עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
אלפי תושבי העיר וספורטאים מכל הארץ נהנו ביום שישי האחרון ממרוץ מודיעין ה-11 שהתקיים בעיר בהשתתפות מאות תלמידים מבתי הספר היסודיים והעל יסודיים. המרוץ שכלל מקצי מרוץ תחרותיים ועממיים שיתף השנה גם את ילדי אקים ואיל"ן שלקחו חלק במרוץ העממי ל-1,200 מטרים ונהנו ממש כמו כולם.
באירוע, אותו הפיק אגף הספורט העירוני, השתתפו, כמו בכל שנה בשנים האחרונות, גם חיילי חטיבת דובדבן. באירוע לקחו חלק גם חברת "מי עדן", שסיפקה בקבוקי שתייה לרצים במהלך הריצה ולאחריה, איגוד הספורט "הפועל" ומסעדת "אקא-זולה".
במרוץ עצמו בשני המקצים המרכזיים, עמדו על קו הזינוק מאות רצים, בני נוער, חברי נבחרות ריצה, חיילים, צעירים, מבוגרים, נשים וגברים. בין הרצים היו גם ראש העיר חיים ביבס, סגניו שלמה פסי ואילן בן סעדון, חברי מועצת העיר אלעד שמעונוביץ, שחר מי-און, ורד גל בחרי, אייל הנדלר וכן נציגות מכובדת של עובדי העירייה ומנהלים מבתי ספר כמו מיכאל בן שטרית, מנהל תיכון ברנקו ויס, שגיב אלבז מיח"ד וליאורה ולר מבית הספר גוונים שכמו מורים רבים נתנו דוגמה אישית לתלמידים ורצו עימם, לרבות המורים לחינוך גופני שהכינו את התלמידים למירוץ ובכלל מחנכים את ילדי העיר לראות בספורט כדרך חיים.
ראוי לציין את בית הספר אבני חן אשר לקח ברצינות את מרוץ מודיעין כאשר 300 תלמידים ותלמידות נרשמו והשתתפו במרוץ.
הריצה שהתנהלה במזג אוויר אידיאלי לתחרות נוהלה על ידי חברת ריל-טיימינג, שהפעילה מערכת ממוחשבת שסקרה את התוצאות האישיות של כל הרצים לפי מקצים וגילאים. כאשר בתום כל מסלול קיבלו המשתתפים מדליות בקבוקי שתייה וקרטיבים.
בין המשתתפים במרוץ היו נבחרות בתי ספר וקבוצות ריצה מקומיות ובראשן "רצי מודיעין" שבאמצעותן נרשמו כ-200 רצים למרוץ.
לאחר המרוץ התחרותי נערך בפארק הדגים מרוץ אלונקות של חיילי ומפקדי יחידת דובדבן, וחיילי המילואים של החטיבה אבל עם כל הכבוד ללובשי המדים בהווה ובעתיד, מי שגנבו את ההצגה הם לוחמי העתיד: חברי צוות יהונתן המקומיים, המתכוננים בימים אלה לקראת גיוסם לצה"ל בקיץ הקרוב, התחרו גם הם במסע האלונקות וסיימו במקום השני.
המרוץ שאורגן על ידי אגף הספורט העירוני בעמותת סחלבים ובשיתוף חיילי יחידת דובדבן כלל מספר מקצים כאשר המעניין שבהם היה למרחק 10 ק"מ שהיה צמוד מאוד. המנצח של המקצה היה איילון הוכוולד שעבר את המרחק בזמן של 36:31 5. אחריו הגיע מרכוס נבו שסיים את המרוץ בהפרש של ארבע שניות בלבד 36:35. במקום השלישי זכה אייל טרם שהגיע 6 שניות אחרי הזוכה בזמן של 35:37.
במקצה זה השתתפו גם לוחמי חטיבת דובדבן בעבר ובהווה. בקרב הנשים במקצה זה זכתה במקום הראשון אופיר טל שסיימה את המרוץ אחרי 42:55 דקות. במקום השני סיימה טלי פרקנס בתוצאה 43:37 במקום השלישי זכתה הפיינליסטית, אנה פרייס ששיפרה את התוצאה שלה מהשנה שעברה ביותר מדקה וסיימה אותו אחרי בדיוק 44 דקות.
לאחר מרוץ זה נערך מרוץ התחרותי ל-5 ק"מ. המנצח של המקצה בתוצאה של 17:00 נועם מאירוב. למקום השני הגיע תדהר וייס עם 17:23, 12 מאיות אחריו הגיע עמיחי פרידמן למקום השלישי הכללי. בקרב הנשים היתה זו קרן טרט שסיימה ראשונה את המסלול בתוצאה 22:23, לורנס אלקלעי סיימה שנייה בזמן של 23:39 ונועה בורוכוביץ סיימה שלישית בזמן של 24:19.
במהלך התחרות התקיימה גם אליפות בתי הספר לריצה כאשר במקצים לקחו חלק תלמידי מסגרות הספורט בבתי הספר בעיר למרחקים של 1.2 ק"מ ו-2.5 ק"מ.
בתום המרוצים נערך בפארק הדגים הפנינג עבור כל התושבים, אלה שרצו ואלא שלא. ההפנינג כלל טקס חלוקת מדליות למנצחים, הפעלות שונות של אנשי יחידת דובדבן, מתנפחים, דוכני מכירה של מוצרי ספורט והופעות של להקות מחול וריקודים מודרניים של חוגי הספורט ועמותת סחלבים הפועלים בעיר.
אירוע השיא של המרוץ היה הגרלת הזוכה בזוג כרטיסים לברצלונה כולל שני משחקים של אלופת אירופה בכדורגל ברצלונה, אחד בליגת האלופות מול רומא והמשחק השני בליגה הספרדית – הקלאסיקו הספרדי ברצלונה מול ריאל מדריד.
בהגרלה זכה יעד שהרבני שכל משפחתו לקחה חלק במרוץ. יעד ואשתו, לירון, רצו במקצה ל-10 ק"מ. ושלושת הילדים, מאיה, מכיתה ד', הראל מכיתה ג' ומתן מכיתה א', מבית הספר אבני חן רצו במסגרת הנבחרת הבית ספרית.
מחזיק תיק הספורט, חבר המועצה אלעד שמעונוביץ: "המרוץ השנה היה מוצלח במיוחד, לאחר הפקת לקחים ששעינו משנים קודמות. כמות המשתתפים הרבה, הרצים והצופים, היא הוכחה לצורך שיש באירועים ספורטיביים בעיר.
"מרוץ מהסוג הזה מחייב סגירת כבישים ואי נוחות מסוימת לשכנים מסביב. ראיתי חלק מהתלונות של תושבים על פקקי תנועה שנגרמו כתוצאה מכך, אבל כמו שמצליחים להתמודד עם זה בניו-יורק ובתל-אביב אפשר להסתדר גם פעם אחת בשנה במודיעין. אנחנו נמשיך לקיים את המרוץ במתכונת דומה ובתוך רחובות מרכז העיר גם בשנים הבאות.
"היה מרגש במיוחד לראות את תלמידי בתי הספר וילדים עם צרכים מיוחדים שלקחו חלק במרוץ - זו גאוותנו והם המנצחים האמיתיים. אני רוצה להודות לאגף הספורט וכל מחלקות העירייה על ההתגייסות והעבודה הרבה סביב המרוץ, אנחנו כבר מתכוננים לאירוע הספורט הבא, צעדת מודיעין, שתתקיים בעוד שלושה שבועות ".
מנהל אגף הספורט חנן דנציגר: "מרוץ מודיעין השנה היווה שיא נוסף בהפיכת המרוץ לאירוע שיא עירוני, המשמש בית למאות התושבים הלוקחים חלק בקבוצות הריצה השונות. אני רוצה להודות לכל העובדים והמתנדבים שתרמו להצלחת האירוע: לתמר זהבי, לליאור ירושלמי, לשי שגב, לדני סיבוני לקב"ט העירייה, שמוליק כהן ולכל מנהלי חוגי הספורט בעיר שהתנדבו לסייע בהצלחת האירוע. יחד נמשיך לקיים פעילויות ספורט לטובת כל הציבור וכבר היום אנחנו מתכוננים לקראת צעדת מודיעין שתתקיים בעוד כשבועיים."
לצפייה אלבום התמונות וסרטון המרוץ – היכנסו לפייסבוק של העירייה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים