בית ספר היובל יקבל את התואר "בית ספר ירוק מתמיד" של המשרד להגנת הסביבה ויהפוך לבית הספר הראשון בעיר עם התואר הסביבתי המכובד לאחר שעמד בקריטריונים

בתאריך 8.7.20 יתקיים באפליקציית "זום" טקס ההסמכה של בית ספר "היובל" לבית ספר ירוק מתמיד, ביוזמת המשרד להגנת הסביבה.

בכך יהפוך "היובל" לבית הספר הראשון בעיר עם התואר הסביבתי המכובד, שזכה בו לאחר מסע מאתגר של עמידה בקריטריונים שמציב המשרד להגנת הסביבה, המלמדות על רצף חינוכי סביבתי של שנתיים לפחות לכל שכבות הגיל.

קריטריונים אלו נבחנו ע"י ועדה מקצועית של המשרד, אשר קבע כי בית הספר יקבל את התואר לאחר שעמד בהם באופן מרשים והוכיח שנושאי הסביבה מהווים חלק חשוב בשיח הבית ספרי.

עוד בשנת 2006 הוכר בית הספר "היובל", כבית ספר ירוק, ומאז הגביר את פעילותו בנושאים הסביבתיים בקרב התלמידים כאשר מטרת החינוך לקיימות היא לפתח מודעות, הבנה וכבוד לסביבה שבה הם חיים.

לאורך השנים פעל בית הספר בדרכים שונות להטמעת החינוך לקיימות, כך למשל, פרויקט של טיפול בפסולת האלקטרונית וטיפוח הקשר הסביבתי עם גבעת התיתורה הסמוכה לבית הספר.

כמו כן, בבית הספר שני מרחבים אקולוגיים, גינה הידרופונית וחממה המשמשים ללמידה חוץ כיתתית ובהם לומדים התלמידים על שימוש מושכל במשאבי הסביבה ועבודת חקלאות במרחב.

גם בתחום העיוני, משולבים הנושאים הסביבתיים בתחומי הלימוד השונים – במדעים, באומנות ואפילו במקצוע העברית באמצעות טקסטים על קיימות, כל זאת בהתאם לגיל השכבה. בנוסף ביה"ס עבר לשימוש בכלים רב פעמיים ופועלת בו ע"י התלמידים מועצה ירוקה, המעבירה תכנים ופעילויות לאורך כל השנה בכיתות.

פעילות בית הספר מלווה על ידי מחלקת איכות הסביבה בעירייה, החברה להגנת הטבע, החווה האקולוגית "חווה ואדם" ורכזת המדעים בבית הספר, גלית יפת שמובילה את כל הנושא. לאורך השנה האחרונה קיבל בית הספר מהמשרד להגנת הסביבה תקציב לעידוד הפעילויות בבית הספר ועתה לאחר שזכה בתואר "ירוק מתמיד", ימשיך לקבל תמיכה וליווי.

פעילות ירוקה בבית ספר היובלפעילות ירוקה בבית ספר היובל


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד