שבילים - מרכז העצמה לנוער

09/01/2024 כ"ח טבת תשפ"ד

מרכז "שבילים" מהווה מסגרת חינוכית, טיפולית והשכלתית לבני נוער. המרכז פועל כ"רשת ביטחון" לבני נוער בגילאי 14- 18. נערים ונערות ממסגרות החינוך הפורמאליות המתקשים במסגרות אלו מסיבות שונות.

מטרתנו לסייע לנוער להגשים את עצמו! זאת, בהתאם ליכולותיו, צרכיו ורצונותיו, תוך התאמה אישית לכל נער ונערה. הן בשיתוף עם בתי הספר והן כמסגרת חינוכית עצמאית ייחודית.

כל אחד והשביל המתאים לו!

"כשעולים על דרך חדשה, לא תמיד יודעים לאן תוביל ולפעמים אין שום ברירה וצריך ללכת על השביל. ולכן, גם אם לא יודעים לאן נגיע ולאן הדרך מושכת, יש לזכור מה גרם לנו לצאת ולמה התחלנו ללכת….." (לא ידוע)

שבילים - באנר לראש העמוד

המרכז מציע

 • ייעוץ, תמיכה, סיוע והכוונה - לבני נוער והוריהם.

 • טיפול וליווי אישי - ע"י צוות מקצועי בעל ניסיון בעבודה טיפולית רגשית עם בני נוער. יצירת אפשרויות והזדמנויות חדשות על מנת שכל אחד ואחת יוכל להגיע למיצוי הפוטנציאל האישי שלו.

 • השלמת השכלה במסגרת תכנית היל"ה - הפעלת מרכז למידה שבאמצעותו ניתן לממש את היכולת והפוטנציאל האישי. הלמידה מבוססת על למידה בקבוצות קטנות, מלווה בחונכויות אישיות עפ"י צרכים שעולים. ישנם 3 מסלולי למידה:

  • השכלת יסוד – 10 שנות לימוד.

  • השכלת יסוד – 12 שנות לימוד.

  • מסלול לבגרות.

  • פעילות חינוכית, חברתית וערכית – תחומי ליבה - פיתוח וחיזוק ערכים חינוכיים חברתיים לצורך שילוב נורמטיבי בחברה. כמו: הכנה לצה"ל, תרומה לקהילה, טיולים, הכוונה לעולם התעסוקה, התנדבות, מנהיגות ועוד.

  • השתתפות בתכניות העשרה והעצמה - המרכז מפעיל תכניות מניעה ופרויקטים ייחודיים התואמים את צרכי בני הנוער. בין הפרויקטים שהתקיימו ועתידים להתקיים: אילוף כלבים, קבוצת אומנות, הקמה ותחזוק גינה, קבוצת העצמה לנערות, קבוצת מוזיקה ועוד.

צור קשר

ניתן לפנות אלינו דרך היועצות בבתי הספר, ביקור סדיר, שירותי הרווחה (עובדות סוציאליות העובדות עם בני נוער). הורים ונערים ונערות יכולים לפנות גם באופן עצמאי לצוות המרכז.

אנחנו פה בשבילכם!

כתובת היחידה: גן יצחק רבין ,מודיעין (מול יצחק רבין 14. ליד אולם הספורט הגדול)

פקס: 08-6432237

שםתפקידטלפוןפניה במייל
שםמיטל אשורתפקידמ"מ מנהלת קידום נוערטלפון08-6992655פניה במיילפניה מקוונת למיטל אשור
שםאלנה שמחיתפקידמנהלת הלשכהטלפון08-6349696‏פניה במיילפניה מקוונת לאלנה שמחי
שםיוליה אולנובסקיתפקידעובדת חינוך טיפולטלפון08-6349696‏פניה במיילפניה מקוונת ליוליה אולנובסקי
שםמיטל נאסהתפקידעובדת חינוך טיפולטלפון08-6349696פניה במיילפניה מקוונת למיטל נאסה
שםג'ואנה עמר קהתיתפקידעובדת חינוך טיפולטלפון08-6992655פניה במיילפניה מקוונת לג'ואנה עמר קהתי


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד