ברכת ראש העיר לפסח

28/04/2019 כ"ג ניסן תשע"ט

חג הפסח, מלבד היותו חג החירות המציין את יציאת עם ישראל ממצרים, מסמל גם תקופה חדשה של עונת האביב, פריחה והתחדשות

בימים אלה העיר שלנו מודיעין מכבים רעות ממשיכה את תנופת הפיתוח חסרת התקדים. אי אפשר שלא להבחין כיצד שינתה העיר את פניה בשנים האחרונות. מעיר מנומנמת הפכנו לעיר גדולה עם כמעט 100 אלף תושבים, שחיה, נושמת ומגיעה להישגים מרשימים בכל התחומים.

כידוע, החינוך נמצא בראש סדר היום העירוני, כאשר יותר מ-50% מתקציב העירייה מושקע בחינוך הילדים שלנו והתוצאות בהתאם: אנו נוסיף לפעול ולשמר את מגמת העלייה באחוזי הזכאות לבגרות העומדים היום על 91.5%.
כאשר לצד הקמת בתי ספר חדשים בשכונות החדשות, אנו מוסיפים לשדרג באופן מתמיד את בתי הספר הוותיקים והמצוינים שיש לנו בעיר.

בתפיסתי, בניית בית ספר זה לא רק קירות וכיתות, אלה יצירת סגל הוראה איכותי ומקצועי, כי לילדים שלנו מגיע את צוותי ההוראה הטובים ביותר. אנו נוסיף לפעול לתת טיפול ייעודי לאוכלוסיות הקצה: נמשיך לפעול לצמצום נשירת תלמידים למינימום ובמקביל ניישם תכניות מיוחדות לתלמידים מחוננים. ונוסיף לתמוך ולעודד מגמות מובילות כמו מגמת הרובוטיקה - ממנה אנו רווים נחת וגאווה. ועם מערכת חינוך שכזו - אין זה פלא שאנחנו ממשיכים להוביל, זו השנה התשיעית, בנתוני הגיוס לצה"ל ובשירות איכותי ומשמעותי.

מהפכת הבנייה ופיתוח העיר גם היא נמשכת. העבודות להקמת מרכז העיר החדש נמצאות בישורת האחרונה ואני סמוך ובטוח שפתיחתו תשנה את פני העיר.

השדרה מרכזית אוטוטו מוכנה ולצידה כבר אפשר לראות את בתי המגורים, בתי המסחר והמשרדים, בתי הקפה והמסעדות, שבנייתן גם היא הולכת ונשלמת בימים אלה.

בקצה הרחוב נשלמות העבודות להקמת מרכז התרבות והמוזיקה, ממנו נוכל ליהנות ממופעי מוזיקה של האומנים הכי מוכרים במדינה.

בקרוב נתחיל בעבודות ההקמה של מוזיאון מורשת החשמונאים מאז ועד היום. המוזיאון יספר את סיפורה של העיר ממנה יצא נס המרד והיום יוצא ממנה קול העתיד של ישראל.

במרכז התחבורה העירוני שלנו, אנחנו פועלים להשלמת הבנייה ופתיחת מועדון הצעירים והנוער שיהיה עבורם בית לבילוי ולפנאי בכל ימות השבוע.

בד בבד אנו ממשיכים עם אכלוס ובנייה מואצת של שכונות העיר החדשות:
העבודות בשכונת הציפורים הולכות ונשלמות, הבניינים לאורך שדרות החשמונאים גם הם נמצאים בתהליכי בנייה מתקדמים כאשר חלקם כבר הושלמו ודיירים חדשים נכנסו אליהם.

תנופת הבנייה בשכונת נופים במלוא העוצמה. הדיירים הראשונים יכנסו לביתם בחודשי הקיץ ואולי אף לפני.

העבודות לשכונת מורשת כבר בעיצומן והחלה בניית יחידות הדיור למשתכן, שעל פי נתוני משרד הבינוי והשיכון 647 יחידות דיור מיועדות לזוגות צעירים בני העיר.

למרגלות שכונת מורשת אנו נקים אמפיתיאטרון ענק ונבנה מרחב ארכיאולוגי עירוני שיכלול מיצגים עתיקים שהתגלו כאן באזור.

יחד עם זאת, אנו לא שוכחים את הקיים וממשיכים לחיזוקן ושדרוגן של השכונות הוותיקות ולהגדיל את ההשקעה בשכונות הוותיקות. בימים אלה אנחנו נמצאים לקראת יציאה ליישום תכנית לטיפול בתשתיות, שדרוג השטחים הציבוריים בעיר והשקעה מחודשת בגינון הפארקים והשטחים הציבוריים.

צילום ליאל קילימניק צילום ליאל קילימניק

לצד הבניה המואצת בעיר ובשכונות החדשות אנחנו ממשיכים לפתח את הפארק הטכנולוגי ואת מרכז עינב.

העיר מחוזרת על ידי חברות ומשרדים רבים המעוניינים להתמקם בעיר. ובהן חברת פלקס, שצפויה להתחיל עבודתה כאן עם יותר מ-1,000 העובדים שלה. וחברת תנובה שלאחרונה הודיעה על מעבר לכאן.

הפארק הטכנולוגי ממשיך להתפתח ולהתאכלס: כ-4,700 דונם שמחציתם שטחים ירוקים, בהם פועלים כ- 150 עסקים שונים בתחומי הייטק, סייבר, טכנולוגיה, ביו-טכנולוגיה, מרכזים לוגיסטיים ומשרדים.

העבודות להקמת מרכז תשתיות ושפ"ע כבר נמצאות בעיצומן במרכז עינב, המשתרע על פני שטח של כ-1,000 דונם עם שטחים המיועדים למסחר, למשרדים, לתעשייה קלה, למוסכים ולשימוש רב תכליתי.

פארק המים והספורט נמצא אף הוא בתהליך בניה מואץ - בסיומו נוכל לנצל את הקרבה למקום כדי לבלות עם הילדים במקום מהנה וקריר.

פארק ענבה, הוא האטרקציה מספר 1 בעיר. המזרקה ומתקני המשחק הם חגיגה לכל המשפחה. הפארק ממשיך להתפתח ובהמשך נהפוך את כל ואדי ענבה לאתר טבע מרהיב שיהיה מוקד משיכה מרכזי לבילוי ולפנאי עבור תושבים ומבקרים.

אני מקווה שאתם מטיילים בעיר כמוני ולא מפספסים את גבעת התיתורה. בקיץ שחלף השלמנו את העבודות להנגשת הגבעה והיום אפשר ליהנות מהפירות ולא בכדי מידי יום וסופי שבוע מגיעים לגבעה מבקרים רבים.

בנוסף לכל אלו - אנו נמצאים בהכנת תכניות להקמת מוסד אקדמי ולהקמת מרכז לרפואה דחופה, שיהווה את הבסיס להקמת מרכז רפואי בעתיד, שייתן מענה לצרכים הרפואיים של תושבי העיר.

גם בנושא התחבורה הבאנו שינוי משמעותי: מרכז התחבורה העירוני יצר מציאות תחבורתית חדשה ששיפרה את התחבורה בעיר. אבל אנחנו לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים לפעול כל יום כל היום כדי לשפר אותה עוד ותר כדי שהיא תהיה ראויה לכם, תושבי העיר. במסגרת המאמצים שלנו לשיפור השירות בתחום התחבורה בעיר, הקמתי את הפורום לשיפור התחבורה הציבורית, בו עולים רעיונות ומיושמים תכניות לייעול.

אנו עומדים להשיק בקרוב אפליקציה נגישה לכלל הציבור, אשר תעדכן בזמן אמת את המידע אודות התחבורה הציבורית. המערכת תעדכן על מיקום האוטובוסים ביחס למיקום התושב והתחנה. ובנוסף ניתן יהיה להעביר פניות בזמן אמת למוקד התחבורה הציבורית העירוני.

לצד זאת אנחנו ממשיכים עם התכנית לשיפור התשתיות התחבורתיות בעיר ויישום תכנית למיתון התנועה, הוספת כיכרות חדשות, הצרת כבישים רחבים והגדלת שדה הראייה - מדובר בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים - והתוצאות בהתאם: מודיעין מכבים רעות נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר בתחום תאונות הדרכים.

גם פרויקט קשת מודיעין בשלבי התקדמות משמעותיים – פרויקט הקמת מסילת הרכבת לירושלים יצא לדרך ובהמשך גם תהיה רכבת ישירה לראשון לציון.

לצד החידושים הטכנולוגיים בתחום התחבורה אנו ממשיכים לפעול לקידום העיר כעיר חכמה באמצעות ניהול חכם וחסכוני. חסכנו מיליוני שקלים בשנתיים האחרונות, כסף שהלך לחינוך ילידנו ולטובת פעילויות לצעירים ולגמלאים.

בתחום הביטחון אנחנו נוסיף לשפר את תחושת הביטחון בעיר וניישם תכנית להתקנת מצלמות אבטחה בכל הכניסות והיציאות של העיר ובאתרים נוספים. בשנה שחלפה הותקנו מצלמות בשכונת הכרמים, בשיתוף פעולה עם משטרת מודיעין. אין לי ספק, כי הדבר הביא להגברת תחושת המוגנות והביטחון בקרב התושבים. אתם, כמוני וכמו תושבי העיר מרגישים את נוכחות השיטור העירוני ויש לכך תוצאות בשטח.

ולצד כל זאת – לרגע אנחנו לא שוכחים את דור המייסדים - הגמלאים: הלב הפועם של העיר הוא ללא ספק המבנה המרכזי לפעילות הגמלאים בעמק האלה, המשלב פעילויות של בית יד לבנים ועם המרכז לצעירים ולחיילים משוחררים. נמשיך להגדיל ולקדם פעילויות בילוי ופנאי לגמלאים במועדונים שונים ברחבי העיר.

בני הנוער וצעירי העיר שלנו הם מהטובים בארץ ולכן בנינו מבנים חדשים עבור תנועות הנוער והגדלנו את תקציב התמיכות ונמשיך להקים עבורם עוד מקומות לבילוי ופנאי. דוגמת ה"יודה" מרכז הצעירים המקיים פעילות לצעירים לחיילים ולסטודנטים בעמק האלה.

העובדה שהאביב הגיע אומרת שהקיץ כבר אוטוטו כן וגם בקיץ הקרוב צפויים לנו אירועים רבים לנוער, לילדים ולכל המשפחה.

מתחם הפאמפטראק המחודש

הפאמפטראק נפתח מחדש

30/03/2023 ח' ניסן תשפ"ג

המתחם לחובבי האופניים בשדרות בגין עבר שדורג והוא כולל מסלולי רכיבה משולבים עם גשרונים, מסלעות, מעברים ומכשולים לפיתוח ממיומנות רכיבה ברמות השונות. המתחם פתוח לציבור ללא תשלום

להמשיך לקרוא
פעילות נעים להכיר

חגיגה קהילתית

29/03/2023 ז' ניסן תשפ"ג

תושבים רבים נהנו סוף השבוע של חגיגה קהילתית עם שני אירועים מיוחדים בהובלת המרכז הרב תחומי – פופ אפ למידה ונעים להכיר בו השתתפו יותר מארבעים תושבות יזמיות

להמשיך לקרוא
חלוקת מצרכי מזון. תמונה להמחשה

קמחא דפסחא 2023

30/03/2023 ח' ניסן תשפ"ג

האגף לשירותים חברתיים בעירייה נערך בחודשים האחרונים, לעזרת כ-500 משפחות שזקוקות לסיוע בפסח. לקראת החג נרתמים גופים ואנשים פרטיים רבים לסייע לתושבי העיר שידם אינה משגת

להמשיך לקרוא
פעילות גיבוש ביום ההוקרה

הוקרה לעובדים הסוציאליים

30/03/2023 ח' ניסן תשפ"ג

בעירייה ציינו את יום העובד הסוציאלי הבינלאומי בהוקרה לעשייתם החשובה של העובדים והעובדות באגף השירותים חברתיים אשר נהנו מפעילות מגבשת שהדגישה שיתופי פעולה, מנהיגות ופיתוח ראיה מערכתית

להמשיך לקרוא
עדכון שביתה 27.3.23

עדכון שביתה 27.3.23

29/03/2023 ז' ניסן תשפ"ג

בהתאם לישיבת החירום שהתקיימה במרכז השלטון המקומי הוחלט כי השלטון המקומי מצטרף לשביתת ההסתדרות לפיכך החל מהיום 27.3.3 לא יינתנו שירותים לתושבים ולא תתקיים קבלת קהל

להמשיך לקרוא
מנקים את העיר לחג הפסח

מנקים את העיר לפסח

27/03/2023 ה' ניסן תשפ"ג

אגף שפ"ע קורא לכל התושבים להקדים את הניקיונות לחג על מנת להימנע ממפגעים במהלך החג. מועד אחרון להוצאת גזם, גרוטאות וקרטונים יום שישי 31.3.23

להמשיך לקרוא
טקס הענקת תעודת ההצטיינות

תחנת מודיעין מצטיינת

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

ביום רביעי 22.3.23  במסגרת טקס יחידות מצטיינות של משטרת ישראל במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, זכתה תחנת משטרת מודיעין בראשותה של מפקדת התחנה סנ"צ לינור לוי כתחנה מצטיינת בתחום השירות לאזרח זו השנה השנייה ברציפות

להמשיך לקרוא
הפשפשוק – שוק אביבי יד שנייה

יריד הפשפשוק חוזר

30/03/2023 ח' ניסן תשפ"ג

לקראת חג הפסח אתם מוזמנים לנקות ולאוורר ארונות מחפצים שאין בהם צורך ולבוא למכור אותם בפשפשוק. שישי 31.3.23 בין השעות 10:00 – 14:00. הכניסה חופשית

להמשיך לקרוא
עושים טוב ביחד

עושים טוב ביחד

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

השבוע צוין יום המעשים הטובים בשיתוף עם עמותת "רוח טובה" עם שלל פעילויות ברחבי העיר, בהן התושבים והתושבות לקחו חלק והרחיבו לכולנו ולעצמם את הלב

להמשיך לקרוא
חוגגים עצמאות עם זיקוקין שקטים

חוגגים עצמאות עם זיקוקין שקטים

16/03/2023 כ"ג אדר תשפ"ג

בעקבות הפקת לקחים ופניות תושבים הוחלט כי חגיגות ערב יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל יתקיימו השנה במודיעין מכבים רעות עם זיקוקין שקטים שיאירו את שמי העיר

להמשיך לקרוא
מדד השקיפות

מובילים במדד השקיפות

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

השבוע פורסם מדד השקיפות באתרי הרשויות המקומיות לשנת 2022, לפיו ממוקמת עיריית מודיעין מכבים רעות בצמרת הרשימה בדירוג A+. כאשר אתר העירייה קיבל את הציון 99%

להמשיך לקרוא
עבודות שדרוג לפארק במגדל הלבנון

ממשיכים בשדרוג הפארקים

15/03/2023 כ"ב אדר תשפ"ג

אגף מבני ציבור בעירייה מבצע בתקופה זו מספר פרויקטים לשדרוג עשרות פארקים ברחבי העיר כאשר הפרויקט הראשון הוא פרויקט רחב היקף של סינון והחלפת משטחי חול

להמשיך לקרוא
משדרגים את פארק

משדרגים את פארק המנגלים

15/03/2023 כ"ב אדר תשפ"ג

בימים אלה מבצעת מנהלת אופק עבודות לשדרוג פארק המנגלים "על האש", הממוקם במרכז עינב. הפארק, מהווה המקום היחיד בתחומי העיר בו ניתן להבעיר אש, בזכות מיקומו המרוחק משכונות מגורים

להמשיך לקרוא
צעדת מודיעין. צילום: חורחה נובומינסקי

צעדת מודיעין ה-16

30/03/2023 ח' ניסן תשפ"ג

צעדת מודיעין המסורתית חוזרת ותתקיים ביום שבת 1.4.23. תושבי העיר מוזמנים להגיע ולצעוד בשבילי הטבע היפים הסובבים את העיר וליהנות מהפנינג ספורטיבי לכל המשפחה

להמשיך לקרוא
עדלאידע 2023. צילום: צ'רלס יעקב

והעיר מודיעין צהלה ושמחה

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

אלפי תושבים, משפחות וילדים חגגו את אירוע העדלאידע הענק שהיה בסימן "שביל ישראל". התהלוכה הססגונית צעדה לאורך עמק החולה בריקודים ושירים.

להמשיך לקרוא
ריבוע-נעים-להכיר בחוץ (002)

נעים להכיר

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

יום האישה הבינלאומי מצוין בעיר במגוון אירועים כאשר גולת הכותרת הוא מיזם "נעים להכיר" ששם בקדמת הבמה נשים תושבות העיר המארחות בבתיהן מפגשים מסקרנים. היכנסו לתוכנייה

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

מודיעין מכבים רעות מודל 2022

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

בימים אלה יוצא השנתון הסטטיסטי של העירייה לשנת 2022 שמציג נתונים ב-30 נושאים דמוגרפיים, כלכליים וחברתיים, המתארים את החיים בעיר בעבר, בהווה ובעתיד. לקריאת כל הנתונים

להמשיך לקרוא
גן ילדים

רפורמה בתנאי העסקת הסייעות תומכות ההוראה

08/03/2023 ט"ו אדר תשפ"ג

בתום חודשים ארוכים של מאבק, נחתם ביום חמישי נחתם הסכם השכר של הסייעות תומכות ההוראה במערכת החינוך על ידי מרכז השלטון המקומי, ההסתדרות ומשרד האוצר

להמשיך לקרוא
מרכז התחבורה העירוני

סקר התחבורה הציבורית

02/03/2023 ט' אדר תשפ"ג

מתוך מטרה להגדיל משמעותית את שביעות רצון התושבים בנושא התחבורה הציבורית מתפרסם סקר ממוקד לתושבים לבחינת תחומים הדרושים שיפור בקווי התחבורה הציבורית העירוניים והבינעירוניים. היכנסו להציע ולהשפיע

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

אושרה בניית בית חולים בעיר

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

במסגרת תוכנית מתאר ארצית אסטרטגית של משרד הבריאות: יוקם בעתיד בית חולים במודיעין מכבים רעות כמענה לגידול האוכלוסייה שצפויה להיות בהיקף של כ-240 אלף תושבים

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד