מצב קורונה 20.11.20

22/11/2020 ו' כסלו תשפ"א

בשבוע האחרון 2,634 תושבים עשו בדיקות לאבחון נגיף הקורונה. רק 0.94% מהבדיקות יצאו חיוביות לעומת הממוצע הארצי, העומד על 2.1% בדיקות חיוביות.

מחר, יום שבת מתחם בדיקות הקורונה שבעמק האלה 251 יפעל מהשעה 14:00 ועד לשעה 22:00. הבדיקות הן ללא צורך בהפנייה וללא עלות.

לחצו כאן לקישור לוייז

שימו לב: ייתכנו שינויים ויש לעקוב באתר פיקוד העורף – לחצו כאן על הקישור

למרות הנתונים המעודדים ורמת התחלואה הנמוכה בעיר, חובה עלינו להמשיך ולשמור שהעיר שלנו תישאר ירוקה. אם לא נקפיד על כך ולא נשמור על הכללים נוכל להתדרדר בתוך ימים ספורים ולהיות עיר אדומה.

מידי יום נציגות חמ"ל הקורונה יוצרות קשר עם תושבי העיר שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. מהשיחות שהן מקיימות עימם עולה כי מקור ההדבקה העיקרי בעיר הוא המגע ישיר של המאובחנים החדשים עם בני משפחה, שהיו בבידוד לאחר שאובחנו חיוביים לנגיף. המשמעות היא שחובה עלינו להקפיד על הנחיות הבידוד. אם יש בבית אדם שמאובחן חיובי לנגיף עליו להישאר בבידוד. אנו מזכירים לכם, שאדם הנמצא בבידוד צריך להימנע מלבוא במגע עם שאר בני הבית. במידה ואין אפשרות להפרדה מלאה על כל המשפחה לשהות בבידוד.

אנו מדגישים, שאדם שנמצא ליד חולה מאומת חייב להיכנס מיידית לבידוד למשך 14 ימים מיום החשיפה לחולה. שימו לב, גם אם תוצאת הבדיקה של המבודד תהיה שלילית, יש להשלים את ימי הבידוד עד סופם!

רוצים להשאר ירוקים? הקפידו על הכללים!

 • מסכה על הפנים

 • שומרים מרחק

 • שומרים על ההגיינה

  רק כך נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה מאחד לשני.

  שימו לב - ניתן להתעדכן בכל עת בנתוני התחלואה בעיר באמצעות המערכת העירונית המתקדמת ובה מידע מעודכן על מצב התחלואה בעיר. המערכת מרכזת נתונים בזמן אמת על מספר התושבים שנמצאו חיוביים לנגיף וכוללת פילוח לפי שכונות, מוסדות חינוך, מגמות התחלואה ועוד. לכניסה למערכת

  התבקשת להיכנס לבידוד? עליך לדווח על כך באתר משרד הבריאות

  או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*

  או במוקדי קופות החולים:

 • כללית 2700*

 • מכבי 3555*

 • מאוחדת 3833*

 • לאומית 507*

  הימנעו מקנס כבד! הקנס על אי דיווח בידוד למשרד הבריאות או קופות החולים עומד על 3,000 שקלים. הקנס על הפרת חובת בידוד עומד על 5,000 שקלים.

  סופשבוע בריא!

תמונת מצב קורונה 20.11


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד