מסע זהות בשלוש מדינות

03/10/2022 ח' תשרי תשפ"ג

שותפות מודיעין רוצ’סטר של הסוכנות היהודית המחברת בין תושבי מודיעין מכבים רעות ליהודי העיר רוצ’סטר שבמדינת ניו יורק סיימה לא מזמן את "מסע זהות" בישראל, בפולין וברוצ’סטר.

'מסע זהות' היא אחת מתוכניות הדגל של השותפות, בו לוקחים חלק בני נוער בגילי 17-16 מרוצ’סטר וממודיעין מכבים רעות ויוצאים למסע משותף של 26 ימים בשלוש המדינות.

לאחר תהליך של מיון, בני הנוער נבחרים למסע ויוצרים קשר עם המשפחות מרוצ'סטר, שצוותו להם וכך המסע מתחיל עוד הרבה לפני שיצאו לדרך, בזכות אמצעי התקשורת השונים

המסע "הפיזי" יוצא לדרך ברוצ’סטר במפגש, היכרות גיבוש ולמידה על "יהדות כמיעוט", כל זאת בזמן שהותם בקהילה היהודית ברוצ’סטר במשך שבוע. בין היתר, הם מבלים יחד בעיר ונהנים מהקשרים ההולכים ונבנים.

בהמשך הם טסים יחד למסע בפולין, שם הדגש הוא על שלושה נושאים עיקריים: אלף שנות יהדות- השואה- פולין היום.

החלק האחרון במסע מתקיים בישראל, כאשר חברי המסע טסים יחד לישראל וחווים את הארץ, בסיורים, טיולים, הכרות של החיים במודיעין והבנת הרעיון של "יהדות כ-רוב".

המסע עמוס ולא קל, אולם הוא עוצמתי ומשנה חיים. בני הנוער האמריקאים, שעבור חלקם זהו ביקור ראשון בארץ חווים את ישראל באופן ייחודי ומשמעותי. בני הנוער יוצרים חברויות וחוויות משותפות שיש אומרים שממש משנות חיים.

רוצים לדעת עוד על שותפות מודיעין רוצ'סטר – היכנסו לקישור

20220801_153440


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד