אושר תקציב העירייה לשנת 2022

18/11/2021 י"ד כסלו תשפ"ב

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.11, את הצעת תקציב עיריית מודיעין מכבים רעות לשנת 2022. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הבאה על כ - 759 מיליון שקלים, כ-51 מיליון שקלים יותר מתקציב 2021, המהווים גידול של יותר מ- 7% לעומת תקציב אשתקד, שנאמד בכ-708 מלש"ח.

התקציב העירוני מביא לידי ביטוי את המשך ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט התרבות והקהילה, זאת לצד המשך פיתוח השכונות החדשות וטיפול בתשתיות במרחב העירוני, הפעלת תכניות התייעלות עירונית וקידום תכניות עבודה, שמטרתן המשך הענקת שירותים איכותיים לתושבי העיר כאשר הדבר נעשה במקביל לביצוע כל הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה, ברמה העירונית.

פרויקט נוסף שנמצא בראש סדר העדיפות העירוני הוא פיתוח מערך החדשנות של העירייה והמשך ביסוסה של מודיעין מכבים רעות כעיר חכמה ומובילה בישראל.
הסעיף שיחסר, החל מהשנה, בספר התקציב הוא סעיף תקצוב סגירת הגרעון – זאת הודות לסגירת הגרעון העירוני המצטבר, שהיה בשיאו כ-18 מלש"ח וכעת הוא נמחק לחלוטין.

את תקציב העירייה הציג ראש העיר, חיים ביבס יחד עם גזבר העירייה, יניב עמוס, בישיבה השנתית המסורתית המיוחדת, שהתקיימה ביום רביעי השבוע במעמד חברי המועצה. בתחילת הערב הציג ביבס את יעדי התקציב, שנקבעו בהתאם למטרות העירייה אותן הוא מוביל, כאשר הנושא המרכזי בתקציב העירייה, כבכול שנה, הוא תחום החינוך, המהווה מחצית מתקציב העירייה. בדומה לשנים הקודמות, גם השנה תהיה התמקדות בהמשך קידום הלמידה הדיגיטלית לצד מתן מענה אישי ופרטני לכל תלמיד ותלמידה.

קידום הדיגיטציה בעיר בא לידי ביטוי גם בפעילות העירייה למימוש שיטות ניהול חדשניות, בטוחות וחכמות במסגרת קידום העיר החכמה – SMART CITY זאת לאחר שבמהלך השנה החולפת הוקם מרכז החדשנות דיגיטלי המאפשר ניהול מערך עיר חכמה, הכולל שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

ראש העיר, חיים ביבס: "השנתיים האחרונות הביאו עימן רעיונות חדשים וחדשניים ששדרגו את אופי עבודת העירייה והביאו להתייעלות העירייה. התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול, אחראי ומאוזן, המביא לידי ביטוי את כלל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים.

לתקציב החדש שותפים כלל חברי המועצה ,מניהלי ואגפי העירייה האחראים לעובדה כי למרות שתקופת הקורונה מתבטאת בחוסר יציבות כלכלית, הצלחנו להמשיך את גרף ההתפתחות והצמיחה הכלכלית בעיר זאת הודות לניהול מוקפד וזהיר של תקציב העירייה. בשנת 2022 נמשיך לקדם את מערכת החינוך העירונית, נפתח עוד תכניות רווחה לתושבים ונוסיף לקדם ולפתח את העיר כאחת הערים היפות, המטופחות והחכמות ביותר בישראל.

כאמור בראש סדר העדיפויות עומד, כמו בכל שנה, תחום החינוך שמהווה מחצית מהתקציב העירוני. בסך הכל תקציב החינוך צמח מ- 365.5 מיליון שקלים בשנה שעברה ל- 377.5 מיליון שקלים השנה, גידול של כ-12 מיליון שקלים (3.2%). התוספת לגידול בתקציב החינוך מיועדת בין היתר להכנסת שיטות למידה חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים והטמעת תכניות לימוד טכנולוגיות ויזמות בעיר, לתוספת סייעות למערכת העירונית ולהיערכות לקראת הקמת בתי וגני ילדים בשכונות נופים ומורשת. לצד זאת מינהל החינוך העירוני המוביל את מערכת החינוך העירונית, הנחשבת לאחת ממערכות החינוך המובילות במדינת ישראל יוסיף להפעיל תכניות עבודה לטיפול אישי לילדי העיר בדגש על ילדי החינוך המיוחד.

במסגרת תכנית העבודה הרב שנתית ימשיך מינהל החינוך בשיפור ושדרוג תחומי הלמידה השונים, תוך הענקת מענה פרטני לכל תלמיד במסגרת לימודיו ולצד המשך קידום תכניות עירוניות לשיפור איכות תעודת הבגרות, הכוללת הגדלת מספר התלמידים הלומדים 4 ו-5 יח"ל במקצועות המתימטיקה והאנגלית וכן הגדלת התלמידים והתלמידות הלומדים את תחומי המדעים והטכנולוגיה, בדגש על קידומן של התלמידות. נושא צמצום מספר התלמידים בכיתה כמו גם בגני הילדים ימשיך להיות בראש מעייני העירייה גם השנה כאשר העירייה תעשה זאת במקביל לקידומן של אוכלוסיות ייחודיות, הכוללות תכניות להגדלת מספר התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות, עמידה ביעדי אי הנשירה ממוסדות החינוך ועוד.

תחום נוסף שהעירייה מקדמת בשנים האחרונות הוא תחום החדשנות. השפעת התפרצות נגיף הקורונה הביא לכך שהעירייה הנגישה השירות לתושב בעזרת אמצעים דיגיטליים. בנוסף העירייה הקימה את מרכז החדשנות העירוני שתפקידו שליטה ובקרה על כלל פעילות העירייה. תהליך זה אותו מובילים מינהלת אופק, בשיתוף עם אגף טכנולוגיות מיחשוב ומערכות מידע ואגף אסטרטגיה הביא כבר לשיפור השירות של מחלקות העירייה ולייעול השירות הדיגיטלי לתושב במסגרת "עיר חכמה" ותהליך זה יימשך גם בשנה הקרובה.

בתחום שיפור פני העיר האמון על תחומי התברואה, הגינון, איכות הסביבה והפיקוח העירוני חל גידול משמעותי בתקציב העירייה שיעמוד ב2022 על כ-107.7 מלש"ח בשנה כאשר עיקר התוספת התקציבית מיועדת להגברת ניקיון העיר, מערך פינוי האשפה גינון העיר ותגבור הפיקוח העירוני . הנשכרים מגידול תקציבי זה הם התושבים עצמם שכן תוספת זו נועדה לתגבר את ניקיון העיר וטיפוח האזורים הירוקים של העיר.

עלייה תקציבית תהיה גם באגף לשירותים חברתיים, שתקציבו גדל מ-46.7 מיליון שקלים בשנת 2021 לכדי 52.9 מלש"ח בשנת 2022 (גידול של כ-13%), האגף ימשיך בעבודתו החשובה לסייע לקשישים ולמשפחות נצרכות, לתושבים עם מוגבלויות שונות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים, נוער בסיכון ומשפחות קשות יום.

תקציב נוסף שגדל משמעותית השנה הוא תקציב תמיכות העירייה אשר גדל בנושאי תנועות הנוער והספורט סכום התמיכה בתנועות הנוער עלה למיליון ₪ ואילו תחום הספורט עלה לחצי מיליון ₪ . החלטה זו נתקבלה מתוך רצון לסייע לתנועות וארגוני הנוער השונים שנפגעו ממשבר הקורונה ובכדי לקדם את הספורט בעיר .

אגף הספורט גם הוא ממשיך לצמוח עם גידול תקציב פעילות הספורט העירונית לכמיליון שקלים לשנת 2022, בנוסף תעלה העירייה השנה את המלגות לספורטאים מצטיינים לכ 100 אלף ₪, מלגות אלו יסיעו לספורטאים המתמודדים בתחרויות שונות בארץ ובעולם להתאמן עם קצת פחות דאגות ולייצג את העיר ואת המדינה בצורה הטובה ביותר.

גם תחום התרבות והפנאי יעלה תקציב העירייה השנה בכשני מיליון שקלים מתוך מטרה להחזיר את מגוון הפעילויות והאירועים לנוער, לצעירים, לגמלאים ולכל המשפחה כשבין היתר התכנון הוא לקיים את פעילויות התרבות במרכזים המסחריים העירוניים או סמוך להם מתוך מטרה לעודד את תושבי העיר לקנות מעסקים מקומיים.

במהלך הישיבה אמר גזבר העירייה, יניב עמוס, כי למרות השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ועל הרשויות המקומיות בפרט אנו עדים להמשך התפתחותה הכלכלית של העיר תוך המשך יצירת עוגנים כלכלים משמעותיים התורמים לעליה בהכנסות העירייה ממקורות עצמאיים דבר המוביל לכך ש 56% מהכנסות העיריה מגיעות ממקורות עצמיים.

בנוסף אנו עדים להמשך העלייה באחוז הארנונה שאינה ממגורים אשר תחצה בשנת 2022 את רף 45% מהכנסות העירייה מארנונה וזאת הודות להמשך אכלוס מרכז העיר ואזורי התעסוקה והמלאכה גם בתקופה מאתגרת זו, דבר המעיד על אמון הקהילה העסקית בעיר.

כמו כן לראשונה השנה סגרה העירייה את הגרעון המצטבר שהעירוני שעמד בשיאו על כ 18 מיליון ₪ וצפויה לעבור לעודף מצטבר מה שמפנה תקציבים לטובת פעילותה השוטפת של העיר ומעיד על הניהול הכלכלי האחראי של העירייה.

כחלק מההתמודדות עם השפעות משבר הקורונה העירייה תוסיף גם השנה לקדם תכניות עבודה לסיוע לעסקים המקומיים בעיר. הקמפיין העירוני לעידוד התושבים לקנייה מבעלי העסקים המקומיים בשיתוף עם חברת BUYME יוסיף לפעול גם במהלך שנת 2022, קיום אירועי תרבות במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם וכן קיום פעילויות וכנסים לבעלי העסקים שמטרתם להעניק מידע עסקי ופיננסי לעסקים שנפגעו מהמשבר.

ראש העיר, חיים ביבס: "שנת 2021 הייתה שנה מאתגרת אך מאוד מתגמלת עבור התושבים עם פתיחה של עוגני תרבות, פנאי וספורט וטיפוח העיר והמשך הטיפול בתשתיות העירוניות: פתחנו את פארק המים והספורט, את מוזיאון מורשת החשמונאים, את מועדון הגריי, הפעלנו את מתחם העבודה השיתופי העירוני "ספייס מוד", הקמנו פארקים בשכונות החדשות ושדרגנו פארקים בשכונות הוותיקות, שיקמנו ושדרגנו את התשתיות ברחבי העיר, נטענו אלפי עצים ברחבי העיר וייעלנו את השירות לתושבים.

התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול ואחראי, שמביא לידי ביטוי את כל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים. לפנינו עוד תכנון וביצוע של פרויקטים משמעותיים נוספים ובהם בניית בריכה חיצונית נוספת בפארק המים העירוני, הקמת קיר טיפוס אולימפי, תכנון היכל ספורט עירוני, הקמת מרכז לרפואה דחופה, רישות העיר בטכנולוגיות חכמות ומתקדמות, הצבת תחנות אוטובוס חכמות, המשך פיתוח השדרה במרכז העיר, קידום וסיוע לעסקים המקומיים, היערכות לאכלוס תושבי שכונת מורשת וכמובן – תכנון שלב ב' של העיר. לתקציב שותפים כל חברי המועצה ואגפי העירייה. ברצוני להודות לגזבר העירייה יניב עמוס ולעובדי אגף הכספים על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול העיר."

גזבר העירייה, יניב עמוס: "ברצוני להודות לכלל עובדי מנהל הכספים ולכל מנהלי העירייה השותפים להכנת תקציב אחראי ומאוזן המביא ליידי ביטוי בצורה מיטבית את מדיניות ראש העיר וחברי המועצה"

מודיעין מכבים רעותמודיעין מכבים רעות
מנקים את העיר לחג הפסח

מנקים את העיר לפסח

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

אגף שפ"ע קורא לכל התושבים להקדים את הניקיונות לחג על מנת להימנע ממפגעים במהלך החג. מועד אחרון להוצאת גזם, גרוטאות וקרטונים יום שישי 31.3.23

להמשיך לקרוא
טקס הענקת תעודת ההצטיינות

תחנת מודיעין מצטיינת

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

ביום רביעי 22.3.23  במסגרת טקס יחידות מצטיינות של משטרת ישראל במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, זכתה תחנת משטרת מודיעין בראשותה של מפקדת התחנה סנ"צ לינור לוי כתחנה מצטיינת בתחום השירות לאזרח זו השנה השנייה ברציפות

להמשיך לקרוא
הפשפשוק – שוק אביבי יד שנייה

יריד הפשפשוק חוזר

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

לקראת חג הפסח אתם מוזמנים לנקות ולאוורר ארונות מחפצים שאין בהם צורך ולבוא למכור אותם בפשפשוק. שישי 31.3.23 בין השעות 10:00 – 14:00. הכניסה חופשית

להמשיך לקרוא
עושים טוב ביחד

עושים טוב ביחד

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

השבוע צוין יום המעשים הטובים בשיתוף עם עמותת "רוח טובה" עם שלל פעילויות ברחבי העיר, בהן התושבים והתושבות לקחו חלק והרחיבו לכולנו ולעצמם את הלב

להמשיך לקרוא
חוגגים עצמאות עם זיקוקין שקטים

חוגגים עצמאות עם זיקוקין שקטים

16/03/2023 כ"ג אדר תשפ"ג

בעקבות הפקת לקחים ופניות תושבים הוחלט כי חגיגות ערב יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל יתקיימו השנה במודיעין מכבים רעות עם זיקוקין שקטים שיאירו את שמי העיר

להמשיך לקרוא
מדד השקיפות

מובילים במדד השקיפות

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

השבוע פורסם מדד השקיפות באתרי הרשויות המקומיות לשנת 2022, לפיו ממוקמת עיריית מודיעין מכבים רעות בצמרת הרשימה בדירוג A+. כאשר אתר העירייה קיבל את הציון 99%

להמשיך לקרוא
עבודות שדרוג לפארק במגדל הלבנון

ממשיכים בשדרוג הפארקים

15/03/2023 כ"ב אדר תשפ"ג

אגף מבני ציבור בעירייה מבצע בתקופה זו מספר פרויקטים לשדרוג עשרות פארקים ברחבי העיר כאשר הפרויקט הראשון הוא פרויקט רחב היקף של סינון והחלפת משטחי חול

להמשיך לקרוא
משדרגים את פארק

משדרגים את פארק המנגלים

15/03/2023 כ"ב אדר תשפ"ג

בימים אלה מבצעת מנהלת אופק עבודות לשדרוג פארק המנגלים "על האש", הממוקם במרכז עינב. הפארק, מהווה המקום היחיד בתחומי העיר בו ניתן להבעיר אש, בזכות מיקומו המרוחק משכונות מגורים

להמשיך לקרוא
צעדת מודיעין. צילום: חורחה נובומינסקי

צעדת מודיעין ה-16

16/03/2023 כ"ג אדר תשפ"ג

צעדת מודיעין המסורתית חוזרת ותתקיים ביום שבת 1.4.23. תושבי העיר מוזמנים להגיע ולצעוד בשבילי הטבע היפים הסובבים את העיר וליהנות מהפנינג ספורטיבי לכל המשפחה

להמשיך לקרוא
עדלאידע 2023. צילום: צ'רלס יעקב

והעיר מודיעין צהלה ושמחה

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

אלפי תושבים, משפחות וילדים חגגו את אירוע העדלאידע הענק שהיה בסימן "שביל ישראל". התהלוכה הססגונית צעדה לאורך עמק החולה בריקודים ושירים.

להמשיך לקרוא
ריבוע-נעים-להכיר בחוץ (002)

נעים להכיר

23/03/2023 א' ניסן תשפ"ג

יום האישה הבינלאומי מצוין בעיר במגוון אירועים כאשר גולת הכותרת הוא מיזם "נעים להכיר" ששם בקדמת הבמה נשים תושבות העיר המארחות בבתיהן מפגשים מסקרנים. היכנסו לתוכנייה

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

מודיעין מכבים רעות מודל 2022

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

בימים אלה יוצא השנתון הסטטיסטי של העירייה לשנת 2022 שמציג נתונים ב-30 נושאים דמוגרפיים, כלכליים וחברתיים, המתארים את החיים בעיר בעבר, בהווה ובעתיד. לקריאת כל הנתונים

להמשיך לקרוא
גן ילדים

רפורמה בתנאי העסקת הסייעות תומכות ההוראה

08/03/2023 ט"ו אדר תשפ"ג

בתום חודשים ארוכים של מאבק, נחתם ביום חמישי נחתם הסכם השכר של הסייעות תומכות ההוראה במערכת החינוך על ידי מרכז השלטון המקומי, ההסתדרות ומשרד האוצר

להמשיך לקרוא
מרכז התחבורה העירוני

סקר התחבורה הציבורית

02/03/2023 ט' אדר תשפ"ג

מתוך מטרה להגדיל משמעותית את שביעות רצון התושבים בנושא התחבורה הציבורית מתפרסם סקר ממוקד לתושבים לבחינת תחומים הדרושים שיפור בקווי התחבורה הציבורית העירוניים והבינעירוניים. היכנסו להציע ולהשפיע

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

אושרה בניית בית חולים בעיר

09/03/2023 ט"ז אדר תשפ"ג

במסגרת תוכנית מתאר ארצית אסטרטגית של משרד הבריאות: יוקם בעתיד בית חולים במודיעין מכבים רעות כמענה לגידול האוכלוסייה שצפויה להיות בהיקף של כ-240 אלף תושבים

להמשיך לקרוא
נבחרת הרובוטיקה של אורט עירוני ד'

אורט עירוני ד' באליפות העולם

02/03/2023 ט' אדר תשפ"ג

נבחרת שכבה ט' של  אורט עירוני תייצג את מדינת ישראל באחת מאליפויות העולם של ארגון FIRST לאחר שניצחה באליפות הארצית של התוכנית עם ייצור אנרגיה ירוקה

להמשיך לקרוא
בניין עיריית מודיעין מכבים רעות

היערכות העירייה לקראת השביתה

23/02/2023 ב' אדר תשפ"ג

בהמשך להודעת מרכז השלטון המקומי, ביום חמישי, 23.2.23, תשבית העירייה את פעילותה. במידה שאיום השביתה ייצא לפועל יושבתו כל השירותים העירוניים החל מהשעה 06:00 בבוקר

להמשיך לקרוא
חפירות קהילתיות בגבעת התיתורה

חפירות קהילתיות בגבעת התיתורה

02/03/2023 ט' אדר תשפ"ג

החפירות בגבעת התיתורה, מהפרויקטים הייחודיים בעיר, חוזרות בהובלת רשות העתיקות, העירייה ומוזיאון מורשת החשמונאים. החפירות יתחילו ב-26.2.23 ויימשכו עד 27.3.23. הציבור מוזמן להשתתף

להמשיך לקרוא
שדרוג רמזורים בעיר

שדרוג רמזורים בצמתים מרכזיים

22/02/2023 א' אדר תשפ"ג

בימים אלה נמצאת העירייה לקראת סיום העבודות לשדרוג מערכות הרמזורים בצמתים מרכזיים בעיר במטרה להביא לייעול וחיסכון במשאבים, שיפור השירות לתושבים ושליטה על מערכת הרמזורים מרחוק

להמשיך לקרוא
הכשרת נוער ליחידת החילוץ

בני נוער מצטרפים ליחידת החילוץ

01/03/2023 ח' אדר תשפ"ג

הסתיים מחזור הכשרה של מתנדבים ומתנדבות חדשים ביחידת החילוץ וההצלה העירונית, בהשתתפות כ-60 בני נוער שהצטרפו לאחרונה ליחידה במטרה לסייע במאמצי החילוץ במקרי חירום

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד