עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
בסוף השבוע האחרון ובמזג אוויר סתווי, כמו בהזמנה, נערך פסטיבל המוזיקה העירוני "צלילי סתיו", זו השנה ה-17.
מופעי הפסטיבל המסורתי, שמקבל מדי שנה את בוא הסתיו, משכו אליהם אלפי צופים שנהנו ממגוון רחב של הופעות מוזיקה בסגנונות שונים. בפסטיבל, אותו הפיק אגף תרבות ואירועים, בניהולו של אלון שמידט, נהנו התושבים מהופעות איכותיות וממוזיקה מכל רחבי תבל קרוב לבית, בהן הופעות רבות של מרכזי המוזיקה וההרכבים המקומיים.
את הפסטיבל פתח המופע החגיגי "הללויה לעולם", בו חגג קובי אשרת 50 שנות יצירה. במופע המרגש, שהחזיר את קהל הצופים שנים אחורה, ניגנה התזמורת הסימפונית אשדוד, אירח אשרת את הזמרת אילנית שריגשה את הקהל בשירתה, ואת שרונה נסטוביץ' בן עטר כאשר סופו של המופע היה השיר הללויה, הנחשב לאחד מהשירים האהובים והמוצלחים ביותר בישראל.
במקביל גם הגג האדום התמלא בבני נוער רבים (ולא רק) שהגיעו ליהנות מהמופע של מאור כהן, אותו חיממו להקות הנוער המקומיות של מועדון המוזיקה "הג'ק".
בוקר יום שישי של "צלילי סתיו" נפתח במרכז לב רעות עם מופע של יגאל ישראלי ומעגל הוירטואוזים, שביצעו קלאסיקות מעולם הרוק בעיבודים מקוריים עם נגיעות אתניות. בהמשך, התקיים בהיכל התרבות מופע אופרה, בניצוחו של יואל סיוון, ובביצוען של מקהלות מירושלים, מהערבה, מבאר שבע וכמובן המקהלה האמנותית מודיעין מכבים רעות.
חבורת הזמר "שרים בגיל" קיבלה את השבת עם שירים עבריים אהובים, ודניאל סלומון ודנה עדיני ריגשו את הקהל עם מופע הדואטים הרומנטי שלהם. תזמורת הביג בנד של "עולם המוזיקה" משכה צופים רבים, שמילאו את האולם עד אפס מקום, ולקחה את המאזינים לסיבוב בעולם.
את יום זה של הפסטיבל סגר הזמר שלום חנוך, במופע רוק כמו שרק רוקיסט כמו שלום חנוך יודע לבצע. חנוך ביצע שירים מכל הרפרטואר העצום שלו, שירים שהפכו לבולטים בעולם התרבות הישראלי, כאשר הקהל בהיכל עזב את הכיסאות וקם לרקוד לצלילי המוזיקה.
הפסטיבל נמשך גם לאורך השבת במהלכו התקיימו ברחבי העיר אירועי מוזיקת עולם בסגנונות שונים. הבוקר המוזיקלי התחיל במופע של שירי קאנטרי אמריקאים אהובים בשכונת הכרמים, שגרמו לצופים, ובהם ילדים רבים, להתחיל לרקוד, המשיך עם משאית ההפתעות והרכב טריו בוסה שניגן מוזיקה לטינית סוחפת. בהמשך הופיעו שישה נגני ג'אז, שביצעו מוזיקה בסגנון דיקסילנד, והרכב מוזיקה מרוקאית בניחוח אנדלוסי.
מאות מתושבי העיר הגיעו גם לעמק האלה למופע של סאן הדרוזי ולהקתו, מופע של שירים ישראליים, לבנוניים, מצריים וסוריים בשפה הערבית. מאוחר יותר במבנה בית הספר ברנקו ויס ברעות נערך המופע "סתיו מקומי" של הקונסרבטוריון למוזיקה "תיתורה" כאשר המארחים, תלמידי מגמת המוזיקה של תיכון "מעוף ברנקו וייס" ניגנו אף הם אל מול יציע מלא של חובבי מוזיקה קלאסית.
בשכונת אבני חן הופיעו שלישיית הרמוניקה, הרכב של שלוש מפוחיות פה, עם תזמורת התלמידים של איציק בלס.
צלילי הסתיו הם גם יריית הפתיחה של מופעי החורף של היכל התרבות כאשר השנה מופע הפתיחה היה המופע של התזמורת הסימפונית אשדוד, בניצוחו של גיל שוחט, וההרכב "הלב והמעיין" שאירח את היוצר והזמר, שלמה גרוניך.
את שלושת ימי הפסטיבל, חתמה תזמורת הביג בנד של מודיעין "צינורות הג'אז", שביצעה להיטי סווינג מגוונים במקצב לטיני ובעיבוד חדש, שעשה אלי בנאקוט.
ראש העיר, חיים ביבס: "מזג האוויר הסתווי העניק לפסטיבל את התפאורה המושלמת לסוף שבוע מוצלח ביותר. פסטיבל צלילי סתיו, מסורת אהובה שרק משתבחת עם השנים, מספק הנאה רבה עבור שוחרי המוסיקה על כל סגנונותיה. לאורך ימי הפסטיבל הגיעו מאות תושבים שנדדו מאירוע לאירוע, הכירו את העיר דרך המוזיקה ונהנו מסופ"ש תרבותי מהנה. אני רוצה להודות לאלפי התושבים שהגיעו ונהנו משלושה ימים קסומים במיוחד, ותודה מיוחדת לכל צוותי העירייה על פסטיבל מרהיב."
חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ: "אנחנו סוגרים סוף שבוע מוצלח במיוחד, כאשר הפסטיבל מצליח להשתדרג משנה לשנה ולמשוך אליו קהלים נוספים. למרות האמנים הגדולים שהובילו את ההופעות המרכזיות כמו שלום חנוך, דניאל סלומון ודנה עדיני, ההצלחה השנה הייתה בהופעות הקטנות שהתפרשו בכל רחבי העיר ומשכו אליהם מאות תושבים שהצביעו ברגליים."
מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט: "פסטיבל צלילי סתיו ממשיך להתפתח ולצבור לעצמו שם של אירוע איכותי וייחודי באזור. ניתן לראות זאת גם בקהל הרב שמלא את כל ההופעות וגם במבקרים הרבים שהגיעו מחוץ לעיר. האירועים שקיימנו השנה בשיתוף פעולה עם הרכבי מוזיקה מקומיים זכו להתעניינות רבה ואנחנו מתכוונים להמשיך ולהגדיל את הקשר עם הפעילות המוזיקלית המקומית גם בשנה הבאה."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים