבודדים שלילית. רק כך נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה מאחד לשני.

שימו לב !
ניתן להתעדכן בכל עת בנתוני התחלואה בעיר באמצעות המערכת העירונית המתקדמת ובה מידע מעודכן על מצב התחלואה בעיר. המערכת מרכזת נתונים בזמן אמת על מספר התושבים שנמצאו חיוביים לנגיף וכוללת פילוח לפי שכונות, מוסדות חינוך, מגמות התחלואה ועוד.

לכניסה למערכת

מידע על מקומות ציבוריים מתעדכן על פי החקירות באתר משרד הבריאות. שימו לב, שיש להזין את שם העיר בחיפוש

מי שנכח במקומות אלו בימים ובשעות הרשומים, מתבקש להיכנס לבידוד של 14 יום שנספרים החל מיום החשיפה.

על כל אדם שנכנס לבידוד לדווח על כך באתר משרד הבריאות
או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400
או במוקדי קופות החולים:

  • כללית 2700*

  • מכבי 3555*

  • מאוחדת 3833*

  • לאומית 507*

    הימנעו מקנס כבד! הקנס על אי דיווח בידוד למשרד הבריאות או קופות החולים עומד על 3,000 שקלים. הקנס על הפרת חובת בידוד עומד על 5,000 שקלים.

    רק ביחד ננצח את נגיף הקורונה!

מצב קורונה 29.10.20


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד