טיולים וטבע במודיעין

03/07/2019 ל' סיון תשע"ט

מסלולי טיולים במודיעין מכבים רעות

מסלולי טיולים במודיעין מכבים רעות
מודיעין משופעת באתרי ארכיאולוגיה והיסטוריה לצד טבע עירוני ופארקים מודרניים. העיר מודיעין הקדומה ידועה בתור מולדת משפחת החשמונאים, המקום שבו פרץ מרד החשמונאים. חלקת אדמה היסטורית עליה נלחמו החשמונאים אשר הגשימו את הגבורה היהודית והייחודיות של העם היהודי.

כיום מודיעין החדשה יושבת בסמוך לממצאי מודיעין העתיקה. הקמתה של העיר כחמישים שנה לאחר לידתה של מדינת ישראל היא הגשמת חלום וסמל למורשת וגבורה שאותה החלו אז החשמונאים.

עיריית מודיעין מכבים רעות שמה דגש מיוחד בפיתוח השטחים הירוקים בעיר ובטיפוחם לצד תוכניות לפיתוח אתרים ארכיאולוגים קדומים.

מודיעין היא אחת הערים היפות והיחידות בישראל שברחובותיה הראשיים משתרעים שטחים פתוחים וירוקים, גנים פורחים, פינות ירוקות ומתקני משחקים ייחודים לילדים.

התושבים והעירייה מטפחים את העיר ואת האתרים במסגרת מגוון תוכניות לשמירה על איכות הסביבה ואתרי מורשת. חלק מהתוכניות הן להקמת מרכזי מבקרים באתרים.

בגבעת התיתורה, אתר ארכיאולוגי הנשמר כשטח ירוק בלב העיר, נתגלו ממצאים המעידים שהתקיים בה יישוב במשך כ-6,000 שנה. לטובת המטיילים במקום הותקנו ספסלי עץ ושלטים עם הסברים על ההיסטוריה, המורשת והצמחייה של המקום.

באפריל 2001 , בעת ההכנות לסלילת כביש חדש בעיר, חשפו חפירות ארכיאולוגיות את אזור אום אל-עומדאן, אתר בו היה יישוב יהודי גדול בתקופה החשמונאית. ברשות העתיקות מעריכים שיתכן ומדובר במודיעין הקדומה בה חיו מתתיהו החשמונאי ובניו, מנהיגי מרד המכבים.

בגבעות המקיפות את העיר יש כמה אתרים ארכיאולוגים קדומים נוספים, חלקם מתקופת החשמונאים, ובהם נמצאו עדויות ליישובים מפותחים שהתקיימו באזור.

גבעת שר
גבעת שר

אתם מוזמנים להיכנס לאתרי הטיולים בעיר. מחכה לכם חוויה מודיעינית!

1. גבעת הברושים
2. יער הילדים וקבר סית' מנע
3. גבעת התיתורה
4. בית הבד פארק ענבה
5. טיילת חוט השני
6. גבעת ברפיליה
7. גבעת שר
8. בית הכנסת החשמונאי העתיק
9. חורבת חרובה
10. בקעת הנזירים
11. הגבעות הדרומיות - חורבת בארית, קנבית וחדת
12. חורבת ענבה
13. חורבת נכס

טיילתם וצילמתם כאן תמונה? אתם מוזמנים לשלוח אלינו ואת היפות ביותר נוסיף לגלריית התמונות עם שמכם.
יש לכם שאלות, הצעות, תצפיות אנא צרו קשר עם דוברות העירייה
פנייה לדוברות העירייה: טופס פניה לדוברות העירייה

יעוץ מקצועי: ערן תירוש, תושב העיר, איש ידיעת-הארץ ומורה-דרך . פניות בדוא"ל erantearosh@walla.com

באתרי הטיולים והמורשת בעיר ישנם בורות פתוחים וקיימת סכנת נפילה לתוכם. הנסיעה / ההליכה / הרכיבה על השבילים המסומנים בלבד! כל סטייה מהשבילים הינה על אחריות המטיילים בלבד!

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000