עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
35 בנים ובנות חדורי מוטיבציה מבתי הספר העל יסודיים בעיר השתתפו בשבוע שעבר במסע סוף המסלול המסורתי של צוות יהונתן - קורס ההכנה לצה"ל של עמותת סחלבים בהנהגתו של יהונתן רבר, בעקבות פורצי הדרך לירושלים.
ביום חמישי בערב התרכזו החניכים בנקודת הזינוק של המסע, בפארק ענבה. את פני המשתתפים קיבלו צוות המאמנים של הקורס וראש העיר, חיים ביבס שאמר לבני הנוער: "לראות בכל שנה את החניכים של צוות יהונתן מתכוננים למסע ממלא אותי ואת העיר כולה בגאווה גדולה. יש לנו בעיר את בני הנוער הטובים ביותר במדינת ישראל ואנו נמשיך לעשות הכל בשביל לשמור עליהם ולהכין אותם בצורה הטובה ביותר לשירות הצבאי ולחיים."
לאחר ביבס הקשיבו החניכים לרב סרן שי טובול, בוגר הקורס ואיש ההנדסה הקרבית שקיבל בעבר צל"ש אלוף על פעילותו בצוק איתן. טובול העביר לחניכים מורשת קרב על הלחימה במבצע. לאחר מכן ערכו החניכים אימון הסוואה בפארק ואימון כושר גופני לחימום, ויצאו לדרך לכיוון ירושלים למסע בן 38 ק"מ.
לאורך המסלול ההררי, שדימה בצורה הטובה ביותר מסע סוף מסלול צה"לי, התמודדו החניכים עם עליות רבות, סחיבת אלונקות ותרגולים צבאיים שונים. כחלק מהמסע, ביצעו החניכים גם עצירות יזומות בלטרון, בסרפנטינות ועל דרך בורמה, שם קיבלו שיעורי מורשת אודות הקרבות שהתרחשו באזור. לכל אורך הדרך קיבלו החניכים תמיכה מצוות המדריכים, המורכב כולו מבוגרי הקורס שליוו אותם במסע. החניכים הפגינו יכולות גבוהות, נחישות והתגברות על מכשולים פיזיים ומנטליים. עם זריחת השמש, בתום מסלול מפרח שארך כשבע שעות, הגיעו החניכים לנקודת הסיום, לאנדרטת פורצי הדרך הממוקמת על גבעת משב.
בנקודה זו חיכו לבני הנוער ההורים הנרגשים, שהגיעו להביע תמיכה והערכה. ההגעה לאנדרטה הייתה מלאת אנרגיות וגאווה עצומה. באנדרטה התקיים טקס הסיום בהשתתפות ממלא מקום ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי, ומנכ"ל עמותת סחלבים, סמי עטר, במהלכו קיבלו החניכים את כנפי הצוות ותעודות הוקרה. הטקס סיכם לא רק את המסע אלא את כל התקופה בצוות - את האימונים, את המסעות ואת הכלים שקיבלו החניכים שיעזרו להתמודד עם האתגרים השונים שיציב להם השירות הצבאי.
מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "קורס ההכנה הוא אחד הקורסים האיכותיים בארץ בכל הקשור להכנה לצה"ל, קורס שבאמת מכין את בני הנוער שלנו לשרות צבאי משמעותי, ולא בכדי בוגרי הקורס הוכיחו את עצמם כאשר גויסו ליחידות המובחרות ביותר בצה״ל. מעבר לכושר הגופני הקורס תורם לחיזוק הביטחון העצמי של הנערים, לחישול ואמון ביכולותיהם, וכפי שהתבטא אחד ההורים בפני, 'קיבלנו ילד בוגר קורס שהוא הרבה יותר אחראי ומלא בטחון ביכולותיו'. אני מודה ליהונתן על עבודתו הרבה לטובת הילדים שלנו."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים