הנחיות המדינה לקראת הסגר

28/12/2020 י"ג טבת תשפ"א

החל מהיום, יום ראשון 27.12.20 בשעה 17:00, בשל העלייה ברמת התחלואה יוטל סגר על מדינת ישראל. מתווה הסגר, אותו אישרה הממשלה כדי להוריד את התחלואה לכדי מקדם הדבקה של פחות מ-1 ופחות מאלף נדבקים ביום, קובע שורת איסורים, בדומה לסגרים הקודמים.

רק עסקים חיוניים יפעלו, בין היתר, מרכולים, רשתות הפארם, חנויות האופטיקה, ציוד תקשורת ומזון לבעלי חיים. מסחר, בילוי ופנאי יהיו סגורים, ולא יתאפשר שירות טייק אווי ממסעדות. יחד עם זאת, ניתן יהיה להזמין משלוחים מעסקים. בנוסף, עסקים שאינם מקבלים קהל יעבדו במתכונת של 50%.

בניוד לסגרים הקודמים הפעם מערכת החינוך תפעל כרגיל עבור פעוטונים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים עד כיתה ד' וכן עבור תלמידי כיתות י"א-י"ב. גם מסגרות הצהרונים יפעלו כרגיל עבור הילדים בגנים ובבתי הספר. תלמידי כיתות ה'-י', ישובו ללמוד מרחוק במהלך תקופת הסגר. מערכת החינוך המיוחד תפעל כרגיל בכל שכבות הגיל.

כמו בסגרים הקודמים, תוגבל התנועה האישית של כל תושב, עד 1000 מטרים מן הבית, מלבד יציאה עבור שירותים חיוניים ולשם ביצוע בדיקות קורונה וחיסונים. בהקשר זה חשוב להדגיש כי ההנחיות קובעות שאין לשהות בבתים של אחרים. כמו כן, מותר לעשות ספורט יחידני ללא הגבלת מרחק מהבית. כלומר, אין לנסוע ברכב למקומות אחרים על מנת לעסוק בספורט.

איסור ההתקהלויות שהיה עוד לפני הסגר נותר כפי שהוא. המשמעות היא שאין להתקהל יותר מעשרה אנשים במבנה, ו-20 אנשים בשטח פתוח. ההנחיה נוגעת לתפילות ולקיום לוויות או בריתות למשל, והן מפורטות באתר פיקוד העורף.

עוד קובעות ההנחיות כי "האיים הירוקים" – ים המלח ואילת סגורים, והתחבורה הציבורית תצומצם ל-50%.

להנחיות המלאות בימי הסגר ניתן להיכנס לאתר פיקוד העורף כאן בקישור

קורונה לימודים


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד