שכונות העיר

02/05/2018 י"ז אייר תשע"ח

העיר מודיעין מכבים רעות כוללת כיום תשע שכונות שנבנו בשלב א' אליהם צורף בשנת 2003 רובע מכבים-רעות.

מרבית השכונות במודיעין נקראו עם תחילת האכלוס על שם האדריכלים שתכננו אותם ומתחמים בהם נקראו על שם החברה הבונה. בשנת 2010 נבחרו שמות חדשים לכל שכונות העיר שרובם נובעים משמות הרחובות באותה שכונה.

בלב כל שכונה שדרה רחבה הנושאת שם עמק בארץ. שמות הרחובות המשניים נקבעו על ידי ועדת השמות העירונית על פי נושאים. כך שכונת מוריה נושאת שמות נשים מהתנ"ך וגיבורות ישראל ובשכונת הנחלים נושאים הרחובות שמות נחלים ברחבי המדינה.

בשתי שכונות, בכרמים ובמוריה, עדיין נעשית בנייה של יחידות דיור.

בחלק המערבי של העיר נמצאות בשלבים שונים של פיתוח ארבע שכונות נוספות, ובמרכז העיר נבנה מרכז העסקים הראשי הכולל שדרה מרכזית, בנייני מסחר, מבני ציבור ובנייני מגורים.

 מודיעין מכבים רעות בלילה
מודיעין מכבים רעות בלילה

שכונות עתידיות

על פי התוכניות המקוריות בתכנון העיר מודיעין מכבים רעות צפויות להיבנות עוד ארבע שכונות חדשות על מנת להשלים את שלב א' של העיר הצפויה למנות 120 אלף תושבים.

ארבע השכונות הן שכונת הציפורים הנמצאת בין פארק ענבה לכביש 431 המונה 990 יחידות דיור, שכונת גבעת שר הנמצאת מצדו השני של כביש 431 מול שכונת משואה המונה 3500 יחידות דיור, שכונת נופים הנמצאת ממערב לשכונת הציפורים המונה 1500 יחידות דיור וושכונת מורשת הנמצאת ממערבית לשכונות אבני חן והמגינים בה מתוכננות להיבנות 2500 יחידות דיור.

שכונת הציפורים מתוכננת כשכונה קטנה, הכוללת שבעה רחובות בלבד שייקראו על שם סוגי עופות וציפורים.

שכונת נופים תקרא כך על שם המבנה הטופוגרפי שלה הנמצא יחסית גבוה ונצפים ממנו נופים מרהיבים על שאר שכונות העיר ואזור השפלה. רחובותיה של השכונה יקראו על שם חבלי ארץ שונים ואזורים גיאוגרפים ברחבי מדינת ישראל.

השכונה העתידית גבעת שר נקראת על שם סמיכותה לגבעה ההיסטורית והאתר הארכיאולוגי הנמצא בה. רחובות השכונה ייקראו על שמות תבלינים.

בעתיד צפוי להתחיל תכנון שלב ב' של העיר בגבעות הדרומיות והצפוניות שאמור להשלים את תוכנית המתאר הכוללת של העיר שתמנה 240 אלף תושבים.

מפת העיר

חפש באתר

All Rights Reserved © - Municipality of Modiin   כל הזכויות שמורות © - עיריית מודיעין מכבים רעות, רחוב תלתן  1 טלפון: 08-9726000