מרכז העיר

24/09/2019 כ"ד אלול תשע"ט

לחצו כאן וצאו למסע מרתק במרכז העיר של מודיעין מכבים רעות

מרכז העיר החדש של מודיעין מכבים רעות נבנה בין שדרות החשמונאים לרחוב תלתן, בין כיכר העירייה לרחוב פיקוס, וכולל מדרחוב ובו יחידות דיור ומשרדים לצד חנויות, מסעדות ובתי קפה.

מרכז העיר כולל שדרה ברוחב של 46 מטרים עם מדרכות רחבות, חנייה, שבילי הליכה ואופניים, גינון, ספסלים, מזרקות מים, מתקני משחק וקיוסקים.

לאורך השדרה נבנות כ-470 יחידות דיור בבניינים בני חמש קומות, כאשר הקומה הראשונה היא קומה מסחרית הכוללת חנויות, מסעדות, פאבים ובתי קפה, בדומה למרכזי הערים הגדולות. מעליהן ישנן ארבע קומות מגורים כך ש-60% מיחידות הדיור הן בנות 3-2 חדרים והיתר בנות 5-4 חדרים.

בתכנון השדרה ניתן דגש על בניית כמות גדולה של דירות קטנות, כך שלמעשה שליש מכלל הדירות יהיו מיועדות לצעירים ולגמלאים.

בחלקה התחתון של השדרה יהיה חיבור לקניון עזריאלי וכן תהיה כיכר ואזור המיועד להקמת שוק עירוני. בצידה של השדרה הפונה לכיוון רחוב ערער ולהמשכו של רחוב דם המכבים, נבנו מבנים של שתי קומות המיועדות למסחר ולמשרדים, ומעליהן שלוש קומות נוספות למגורים.

בתהליך התכנון נעשתה חשיבה מעמיקה על נושא ההצללות בעונת הקיץ החמה, והוחלט בין היתר כי בתי הקפה והמסעדות יוקפו בעצים גבוהים ומצילים, אשר נרכשו על ידי העירייה כבר לפני מספר שנים כדי שיספיקו לגדול כפי הנדרש כדי לספק צל למבלים.

מרכז העיר
מרכז העיר

כחלק מהקמת מרכז העיר, הוקם גם חניון תת קרקעי המיועד לכ-400 כלי רכב, אשר יוכל לשרת, ביחד עם שאר החניונים הציבוריים והרחובות הסמוכים, את באי המקום.

כמו כן, בשדרה הוקם מרכז תרבות רב תכליתי עירוני, בו תתקיימנה הופעות שונות ויופעל מרכז ללימודי מוזיקה. המרכז כולל אולם עם מושבים מודולריים ובמה, גלריה, לובי גדול ומסעדה, וזאת לצד כיתות לימוד.

מבנה מרכזי נוסף במרכז העיר החדש הוא מוזיאון מורשת החשמונאים "מאז ועד היום", שיציג את סיפורה של העיר מאז ימי החשמונאים, דרך התקופות השונות ועד לימי הקמתה של העיר מודיעין המודרנית, בצורה אינטראקטיבית שתספק למבקרים חוויה רב חושית.

השדרה המרכזית תייצר רצף אורבני עירוני עבור הולכי הרגל ותהווה חיבור כל האלמנטים של מרכז העיר: כיכר התחבורה, פארק ענבה, תחנת הרכבת "מודיעין מרכז", קניון עזריאלי מבני ציבור שונים ובניין העירייה העתידי. לצידה יוקם גם בית מלון וכן בית דיור מוגן.

תוכנית הבנייה של מרכז העיר מסדירה בנוסף את שטחי מבני הציבור העתידיים של העיר שייבנו במרכזה ובהם ספרייה, מרכז תרבות ובניין ממשל, וזאת בנוסף להקמת מבני ציבור או גני ילדים לתושבי שכונת מרכז העיר.

כך יראה מרכז העיר העתידי של מודיעין מכבים רעות

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000