יש לי חבר/ה מיוחד/ת

16/12/2019 י"ח כסלו תש"פ

המרכז למשפחה מזמין את כל המשפחות בעיר להצטרף לפרויקט יש לי "חבר/ה מיוחד/ת". פרויקט אותו יזמה רוית יפרח הרוש, תושבת הצפון ומטרתו מפגשי משחק (פליי-דייט) משולבים בין ילדים לילדים עם צרכים מיוחדים. במסגרת הפרויקט יתקיים אחר הצהריים של שיח, בילוי ופיקניק חברתי משולב בפארק הגיבורים ברחוב עמק האלה. יום ראשון 25.8.19 בשעה 17:30

לפני מספר חודשים פורסם סקר המראה שתשעים אחוז מההורים לא מוכנים שילדיהם ישחקו עם ילדים עם מוגבלויות. הסקר עורר שיח רב ברשתות החברתיות ואחת מהיוזמות שנולדו הייתה היוזמה של רוית יפרח הרוש אמא לתאומים, ללא צרכים מיוחדים, בני 3.5 שפרסמה פוסט המזמין למפגש משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. הפוסט עורר עניין וממנו נולדה קבוצת הפייסבוק בשם "יש לי חבר/ה מיוחד/ת" שמטרתה חיבורים בין משפחות המעוניינות להכיר ולפגוש משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.

פארק הגיבוריםפארק הגיבורים

בשלב הראשון הדרישה הייתה מצד הורים לילדים ללא מוגבלויות שרצו להשתתף בפרויקט ופחות מצד הורים לילדים עם מוגבלויות, לכן פנתה יפרח הרוש לעמותות שהחלו ליצור את החיבורים. אחד הפתרונות היו לקיים מפגשים בלתי אמצעים בין משפחות לילדים עם מוגבלות ומשפחות לילדים. ליקול טסמוט, יו"ר פורום ההורים של המרכז למשפחה, שמעה על המיזם והחליטה לקדם אותו גם מודיעין מכבים רעות. ולהצטרף לערים נוספות שכבר התקיימו מפגשים מסוג זה.

לכן, ביום ראשון 25.8.19 בין השעות 17:30-19:30, יתקיים המפגש הראשון בפארק הגיבורים, ברחוב עמק האלה (מול מס' 15 ליד המבנה של המתנ"ס), בו נרים את הדגל לסובלנות ויכולת הכלה לקבלת האחר, לא רק במילים אלא גם במעשים.

משנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "שילוב אמיתי צריך להתרחש בכל מקום: בבית הספר, בעבודה, בחופשה וגם בגינה הציבורית והוא תלוי אנשים ולא חוקים השותפים בהבנה כי גם המשלבים וגם המשתלבים יוצאים נשכרים משילוב המתבצע באופן נכון. המרכז למשפחה ימשיך להוביל מדיניות עירונית של שילוב בכל מקום אפשרי."פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד