דבר ראש העיר

17/10/2023 ב' חשון תשפ"ד

חיים ביבס

בשנת 1993 הניח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין את אבן הפינה להקמתה של עיר חדשה בישראל- העיר מודיעין. אין ספק כי גם בחזונו האופטימי ביותר לא תאר רבין כי תוך 15 שנה יהפוך הפרויקט השאפתני הזה לאחת הערים המצליחות והמשגשגות במדינת ישראל.

העיר, שחוברה לה יחדיו עם היישובים הסמוכים מכבים ורעות מונה נכון לשנת 2023 כ-102 אלף תושבים, כמחציתם ילדים ונחשבת לאחד המיזמים השאפתניים והגדולים של ישראל בתחום המוניציפאלי.

מי שמכונה "עיר העתיד" ממשיכה גם היום להתפתח בקצב מסחרר וכוללת בתוכה מאות מוסדות חינוך, פארקים ירוקים, מרכזי קניות ובילוי במרכזה של מדינת ישראל, בין ירושלים ות"א, במיקום האסטרטגי הטוב ביותר, לצד עורקי תחבורה כמו כביש 431, כביש 1, כביש 6, כביש 443, קו הרכבת מודיעין – ת"א ונמל התעופה בן-גוריון ומודיעין – ירושלים.

תוכנית המתאר של מודיעין מכבים רעות כוללת בתוכה מגורים של רבע מיליון תושבים בשטח של 50,000 דונם תוך 20 שנה מהיום, אז תהפוך העיר לרביעית בגודלה בישראל. רק לשם השוואה, שטחה של העיר ת"א, השנייה בגודלה בארץ מבחינת השטח הוא 46,000 דונם.

לאחר בניית התשתית הראשונה של העיר בשנים הראשונות להיווסדה, אנו ממשיכים לפתח את אזורי התעסוקה, המסחר והבילוי לצד הבנייה הקהילתית והשלד החברתי של תושבי העיר.

מודיעין מכבים רעות היא סמל לאיכות חיים, מצוינות בחינוך ועיר ירוקה שהפכה לעיר המובילה בישראל ולספינת הדגל של השלטון המקומי.

שלך ולשירותך, חיים ביבס ראש העירפניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד