מרכז העיר החדש של מודיעין מכבים רעות בשדרות דם המכבים, נבנה בין שדרות החשמונאים לרחוב תלתן, בין כיכר העירייה לרחוב פיקוס, וכולל מדרחוב ובו יחידות דיור ומשרדים לצד חנויות, מסעדות ובתי קפה.

מרכז העיר כולל שדרה ברוחב של 46 מטרים עם מדרכות רחבות, חנייה, שבילי הליכה ואופניים, גינון, ספסלים, מזרקות מים, מתקני משחק וקיוסקים.

לאורך השדרה נבנות כ-470 יחידות דיור בבניינים בני חמש קומות, כאשר הקומה הראשונה היא קומה מסחרית הכוללת חנויות, מסעדות, פאבים ובתי קפה, בדומה למרכזי הערים הגדולות. מעליהן ישנן ארבע קומות מגורים כך ש-60% מיחידות הדיור הן בנות 3-2 חדרים והיתר בנות 5-4 חדרים.

בתכנון השדרה ניתן דגש על בניית כמות גדולה של דירות קטנות, כך שלמעשה שליש מכלל הדירות יהיו מיועדות לצעירים ולגמלאים.

בחלקה התחתון של השדרה יהיה חיבור לקניון עזריאלי וכן תהיה כיכר ואזור המיועד להקמת שוק עירוני. בצידה של השדרה הפונה לכיוון רחוב ערער ולהמשכו של רחוב דם המכבים, נבנו מבנים של שתי קומות המיועדות למסחר ולמשרדים, ומעליהן שלוש קומות נוספות למגורים.

מרכז העירמרכז העיר
הופעות במרכז העירהופעות במרכז העיר


בתהליך התכנון נעשתה חשיבה מעמיקה על נושא ההצללות בעונת הקיץ החמה, והוחלט בין היתר כי בתי הקפה והמסעדות יוקפו בעצים גבוהים ומצילים, אשר נרכשו על ידי העירייה כבר לפני מספר שנים כדי שיספיקו לגדול כפי הנדרש כדי לספק צל למבלים.

כחלק מהקמת מרכז העיר, הוקם חניון תת קרקעי המיועד לכ-400 כלי רכב, חניון השדרה, אשר משרת את באי המקום ביחד עם שאר החניונים הציבוריים והרחובות הסמוכים. לחצו כאן למידע על החניונים הציבוריים.

כמו כן, בשדרה מוקם מרכז תרבות שמפעיל מועדון "הגריי", בו מתקיימות הופעות שונות ויופעל מרכז ללימודי מוזיקה. המרכז כולל אולם עם מושבים מודולריים ובמה, גלריה, לובי גדול ומסעדה.

מבנה מרכזי נוסף במרכז העיר החדש הוא מוזיאון מורשת החשמונאים "מאז ועד היום", שמציג את סיפורה של העיר מאז ימי החשמונאים, דרך התקופות השונות ועד לימי הקמתה של העיר מודיעין המודרנית, בצורה אינטראקטיבית שתספק למבקרים חוויה רב חושית.

מזרקות במרכז העיר – רחוב דם המכבים מול 67.
מזרקה ייחודית המציגה מופעי מים וכוללת 2 משטחים של 30 זרנוקי מים כל אחד. בשעות הערב הזרנוקים פועלים בשילוב מוזיקה ותאורה צבעונית.

שעות פעילות המזרקות:
ימים א'-ה' משעה 16:00 עד 18:30 ומשעה 19:00 עד 23:30.
שישי – שבת משעה 10:00 עד 14:00 ומשעה 17:00 עד 23:30
שימו לב: במצבים של רוח חזקה – המזרקות לא עובדות

השדרה המרכזית מייצרת רצף אורבני עירוני עבור הולכי הרגל ומהווה חיבור כל האלמנטים של מרכז העיר: כיכר התחבורה, פארק ענבה, תחנת הרכבת "מודיעין מרכז", קניון עזריאלי ומבני ציבור שונים.

שירותים ציבוריים נמצאים במרכז השדרה מול דם המכבים מספר 63.
השירותים פתוחים 7 ימים בשבוע בין השעות 08:00 – 18:00

תראו איזה כיף במרכז העיר מודיעין מכבים רעות
מרכז העירמרכז העיר


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד