ביום שני 1.3.21, התקיימה שיחה מרתקת בין לואי אלשריף, פעיל חברתי מאיחוד האמירויות, לבין תלמידים ממגמת ערבית בתיכון יחד וחברי הקהילה, קבוצת תלמידים מתיכון מו"ר ומתיכון ברעננה.

אלשריף, פעיל חברתי יליד סעודיה, דובר ארבע שפות, ביניהן ערבית ועברית, מתגורר כיום באיחוד האמירויות ומתראיין לא מעט באמצעי תקשורת שונים, בעולם הערבי ובישראל. הוא מביע בראיונות ובפעילותו ברשתות החברתיות תמיכה רבה באשר להסכמי הנורמליזציה שנחתמו בחודשים האחרונים בין ישראל לבין איחוד האמירויות, בחריין, מרוקו וסודן.

אלשריף גילה התלהבות ובקיאות בשפה העברית ובמקורות, ציטט מדברי הנביא ישעיה "לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה" וסיפר שעל אף שעדיין לא ביקר בישראל, הוא מרגיש שהוא מכיר אותה מדברי הנביאים.

עוד סיפר אלשריף בשיחה, שעד לפני 12 שנה הוא לא ידע הרבה על ישראל וכל שידע נבע ממה ששמע בתקשורת הערבית שהייתה על פי רוב לא אוהדת, אך מרגע שהתחיל ללמוד ולחקור אודות מדינת ישראל והעם בישראל, הוא הבין שמה שנאמר בתקשורת הערבית רחוק מהמציאות. במהלך השנים קשר אלשריף קשרים עם ישראלים ויהודים והוא מצפה בקוצר רוח לבקר בארץ ולארח חברים מישראל בדובאי.

התלמידים וההורים שאלו שאלות, גילו עניין והופתעו מהידע שלו בעברית ובגיאוגרפיה של הארץ.

ריקי ארברמן, רכזת ערבית בתיכון, שארגנה את ההרצאה יחד עם יגאל לוי, רכז קהילת יחד אמרה: "היה נהדר לשמוע אדם שמגיע ממקום של אהבה וכבוד לישראל, לתושביה, להיסטוריה שלה ולתרבותה. זו זכות גדולה להשמיע לתלמידים שלנו קול כזה, קול שפוי ומכבד המחפש את המאחד והדומה ולא את המפריד. הרגשתי שלואי התחבר בדבריו למהות של יחד – מקום של חיבורים".

שגיב אלבז מנהל תיכון יחד אמר בסיכום ההרצאה: "התקופה המיוחדת בה אנו נמצאים מאפשרת לנו לייצר יוזמות חדשות וחשובות, אחת מהן היא המפגש החשוב שהיה עם לואי אלשריף. המפגש הותיר חותם חשוב על חיבור ועל יחד. המעבר בשיחה אחת בין נביאי התנ"ך, שפה, איחוד האמירויות, ישראל, מוזיקה ישראלית ועוד - היה מעורר חשיבה ומעורר תקווה. שמחתי להיות במפגש יחד עם תלמידות ותלמידי המגמה ויחד עם צוות מורים מיחד ומחוץ לו. תודה למורה ריקי ארברמן על עוד יוזמה חשובה בתחום המפגשים הבין דתיים ביחד. כן ירבו".

לואי אלשריףלואי אלשריף


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד