עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
כמדי שנה, גם בעדלאידע זו צעדה התהלוכה הססגונית והמרהיבה לאורך רחוב עמק החולה, בהשתתפות תלמידי שכבות ד' מכל בתי הספר היסודיים בעיר. התלמידים, שעבדו על התלבושות והמיצגים שלהם, לקחו את נושא החלומות למקומות שונים ומגוונים. בין היתר ניתן היה לראות חלומות מתוקים, חלום בלהות, מסיבת פיג'מות, חלומות יוסף, דמויות הקוסם מארץ עוץ ועוד.
כמיטב המסורת, בראש התהלוכה צעד ראש העיר, חיים ביבס, ביחד עם נבחרי הציבור וחברי מועצת הנוער העירונית. בראש הצעדה היו אלה תלמידי בית הספר הצעיר בעיר, "פסיפס", שביחד עם נציגי אקי"ם ואיל"ן, ריגשו את כל הנוכחים בתחפושות גיבורי העל, כאשר ראש העיר, חיים ביבס אף התלווה אליהם בחלק מהצעדה.
בתהלוכה ניתן היה לראות גם את הליצנים של מחלקת הנוער והצעירים וחלק מילדי החוגים של עמותת סחלבים, קבוצות אקרובטיקה, מחול וג'אז, וכמובן את נציגי תנועות וארגוני הנוער הרבים הפועלים בעיר. לאורך כל העדלאידע הלהיבו את הצופים מיצגים שונים כמו פיה על עגורן ומתנפחים מהחלומות כמו גמד שרכב על קרפדה, פרפר, דינוזאור כחול, שבלולים, חד קרן, ודרקון. את הצופים בידרו גם שתי דמויות "מודי" שצעדו גם הן, וכבכל שנה, בסיום התהלוכה צעדו כוחות הביטחון השונים ורכבי התברואה של העירייה שעמלו אחר כך בכדי להחזיר את מסלול הצעדה לקדמותו.
גם השנה הותאמה תהלוכת העדלאידע והונגשה לצופים עם מוגבלויות שונות, כאשר לצופים לקויי הראייה הועברה התהלוכה סימולטנית באוזניות.
במקביל לצעדה, באזור פעל גם מתחם פעילויות עם מתנפחים, יריד שעשועים, סדנת "בועות של חלומות", פינת איפור ועוד. בסיום התהלוכה נהנו ילדי העיר מהופעה של כוכבי הילדים אליאנה תדהר, לי בירן ורוני דלומי, שבאווירת החג הגיעו חבושים בפאות. מהמופע "לוקחים את הזמן", בו הם שרו שירים מוכרים ואהובים, נהנו גם המבוגרים, וגם הילדים המחופשים, שהצטרפו בשירה.
באותו הזמן, באזור הפרגולות שבפארק הדגים התקיימה מסיבה בה לקחו חלק יותר מ-500 בני נוער, שנהנו מהופעותיהם של הצמד פלג ואלון, הזמר פלד, דיג'יי בלקאאוט ודיג'יי הבית של הנוער TRACKORD.
ראש העיר, חיים ביבס: "כמות המשתתפים והאווירה המצוינת שוב הוכיחו שאצלנו בעיר מתקיימת עדלאידע מהיפות בישראל. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה החל מהילדים הנהדרים שלנו, דרך המורים והנהלות בתי הספר, ההורים הנפלאים וכל הכוחות המקומיים שקיימו את האירוע הקהילתי-חברתי הגדול בעיר. אני רוצה להודות גם לעובדי העירייה שעמלו על הכנת האירוע ובראשם עובדי אגף תרבות ואירועים שכבר מכינים את האירועים הבאים לקראת הפסח וציון אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות."
חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ: "תענוג גדול ליהנות בכל שנה מחדש מעדלאידע ססגונית ומושקעת, עליה עבדו קשה אגף תרבות ואירועים, הנהגות ההורים של בתי הספר והמורים, אשר יצרו ביחד את אחד מהאירועים היפים ביותר בארץ של חג פורים."
מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט: "הדבר המרגש במיוחד בעיניי שהיה בעדלאידע הזו היה החיבור של מגוון התושבים, כמו תלמידי בית ספר "פסיפס", שצעדו עמנו כגיבורי על, החלום של כל ילד. הדבר הראה עד כמה במודיעין מכבים רעות ערך ה"ביחד" הוא מוביל. המופע הרב גילאי "לוקחים את הזמן" גילה לנו שהילדים לומדים בבית הספר את השירים שאנחנו גדלו עליהם. אני מודה לצוותי החינוך ולהנהגות ההורים על העבודה הקשה וכמובן לצוות האגף שלי."
לצפייה בסרטון ולתמונות נוספות מהעדלאידע - היכנסו לדף הפייסבוק של העירייה
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים