עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
ביום חמישי, 27.6.19, יצאו 34 חניכי וחניכות ״צוות יהונתן״, למסע סוף המסלול המסורתי של קורס הכושר הקרבי וההכנה לצה״ל העירוני. הם יצאו מפארק ענבה למסע לילי בן 38 ק״מ וכשהגיעו לאנדרטת פורצי הדרך בשואבה, קיבלו את סיכת הצוות.
ערב חמישי, התרכזו מתחת לגשר בפארק ענבה עשרות בוגרות ובוגרי כיתות י"ב, שעתידים להתגייס בקרוב לצה"ל. ממש כמו לפני יציאה לפעילות מבצעים הכינו מפקד הצוות, יהונתן רבר יחד עם צוות המדריכים את הציוד לקראת היציאה לדרך וצבעו את פני החניכים בצבעי הסוואה. רגע לפני שיצאו הגיעו ראש העיר, חיים ביבס וחבר מועצת העיר ויו"ר עמותת סחלבים, אלעד שמעונוביץ לברך אותם לקראת המסע המסכם.
לאחר אימון כושר גופני לחימום, יצאו בני ובנות הנוער לכיוון ירושלים למסע בן 38 ק"מ, דרך וואדי ענבה לכיוון לטרון. שם, קיימו שיעורי מורשת קרב אודות הקרבות שהתרחשו באזור והמשיכו על המסלול של פורצי הדרך עד לאנדרטה בשואבה. לאורך המסלול ההררי, התמודדו החניכים עם עליות רבות, סחיבת אלונקות, משימות ניווט ותרגולים צבאיים שונים. כאשר לכל אורך הדרך הם קיבלו תמיכה מצוות המדריכים, המורכב כולו מבוגרי הקורס שליוו אותם במסע. עם זריחת השמש, בתום מסלול מפרח שארך כשבע שעות, הגיעו החניכים לנקודת הסיום, לאנדרטת פורצי הדרך הממוקמת על גבעת משב. מפקד הצוות יהונתן רבר, שעושה את המסע זו השנה ה-18 זכה השנה לסגור מעגל קטן כאשר בנו הצעיר שעתיד להתגייס בקרוב, סיים גם הוא את המסע המסכם, שהחל למעשה כמסורת בשנה שבה נולד.
בנקודה הסיום חיכו לבני הנוער ההורים הנרגשים. החניכים הגיעו בריצה עם האלונקות וההורים קיבלו אותם בקריאות עידוד בהתרגשות רבה. לאחר התארגנות קצרה ומתיחות לאחר המסע הארוך, התקיים באנדרטה טקס סיום חגיגי בהשתתפות מ"מ ראש העיר, שלמה פסי, במהלכו קיבלו החניכים את כנפי הצוות ותעודות הוקרה. הטקס סיכם לא רק את המסע סוף המסלול אלא את כל התקופה בצוות - את האימונים, את המסעות ואת הכלים שקיבלו החניכים שיעזרו להתמודד עם האתגרים השונים שיציב להם השירות הצבאי.
ראש העיר, חיים ביבס: "השבוע הסתיים קורס טיס נוסף ובו ארבעה בני נוער מהעיר, שניים מהם הם בוגרי "צוות יהונתן" אשר עברו את קורס ההכנה לצה"ל של עמותת סחלבים, בהובלתו של יהונתן רבר. מזה 18 שנים שיהונתן מכין לצבא ולסיירות המובחרות מאות מבנות ובני הנוער מהעיר. שמחתי לפגוש את בוגרי הקורס, לאחל להם גיוס קל ונעים ולבקש, כמו תמיד, שילכו לשלום ויחזרו לשלום."
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
עוד שבוע של קיץ מודיעיני הגיע לסיומו, עם שלל אירועים מהנים מדי יום, קרוב לבית. ואנחנו מתחילים את השבוע ה-5 בסופ"ש עם שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בחמישי, 12.9.24 יתקיים מרוץ הלילה הרביעי של מודיעין מכבים רעות. המרוץ יכלול מסלולי ריצה מגוונים, מוזיקה ואפקטים מיוחדים שיהפכו את הריצה בשדרת מרכז העיר לחוויה ייחודית
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
מארגני טיולי בוטיק מרחבי הארץ השתתפו בסיור חשיפת אירוח ביתי במודיעין מכבים רעות, כחלק מתוכנית קידום התיירות בעיר, אשר שמה דגש על ההון האנושי כמשאב מרכזי בנוסף לאתרי הטבע והמורשת הייחודיים
25/07/2024 י"ט תמוז תשפ"ד
בימים אלה העירייה נערכת להשלים את הפרויקט להתקנת הצללות במגרשי ספורט בבתי ספר היסודיים במטרה לשפר משמעותית את חווית השהייה והמשחק בכל תנאי מזג האוויר
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תנועת ''ישראל חופשית'' מפרסמת את מדד השבת העירונית, לפיו העיר מודיעין מכבים רעות נמנית בין הערים המובילות במדד, עם 5 נקודות מתוך 6
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הגיעו לסיומן עבודות נרחבות לשדרוג תאורת הרחובות והפארקים ברחבי העיר שמטרתן ייעול משאבים, חיסכון כלכלי ושמירה על הסביבה, בין השאר, על ידי החלפת גופי התאורה לתאורת לדים
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
בסוף השבוע מחכים לכם במסיבת מזרקות, סיפור לפני שבת ומופע הצדעה לצה"ל. ובהמשך השבוע: טיול אופניים, הפנינג רטוב לכל המשפחה, פארק קולנוע, רינת גבאי ועוד
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת מתושבות ותושבי העיר סיימה הכשרה מקצועית שעסקה באיתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות במקרה של קריסת מבנים כתוצאה מרעידת אדמה או פגיעת טילים
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
לקראת שנת הלימודים החדשה, מבצעת העירייה פרויקט רחב היקף לצביעה מחודשת של סימוני כבישים ומתחמי "נשק וסע" בכל רחבי העיר. העבודות מבוצעות בשעות הלילה על מנת למזער את שיבושי התנועה
16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד
העמדות העירוניות לתיקון אופניים שודרגו והן משמשות את רוכבי הדרך הרבים, שנהנים מפעילות ספורטיבית בשבילי האופניים והגעה ממקום למקום באורח חיים בר קיימא
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
השבוע נערך טקס חנוכת מבנה תחנת מד"א החדש בעיר. בתחנה החדשה יוכלו עשרות עובדים ומאות מתנדבי מד"א להעניק מעטפת רפואית רחבה ומקצועית לתושבי העיר ואשכול מודיעין
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
אירועי קיץ מודיעיני ממשיכים עם שלל פעילויות ומופעים קרוב לבית. בסוף השבוע מוזמנים לסיפור לפני שבת, שבת בעיר ורוקדים במוצ"ש. ובשבוע הקרוב שלל פעילויות לכל המשפחה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
חברת BDI Coface פרסמה את דירוג הרשויות המקומיות בעלות היציבות הפיננסית הטובה בישראל נכון לשנת 2022. על פי הדירוג, ניצבת עיריית מודיעין מכבים רעות בעשירייה הפותחת
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
השבוע החלו עבודות לריצוף מפרצי חנייה ושינויים גאומטריים, בשכונת הנביאים. מדובר בפרויקט נרחב של עבודות ריצוף מפרצי החנייה משני הצדדים לאורך כל רחוב אלישע הנביא
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
בעונת הקיץ בריכה ביתית מהווה אטרקציה נעימה, אך יש בכך גם סכנה של ממש אם הדבר נעשה ללא בדיקה מקצועית מתאימה. לפניכם הבהרות מינהל ההנדסה להצבת בריכות
10/07/2024 ד' תמוז תשפ"ד
השירות הווטרינרי העירוני מפרסם בימים אלה הנחיות וטיפים לתושבים לגבי האכלת חתולי קהילה או בשפה העממית "חתולי הרחוב"
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
בואו ליהנות מקיץ מודיעיני: חמישי 4.7.24 הפנינג הוקרה לכוחות הביטחון. שישי 5.7.24 מסיבת מזרקות בענבה וסיפור לפני שבת על הדשא ובשבת 6.7.24 לילות ענבה בחגיגה יוונית
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
השבוע הסתיימה שנת הלימודים עבור ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים. 14,547 תלמידים נרגשים יצאו לחופש הגדול, רבים מהם ישתתפו בתוכנית הגנים ובתי הספר של החופש הגדול
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
ביום שישי 28.6.24 התקיים טקס הנצחה לקריאת משעול לזכרו של בן העיר, סמ"ר נדב עזרא ז"ל, שנפל בשירותו הצבאי. בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ותושבי העיר שבאו לחלוק כבוד
04/07/2024 כ"ח סיון תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים