עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
מגרשי הכדורסל של תיכון מכבים רעות הפכו בשישי (7.10.16) למוקד משיכה כאשר מאות חובבי כדורסל, ילדים ובוגרים, הגיעו לקחת חלק באירוע הסטריטבול השנתי לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל, בן העיר, שנפל במלחמת לבנון השנייה.
בטורניר השתתפו השנה 94 קבוצות בהן שיחקו יותר מ-400 שחקנים ושחקניות מגילאי 9 ומעלה, שהתחרו על אליפות מודיעין מכבים רעות בכדורסל 3 על 3. לאורך כל האירוע שיחקו הקבוצות לפי קטגוריות גיל כשאת קולות כידרור הכדור הכתום ניתן היה לשמוע למרחקים.
השנה, לציון עשור לנפילתו של עוז, החליטו באגף הספורט, להרחיב את היקף הפעילות ולצד המשחקים הוקם מתחם פעילות, תחרות קליעה, שולחנות משחק והגרלות נושאות פרסים, שהפכו את האירוע להפנינג ספורטיבי לכל המשפחה.
האירוע משך אליו תושבים רבים, שהגיעו לצפות, ליהנות ולתת כבוד לסמ"ר עוז צמח ז"ל שנפל בקרב גבורה בעינתא-בינת ג’בל בדרום לבנון וקיבל צל"ש אלוף פיקוד הצפון לאחר מותו. את האירוע כיבדו בנוכחותם גם ראש העיר, חיים ביבס, סגנו, מויש לוי וחבר המועצה אלעד שמעונוביץ וכן מפקד גדוד "סופה", הגדוד בו שירת עוז, אלעד צורי.
על ניהול התחרות היה אמון מנהל MVP האקדמיה לכדורסל, שמעון-סלל-רוה רודריגז וסגל המאמנים של מועדון הכדורסל עוצמה מודיעין.
המנצחים בקטגוריות השונות הוכתרו בטקס סיום מרגש בהשתתפות הוריו של עוז ז"ל, חיים ואלישבע צמח, לוי, יו"ר איגוד הכדורסל לשעבר ותא"ל במיל', ירמי אולמרט, ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר, שהעניקו מדליות זהב וכסף למקומות הראשונים. גם מי שלא הגיע למקומות הראשונים זכה לקבל מדלית השתתפות על כך שלקח חלק במפעל הנצחה חשוב זה.
קטגוריית גיל | מקום ראשון | מקום שני |
---|---|---|
קטגוריית גילכיתות ד' | מקום ראשוןארבעת התותחים | מקום שניהתותחים ממודיעין |
קטגוריית גילד' בנות | מקום ראשוןB.F.F | מקום שניקשקשתא |
קטגוריית גילקט סל ב' | מקום ראשוןהאחים | מקום שנימכבי מודיעין |
קטגוריית גילקט סל א' | מקום ראשוןארבעת המופלאים | מקום שניפלאפל בפיתה |
קטגוריית גילקט סל בנות | מקום ראשוןמיני אן בי אי | מקום שניגולדן סטריט |
קטגוריית גילילדות | מקום ראשוןדה אולסטרזאנד יעל | מקום שניהפדלאות |
קטגוריית גילילדים ב' | מקום ראשוןארבעת המופלאים | מקום שניהגמדים של אלבז |
קטגוריית גילילדים א' | מקום ראשוןלנדרים | מקום שנישוקו בו |
קטגוריית גילנערים | מקום ראשוןהחיילים של לופו | מקום שנישקי מדבר שטויות |
קטגוריית גילבוגרים | מקום ראשוןהדבורים | מקום שניחזרנו |
אביו של עוז, חיים צמח: "אנחנו עושים הרבה לזכרו של עוז אבל אירוע כזה הוא אחד ויחיד. אני רוצה קודם כל להודות לחנן דנציגר, מנהל אגף הספורט, ועובדי האגף, שמובילים את זה מידי שנה. היה אירוע ספורטיבי מדהים ומרגש הודות למשתתפים הרבים שהגיעו ולקחו חלק באירוע המיוחד שמעלה את זכרו של בננו עוז."
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "יצא לי לראות את החבר'ה משחקים, את הרוח הספורטיבית, את הנחישות וההתמדה שבמשחק. יש חשיבות גדולה לספורט כערך חינוכי אבל זה מקבל משנה תוקף באירוע מהסוג הזה. זה לא עוד אירוע ספורט אלא אירוע לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל וכשמכניסים את המשמעות הערכית ואת המורשת הזאת זה נותן משמעות חזקה ואחרת לאירוע. אני מודה לכל מי שאחראי לכך שנוכל לקיים את האירוע שנה אחרי שנה."
חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ: "השנה ציינו באירוע הסטריטבול המסורתי עשר שנים לנפילתו של סמ״ר עוז צמח ז״ל, בן העיר שנפל בקרב גבורה במלחמת לבנון השנייה. הייתה גאווה לראות בטורניר כ-450 ילדים, בני נוער ובוגרים שהגיעו לשחק ולהנציח את מורשתו ודרכו של עוז שכללה נחישות, דבקות במטרה ואהבת הארץ. אנחנו נמשיך את מפעל ההנצחה המדהים הזה שמזכיר לנו בכל שנה את מי שבזכותם אנחנו חיים כאן."
מידע על עוז צמח:
עוז, בנם של אלישבע וחיים צמח ואחיהם של יוסי, אורן, יפעת ושני, היה אדם שאהב לתת מעצמו לאחרים בכל מצב וללא תנאי – "מלח הארץ" במלוא מובנה של המילה, למד בבית הספר היסודי "רעים" בישוב, המשיך בחטיבת הביניים "מור" וסיים בתיכון "מכבים רעות" בהצטיינות במגמת ביוטכנולוגיה.
עוז היה נחוש לשרת בקרבי, ולתרום מיכולתו ומכישוריו למדינת ישראל. הוא התגייס לצה"ל ושובץ בחיל השריון, בגדוד 53 של חטיבה 188, שם זכה עוז להערכה רבה מצד מפקדיו, פקודיו וחבריו ליחידה, בשל אישיותו והסגנון המיוחד בו מילא את תפקידו.
עוז נפל בקרב בעינתא-בינת ג’בל בדרום לבנון ביום שבת, י"ח באב תשס"ו, 12 אוגוסט 2006, עת פיקד על צוות טנק הבחין במצוקת צוות טנק שכן, נטל יוזמה לחילוצו. הטנק הפגוע על צוותו חולץ על ידי הצוות של עוז. לאחר סיום פעולת החילוץ הטנק של עוז וצוותו ספג פגיעה ישירה רבת עוצמה ועוז ושלושת חבריו, הטען-קשר הרן לב, התותחן ינון ניסן והנהג דן ברוייר נהרגו במקום.
המשימה האחרונה בחייו הוקדשה להצלת חיים תוך גילוי עוז, אומץ לב וגבורה הראויים להערכה. כל זאת תחת אש אויב מאסיבית באור יום. על פעולה זו הוענק לעוז צל"ש אלוף פיקוד הצפון.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים