עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
יותר מאלף איש הגיעו ביום שני בערב לכנס ההסברה לקראת שיווק יחידות דיור למשתכן במודיעין מכבים רעות. את הכנס ארגנה עיריית מודיעין מכבים רעות בשיתוף עם חברת 'עמידר' מטעם משרד הבינוי והוא זכה להצלחה רבה.
חשוב להדגיש כי לא התקיימו אתמול הגרלות ואין משמעות לסדר הרישום. את כל מה שניתן היה לבצע אתמול מבחינת רישום למאגר המידע והנפקת תעודות הזכאות יהיה ניתן לעשות באחד בימי הקבלה שהעירייה באמצעות עמידר תקיים השבוע ובשבוע הבא.
ההגרלות צפויות להיערך על ידי חברות הבנייה בחודשים הקרובים. להגרלות יש להגיע עם תעודת זכאות בתוקף אותה אנחנו מסייעים להנפיק. על מועדי ההגרלות ודרכי הרישום אליהן נעדכן בהמשך. עיריית מודיעין מכבים רעות תמשיך לפעול להנגשת המידע וסיוע לכל המעוניינים להצטרף לתהליך.
דיור למשתכן הוא פרויקט במסגרתו רוכשים הקבלנים את הקרקע כאשר בזמן ההתמחרות עליה הם גם מתחייבים על מחיר נמוך ל-25% מהפרויקט המיועד לזכאים של משרד השיכון. במסגרת בניית שכונת הציפורים החדשה בעיר הכוללת 990 יחידות דיור, ייבנו גם 168 דירות בפרויקט 'דיור למשתכן'. הפרויקט כולל דירות בנות 3 חדרים בנות כ-85 מ"ר, כאשר במסגרת המכרז התחייבו הקבלנים כי מפרט הדירות הזולות יהיה זהה למפרט שאר הדירות באותו הפרויקט.
בעקבות הביקוש הרב של תושבים לקבלת תעודות נעתרה חברת עמידר לפניית העירייה ותגדיל את מספר ימי הקבלה משלושה לחמישה וכן שעות הפעילות בכל יום יורחבו. ימים אלה יאפשרו לתושבים שהחלו בתהליך להשלים את הגשת המסמכים ובנוסף יוכלו להגיע תושבים נוספים, שלא היו באירוע להגיש בקשה לתעודת זכאות.
ימי הקבלה יתקיימו במרכז הצעירים העירוני, רחוב חרצית 26 (טלפון מרכז הצעירים 08-9705982)
יום רביעי, 11/3 בשעות 14:00 – 20:00
יום חמישי 12/3 בשעות 12:00- 20:00
יום ראשון 15/3 בשעות 16:00 – 20:00
יום שני 16/3 בשעות 12:00 – 20:00
יום רביעי 18/3 בשעות 12:00 – 20:00
כל מי שלא הצליח להירשם בכנס למאגר המידע של מרכז הצעירים מוזמן לשלוח פרטים אישיים ליצירת קשר למייל של מרכז הצעירים. בכל פעם שתיפתח הגרלה חדשה או שייכנס פרויקט חדש למאגר דירות בר-השגה תוכלו לקבל הודעה.
ראש העיר חיים ביבס: "תהליך של 'דיור למשתכן' הוא מורכב ולא פשוט והמטרה שלנו כאן היא לתת שירות לתושבי העיר ולסייע להם בתוך הג'ונגל הבירוקרטי. מרגע פרסום הכנס התגובות היו מצוינות והכמות הגדולה של האנשים שהגיעה לכאן מראה עד כמה הצורך הוא גדול. בימים אלה אנחנו יוצאים לפרויקט נוסף במרכז העיר שצפוי לכלול 524 יחידות דיור במחיר מטרה של 11 אלף שקל למטר מרובע. המשמעות היא דירות של 3 חדרים סביב 900 אלף שקלים ודירות 4 חדרים סביב 1.1 מיליון שקלים- הרבה מתחת למחיר השוק הריאלי. אנחנו נמשיך לפעול מול משרד הבינוי ליצירת יחידות דיור מוזל במסלולים שונים, כי היום לא מדובר באנשים עניים או מסכנים, אלא זוגות צעירים ומשפחות עובדות שללא ההנחות האלה לא מצליחות להגיע לדירה."
כזכור, בעקבות התערבותו של ראש העיר, חיים ביבס, לפני כשלוש שנים, שינה המשרד את הקריטריונים לזכאות ובמקום ניקוד גבוה על מספר ילדים יינתן גם ניקוד לשירות צבאי או לאומי ושירות מילואים פעיל.
על פי הקריטריונים החדשים יוכלו לזכות בדירות זוגות נשואים בכל גיל בעלי הכנסה משותפת של עד 17 אלף שקלים ברוטו ולפחות 125% משרה לשני בני הזוג. כמו כן, יחיד/ה מעל גיל 35 בעל הכנסה של עד 17 אלף שקלים ברוטו ולפחות 75% משרה יכול גם כן להיות זכאי. הקריטריונים כאמור קובעים כי הניגשים צרכים לבצע שירות צבאי או לאומי ואין ברשותם דירה אחרת.
מי שעומד בתנאים יהיה רשאי להנפיק בכנס 'תעודת זכאות' של משרד הבינוי באמצעותה יוכל לגשת להגרלת הדירות. כדי להנפיק את תעודת הזכאות יש להביא תעודות זהות וצילום תעודות זהות כולל ספח מעודכן, אישור קצין העיר על תקופת שירות צבאי סדיר או שירות לאומי, אישור על שירות מילואים פעיל, פרטי אחים ואחיות, אישורי הכנסה בחצי השנה האחרונה, צילום תעודת נישואין או גירושין, אישור רפואי על שבוע ההיריון ממוסד רפואי מוכר לאחר שבוע 20 ותשלום במקום של 240 שקלים להנפקת התעודה באמצעות כרטיס אשראי או מזומן.
נציין כי הקריטריונים למשפחות חד הוריות, ללא הגבלת גיל, היא הצגת תעודת גירושין, הכנסה של עד 17 אלף שקלים ברוטו ושאין ברשותה דירה ראשונה. מבחינת מיצוי כושר ההשתכרות נקבע כי לילדים מתחת לגיל 10 חובה על ההורה לעבוד לפחות ב-50% משרה, ולהורה מעל גיל 10 לפחות ב-75% משרה.
להלן הפרטים המלאים של הקריטריונים והמסמכים הנדרשים להנפקת תעודת הזכאות:
על מנת להשתתף בפרויקט 'דיור למשתכן' בשכונת הציפורים במודיעין מכבים רעות יש לעמוד בתנאי משרד הבינוי לזכאות.
מי זכאי להשתתף בפרויקט דיור למשתכן? |
---|
מי זכאי להשתתף בפרויקט דיור למשתכן?| זוגות נשואים (בכל גיל): בעלי הכנסה משותפת של עד 17 אלף שקלים ברוטו ולפחות 125% משרה לשני בני הזוג |
מי זכאי להשתתף בפרויקט דיור למשתכן?| יחיד מעל גיל 35: הכנסה של עד 17 אלף שקלים ברוטו ולפחות 75% משרה |
מי זכאי להשתתף בפרויקט דיור למשתכן?| ללא בעלות על דירה |
מי זכאי להשתתף בפרויקט דיור למשתכן?| שירות צבאי או שירות לאומי |
במידה ואתם עומדים בכל הדרישות הבסיסיות להשתתפות בפרויקט עליכם להנפיק 'תעודת זכאות' מטעם משרד השיכון. תעודות ניתן להפיק בכנס עצמו או באחד מהסניפים של חברת 'עמידר'. תוקף תעודת הזכאות הוא לשנה אחת, ולאחר מכן ניתן לחדש אותה.
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות: |
---|
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| תעודות זהות וצילום תעודות זהות כולל ספח מעודכן |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| אישור קצין העיר על תקופת שירות צבאי סדיר/שירות לאומי |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| אישור על שירות מילואים פעיל |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:* לחצו כאן להזמנת אישורים צבאיים על שירות בסדיר/במילואים |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| פרטי אחים ואחיות (צילום תעודות זהות של הורה או רשימה שכוללת את הפרטים: שם, משפחה, מס' ת.ז, שנת לידה וכתובת ) |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| אישורי הכנסה בחצי השנה האחרונה (של שני בני הזוג) |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| תעודת נישואין – צילום (זוגות נשואים) |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| תעודת גירושין + הסכם גירושין לגרושים |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| נשים בהריון לאחר שבוע 20 – אישור רפואי על שבוע ההיריון ממוסד רפואי מוכר. |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| תשלום במקום של 240 שקלים לחברת "עמידר" באמצעות כרטיס אשראי או מזומן. |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| מי שמחזיק בתעודת זכאות תקפה מתבקש להביא צילום של התעודה. |
מסמכים אותם יש להביא להנפקת תעודת הזכאות:| להורים לילדים מעל גיל 18- תצלום תעודת זהות של הילדים. |
* ניתן יהיה להגיש את כל המסמכים הנדרשים בכנס ולאחר מכן לקבל את תעודת הזכאות במרכז הצעירים העירוני. כמו כן, ניתן להגיש חלק מהמסמכים בכנס ולאחר מכן לבצע השלמת מסמכים.
קריטריון | ניקוד | מקסימום ניקוד |
---|---|---|
קריטריוןילדים | ניקוד10 נק' עבור כל ילד עד 3 ילדים | מקסימום ניקוד30 |
קריטריוןשירות צבאי/לאומי/אזרחי | ניקוד1. שירות לאומי או שירות אזרחי של 12 חודשים ומעלה, יזכו ב- 10 נקודות. | מקסימום ניקוד30 |
קריטריון | ניקוד2. אישה ששירתה בשירות צבאי של 12 חודשים ומעלה, תזכה ב- 10 נקודות. | מקסימום ניקוד |
קריטריון | ניקוד3. גבר ששירת שירות צבאי, יקבל 10 נקודות עבור 18 חודשים לפחות. | מקסימום ניקוד |
קריטריון | ניקוד4. שירות מילואים- חייל שנמנה על מערך מילואים של צה"ל ושירת 20 ימי מילואים לפחות בתקופה של שלוש שנים רצופות (כמפורט בהחלטת ממשלה מס' 4715 מיום 3.6.2012), יזכה ב- 5 נקודות נוספות עבור כל בן זוג. | מקסימום ניקוד |
קריטריוןעולה חדש | ניקודהמחזיק בתעודה תקפה של עולה חדש, יקבל בסעיף זה את מלוא הניקוד בגין הקריטריונים של שירות צבאי, לאומי או אזרחי (מקסימום 20 נקודות). | מקסימום ניקוד |
קריטריון | ניקודיובהר כי לא יינתן בסעיף זה ניקוד כפול בגין שירות צבאי/לאומי/אזרחי ובגין זכאות מתוקף מעמד של עולה חדש. | מקסימום ניקוד |
קריטריון | ניקודתינתן תוספת ניקוד של 5 נקודות נוספות עבור כל בן זוג, לעולה חדש ששירת 20 ימי מילואים לפחות בתקופה של שלוש שנים רצופות (כמפורט בהחלטת ממשלה מס' 4715 מיום 3.6.2012). | מקסימום ניקוד |
קריטריוןנכים שקיבלו פטור משירות צבאי | ניקודיינתן ניקוד של 10 נקודות לזוג נכים שקיבלו פטור משירות צבאי | מקסימום ניקוד |
קריטריוןותק בזכאות | ניקוד3 נקודות עבור כל הגשת בקשה לרכישת דירה על פי כללים אלה שנמצא זכאי ולא זכה, עד מקסימום 4 בקשות. | מקסימום ניקוד12 |
קריטריוןתקרת הכנסה למשק בית עד לעשירון החמישי* | ניקוד8 נקודות למשק בית המוכיח הכנסה שלא עולה על תקרת ההכנסה ע"ס 11,007 ₪. (כולל). | מקסימום ניקוד8 |
קריטריוןנכה (אחד מבני הזוג) | ניקודבעלי 65% נכות רפואית ומעלה | מקסימום ניקוד15 |
קריטריון | ניקודבעלי 75% אי כושר השתכרות ומעלה | מקסימום ניקוד5 |
* הסכום המינימלי לקבלת תעודת זכאות: 11 נקודות
כל בעלי תעודות הזכאות יכולים להירשם להגרלות המבוצעות ע"י החברות שנבחרו לבנות את הפרויקטים. כל בעל תעודת זכאות יכול לגשת לכמה הגרלות שהוא רוצה, באיזה פרויקטים שייבחר רק לזכות אך ורק פעם אחת. החברות המפורטות מטה צפויות לפרסם את מועדי ההגרלה בחודשים הקרובים- מומלץ להתעדכן אחר הפרסומים כדי לגשת להגרלות.
חלוקת הדירות בהגרלה ע"פ צבירת הנקודות:
11-54 נקודות 25% מהדירות
55-64 נקודות 50% מהדירות
65 ומעלה נקודות 25% מהדירות
רשימת החברות ויחידות הדיור למשתכן בשכונת הציפורים במודיעין:
1. חברת אלמוג כ.ד.א.י משווקת 31 יחידות דיור, בשטח של 85 מ"ר במחיר של 559 אלף שקלים.
2. חברת פרץ בוני הנגב משווקת 45 יחידות דיור, בשטח של 85 מ"ר במחיר של 552 אלף שקלים ו-681 אלף שקלים.
3. חברת דונה משווקת 24 יחידות דיור
4. חברת אחים אוזן משווקת 29 יחידות דיור, בשטח של 85 מ"ר במחיר של 1.06 ו- 1.106 מיליון שקלים.
5. חברת זלברמניץ משווקת 39 יחידות דיור, בשטח של 85 מ"ר במחיר של 785 אלף שקלים.
סה"כ 168 יחידות דיור
* בחלק מהחברות מספר יחידות הדיור מחולק לכמה פרויקטים והגרלות שונות
* יש לוודא את המחירים הסופיים. חלקם אינם כוללים מע"מ
מומלץ ליצור קשר עם החברות ולעקוב אחרי הפרסומים שלהן בחודשים הקרובים. אנו ננסה להביא את המידע והפרטים על מועדי ההגרלות בעמוד הפייסבוק של עיריית מודיעין מכבים רעות, מרכז הצעירים העירוני, אתר האינטרנט העירוני.
בחודשים הקרובים צפויים לצאת לשיווק 524 יחידות דיור בר השגה במסגרת בניית שדרות החשמונאים ופרויקט מרכז העיר החדש של מודיעין מכבים רעות. בסך הכל ייבנו במסגרת הפרויקט 1100 יחידות דיור, 100 אלף מטר שטחי משרדים ו-100 אלף שטחי מסחר, קניות ובילוי בשדרה המרכזית החדשה של העיר.
הדירות השייכות לפרויקט 'מחיר מטרה' ייבנו במסגרת הבניינים שלאורך שדרת החשמונאים, בהמשכו של פרויקט 'דימרי' הקיים אך עם שינויים של ביטול הקשתות המחברות בין הבניינים, הפחתת מספר יחידות הדיור ומרחק גדול יותר בין הבניינים.
פרויקט 'מחיר מטרה' של משרד השיכון שעתיד להתחיל בכמה ערים בישראל בחודשים הקרובים, כולל יחידות דיור בשטח 60 מ"ר עד 150 מ"ר. כאשר מחירן ייקבע במכרז החברות וצפוי להיות נמוך ממחיר השוק באותו אזור בכ-20%.
התכנית מיועדת לחסרי דירה ולראשונה גם למשפרי דיור. מכירת הדירות תעשה בהגרלה בין הזכאים, כאשר תינתן עדיפות לחסרי דירה אך משפרי דיור יוכלו להתמודד על כלל הדירות. בהגרלה יקבלו חסרי הדירה עדיפות ביחס של 3 ל-1 לעומת משפרי הדיור.
שימו לב!
הפרטיים הסופיים של 'מחיר המטרה', תהליכי ההרשמה והקריטריונים להשתתפות טרם סוכמו באופן סופי. עם זאת, ככל הנראה, זוגות ויחידים שתהיה ברשותם תעודת זכאות לפרויקט 'דיור למשתכן' יוכלו להשתתף גם בהגרלות המיועדות לפרויקט 'מחיר מטרה'.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים