עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
מודיעין מכבים רעות היא העיר המובילה במדדי הגיוס לצה"ל. כך עולה מנתוני הגיוס הארציים, אותם פרסם אגף כוח אדם בצה"ל, לפיהם בני העיר מדורגים במקום הראשון הארצי ובנות העיר במקום הרביעי.
על פי הנתונים, שמתייחסים למתגייסי שנת 2015 (ילידי 1997), עולה כי המגמה של עלייה באחוזי הגיוס לצה"ל ומיצוי השירות עודנו בעלייה כאשר 88.9% מבני העיר התגייסו לצה"ל (לעומת 89.1% בשנה שעברה), 57% מהם התגייסו ליחידות קרביות (לעומת 56%) ו-15.3% מהחיילים יצאו לקצונה (לעומת 13.4% אשתקד).
בקרב בנות העיר, 82.5% מהבנות התגייסו לצה"ל (לעומת 82.3% בשנה שעברה) ו-15% מהחיילות יצאו לקצונה (לעומת 12.7% אשתקד) נתון המדרג את הבנות במקום הראשון בארץ.
נתון נוסף הינו העובדה כי תיכון מכבים רעות ותיכון עירוני א' מככבים בצמרת מוסדות החינוך המתגייסים לצה"ל כאשר בקרב הבנות מדורג התיכון ברעות במקום הראשון. תיכון עירוני א' נמצא גם הוא ברשימת התיכונים המובילים במדינה מבחינת גיוס בנות, כאשר התיכון מדורג במקום החמישי הארצי.
נתון נוסף שעלה הוא מיקומה של אולפנת אורות מודיעין בעשירייה המובילה בארץ בקרב בתי הספר הדתיים ממלכתיים המובילים בגיוס לצבא, כאשר אחת מחמש הבנות, שמתגייסות לצבא, ממשיכה לתפקיד קצונה.
עוד הדגישו בעירייה כי בנות ובני העיר גם מובילים באחוזי בני הנוער המתנדבים בשנת שירות, בטרם הם מתגייסים לצבא, דבר המעיד על הערכיות הרבה של בני הנוער.
בעירייה ציינו כי העובדה כי מודיעין מכבים רעות היא העיר המובילה בנתוני הגיוס בצה"ל מראה את איכות האוכלוסייה המתגוררת בעיר וכי תושבי מודיעין מכבים רעות גאים בבניה ובנותיה אשר בוחרים להתגייס למדינה ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר.
ראש העיר, חיים ביבס, ששירת במילואים עד לאחרונה כמפקד על גדוד הכשרה 'זמן יקר': "פרסום נתוני הגיוס של בני הנוער לצבא הגנה לישראל, שוב הוכיח את אשר ידענו: שבני הנוער של מודיעין מכבים רעות הם מטובי בניה ובנותיה של המדינה. בימים אלו כאשר הגיוס לצבא בכלל ולשירות קרבי ואיכותי בפרט זה דבר שאינו מובן מאליו, כאן בעיר שלנו הוא ערך עליון ומשמעותי. ביום זה אני גאה להצדיע לנוער המצוין שלנו , למשפחותיהם וכמובן למערכת החינוך הטובה ביותר בישראל. אתם גאוותינו".
נדגיש כי הנתונים הם בראש ובראשונה בזכות החינוך הערכי שמקבלים בני ובנות הנוער בבתיהם, בזכות מערכת החינוך העירונית, אך בעיקר בזכות בני הנוער עצמם, אשר פעילים בתנועות נוער ומתנדבים בעמותות ובארגונים.
בעיר מתקיימות פעילויות רבות לעידוד הגיוס לצה"ל, כמו התכנית העירונית "קו לגיוס", שנעשית בשיתוף עם משרד החינוך וצה"ל, ובה מועברים מספר רב של תכנים ופעילויות בתחום מורשת ישראל וגיוס לצה"ל.
בנוסף, בבתי הספר העל יסודיים בעיר נערכת הכנה לתלמידים לקראת צו ראשון, הכוללת סיור מקדים בלשכת הגיוס והדמיית הצו. חיילים קצינים, בוגרי מערכת החינוך של העיר, ופורשי צבא בדרגות גבוהות מגיעים לבתי ספר ומקיימים סדנאות הכנה לקראת הגיוס בקרב תלמידי שכבות י"א ו-י"ב. בנוסף, אגף הספורט שבעמותת סחלבים מפעיל תכנית הכנה לצה"ל לכושר קרבי, הכוללת הכנה לימי סיירות ותחרות כושר קרבי עירונית.
כמו כן, בעיר פועל יותר מעשור קורס ההכנה לצה"ל "צוות יהונתן", שפועל תחת עמותת סחלבים, ומשתתפים בו בכל מחזור כ-150 בנים ובנות מכיתות י'-י"ב מבתי הספר השונים בעיר. קורס ההכנה לצה"ל של יהונתן רבר נותן לבני הנוער חדורי המוטיבציה כלים להתמודדות עם מטלות פיזיות מאתגרות ומגוונות, ומפתח באופן הדרגתי הכושר גופני ומנטאלי. החניכים בקורס מיישמים עבודת צוות, ומקבלים הכשרה ומשימות מיוחדות לקראת גיבושים וימי סיירות ליחידות מובחרות.
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים