תעודת זהות של בתי הספר

27/11/2017 ט' כסלו תשע"ח

שכונת הציפורים

מנהלת: רויטל ישראל
כתובת: נחליאלי 4, שכונת הציפורים
שנת הקמה: 2017

ערכים מובילים בבית הספר: שותפות, כבוד הדדי, שיתוף פעולה, מעורבות חברתית, הקשבה, מימוש עצמי ומצוינות אישית.

כיצד יקודם ערך השותפות: בית הספר יתחיל את שנתו הראשונה כבית ספר צומח עם כיתות א'-ד'. במהלך השנה ייבנה ביחד עם קהילת "ענבלים" חזון בית הספר, וייבחר סמליל בשיתוף עם התלמידים, אשר יביא לידי ביטוי את ערכי בית הספר ויחזק את תחושת השייכות למוסד החינוכי ולקהילה. בית הספר ישים דגש על למידה דיפרנציאלית, למידה בדרך של חקר ולמידה חוץ כיתתית, והכל תוך אמונה כי "כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך).

שכונת הכרמים

בית ספר ''האלה''
מנהלת: בתיה מועלם
כתובת: גינת האלה 40, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2004

ערכים מובילים בבית הספר: שונות לצד מעורבות חברתית, טיפוח הפרט וייחודו כאדם וכתלמיד, טיפוח הקשר בין התלמיד לבין העם, הארץ והמורשת, כבוד הדדי וסקרנות.

כיצד מקודם ערך השונות לצד ערך המעורבות החברתית: ניתן מענה מקצועי ודיפרנציאלי לתלמידים על כל הרצף ההתנהגותי והלימודי באופן המחזק ומטפח את עוצמותיהם. קיימת תכנית הנגשת התאמות לימודיות, בה מקבלים התלמידים כרטיס המלווה אותם במהלך השיעורים, במבחנים ובביצוע משימות. הנגשה זו מאפשרת לתלמידים לבטא ולהציג את הישגיהם והייחודיות שבכל אחד ואחת, להתנסות במימוש ערך הכבוד לשונה, קבלה, סובלנות ועוד, וכן לבחון ההזדמנויות לשיתוף פעולה תוך התחשבות ברגשות ובצרכים של כל אחד.

אתר בית ספר: http://www.haela.co.il
בית ספר יזמ''ה (קציר)
מנהלת: רות רגב
כתובת: אייר 4, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2007

ערכים מובילים בבית הספר: פיתוח התלמידים וכישוריהם ברוח היהדות המתקדמת, שוויון הזדמנויות מגדרי בעשייה היהודית, מעורבות ועשייה חברתית, קשר בין אדם לארצו ואחדות ישראל.

כיצד מקודם ערך פיתוח התלמידים וכישוריהם ברוח היהדות המתקדמת: בית הספר מספק מענה איכותי לציבור החפץ בעולם היהודי על תכניו וערכיו, כחלק מפיתוח זהותו ושורשיו. בבית הספר מוענק לתלמידים מצע רחב, עשיר ומשמעותי של אוצר התרבות היהודי וכך יכול כל תלמיד לבחור מה ליישם בחייו, כיצד ומתי.

תפיסת העולם הבסיסית של בית הספר היא שהיהדות היא של כולם ולכולם, שהזהות היהודית היא דינמית ושהמכנה המשותף שלנו כעם רב על השונה. תלמידי בית הספר מתמודדים במהלך השנה עם אתגרים וסוגיות ערכיות, ורואים את מעשיהם וחייהם בהקשר רחב, עשיר ומשמעותי ביותר.

אתר בית הספר: www.yozma.jedu.org.il
בית חינוך צומח ''כרמים''
מנהל: עותניאל גלילי
כתובת: עמק חרוד 29, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2011

ערכים מובילים בבית הספר: מנהיגות, יוזמה, מתן כבוד לאדם ולסביבה, שוויון מגדרי, מעורבות חברתית ומצוינות.

כיצד מקודם ערך המנהיגות: בתוכנית היזמות "אופקים", שבה לומדים התלמידים בשכבות ב'-ו' קורסי בחירה במגוון תחומים, הלמידה נעשית מחוץ לכתה ובסביבות למידה שונות, ומקדמת את היזמות והמנהיגות כציר מרכזי. בנוסף, התלמידים לומדים על מנהיגים, אשר מהם הם מקבלים השראה.

תלמידי שכבת ד' לומדים להנחות וללמד ילדים משכבות הגיל השונות. במהלך שבוע המנהיגות והיזמות במעגלי השייכות, לומדים התלמידים בדרך המבוססת על עקרונות הלמידה של ה-PBL. הם לומדים על עצמם, על משפחותיהם, על שכונתם, על עירם ועל המצאות וממציאים, כך שלסוף ילמדו כיצד יכולים להשפיע על העולם.

אתר בית ספר: http://www.kramim.edu1.org.il
בית הספר היסודי הצומח ''שיבולים''
מנהלת: מירב משולם
כתובת: אייר 4, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2016

ערכים מובילים בבית הספר: שיתוף, סובלנות, רעות, אחריות, מצוינות, מעורבות חברתית ואהבת הארץ.

כיצד מקודם ערך המעורבות החברתית והשותפות: בית הספר ימשיך לפעול לפי הציטוט שאומר "צא מעצמך ונסה להגיע לאנשים אחרים בעזרת אהבה, כנות, שיתוף, כבוד, אכפתיות והבנת צרכיהם". בשנת הלימודים הקודמת והראשונה של בית הספר, באו לידי ביטוי ערכי השיתוף, הסובלנות והרעות בדרך של לימוד פתגמים בעלי משמעות ערכית וחברתית וקיום מפגש עם קהילה נגישה החושפת אוכלוסיות שונות. כמו כן, נבחר בשנה זו באופן קהילתי משותף סמל בית הספר, ובשנת הלימודים הקרובה ינוסח יחדיו חזון בית ספרי. בית הספר שואף לכך שהתלמידים יראו בו בית, הנותן מענה הוליסטי המותאם לצרכיהם המגוונים ונותן משמעות לחייהם.
בית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס''
מנהלת: ויולט צוקרמן
כתובת: עמק חרוד 27, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2016

ערכים מובילים בבית הספר: התפתחות אישית, מיצוי היכולות, ראייה הוליסטית, שילוב תכניות העשרה, פיתוח תחושת מסוגלות אישית ודיאלוג עם הקהילה.

כיצד יקודם ערך ההתפתחות האישית תוך שאיפה לשיפור איכות החיים: בית הספר יפעל על פי תפיסת איכות חיים עם מערך של תמיכות ויוביל את קהילת בית הספר להתפתחות אישית תוך שאיפה לשיפור איכות החיים בכלל תחומי החיים: רווחה רגשית, יחסים בין אישיים, רווחה חומרית, רווחה פיזית, הכוונה עצמית, הכלה חברתית וזכויות.

התפיסה שמה דגש על היבטים כגון מתן חשיבות עליונה לשביעות הרצון של האדם עצמו על חייו, מיקוד בחוזקות האישיות של האדם, דגש על רשתות התמיכה בקהילה ומתן רמות שונות של תמיכה. לכל תלמיד תיבנה תכנית תמיכה אישית הממוקדת בצרכיו וברצונותיו, תוך הצבת יעדים ומטרות שכלל הצוות החינוכי מתכוונן אליהן. הלמידה בבית הספר תהיה מושתתת על סביבות לימודיות עשירות ומגוונות וזמינות ונגישות להתרחשויות אישיות ובין-אישיות.
בית הספר העל יסודי אורט עירוני ד' מודיעין
מנהלת: גלית גולדברגר
כתובת: עמק חרוד 9, שכונת הכרמים
שנת הקמה: 2010

ערכים מובילים בבית הספר: נתינה, הגשמה עצמית, אחריות אישית, כבוד ואהבת המולדת.

כיצד מקודם ערך הנתינה: מתוך מודעות ואכפתיות לחברה הסובבת אותנו, תלמידי בית הספר מתנדבים בהתמדה ובמסירות לקהילה. לתלמידים ניתנת הזדמנות להתנדב במגוון מסגרות, כך שמתאפשר להם להביא את היכולות שלהם לידי מימוש. רוב התלמידים הופכים את הנתינה לסביבה לאורח חיים וממשיכים להתנדב במגוון תחומים מתוך חיבור והנעה אישית.

במהלך השנה מתקיימים אירועים משותפים עם עמותת "קו לחיים", ונעשים פרויקטים עם בתי הספר יסודיים בשלל נושאים כמו התייעלות אנרגטית, זהירות בדרכים ו"שומרי מסך" (תכנית מניעה לבריונות ברשת).

אתר בית הספר: www.modiin.ort.org.il

שכונת הפרחים

בית ספר ''היובל''
מנהלת: רונית רביזדה
כתובת: גינות איילון, 34 שכונת הפרחים
שנת הקמה: 1998

ערכים מובילים בבית הספר: שוויון מגדרי, מצוינות אישית וחברתית, אהבת הארץ, העם והמדינה, ערכים ציוניים ודמוקרטיים, סובלנות, נתינה, קבלת השונה וערבות הדדית.

כיצד מקודם ערך השוויון המגדרי: בבית הספר קיימת תכנית מובנית לקידום תלמידים בתחום הראלי (מדעים ומתמטיקה), תוך שימת דגש לצמצום פערים בין בנים לבנות על ידי התאמת דרכי ההוראה - למידה והערכה לסגנונות הלמידה השונים בין בנים לבנות וטיפוח תחושת המסוגלות של הבנות בתחומים אלה. בית הספר מעודד בנות להצטרף לכיתת מופת במתמטיקה ולפרויקט חקר במדעים וטכנולוגיה. כמו כן, בית הספר מפתח את המודעות של כלל תלמידיו לנושא גם באמצעות שילוב התוכנית ״שווה דיבור״, עידוד יוזמות ועבודות חקר בנושא ומבצע מפגשי לימוד משותפים להורים ולילדים סביב נושאים אלה.

אתר בית ספר: http://www.schooly.co.il/hayovelm
בית ספר ''עידנים''
מנהלת: נאוה פרץ
כתובת: תלתן 2, שכונת הפרחים
שנת הקמה: 1996

ערכים מובילים בבית הספר: קדמה וחדשנות, מענה לשונות, עשייה חינוכית, שאיפה למצוינות לימודית וערכית ואהבת הארץ.

כיצד מקודם ערך הקדמה וחדשנות: בית הספר מאמין כי העולם שסביבנו משתנה בקצב מהיר ואתגרים חדשים קמים וניצבים בפני החברה בכלל ובפני בתי הספר בפרט. לכן הצורך בקידום חדשנות ויזמות בבתי הספר הולך וגובר. השאיפה כחברה היא לטפח את יכולתה של מערכת החינוך לעבור תהליכים של התחדשות ולקדם יזמות ויצירתיות, וזאת בכדי להפוך אותה למאתגרת לילדינו, למחוברת לעולמם ולבעלת יכולת לציידם במידע ובמיומנויות ההכרחיים. התלמידים שותפים בצורה מלאה לכל תכניות בית הספר.

אתר בית ספר: http://www.idanim.jedu.org.il
בית הספר העל יסודי עירוני א' למדעים ולאומנויות
מנהל: ד"ר דביר שלומי
כתובת: דם המכבים 9, שכונת הפרחים
שנת הקמה: 1997

ערכים מובילים בבית הספר: מצוינות (שמי"ם): שותפות, מנהיגות, יוזמה וחדשנות.

כיצד מקודם ערך השותפות: המצוינות באה לידי ביטוי במידת הרצון, בשאיפה למצוינות ובמידת ההשקעה, ו"השמ"ים" הם הגבול. הצוות החינוכי פועל מתוך תפישת עולם ש"חינוך משמעו לאפשר לבני אדם להגיע למיטבם" (סנקה), ומכאן, שאיפתו ליצור מערכת חינוכית מעצימה מבחינה הישגית, ערכית וחברתית, המאפשרת הזדמנויות מגוונות למימוש התפתחות אישית ומעורבות בחיי הקהילה והסביבה. ייחודיותו של בית הספר היא בתחומי האומנויות והמדעים, המציבים בפני התלמידים מגוון אפשרויות בחירה, בין אם מכלול מסלולי הלימוד בתחומי המחול והמוסיקה (לתלמידי כיתות ז' עד י"ב) ובין אם מגמות ההתמחות בחטיבה העליונה באומנויות העיצוב ובתיאטרון. בבית הספר פועל מרכז מצויינות על-אזורי בכדורסל לבנים ומסלולי לימוד ייחודיים תוך מתן מענה מיטבי לשונות באמצעות כיתות ייעודיות: תכניות העשרה לתלמידים מחוננים, מסלול עמ"ט ומגוון מקצועות בחירה בתחומי מדעי הרוח, המדעים המדויקים והטכנולוגיה.

אתר בית ספר: www.schooly.co.il/ironialef

שכונת הנחלים

דורות
מנהלת: ורד אלבו
כתובת: גינת החולה 12, שכונת הנחלים
שנת הקמה: 1996

ערכים מובילים בבית הספר: למידה חדשנית, קבלת השונה, כבוד הדדי, תקשורת שוטפת ושקופה, קידום אישי של כל תלמיד ותחושת מסוגלות.

כיצד מקודם ערך הלמידה החדשנית: מכיתות הגן ועד כיתות ו' לומדים התלמידים באמצעות למידה חדשנית מבוססת פרויקטים - P.B.L, בהשראת אמירתו של קונפוציוס: "ספר לי ואשכח, הראה לי ואזכור, ערב אותי ואבין". בלמידה משולבים אמצעים טכנולוגיים המתאימים למאה ה-21 שהופכים את הלמידה למשמעותית יותר ורלוונטית יותר, הן לתלמידים והן למורים. למידה מסוג זה גם מטפחת ומשפרת מיומנות של עבודת צוות, למידת עמיתים וחקר.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/dorot-m
ממ''ד משואת נריה
מנהל: הרב יוסי שינובר
כתובת: נחל צלמון 23, שכונת השבטים
שנת הקמה: 2001

ערכים מובילים בבית הספר: הכלה, אהבת האדם, אהבת התורה, חיבור לארץ ישראל, יושר ואמת, כבוד, דרך ארץ, אהבה ונתינה לחברה ושמירה על איכות הסביבה.

כיצד מקודם ערך ההכלה: ההכלה היא אחד משלושת עמודי חזון בית הספר, בנוסף למיצוי יכולות התלמיד ומשפחתיות. בכדי לממש את הערך נעשות מספר פעולות כמו מתן תפקיד לכל אחד מ-700 התלמידים. כך נעשית גם העצמה ומפותחת תחושת המסוגלות והאחריות. בנוסף, כל כתה בבית הספר לקחה על עצמה תפקיד שקשור בנתינה ועשייה, כמו לשמור על גינה אקולוגית, למחזר בקבוקים, לסייע לאב הבית, לאמץ יחידות מצה"ל ועוד.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/mneria/
אופק
מנהלת: מירב כהן
כתובת: גינות דותן ,11 שכונת הנחלים
שנת הקמה: 1999

ערכים מובילים בבית הספר: אורח חיים בריא, אהבת האדם באשר הוא, קבלת השונה, זהות יהודית-ישראלית ומצוינות אישית.

כיצד מקודם ערך אורח חיים בריא בדגש על תזונה, חינוך גופני וקיימות: על ידי הפסקות פעילות, פינת חי פעילה, גינה אקולוגית ושבוע החינוך הגופני, בו מרוכזות פעילויות רבות שנעשות בשיתוף עם ההורים, ערך הבריאות מקבל ביטוי רב. ערך הקיימות נלמד במסגרת תל"ן של שעת רוחב שבועית, לצד פעילויות שיא שנערכות בשבועות מרוכזים סביב אירועי ט"ו בשבט.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/ofek/
תיכון עירוני ב' על שם יצחק רבין
מנהלת: ריקי נגרי
כתובת: נחל עיון 1, שכונת הנחלים
שנת הקמה: 1999

ערכים מובילים בבית הספר: נתינה ומעורבות חברתית, כבוד האדם ודרך ארץ, מצוינות, מנהיגות, תחושת מסוגלות ואחריות.

כיצד מקודם ערך הנתינה והמעורבות החברתית: אנו מאמינים כי תפקידו של בית הספר לטפח את התלמיד להיות מכבד אדם, ערכי, מוסרי, פעיל ומחויב לחברה. אירוע שכבר הפך למסורת בבית הספר הוא כנס המשפחות שמתקיים מדי שנה. מועצת התלמידים בוחרת בכל שנה עמותה שהיא רוצה לתרום לה, ובמסגרת בוקר קהילתי כלל התלמידים לומדים על העמותה ועל מה שהיא מייצגת. בכנס המשפחות, שמופק כולו על ידי הורים תלמידים וצוות בית הספר, נאספים כספים לטובת העמותה, ומועצת התלמידים יוזמת פעילויות משותפת איתה.

בשנה האחרונה העמותה שנבחרה הייתה "גן עדן בסגול", המקדמת את המודעות למחלת האפילפסיה, עמותה שהוקמה לזכרה של בוגרת בית הספר עדן טבריה ז״ל.

אתר בית ספר: http://www.schooly.co.il/rabin-modiin

רובע מכבים רעות

בית ספר ''מעוז המכבים''
מנהלת: עינת גרימברג
כתובת: ד"ר ישראל פלד, מכבים
שנת הקמה: 1988

ערכים מובילים בבית הספר: קיימות ואחריות לסביבה, אהב"ה (אמון, הכרה בטוב והידברות), קידום אורח חיים בריא, שיתופיות וקהילתיות, תחושת מסוגלות וגישת "נוף ילדות" כערך ייחודי ומכונן בתקופת הילדות.

כיצד מקודם ערך הקיימות והאחריות לסביבה: בבית הספר קיים מרכז טיפול בחומרים לשימוש חוזר, בו אוספים וממיינים חומרים, אריזות, חלקי משחק ופריטים שונים ומגוונים. חלק מהדברים מועברים לחדר "אומנות במחזור", שצמוד לחדר האומנות, שם יוצרים ובונים התלמידים, במסגרת השיעורים השונים, דגמים ומבנים שונים באמצעות חשיבה יצירתית. ב"מרכז לצרכנות נבונה", שהוקם כחלק מתפיסה אקולוגית החותרת לחינוך הדור הצעיר לצרכנות שאיננה בזבזנית, יש מגוון רחב של פעילויות העוסקות בהטמעת נושא הצרכנות הנבונה ושיעורים במקצועות הליבה. בית הספר "אימץ" את גבעת הברושים, הסמוכה אליו, ומקיים בה פעילויות שונות בתחומי המדע, הסביבה והמורשת.

אתר בית ספר: http://www.maoz.jedu.org.il/BRPortal/br/P100.jsp
בית ספר ''עמית''
שם המנהלת: זיוה בביאן
כתובת: ניצן 1, רעות
שנת הקמה: 1994

ערכים מובילים בבית הספר: מימוש עצמי, דיאלוג, למידת עמיתים, שייכות, אחריות, מעורבות חברתית, דרכי למידה מגוונות ועבודת צוות.

כיצד מקודם ערך המימוש העצמי: בבית הספר פועלים על פי גישה חינוכית הומניסטית ומובילים "חינוך אישי", המעודד חשיבה עצמאית. בכדי להביא לידי ביטוי את המימוש העצמי, בבית הספר מתקיימות פעילויות מגוונות, המזמנות חוויות של הצלחה בתחומים שונים כגון: רובוטיקה, מקהלה, פינת חי, עבודות חקר, מועצת תלמידים ועוד. כמו כן, בבית הספר ישנו גן ארכיאולוגי ראשון מסוגו בו מוצגים פריטים בני אלפי שנים. הגן משלב אלמנטים של פנאי ולמידה והוא משמש כמרחב למידה פעיל לתלמידי בית הספר וכן מהווה מוקד לביקור ולמידה של תלמידים מבתי ספר אחרים ברחבי העיר.

אתר בית ספר: http://www.amit.jedu.org.il
מרחב מצוינות עירוני לתלמידים מחוננים ומצטיינים ע''ש
מנהלת: מירי חוגרי, סגנית ראש מינהל החינוך ומובילת תחום פרט ומצוינות
כתובת: משעול עוז צמח, רעות

ערכים מובילים במרחב המצוינות: מצוינות ומיצוי יכולות, חדשנות, פיתוח מנהיגות, יצירתיות, רב גוניות ורב תחומיות וכבוד האדם.

כיצד מקודם ערך המצוינות ומיצוי יכולות: מרחב המצוינות העירוני מהווה בית ומאגם משאבים לכלל הפעילות והתוכניות העירוניות המיועדות לתלמידים מחוננים ולתלמידים מצטיינים בעיר. הרשות שמה לה למטרה לפתח ולהנגיש תכניות מצוינות לצד הרחבת תכניות קיימות על מנת לאפשר לתלמידים מצטיינים ומחוננים למצות את יכולותיהם במגוון תחומים, תוך מתן מענה לתלמידי העיר החל מגילאי הגן ועד לתיכון.
בית ספר ''מעלות''
מנהלת: דפנה שריג
כתובת: משעול עוז צמח, רעות
שנת הקמה: 2004

ערכים מובילים בבית הספר: תרומה לקהילה ולסביבה, כבוד האדם, טיפוח אקלים חינוכי מיטבי, סביבה תומכת, שיח פתוח, למידה אינטראקטיבית, חירות מחשבתית ופיתוח דמיון ויצירתיות.

כיצד מקודם ערך התרומה לקהילה ולסביבה בתחומי המדע, האמנות, ההומניסטיקה והחברה: ברוח חזון האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים, מרכז "מעלות" מעודד להיות בני אדם חושבים, מוסריים, מקוריים וערכיים התורמים בתחומים שונים. בתכנית "אחריות לישראל 2048", תכנית המשלבת מתודת PBL, מטפחים התלמידים ערכים חברתיים של מעורבות קהילתית וסביבתית.

אתר בית ספר: www.maalotschool.org.il
תיכון ''מעוף ברנקו וייס'' מודיעין
מנהל: אריאל פריאנטה
כתובת: ערבי הנחל 51, רעות
שנת הקמה: 2010

ערכים מובילים בבית הספר: כבוד האדם, מעורבות חברתית וקהילתית, אחריות אישית, לקיחת אחריות על תחומים שונים בחיים ותרומה לקהילה.

כיצד מקודם ערך כבוד האדם: בית הספר מאמין כי דרך ערך כבוד האדם ניתן לפתח תפיסה רחבה ועמוקה יותר של הזהות של התלמידים, הכרות עמוקה עם הסביבה שלהם ופיתוח ועידוד סובלנות ופלורליזם. בית הספר פיתח תכנית רב ממדית להטמעת ערך כבוד האדם כערך מרכזי שנתי במהלך תשע"ז. במסגרת תכנית זו, התלמידים יקימו כעשרה מושבי שיח בנושא כבוד האדם.

אתר בית הספר: http://www.brancoweiss.org.il/840
בית הספר העל יסודי מו''ר מכבים-רעות
מנהלת: גלית בר- אל
כתובת: הדרים, רעות
שנת הקמה: 1991

ערכים מובילים בבית הספר: מצוינות, מנהיגות, שילוב, שייכות ושותפות, כבוד האדם, מעורבות חברתית, מצוינות, יצירה, למידה משמעותית וקבלת האחר.

כיצד מקודם ערך המנהיגות: בית הספר הינו אחד מהמובילים בארץ, ולצד ההצטיינות הפדגוגית והערכית שבו, מושם דגש רב על מצוינות תלמידי החינוך המיוחד, שמגיעים לבגרות מלאה באחוזים מרשימים. בבית הספר יש 9 כיתות חינוך מיוחד של תלמידים על הרצף האוטיסטי או בעלי צרכים רגשיים. בשנת הלימודים הקודמת זכה בית הספר בפרס חינוך ארצי על תהליכי העומק שמבססים את ערכי החזון בלמידה. בבית הספר מתחנכים התלמידים שהשמים אינם הגבול, והדבר בא לידי ביטוי בבחירת המגמות המדעיות והטכנולוגיות ובהשתתפותם בקבוצות הרובוטיקה ובעתודה המדעית טכנולוגית. רבים מבוגרי בית הספר מתנדבים לשנות שירות ומכינות צבאיות בטרם גיוסם לשירות משמעותי בצבא.

אתר בית ספר: http://www.schooly.co.il/maccabimreut-mor

שכונת מוריה

ממ''ד תורני אריאל
מנהל: נתי בן דוד
כתובת: מנחם בגין 55, שכונת מוריה
שנת הקמה: 2005

ערכים מובילים בבית הספר: לימוד תורה, יחס אישי ומשפחתי, פיתוח אישות התלמיד ופיתוח יכולות בתחומים רבים ומגוונים.

כיצד מקודם ערך לימוד התורה כתורת חיים בדגש על ערכים ודרך ארץ: במהלך השבוע מוקדשות שעות רבות ללימוד תורה בהעמקה. שיעורי התורה נוגעים בעולמם הערכי והפנימי של התלמידים, ומפתחים את האישיות ודרך הארץ של התלמידים. במסגרת זו מתקיימות פעילויות חוויה רבות בבית בהקשר לתכנים הנלמדים, מתקיימים ימי שיא בסיומי פרשות וחומש ונעשית למידה אחרת ויצירתית. בנוסף, בבית הספר מתקיים לימוד ידע עולם מתוך התורה, במהלכו נחשפים התלמידים לתחומי ידע רחבים בעולם, מתוך התכנים הנלמדים בתורה, וכך מתפתח חיבור טבעי בין הקודש והחול ומתפתחת תפיסה של תורת חיים.

אתר בית ספר: http://www.ariel.jedu.org.il
בית ספר ''אלונים''
מנהלת: מ"מ ענת ברט
כתובת: שרה אמנו 59, שכונת מוריה
שנת הקמה: 2010

ערכים מובילים בבית הספר: חינוך לאחריות, קבלה, סובלנות ונתינה.

