ברכת ראש העיר לפסח

28/04/2019 כ"ג ניסן תשע"ט

חג הפסח, מלבד היותו חג החירות המציין את יציאת עם ישראל ממצרים, מסמל גם תקופה חדשה של עונת האביב, פריחה והתחדשות

בימים אלה העיר שלנו מודיעין מכבים רעות ממשיכה את תנופת הפיתוח חסרת התקדים. אי אפשר שלא להבחין כיצד שינתה העיר את פניה בשנים האחרונות. מעיר מנומנמת הפכנו לעיר גדולה עם כמעט 100 אלף תושבים, שחיה, נושמת ומגיעה להישגים מרשימים בכל התחומים.

כידוע, החינוך נמצא בראש סדר היום העירוני, כאשר יותר מ-50% מתקציב העירייה מושקע בחינוך הילדים שלנו והתוצאות בהתאם: אנו נוסיף לפעול ולשמר את מגמת העלייה באחוזי הזכאות לבגרות העומדים היום על 91.5%.
כאשר לצד הקמת בתי ספר חדשים בשכונות החדשות, אנו מוסיפים לשדרג באופן מתמיד את בתי הספר הוותיקים והמצוינים שיש לנו בעיר.

בתפיסתי, בניית בית ספר זה לא רק קירות וכיתות, אלה יצירת סגל הוראה איכותי ומקצועי, כי לילדים שלנו מגיע את צוותי ההוראה הטובים ביותר. אנו נוסיף לפעול לתת טיפול ייעודי לאוכלוסיות הקצה: נמשיך לפעול לצמצום נשירת תלמידים למינימום ובמקביל ניישם תכניות מיוחדות לתלמידים מחוננים. ונוסיף לתמוך ולעודד מגמות מובילות כמו מגמת הרובוטיקה - ממנה אנו רווים נחת וגאווה. ועם מערכת חינוך שכזו - אין זה פלא שאנחנו ממשיכים להוביל, זו השנה התשיעית, בנתוני הגיוס לצה"ל ובשירות איכותי ומשמעותי.

מהפכת הבנייה ופיתוח העיר גם היא נמשכת. העבודות להקמת מרכז העיר החדש נמצאות בישורת האחרונה ואני סמוך ובטוח שפתיחתו תשנה את פני העיר.

השדרה מרכזית אוטוטו מוכנה ולצידה כבר אפשר לראות את בתי המגורים, בתי המסחר והמשרדים, בתי הקפה והמסעדות, שבנייתן גם היא הולכת ונשלמת בימים אלה.

בקצה הרחוב נשלמות העבודות להקמת מרכז התרבות והמוזיקה, ממנו נוכל ליהנות ממופעי מוזיקה של האומנים הכי מוכרים במדינה.

בקרוב נתחיל בעבודות ההקמה של מוזיאון מורשת החשמונאים מאז ועד היום. המוזיאון יספר את סיפורה של העיר ממנה יצא נס המרד והיום יוצא ממנה קול העתיד של ישראל.

במרכז התחבורה העירוני שלנו, אנחנו פועלים להשלמת הבנייה ופתיחת מועדון הצעירים והנוער שיהיה עבורם בית לבילוי ולפנאי בכל ימות השבוע.

בד בבד אנו ממשיכים עם אכלוס ובנייה מואצת של שכונות העיר החדשות:
העבודות בשכונת הציפורים הולכות ונשלמות, הבניינים לאורך שדרות החשמונאים גם הם נמצאים בתהליכי בנייה מתקדמים כאשר חלקם כבר הושלמו ודיירים חדשים נכנסו אליהם.

תנופת הבנייה בשכונת נופים במלוא העוצמה. הדיירים הראשונים יכנסו לביתם בחודשי הקיץ ואולי אף לפני.

העבודות לשכונת מורשת כבר בעיצומן והחלה בניית יחידות הדיור למשתכן, שעל פי נתוני משרד הבינוי והשיכון 647 יחידות דיור מיועדות לזוגות צעירים בני העיר.

למרגלות שכונת מורשת אנו נקים אמפיתיאטרון ענק ונבנה מרחב ארכיאולוגי עירוני שיכלול מיצגים עתיקים שהתגלו כאן באזור.

יחד עם זאת, אנו לא שוכחים את הקיים וממשיכים לחיזוקן ושדרוגן של השכונות הוותיקות ולהגדיל את ההשקעה בשכונות הוותיקות. בימים אלה אנחנו נמצאים לקראת יציאה ליישום תכנית לטיפול בתשתיות, שדרוג השטחים הציבוריים בעיר והשקעה מחודשת בגינון הפארקים והשטחים הציבוריים.

צילום ליאל קילימניק צילום ליאל קילימניק

לצד הבניה המואצת בעיר ובשכונות החדשות אנחנו ממשיכים לפתח את הפארק הטכנולוגי ואת מרכז עינב.

העיר מחוזרת על ידי חברות ומשרדים רבים המעוניינים להתמקם בעיר. ובהן חברת פלקס, שצפויה להתחיל עבודתה כאן עם יותר מ-1,000 העובדים שלה. וחברת תנובה שלאחרונה הודיעה על מעבר לכאן.

הפארק הטכנולוגי ממשיך להתפתח ולהתאכלס: כ-4,700 דונם שמחציתם שטחים ירוקים, בהם פועלים כ- 150 עסקים שונים בתחומי הייטק, סייבר, טכנולוגיה, ביו-טכנולוגיה, מרכזים לוגיסטיים ומשרדים.

העבודות להקמת מרכז תשתיות ושפ"ע כבר נמצאות בעיצומן במרכז עינב, המשתרע על פני שטח של כ-1,000 דונם עם שטחים המיועדים למסחר, למשרדים, לתעשייה קלה, למוסכים ולשימוש רב תכליתי.

פארק המים והספורט נמצא אף הוא בתהליך בניה מואץ - בסיומו נוכל לנצל את הקרבה למקום כדי לבלות עם הילדים במקום מהנה וקריר.

פארק ענבה, הוא האטרקציה מספר 1 בעיר. המזרקה ומתקני המשחק הם חגיגה לכל המשפחה. הפארק ממשיך להתפתח ובהמשך נהפוך את כל ואדי ענבה לאתר טבע מרהיב שיהיה מוקד משיכה מרכזי לבילוי ולפנאי עבור תושבים ומבקרים.

אני מקווה שאתם מטיילים בעיר כמוני ולא מפספסים את גבעת התיתורה. בקיץ שחלף השלמנו את העבודות להנגשת הגבעה והיום אפשר ליהנות מהפירות ולא בכדי מידי יום וסופי שבוע מגיעים לגבעה מבקרים רבים.

בנוסף לכל אלו - אנו נמצאים בהכנת תכניות להקמת מוסד אקדמי ולהקמת מרכז לרפואה דחופה, שיהווה את הבסיס להקמת מרכז רפואי בעתיד, שייתן מענה לצרכים הרפואיים של תושבי העיר.

גם בנושא התחבורה הבאנו שינוי משמעותי: מרכז התחבורה העירוני יצר מציאות תחבורתית חדשה ששיפרה את התחבורה בעיר. אבל אנחנו לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים לפעול כל יום כל היום כדי לשפר אותה עוד ותר כדי שהיא תהיה ראויה לכם, תושבי העיר. במסגרת המאמצים שלנו לשיפור השירות בתחום התחבורה בעיר, הקמתי את הפורום לשיפור התחבורה הציבורית, בו עולים רעיונות ומיושמים תכניות לייעול.

אנו עומדים להשיק בקרוב אפליקציה נגישה לכלל הציבור, אשר תעדכן בזמן אמת את המידע אודות התחבורה הציבורית. המערכת תעדכן על מיקום האוטובוסים ביחס למיקום התושב והתחנה. ובנוסף ניתן יהיה להעביר פניות בזמן אמת למוקד התחבורה הציבורית העירוני.

לצד זאת אנחנו ממשיכים עם התכנית לשיפור התשתיות התחבורתיות בעיר ויישום תכנית למיתון התנועה, הוספת כיכרות חדשות, הצרת כבישים רחבים והגדלת שדה הראייה - מדובר בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים - והתוצאות בהתאם: מודיעין מכבים רעות נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר בתחום תאונות הדרכים.

גם פרויקט קשת מודיעין בשלבי התקדמות משמעותיים – פרויקט הקמת מסילת הרכבת לירושלים יצא לדרך ובהמשך גם תהיה רכבת ישירה לראשון לציון.

לצד החידושים הטכנולוגיים בתחום התחבורה אנו ממשיכים לפעול לקידום העיר כעיר חכמה באמצעות ניהול חכם וחסכוני. חסכנו מיליוני שקלים בשנתיים האחרונות, כסף שהלך לחינוך ילידנו ולטובת פעילויות לצעירים ולגמלאים.

בתחום הביטחון אנחנו נוסיף לשפר את תחושת הביטחון בעיר וניישם תכנית להתקנת מצלמות אבטחה בכל הכניסות והיציאות של העיר ובאתרים נוספים. בשנה שחלפה הותקנו מצלמות בשכונת הכרמים, בשיתוף פעולה עם משטרת מודיעין. אין לי ספק, כי הדבר הביא להגברת תחושת המוגנות והביטחון בקרב התושבים. אתם, כמוני וכמו תושבי העיר מרגישים את נוכחות השיטור העירוני ויש לכך תוצאות בשטח.

ולצד כל זאת – לרגע אנחנו לא שוכחים את דור המייסדים - הגמלאים: הלב הפועם של העיר הוא ללא ספק המבנה המרכזי לפעילות הגמלאים בעמק האלה, המשלב פעילויות של בית יד לבנים ועם המרכז לצעירים ולחיילים משוחררים. נמשיך להגדיל ולקדם פעילויות בילוי ופנאי לגמלאים במועדונים שונים ברחבי העיר.

בני הנוער וצעירי העיר שלנו הם מהטובים בארץ ולכן בנינו מבנים חדשים עבור תנועות הנוער והגדלנו את תקציב התמיכות ונמשיך להקים עבורם עוד מקומות לבילוי ופנאי. דוגמת ה"יודה" מרכז הצעירים המקיים פעילות לצעירים לחיילים ולסטודנטים בעמק האלה.

העובדה שהאביב הגיע אומרת שהקיץ כבר אוטוטו כן וגם בקיץ הקרוב צפויים לנו אירועים רבים לנוער, לילדים ולכל המשפחה.

טקסי הנצחה

21/04/2024 י"ג ניסן תשפ"ד

ביום שישי 19.4.24, התקיימו בעיר שני טקסי הנצחה מרגשים לחללי מלחמת חרבות ברזל, עם בני המשפחות, חברים ותושבים רבים שבאו לחלוק כבוד: רס''ר לירן אלמוסנינו וסמ''ר עדי ליאון

להמשיך לקרוא

קמחא דפסחא 2024

21/04/2024 י"ג ניסן תשפ"ד

האגף לשירותים חברתיים בעירייה נערך בחודשים האחרונים, לעזרת משפחות שזקוקות לסיוע לקראת חג הפסח. השנה, סייע האגף לכ-500 משפחות בעזרת תרומות של גופים ואנשים פרטיים

להמשיך לקרוא

גינת כלבים חדשה

21/04/2024 י"ג ניסן תשפ"ד

נפתחה גינת כלבים ראשונה בשכונת מורשת בצמוד לרחוב עמק חפר. שטח של הגינה כ-500 מטר ובה מתקני משחק לכלבים, ספסלי ישיבה וחול רך. תתחדשו

להמשיך לקרוא

חוברת הנחיות לשעת חירום

17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

בצל המלחמה ותרחישי החירום השונים העלולים לקרות בעקבותיה עלתה לאוויר בימים אלו חוברת הנחיות לשעת חירום עבורכם התושבים על מנת שתהיו ערוכים בזמן אמת

להמשיך לקרוא

פודטראק חדש בגבעת הברושים

17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

מיזם הפודטראק ממשיך להתרחב בעיר עם פתיחתה של משאית מזון נוספת בחניון גבעת הברושים. הפודטראק החדש מצטרף לארבעה נוספים שפועלים בהצלחה בפינות חמד בעיר

להמשיך לקרוא

כיתת כוננות רפואית

18/04/2024 י' ניסן תשפ"ד

הרופאים והרופאות המתנדבים בכיתת הכוננות הרפואית בעיר קיבלו ממד"א תרומה של ציוד למתן עזרה ראשונה הכולל תיק החייאה S.L.A. הציוד נתרם על ידי מד''א

להמשיך לקרוא

יריד הפשפשוק חוזר

21/04/2024 י"ג ניסן תשפ"ד

ביום שישי 19.4.24 בפארק הדגים, בחלק העליון ברחבת הפרגולות. היריד מתקיים כמו תמיד, בסמוך לחג הפסח על מנת לאפשר לתושבים המנקים את ביתם למכור ולקנות מוצרי יד שנייה

להמשיך לקרוא

בית קפה חדש בפארק המים

17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

בפארק המים נפתח בית קפה חדש שצפוי לפעול לאורך כל השנה ולהציע מבחר של כריכים, מאפים, סלטים ושייקים של פירות עם אפשרות לתוספות חלבון עבור המתאמנים

להמשיך לקרוא

עדכון יום שני 15.4.24 בשעה 8:30

17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

בחצות עדכן פיקוד העורף על הסרת המגבלות והחזרת הפעילויות החינוכיות בכל רחבי הארץ. עמותת סחלבים נערכת לפתיחת הקייטנות בבתי הספר ובגני הילדים בשעה 10:00

להמשיך לקרוא

עדכון חירום 14/04 10:30

15/04/2024 ז' ניסן תשפ"ד

תושבות תושבים יקרים בוקר טוב, עבר על כולנו לילה לא פשוט אולם הוא הסתיים בקרב הגנה אווירי מצוין וללא נזקים כבדים. נכון לעכשיו, אין כל שינוי בהנחיות פיקוד העורף.

להמשיך לקרוא

מרוץ מודיעין ה-18

10/04/2024 ב' ניסן תשפ"ד

אלפי רצים ורצות השתתפו במרוץ מודיעין ה-18 שהוקדש השנה לזכר חללי המלחמה ולמען שחרור החטופים. בין הרצים הרבים, השתתפו משפחות שכולות וכן חיילים ושוטרים שרצו לזכר חבריהם לצוות

להמשיך לקרוא

פודטראקס חדשים עיר

10/04/2024 ב' ניסן תשפ"ד

לקראת העונה החמה, ממשיך להתרחב מיזם הפודטראקס בנקודות נוספות לבילוי בעיר. מדובר בשתי עגלות קפה חדשות שהחלו לפעול האחת בפארק המנגלים והשנייה בחניון גבעת הברושים

להמשיך לקרוא

אושר תקציב העירייה לשנת 2024

11/04/2024 ג' ניסן תשפ"ד

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.4.24 את הצעת תקציב העירייה לשנת 2024 בסך כ-918 מיליון שקלים, גידול של כ-9% לעומת התקציב לשנת 2023

להמשיך לקרוא

כוחות רבים השתתפו בתרגיל חירום

07/04/2024 כ"ח אדר ב תשפ"ד

ביום חמישי 28.3.24, נערך לראשונה תרגיל משולב של כוחות הביטחון וההצלה בעיר, אשר בחן התמודדות עם תרחיש של פיגוע חבלני, השתלטות וחילוץ בני ערובה

להמשיך לקרוא

מעלה שלמה גורטובניק

07/04/2024 כ"ח אדר ב תשפ"ד

במעמד בני משפחה, ראש העיר ותושבים רבים שבאו לחלוק כבוד, התקיים טקס הנצחה לקריאת מעלה על שם סמ"ר שלמה גורטובניק ברחוב מגדל דוד ליד בית ילדותו

להמשיך לקרוא

הרחבת הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב

07/04/2024 כ"ח אדר ב תשפ"ד

על פי התוכניות הרחבת אזורי התעסוקה ביותר ממיליון מ"ר המיועדים לבנייה יאפשרו להביא לעיר עוד חברות מובילות במשק כמו אלביט, פלקס ואירונאוטיקס, שכבר נמצאת פועלות בעיר

להמשיך לקרוא

נאבקים בזיהום האוויר

04/04/2024 כ"ה אדר ב תשפ"ד

עיריית מודיעין מכבים רעות שלחה מכתב חריף בנושא זיהום האוויר החמור, כתוצאה מהפעלת משרפות בלתי חוקיות של פסולת, על ידי גורמים שונים מעבר לקו הירוק

להמשיך לקרוא

מצדיעים לרס״ל אלון קודריאשוב ז''ל

04/04/2024 כ"ה אדר ב תשפ"ד

רגע לפני כניסת השבת התבשרנו על נפילתו של רס''ל אלון קודריאשוב, לוחם ביחידת אגוז. הלווייתו תתקיים היום, ראשון 31.3.24, בשעה 16:30. תושבי ותושבות העיר מוזמנים להצטרף לשרשרת דגלים

להמשיך לקרוא

מרוץ מודיעין יוצא לדרך

07/04/2024 כ"ח אדר ב תשפ"ד

ביום שישי 5.4.24 ייצא לדרך מרוץ מודיעין עם אלפי רצות ורצים. יש להתעדכן בהסדרי תנועה, חסימות כבישים, שינויים בתחבורה הציבורית ובפתיחת מוסדות חינוך לאורך המסלול

להמשיך לקרוא

נעים להכיר חוזר

31/03/2024 כ"א אדר ב תשפ"ד

תושבות ותושבי העיר פותחים את בתיהם ומזמינים את תושבי העיר לסוף שבוע של חוויה וסיפורים של בתים ואנשים. חמישי 28.3, שישי 29.3, שבת 30.3. היכנסו להתרשם ולהירשם

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד