מרכז תמיכה לילדים יתומים

09/11/2022 ט"ו חשון תשפ"ג

מיזם חשוב של העירייה באמצעות אגף שירותים חברתיים ומינהל החינוך יוצא לדרך. מדובר במרכז תמיכה לילדים וילדות יתומים בעיר, אשר יופעל על ידי עמותת "חמניות" שזכתה בקול קורא שפירסמה העירייה.

במרכז יוכלו יתומים ויתומות להיפגש אחת לשבוע בשעות אחה"צ בחלוקה לקבוצות לפי גיל. ילדים בגילי 13-7 ישתלבו בקבוצת הפעילות ויזכו לליווי של חונך אישי "אח/ות בוגר/ת" שאיבד בעצמו הורה. החונך יקדיש לחניך הצעיר זמן איכות במהלך פעילות העמותה ובזמן החופשי ויקבלו תמיכה בפעילויות שפותחו ע"י צוות מקצועי המתמחה באובדן ושכול.

הקבוצה השנייה תהיה של בני נוער יתומים ויתומות שהם כאמור החונכים, אשר יהיו מלווים על ידי אשת טיפול ובנוסף, ישתפו בחוויית החונכות ויקבלו כלים ועצות להצלחת התהליך. בנוסף, ההורה שלרוב מלווה את הילד בפעילות, יזכה לקחת חלק בקבוצת הורים נוספים עם מכנה משותף, וישתתף במפגש קבוצתי עם אשת טיפול, כמו גם קבוצת תמיכה שנועדה לתווך להורים את הקשיים של ילדיהם ולהציע כלים להתמודדות.

במרכז ישתתפו ילדים יתומים ויתומות המוכרים לאגף השירותים החברתיים וכן, ילדים נוספים מתוך בתי הספר בעיר. על פי הנתונים, יתומים ויתומות חווים תחושת בדידות, געגוע להורה ולעתים תכופות דוחק כלכלי. ללא מענה ראוי, ישנו סיכון להרס עצמי ואובדנות, קושי ביצירת מערכות יחסים משמעותיות ורגשות אשם. המרכז ישמש כמעטפת תומכת ומכילה לילדים וילדות אלו בליווי מקצועי.

הפעילות במרכז הינה בהשתתפות עצמית של ההורים, כאשר הצפי לפתיחתו הוא במהלך חודש דצמבר. ניתן לפנות לפרטים נוספים יש לפנות
למנהלת המרכז שולי הרן 052-3947420.

תמונה להמחשהתמונה להמחשה


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד