מוקד הבריאות העירוני

28/01/2021 ט"ו שבט תשפ"א

מאז תחילת משבר הקורונה, נמצאת העירייה בקשר עם התושבים המאומתים לנגיף ואלו שבבידוד על מנת לקבל תמונת מצב בזמן אמת באשר לתחלואה וכמובן לעשות כל שניתן לקטיעתה.

בחודשים האחרונים הורחבה הפעילות של מוקד בריאות עירוני המורכב מצוות גדול של עובדי עירייה, אשר עובד מסביב לשעון. צוות המוקד פוגש את תושבי העיר ברגעים בהם הם זקוקים לאוזן קשבת, לשיחה טובה או למענים לצרכים שונים.

בשבועיים האחרונים, עקב העלייה במספר החולים בארץ שבעקבותיה הוחלט בממשלה על סגר, העמיק המוקד את פעילותו ונותן מענים לחולים, למאושפזים ובני משפחותיהם, למבודדים וגם למתחסנים בסיוע למבצע החיסונים הגדול הארצי.

בנוסף, עונה המוקד לכל פנייה של תושבים לבירורים ושאלות ומהווה הגשר בין התושבים לבין משרד הבריאות. באמצעות המוקד העירוני 106 או 08-9726020.

בשבוע האחרון, קיים המוקד מאות חקירות אפידמיולוגיות ואף נתן מענה ועזרה אישית לתושבים חולים. כך למשל, חולים שנזקקו למכשירי סיטורציה ולבלוני חמצן במהלך סוף השבוע, בדיקות קורונה עד הבית לקשישים שאינם ניידים, אספקת חליפות מיגון למטפלים שיוכלו להיכנס לבתי קשישים חיוביים לקורונה למתן עזרה סיעודית, ואף ארוחות חמות למשפחות בהם ההורים חולים ואין באפשרותם בעת הזאת לספק ארוחה חמה לילדיהם.

כל זאת עושה צוות המוקד בעזרת ארגוני התנדבות עירוניים אשר זמינים לאורך כל היום והלילה לעזרת תושבי העיר מתוך ערבות הדדית ובשיתוף קופות החולים, יד שרה, מד"א וכלל אגפי העירייה השונים.

מוקד הבריאות העירונימוקד הבריאות העירוני


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד