בית אקדם

10/10/2019 י"א תשרי תש"פ

המרכז הקהילתי לשילוב ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי נחנך בעיר

"בית אקדם" - מרכז שילוב קהילתי, שייעודי טיפול וקידום ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי נפתח בנובמבר 2017 ופועל במבנה ברחוב מיתר 2 ברעות.

"בית אקדם" הינו פרי יוזמה מקומית ושיתוף פעולה של עיריית מודיעין מכבים רעות ועמותת "אקדם", המורכבת מהורים ומתנדבים שפועלים לקידום ילדים ובוגרים בעיר המצויים על הרצף האוטיסטי, תוך מתן דגש לשילוב בחברה ובקהילה.

הקמת "בית אקדם" מגשימה את החזון להקים מרכז קהילתי ייחודי וראשון מסוגו בארץ, מרכז מומחיות וידע מקומי-עירוני בנושא האוטיזם, שיספק וינגיש מענה לכלל הצרכים של אדם הנמצא על הרצף האוטיסטי ובני משפחתו. המרכז מהווה בית חם ומקום תומך עבור משפחות עם ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי תוך שהמרכז מיישם עקרון פעולה הקרוי one stop shop.

בית אקדם
בית אקדם

המרכז מציע מתכונת חדשנית של מענה כולל לטיפול בילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי ובני משפחותיהם, המבוסס על שיתופי פעולה עם נותני שרות רבים ומגוונים לאוכלוסייה זו, תוך קידומם ושילובם בקהילה והחברה המקומית וכן תוך קיום "שילוב הפוך" בו האוכלוסייה המיוחדת מהווה בסיס לפיתוח ערכי וחברתי של הקהילה כולה.

בין השירותים שמציע "בית אקדם", שרותי מידע על זכויות, טיפולים פרה-רפואיים של המערך המשלים המופעל על ידי העמותה לחקר האוטיזם (לשעבר העמותה לילדים בסיכון) וכן מגוון פעילויות כגון: חוגים לילדים בשילוב, מועדונית, משחקיה, ג'ימבורי, שעת סיפור לקטנים, סדנאות (ABA, NLP, מיינדפולנס) והרצאות להורים, קבוצות תמיכה להורים, קבוצת דיור הפועלת לפתיחת דירות הכשרה בעיר עבור בוגרים על הרצף האוטיסטי, קבוצת תעסוקה שמקדמת אכוונה ופתרונות תעסוקה לבוגרים ועוד.

במקום פועלים גם משרדי האגף לשירותים חברתיים של העירייה אשר כוללים שלוש עובדות סוציאליות העוסקות בתחום האוטיזם בעיר, שנותנות מענה לכל המשפחות אשר פנו ורשומות באגף ואלה שיצטרפו בעתיד.

בנוסף אליהן החל לפעול במקום, מטעם האגף לשירותים חברתיים, "מרכז למשפחה" המספק מענה להורים ובני המשפחה של ילדים עם צרכים מיוחדים מכל התחומים, במטרה לחזק את החוסן המשפחתי.

"בית אקדם" מזמין את התושבים להצטרף למרכז למשפחה וליהנות משירותיו, להעלות צרכים ורעיונות לפעילויות ובכל נושא ועניין רלוונטיים.

צור קשר

שםתפקידטלפון עקרימייל
בית אקדם074-704-8417 office@akadem.org.il
איילת זלוטניק מנהלת ה"מרכז למשפחה" 074-704-8609modiinsfamily@gmail.com
דליה אלבזעו"ס טיפול באוטיזם 074-7069340
נטליה פליידרעו"ס טיפול באוטיזם074-7069342
צאלה שקדעו"ס טיפול באוטיזם 074-7069341

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000