כיצד מקודם ערך החינוך לאחריות: בית הספר הינו קהילתי סביבתי, וקיבל הכרה כבית ספר מוביל פדגוגיה איכותית. אנו מאמינים שאחריות אישית, חברתית וסביבתית היא הגשר המחבר בין הרצון להצלחה. בית הספר גיבש תכנית פדגוגית על תחומית "מעבר רחוק לעתיד ירוק". תהליך הלמידה נעשה בעבודת צוות, ובמהלכו מתקיים בכל השכבות תהליך למידה מבוסס פרויקטים סביב שאלת חקר מרכזית. בסיום הלמידה, יוצרים התלמידים תוצרי למידה אשר מוצגים בתערוכה, כך שבית הספר הופך למוזיאון והתלמידים למדריכים.

אתר בית ספר: http://www.alonim.edu1.org.il

שכונת השבטים

שבטי ישראל
מנהל: אבי ברגר
כתובת: אסתר המלכה 26, שכונת מוריה
שנת הקמה: 2006

ערכים מובילים בבית הספר: בין אדם לזולתו, בין אדם לעצמו דרך פיתוח מצוינות אישית, בין אדם למדינתו, בין אדם לעמו ובין אדם לאלוקיו.

כיצד מקודם ערך בין אדם לזולתו – נתינה לזולת ולקהילה: מועצת התלמידים מפעילה מיזמים חברתיים שמטרתם לדאוג לקהילה, כמו יום המעשים הטובים ומשלוחי מנות לחיילים. אחת הפעילויות שנעשו בשנה החולפת הייתה שתלמידי שכבת ד' חנכו את ילדי הגנים המזינים של בית הספר באמצעות ביקור חודשי, בו הכינו פעילויות שונות הקשורות במעגל השנה ובקיימות, כמו מחזור המים בטבע, יצירות הקשורות לחנוכה, בהכנת מובייל ממוצרים ממוחזרים ומשלוחי מנות שהוכנו ביחד והוענקו לילדים המאושפזים בבית חולים. ילדי הגנים גם השתתפו בפעילויות שונות בבית הספר.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/shivtey-israel
בית הספר ''רעים''
מנהלת: גילה בר-לב
כתובת: ראובן 6, שכונת השבטים
שנת הקמה: 1991

ערכים מובילים בבית הספר: נתינה, אחריות, ייחודיות, שותפות, מיצוי כישורים ויכולות, סובלנות ומצוינות.

כיצד מקודם ערך הנתינה: הערך נשזר באירועים ופעילויות שהפכו זה מכבר למסורת. תלמידים, בשיתוף קהילת ההורים, מלווים ומאמצים עמותות התומכות בילדים בסיכון, ילדים נזקקים וילדים חוסים. פרויקטים בית ספריים כדוגמת יריד "להאיר את האחר", שוק "מתנות קטנות", איסוף מוצרים לאורך השנה, הענקת שוברי מתנה לרכישת ציוד בתחילת שנה, תחפושות בפורים וכרטיסים לפעילויות פנאי בקיץ, מועברים דרך נציגי עמותות במטרה לשמח כמה שיותר ילדים.

אתר בית ספר: http://www.reim.jedu.org.il/BRPortal/br/P100.jsp
ישיבת בני עקיבא לפיד מודיעין תורת נחום
מנהל: הרב שמואל רוזנבלום
כתובת: ראובן 4, שכונת השבטים
שנת הקמה: 2000

ערכים מובילים בבית הספר: שילוב רב תחומי, מחויבות למסורת ישראל ולתורת ישראל, מיצוי כישורים בתחום הלימודי, אהבת הארץ והאדם ותרומה לקהילה.

כיצד מקודם ערך השילוב הרב תחומי: "המסע הישראלי", שמקיימים כל שנה תלמידי י"ב משלב את התורה, ההשכלה והקשר עם ישראל וארץ ישראל. זהו מסע בן ארבע עד חמישה ימים אינטנסיביים שכולל מפגש בשטח עם יחידות איכות בצה"ל, התנדבות בפריפריה, לימוד תורה בישיבת הסדר ומפגש הכרות מעמיקה עם גווני האוכלוסייה במדינת ישראל. במטרה להעמיק את ההבנה הרעיונית של כל הזרמים, נפגשים התלמידים במהלך המסע ומתעמתים עם חרדים, מתנחלים, דרוזים וערבים. על ידי מפגש בלתי אמצעי במקומות שונות, מועמקת ההבנה של הזרמים השונים. השאיפה של בית הספר היא להוציא בוגר עם "כנפי רוח" המחומש בתורה, השכלה רחבה ומחויבות לעם ולארץ.

אתר בית הספר: http://ybalm.co.il/webpronew/index.asp?codeclient=2262

שכונת משואה

בית ספר ''ניצנים''
מנהלת: אורלי כהן-אבידן
כתובת: יצחק רבין 32, שכונת משואה
שנת הקמה: 2000

ערכים מובילים בבית הספר: קידום תחום המתמטיקה, הכלה של כל לומד ומתן מענה לצרכיו, אמונה בהצלחת כל תלמיד, כבוד, סובלנות ופלורליזם.

כיצד מקודם ערך ההתמודדות עם דילמות: בשנת הלימודים הקרובה תימשך הטמעת הקורסים בחשיבה מתמטית, לוגיקה, בישול מתמטי, פיזיקה, משחקים לוגיים וכלכלה. העשייה בתחום החשיבה תתרחב, תוך שימוש במעבדה המתמטית ובהורים המעשירים את הלמידה. המשוב והדילמות הן חלק אינטגראלי מהעשייה, וכך הדבר ימשיך להיות. הפסיכופדגוגיה (למידה בתוך יחסים) היא כלי שיכנס לעשייה ויאפשר לכל לומד למצות את היכולות שלו בצורה הטובה ביותר ולצוות ההוראה לרכוש כלים לדיוק העשייה לאור המורכבות של הילדים והצרכים שלהם.

אתר בית ספר: www.nitzanim.jedu.org.il
בית ספר ''נתיב זבולון'' ע''ש זבולון המר
מנהל: ויויאן חפיף-דיגמי
כתובת: גינות החולה 52, שכונת הנחלים
שנת הקמה: 1996

ערכים מובילים בבית הספר: פיתוח חשיבה מדעית-טכנולוגית, לימוד תורה וקיום מצוות, סובלנות וכבוד האדם, יושר אישי וצדק חברתי, קהילתיות, הכרה בשונות וזכות הבחירה.

כיצד מקודם הערך פיתוח חשיבה מדעית-טכנולוגית: מתוך שאיפה להכשיר בוגר דתי-לאומי בעל יכולת חשיבה עצמאית וחוקרת, מכוונת לאתגרי העולם המודרני ולטובתו: על ידי קידום עבודות חקר מדעי המשלבות למידה שיתופית ואוריינות המוצגות בתערוכה בית ספרית ויישום יחידת הוראהengineer המקדמת משימות אתגר המשלבות פתירת בעיות בתחומי הנדסה על בסיס תוכן מדעי. בתוכניות הלימודים ישנו ביטוי לשילוב טכנולוגיות מידע ותקשוב, שימוש בהתנסויות ופעילות במעבדה המעלים את המוטיבציה וההנאה מלימודי מדע וטכנולוגיה.

אתר בית ספר: www.nzvulun.jedu.org.il
אולפנת בני עקיבא ''אורות מודיעין''
ראש האולפנה: הרב אשר כורסיה
כתובת: נחל צלמון 21, שכונת השבטים
שנת הקמה: 1999

ערכים מובילים בבית הספר: תרומה ונתינה לקהילה, מצוינות לימודית, מצוינות חברתית וערבות הדדית וחמשת האל"פים: אמונה, אהבה, איכות, אחריות ואחדות.

כיצד מקודם ערך התרומה והנתינה לקהילה: התלמידות שותפות במהלך כל השנה במגוון גדול של פעילויות חסד, תרומה ונתינה לקהילה, לעיר, לעם ולמדינה. הן לומדות על נושא התרומה והנתינה בשיעורים הפרונטליים ובשיעורי העשרה, מתנדבות במסגרת תכנית "לאורו נלך", שותפות במיזם "בגרות חברתית" מטעם החינוך הממלכתי דתי ועוד. אירוע השיא של פעילויות החסד הוא שבוע חסד בירושלים, במסגרתו יוצאות בנות שכבת י"א להתנדבויות במגוון מקומות בעיר ירושלים: בית חולים שערי צדק, אגודת אפרת, ארגון שק"ל, מלב"ב, יד לקשיש, בית הספר דקלים, גן אלי"ע, קרן אור וארגון וריאטי.

אתר בית ספר: www.orotmodiin.co.il

שכונת אבני חן

''אבני חן'' ממלכתי - צומח
מנהלת: אביבה לוי
כתובת: אבני החושן 55, שכונת אבני חן
שנת הקמה: 2010

ערכים מובילים בבית הספר: התמודדות, ואהבת לרעך כמוך, מקצועיות ומצוינות.

כיצד מקודם ערך ההתמודדות: הערכים השונים מהווים מסלול להצמחת התלמידים לקראת המאה הנוכחית, שבה הם נדרשים להתמודד עם חומרי ידע רבים, עבודת צוות, חקירה ובירור העמדות האישיות שלהם בנושאים שונים. צוות ההוראה נדרש למקצועיות ברמה גבוהה ולחיות על דרך המצוינות, בכדי להפוך את בוגרי בית הספר למסוגלים להתמודד עם מצבים שונים ומאתגרים. המסר "לא מוותרים לכם ולא מוותרים עליכם" הוא בסיס לשיח ונעשות פעולות ליישומו. בית הספר מאמין כי התאמצות הינה מבורכת והאקלים הנבנה מאפשר את קיום האמונה וההכרה במסוגלות העצמית והקבוצתית.

אתר בית ספר: http://www.avneyhen.jedu.org.il
בית ספר ''חוט השני''
מנהלת: אילנה רחמילביץ
כתובת: שני 80, שכונת אבני חן
שנת הקמה: 2006

ערכים מובילים בבית הספר: עבודת צוות, ערבות הדדית, אחריות ונתינה, עצמאות, אהבת הארץ, כבוד וסובלנות.

כיצד מקודם ערך עבודת הצוות: בית הספר הינו מוביל פדגוגיה, וככזה עבודת הצוות באה לידי ביטוי בכל תחומי העשייה החינוכית. ישנה אמנת תקשורת המהווה בסיס לעבודת הצוות ברמת התלמידים, הצוות החינוכי וההורים, והיא כוללת אוסף כללים ותנאים לקידום עבודת הצוות. בנוסף, בתחום הפדגוגי יש מגוון דרכי הוראה-למידה-הערכה המשלבים את עבודת הצוות בשגרת היום. לדוגמה, לכבוד 20 השנה למודיעין, התלמידים חקרו את שמות רחובות העיר והציגו את התוצרים שעשו בקבוצות. כשבית הספר חגג עשור להקמתו נכתבו המנון וחזון בעבודה משותפת של צוות ההורים, המורים והתלמידים.

אתר בית ספר: http://www.schooly.co.il/shani
בית ספר ''דרכי יהודה''
מנהלת: אילנה רוזן
כתובת: יהלום 52, שכונת אבני חן
שנת הקמה: 2010

ערכים מובילים בבית הספר: תורה, עבודה וגמילות חסדים.

כיצד מקודם ערך התורה: בבית הספר מאמינים, כפי שקבעו חכמים, כי על שלושה דברים העולם עומד: על התורה, על העבודה ועל גמילות חסדים. הקניית ידע תורני וכללי נעשית תוך מתן מענה לשונות ומתוך חתירה למצוינות לימודית ולמידה משמעותית. הלימודים נעשים בשיטה ייחודית של למידה רב תחומית המשלבת עבודה במספר רב של תחומי דעת סביב יסוד מארגן, לדוגמה על ידי למידת טקסטים בשפה, שיעורי הלכה ושיעורי כישורי חיים. ללמידה העיונית מתלווה מפגש חווייתי או חברתי כמו הרצאות, תיאטרון, סדנאות, סיורים ופעילויות עם קהילת ההורים.

אתר בית-הספר: www.dym.jedu.org.il/BRPortal/br/P100.jsp
בית הספר העל יסודי עירוני ה' ע''ש יצחק נבון
מנהלת: ליאת אפלבוים
כתובת: אבני החושן 57, שכונת אבני-חן
שנת הקמה: 2013

ערכים מובילים בבית הספר: רב תרבותיות, לימוד אוטונומי, עידוד סקרנות, כבוד האדם ולמידה מבוססת פרויקטים (PBL).

כיצד מקודם ערך הרב תרבותיות – חיים בדו קיום ושיתוף: בבית הספר מועסקים אנשי חינוך ממגוון החברה הישראלית: יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, גברים ונשים. ישנו מקום לרב תרבותיות מרמת ההכרה עד רמת המעשה, כאשר התלמידים נחשפים בתחומי הדעת השונים לרב תרבותיות. הדבר בא לידי ביטוי למשל בתכנית הלימודים הייחודית של תלמידי שכבת ט', שעוסקת בקיום משותף במסגרת שיעורי היסטוריה ואזרחות, במפגש עם בני נוער ערביים, בפאנל "שוברות את תקרת הזכוכית" בו נפגשות תלמידים בית הספר עם נשים פורצות דרך, ובסמינרים בנושא זכויות האזרח, הזכות לכבוד וכיוצא בזאת. השנה תיפתח לראשונה שכבת י' בבית הספר.

אתר בית ספר: http://www.schooly.co.il/ironihey

שכונת המגינים

בית ספר ''רמון''
מנהלת: נעמה דהן
כתובת: חיים ברלב 45 שכונת המגינים
שנת הקמה: 2001

ערכים מובילים בבית הספר: חינוך למצוינות אישית בהשראת דמותו של אילן רמון, חינוך לאהבת הארץ, תרבות ומורשת ישראל, קידום למידה משמעותית, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.

כיצד מקודם ערך החינוך למצוינות אישית בהשראת דמותו של אילן רמון: בית הספר הינו בית וקהילה שמחנך לחדשנות ומצוינות לצד ערכי אהבת הארץ, ציונות ודמוקרטיה, לאור ערכיו של אילן רמון. בבית הספר קיימת תכנית בתחום האסטרונומיה וחקר החלל, וישנם מרחבים ללמידה משמעותית כמו חדר החלומות בו עוברים התלמידים תהליכי העצמה אישית, חדר החשבון לפיתוח החשיבה המתמטית והמעבדה - חממה להוראה ולמידה באמצעים ובטכנולוגיות מתקדמות, שנבנית השנה.

אתר בית הספר: http://www.schooly.co.il/ramon
בית ספר ''קשת''
שם המנהלת: קרן מרקוביץ
כתובת: חטיבת הצנחנים 1, שכונת המגינים
שנת הקמה: 2004

ערכים מובילים בבית הספר: מעגלי חניכה, העצמת הפרט, כבוד ונתינה.

כיצד מקודם ערך הנתינה: נעשה חינוך לערכים בשילוב בין תחומי הדעת השונים, כאשר כבר החל מגיל הגן, מפותחים ומיושמים מודלים שונים של הוראה ולמידה, המשלבים תהליכי חניכה, חקר ומשחק, במגוון תחומי הלימוד, תוך שימוש בחזקות הפרט להעצמה אישית וארגונית. תלמידי תכנית "אמירים" של שכבה ד', למשל, חונכים את ילדי הגן, על פי שלושה ערכים מרכזיים מתוכנית מפתח הל"ב: מעורבות חברתית, נתינה וכבוד.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/keshet
''אבני החושן'' - תורני בשילוב אמנויות
מנהלת: לידיה אפריאט
כתובת: עמק בית שאן 51, שכונת המגינים
שנת הקמה: 2003

ערכים מובילים בבית הספר: צביון תורני, שילוב אמנויות, עידוד חינוך גופני, קליטת עלייה, קבלת השונה, העצמה אישית, פיתוח בטחון עצמי וחשיבה יצירתית.

כיצד מקודם ערך הצביון התורני: בית הספר חרט על דגלו שני צבעים: תורני ושילוב אמנויות. צוות בית הספר וההורים נותנים דגש רב לצביון התורני, ולכן מדי בוקר יום שישי הורים ותלמידים מתפללים ביחד בבית המדרש של ישיבת ההסדר. בנוסף, בית הספר נבחר להשתתף בפרויקט ייחודי "מיזם 929" (כמספר הפרקים בתנ"ך), במסגרתו התלמידים לומדים תורה מדי שבוע.

בית הספר מאמין כי לכל ילדה וילד ייחודיות וכשרון משלו, ויש לחשוף את הילדים בפני תחומים רבים ככל האפשר על מנת שכל ילד יחוש כי כישרונותיו וכישוריו באים לידי ביטוי.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/avhoshen
בית הספר הדמוקרטי ע''ש נדב
מנהל: רוני הרניק
כתובת: משה דיין 1, שכונת המגינים
שנת הקמה: 1999

ערכים מובילים בבית הספר: חניכה, כבוד ויצירת קהילה לומדת תוך כיבוד זכויות האדם.

כיצד מקודם ערך החניכה: בית הספר מאמין כי בוגריו יהיו חופשיים, שלמים עם עצמם, מודעים למטרותיהם ויודעים להציב לעצמם דרכים להגשימן, תוך מודעות לזכויות האדם. בבית הספר קיים מערך של חונכות אישית, בו כל תלמיד מלווה על ידי חונך אישי, שתומך בשגרת חייו בבית הספר. מעורבות החונך באה לידי ביטוי בתחום הרגשי, החברתי והלימודי של התלמיד.

כל אחד מתלמידי בית הספר בונה את תוכנית הלימודים האישית שלו בסיוע החונך, על פי היצע השיעורים בבית הספר ועל פי תחומי העניין שלו. כמו כן, מערך הגנים בבית הספר מאפשר לילדים כניסה מדורגת לאורח החיים הדמוקרטי, והילדים מוזמנים לשחק ולגלות את העולם סביבו, בקצב שנכון לו.

אתר בית ספר: http://www.democrati.co.il
תיכון עירוני ג' ע''ש מוטה גור
מנהלת: דודו שרבי
כתובת: מוטה גור 12, שכונת המגינים
שנת הקמה: 2003

ערכים מובילים בבית הספר: הכרת הייחודיות על רקע השונות, שמירת כבוד האדם, סובלנות, חיזוק זהות יהודית-ישראלית-דמוקרטית, מעורבות ומנהיגות בקהילה, טיפוח מצוינות וחדשות בעולם המשתנה והגלובלי.

כיצד מקודם ערך הכרת הייחודיות על רקע השונות: לאורך השנה נעשים בבית הספר שיעורים פרטניים, המדגישים היבטים רגשיים לצד היבטים פדגוגיים, ולמידה מקוונת לחיזוק מיומנויות במתמטיקה ובפיסיקה. מתקיימים חידונים, תחרויות ואולימפיאדות בתחומי מדעי הרוח, החברה, המדעים, הטכנולוגיה והספורט וניתנת אפשרות להיבחנות בדרך חלופית לביטוי אישי ויצירתי של התלמיד.

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/motagoor
תיכון דתי אמי''ת בנות
מנהלת: אסתר הנדלר
כתובת: משה דיין 33, שכונת המגינים
שנת הקמה: 2011

ערכים מובילים בבית הספר: השפעה, נתינה וסובלנות.

כיצד מקודם ערך ההשפעה: בית הספר מבקש להצמיח בנות ערכיות בעלות זהות דתית ונשית, שיהיו מעורבות בכלל מקצועות החברה והתעשייה מתוך רצון להיטיב ולהשפיע על החברה. התפיסה החינוכית מושתתת על דברי חז"ל: "אם אין אני מי לי וכשאני לעצמי מה אני", דהיינו מטרתו של האדם בעולם הוא לבנות את עצמו ולהשפיע על הסובבים אותו. בית החינוך שם דגש על הערכים המנחים: מצוינות, שייכות, אמון ובחירה, שבאים לידי ביטוי בתכניות לימוד מיוחדות, כדוגמת בית מדרש, מעגלי שיח משמעותיים, חינוך לנתינה ומעורבות חברתית.

אתר בית הספר: http://schools.amit.org.il/webPro/index.asp?codeClient=1912
תיכון דתי אמי''ת בנים
מנהל: הרב איתמר חייקין
כתובת: עמק זבולון 4, שכונת המגינים
שנת הקמה: 2011

ערכים מובילים בבית הספר: חוויה, למידה ואמונה.

כיצד מקודם ערך החוויה: המשפט "אמי"ת מודיעין, ללמוד, לחוות, להאמין" נחרט על דגל בית הספר כבר בראשית דרכו. ב"ללמוד" בית הספר מכוון למצוינות לימודית וב"להאמין" הוא מכוון לחינוך לאמונה ולשמירת מצוות. "לחוות" – בית הספר מאמין כי החוויות שצובר התלמיד במהלך שנותיו הן משמעותיות ביותר להתפתחות מיטבית ולכן מושם דגש על חוויות מעצימות ומגדלות תוך יצירת אקלים מוגן ונעים. הדבר נעשה על ידי נתינת מרחב גילוי עצמי באמצעות השפה האומנותית כמו מוזיקה, תיאטרון, צילום, קרמיקה ועוד ועל ידי העצמת המנהיגות והכישורים החברתיים באמצעות מגוון תכניות ייחודיות.

אתר בית הספר: www.amit.org.il

שכונת הנביאים

בית הספר הניסויי יחד מודיעין (יסודי)
מנהלת: שלומית קינר-יחיא
כתובת: ישעיהו הנביא 23, שכונת הנביאים
שנת הקמה: 2001

ערכים מובילים בבית הספר: סובלנות וקבלת האחר, עשייה חברתית וקהילתית והיכרות של זהויות יהודיות מגוונות.

כיצד מקודם ערך הסובלנות וקבלת האחר: הערך מקודם בתוך הכיתה ומחוצה לה. בהוראה בכיתות, אחד העקרונות הפדגוגיים המנחים אותנו הוא "ריבוי קולות": בשיעורי יהדות, כמו בכל נושא אחר, התלמידים שומעים ומשמיעים דעות שונות ומגוונות ולומדים לתפוס את השוני ואת המחלוקת כדבר חיובי ומעורר השראה.

אתר קהילת יחד מודיעין: www.yhd.org.il

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/yachadmodiinelem/
בית ספר ''אסיף''
מנהלת: ענת גדליהו
כתובת: עמק בית שאן 4, שכונת הנביאים
שנת הקמה: 1999

ערכים מובילים בבית הספר: מימוש יכולות, שייכות, אחריות אישית, מחויבות חברתית, ערבות הדדית, זיקה למורשת ולתרבות ישראל ועיצוב בוגר בעל יכולת למידה עצמית וחשיבה ביקורתית.

כיצד מקודם ערך מימוש היכולות: בית הספר הינו סביבה חינוכית המושתתת על שיח מתמיד, יוצר ומכבד בין המורים, התלמידים, ההורים והקהילה. דרך הקניית מיומנויות למידה וחשיבה מגוונות ברוח המאה ה-21, תוך שימוש בדרכי הוראה ולמידה ההולמות את הקדמה הטכנולוגית, ממומשות היכולות הגלומות בכל אחד מהתלמידים, ביחיד ובקבוצה, בכדי להביאם למיצוי מטיבי.

אתר בית ספר: www.asif.jedu.org.il
בית ספר ''גוונים''
מנהלת: ליאורה ולר
כתובת: ישעיהו הנביא 25, שכונת הנביאים
שנת הקמה: 2007

ערכים מובילים בבית הספר: העצמת כל תלמיד, פיתוח כישורים ייחודים, כבוד, פתרון קונפליקטים בדרכי שיח והקשבה, אמפטיות, יצירתיות, חשיבה עצמאית ותגובה מודעת.

כיצד מקודם ערך העצמת כל תלמיד: בית הספר מפנה זרקור לכישורים הייחודיים ותחומי ההתעניינות של כל תלמיד ותלמידה, מעניק להם בולטות, הכרה והעצמה, כך שהם יאירו מבעד למכשולים וישמשו מנוף להגברת המוטיבציה והמשאבים הפנימיים להתמודדות עם קשיים. הלימוד בכיתות קטנות, תוך אמונה של הצוות בפוטנציאל האינסופי הגלום בכל תלמיד.

לאורך השנה ישנם מפגשים סדירים ופרויקטים משותפים בתחומים חברתיים ולימודיים עם בית ספר "יחד". התלמידים ניגשים למספר בחינות בגרות, על פי יכולותיהם, וחלקם מקבלים תעודת גמר או תעודת בגרות. בנוסף, במסגרת שיתוף פעולה עם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה נלמדת בבית הספר במשך ארבע שנים מגמת "גרפיקה ממוחשבת לדפוס", בשילוב התוכנות העדכניות בשוק, בסיומה ניגשים התלמידים לבחינה רשמית ומקבלים תעודת מקצוע בגרפיקה.

אתר בית ספר: www.gvanim-modiin.jedu.org.il
תיכון ''יחד''
מנהל: שגיב אלבז
כתובת: עמק בית שאן 60, שכונת הנביאים
שנת הקמה: 2008

ערכים מובילים בבית הספר: פלורליזם, דיאלוג, קידום היחיד והחברה, מיצוי היכולות של כל תלמיד, תרומה לחברה ושאיפה לכונן חברה צודקת ומתוקנת.

כיצד מקודם ערך הפלורליזם: לבית הספר מגיעים תלמידים ממשפחות דתיות, מסורתיות וחילוניות. כבית הספר המשלב הגדול בארץ, מתקיימות תכניות ייחודיות לכיתות ז'-י"ב בתחום היהדות – בלימוד (שיעורי יהדות ייחודיים, שיחות וימי עיון), בבחירה (התלמידים בוחרים במסלולי לימוד מבין אפשרויות שונות) ובחוויה (פעילות חברתית-ערכית ענפה: טקסי ראש חודש, שבתות שכבה, ימי התנדבות, שותפות עם בית ספר גוונים ועוד).

אתר בית ספר: http://www.schooly2.co.il/yachadmodiin

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000