יער הילדים וקבר סית' מנע

13/01/2020 ט"ז טבת תש"פ

'יער הילדים' אשר ניטע בשנת 2010 נועד להנציח את זכרם של כמיליון וחצי ילדים אשר נספו בשואה במהלך מלחמת העולם השנייה. היער הוא פרויקט קהילתי בשיתוף עיריית מודיעין מכבים רעות וחברים מהעולם ושותפים המרכז לחקר השואה והאנושיות, קק"ל / קק"ל ארה"ב, עמותת יזמ"ה מודיעין.

איך מגיעים: הגעה לדרך יאיר פרג בכיוון מכבים רעות. חנייה מימין סמוך לפינת שד' עמק החולה ודרך יאיר פרג. שביל הולכי רגל דרך הגינה הציבורית שבפינת הרחובות עמק החולה ויאיר פרג או מכיכר הכניסה למכבים דרך שביל כבוש.

יער הילדיםיער הילדים
הכניסה ליער הילדים מדרך יאיר פרגהכניסה ליער הילדים מדרך יאיר פרג

'יער הילדים' נחלק לשני חלקים, מזרחי ומערבי, על-ידי דרך רחבה, היא 'דרך הפטרולים' לשעבר החוצה את 'יער הילדים' מצפון לדרום. שני החלקים שונים מאוד האחד ממשנהו בכל הקשור לתוואי השטח, אופי הנטיעות והרכב הצמחייה הטבעית.

קטע היער שממערב לדרך הוא יער ותיק שניטה לאחר הקמתה של רעות בסוף שנות ה-80 של המאה העשרים וצורף לפרויקט יער הילדים.

על הדרך בולט מבנה אבן ריבועי קטן עליו מתנוססת כיפת אבן. זהו סית' מנע וייחודו בכך שהוא נבנה לכבודה של אישה קדושה (סית'). זאת ועוד – סית' מנע היא רק אחת מחמש נשים קדושות שנקברו בקרבת מקום. על פי הפולקלור המקומי הנשים הן חמש אחיותיו של השייח' מאעין מייסד הכפר הסמוך וראשו. לאחר מותו, הגיעו אחיותיו ללווייתו, אך הן נפטרו בקרבת הכפר ובמקום מותה של כל אחת מהן הוקם מבנה קבר. המסורת המקומית טוענת כי שייח' מאעין היה לא אחר מאשר בנימין בן יעקב, ואחיותיו הן 'בנות יעקב'.

לחצו כאן לאתר טבע עירוני - יער הילדיםפניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד