מגן זהב

16/11/2022 כ"ב חשון תשפ"ג

המחלקה לביטחון קהילתי באגף חברה נוער וצעירים בשיתוף המחלקה לאזרחים וותיקים באגף קהילה, יזמו סדנה ייחודית להגנה עצמית לאזרחים הוותיקים המאפשרת להם ללמוד כיצד להגן על עצמם וע"י כך לחזק את הביטחון העצמי, תחושת המסוגלות והביטחון האישי.

הסדנה מתקיימת בשיתוף עמותת "אל הלב" ומונה חמישה מפגשים שכוללים סדנת הגנה עצמית לאזרחים ותיקים. ביום רביעי 9.11.22 יצאה לדרך הסנונית הראשונה, כ-20 אזרחיות ואזרחים ותיקים החלו ללמוד הגנה עצמית וקבלת כלים וטיפים להתנהגות במקרים של סכנה. מעבר לכלים המעשיים, העניקה הסדנה גם חברותא ותמיכה בין המשתתפים.

בשנים האחרונות מתפרסמים מקרי אלימות בארץ מצד זרים שודדים או אנשים שמתעמרים באזרחיות ואזרחים ותיקים חסרי אונים. במקביל, ישנו לפעמים חשש המלווה את האזרחים הוותיקים כאשר הם צועדים לבדם ברחוב כשמחשיך, או כאשר מגיעים למשל להשתמש בשירותי הכספומט. הסדנה נולדה ברקע תופעות אלו ומאפשרת להם לקבל ארגז כלים ייעודי אשר יסייע להתמודד עם תחושת הפחד ולהעצים את ביטחונם האישי.

מויש לוי, סגן רה"ע מחזיק תיק אזרחים ותיקים: "סדנת ההגנה העצמית מצטרפת לעוד עשרות סדנאות, חוגים ופעילויות המוצעים לאזרחים הוותיקים בעיר. העלייה העצומה בהיקף הפעילויות והמגוון שלהם, מגיע על מנת להציע סדר יום מלא ועשיר לאזרחים הוותיקים, שמספרם בעיר גדל בצורה משמעותית. אני מברך על שיתוף הפעולה עם המחלקה לביטחון קהילתי, על מנת להוציא לדרך את הסדנא החשובה, שנועדה לסייע לביטחון האישי והביטחון העצמי של האזרחים הוותיקים שלנו".

שמעון גואטה, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "הפרויקט הינו מיזם חדש וייחודי שעוסק בהעלאת תחושת המוגנות בקרב האזרחים הוותיקים. מפגשי חוסן שיגרמו להעלאת תחושת הביטחון באמצעות הכלים אותם יקבלו המשתתפים, תהיה להם ההזדמנות לגלות את העוצמות והיכולות הטמונות בהם, על אף היותם בסיסיים, יש ביכולתם להציל חיים בחירום".

סדנת מגן זהבסדנת מגן זהב


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד