אושר תקציב העירייה לשנת 2022

18/11/2021 י"ד כסלו תשפ"ב

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.11, את הצעת תקציב עיריית מודיעין מכבים רעות לשנת 2022. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הבאה על כ - 759 מיליון שקלים, כ-51 מיליון שקלים יותר מתקציב 2021, המהווים גידול של יותר מ- 7% לעומת תקציב אשתקד, שנאמד בכ-708 מלש"ח.

התקציב העירוני מביא לידי ביטוי את המשך ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט התרבות והקהילה, זאת לצד המשך פיתוח השכונות החדשות וטיפול בתשתיות במרחב העירוני, הפעלת תכניות התייעלות עירונית וקידום תכניות עבודה, שמטרתן המשך הענקת שירותים איכותיים לתושבי העיר כאשר הדבר נעשה במקביל לביצוע כל הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה, ברמה העירונית.

פרויקט נוסף שנמצא בראש סדר העדיפות העירוני הוא פיתוח מערך החדשנות של העירייה והמשך ביסוסה של מודיעין מכבים רעות כעיר חכמה ומובילה בישראל.
הסעיף שיחסר, החל מהשנה, בספר התקציב הוא סעיף תקצוב סגירת הגרעון – זאת הודות לסגירת הגרעון העירוני המצטבר, שהיה בשיאו כ-18 מלש"ח וכעת הוא נמחק לחלוטין.

את תקציב העירייה הציג ראש העיר, חיים ביבס יחד עם גזבר העירייה, יניב עמוס, בישיבה השנתית המסורתית המיוחדת, שהתקיימה ביום רביעי השבוע במעמד חברי המועצה. בתחילת הערב הציג ביבס את יעדי התקציב, שנקבעו בהתאם למטרות העירייה אותן הוא מוביל, כאשר הנושא המרכזי בתקציב העירייה, כבכול שנה, הוא תחום החינוך, המהווה מחצית מתקציב העירייה. בדומה לשנים הקודמות, גם השנה תהיה התמקדות בהמשך קידום הלמידה הדיגיטלית לצד מתן מענה אישי ופרטני לכל תלמיד ותלמידה.

קידום הדיגיטציה בעיר בא לידי ביטוי גם בפעילות העירייה למימוש שיטות ניהול חדשניות, בטוחות וחכמות במסגרת קידום העיר החכמה – SMART CITY זאת לאחר שבמהלך השנה החולפת הוקם מרכז החדשנות דיגיטלי המאפשר ניהול מערך עיר חכמה, הכולל שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

ראש העיר, חיים ביבס: "השנתיים האחרונות הביאו עימן רעיונות חדשים וחדשניים ששדרגו את אופי עבודת העירייה והביאו להתייעלות העירייה. התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול, אחראי ומאוזן, המביא לידי ביטוי את כלל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים.

לתקציב החדש שותפים כלל חברי המועצה ,מניהלי ואגפי העירייה האחראים לעובדה כי למרות שתקופת הקורונה מתבטאת בחוסר יציבות כלכלית, הצלחנו להמשיך את גרף ההתפתחות והצמיחה הכלכלית בעיר זאת הודות לניהול מוקפד וזהיר של תקציב העירייה. בשנת 2022 נמשיך לקדם את מערכת החינוך העירונית, נפתח עוד תכניות רווחה לתושבים ונוסיף לקדם ולפתח את העיר כאחת הערים היפות, המטופחות והחכמות ביותר בישראל.

כאמור בראש סדר העדיפויות עומד, כמו בכל שנה, תחום החינוך שמהווה מחצית מהתקציב העירוני. בסך הכל תקציב החינוך צמח מ- 365.5 מיליון שקלים בשנה שעברה ל- 377.5 מיליון שקלים השנה, גידול של כ-12 מיליון שקלים (3.2%). התוספת לגידול בתקציב החינוך מיועדת בין היתר להכנסת שיטות למידה חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים והטמעת תכניות לימוד טכנולוגיות ויזמות בעיר, לתוספת סייעות למערכת העירונית ולהיערכות לקראת הקמת בתי וגני ילדים בשכונות נופים ומורשת. לצד זאת מינהל החינוך העירוני המוביל את מערכת החינוך העירונית, הנחשבת לאחת ממערכות החינוך המובילות במדינת ישראל יוסיף להפעיל תכניות עבודה לטיפול אישי לילדי העיר בדגש על ילדי החינוך המיוחד.

במסגרת תכנית העבודה הרב שנתית ימשיך מינהל החינוך בשיפור ושדרוג תחומי הלמידה השונים, תוך הענקת מענה פרטני לכל תלמיד במסגרת לימודיו ולצד המשך קידום תכניות עירוניות לשיפור איכות תעודת הבגרות, הכוללת הגדלת מספר התלמידים הלומדים 4 ו-5 יח"ל במקצועות המתימטיקה והאנגלית וכן הגדלת התלמידים והתלמידות הלומדים את תחומי המדעים והטכנולוגיה, בדגש על קידומן של התלמידות. נושא צמצום מספר התלמידים בכיתה כמו גם בגני הילדים ימשיך להיות בראש מעייני העירייה גם השנה כאשר העירייה תעשה זאת במקביל לקידומן של אוכלוסיות ייחודיות, הכוללות תכניות להגדלת מספר התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות, עמידה ביעדי אי הנשירה ממוסדות החינוך ועוד.

תחום נוסף שהעירייה מקדמת בשנים האחרונות הוא תחום החדשנות. השפעת התפרצות נגיף הקורונה הביא לכך שהעירייה הנגישה השירות לתושב בעזרת אמצעים דיגיטליים. בנוסף העירייה הקימה את מרכז החדשנות העירוני שתפקידו שליטה ובקרה על כלל פעילות העירייה. תהליך זה אותו מובילים מינהלת אופק, בשיתוף עם אגף טכנולוגיות מיחשוב ומערכות מידע ואגף אסטרטגיה הביא כבר לשיפור השירות של מחלקות העירייה ולייעול השירות הדיגיטלי לתושב במסגרת "עיר חכמה" ותהליך זה יימשך גם בשנה הקרובה.

בתחום שיפור פני העיר האמון על תחומי התברואה, הגינון, איכות הסביבה והפיקוח העירוני חל גידול משמעותי בתקציב העירייה שיעמוד ב2022 על כ-107.7 מלש"ח בשנה כאשר עיקר התוספת התקציבית מיועדת להגברת ניקיון העיר, מערך פינוי האשפה גינון העיר ותגבור הפיקוח העירוני . הנשכרים מגידול תקציבי זה הם התושבים עצמם שכן תוספת זו נועדה לתגבר את ניקיון העיר וטיפוח האזורים הירוקים של העיר.

עלייה תקציבית תהיה גם באגף לשירותים חברתיים, שתקציבו גדל מ-46.7 מיליון שקלים בשנת 2021 לכדי 52.9 מלש"ח בשנת 2022 (גידול של כ-13%), האגף ימשיך בעבודתו החשובה לסייע לקשישים ולמשפחות נצרכות, לתושבים עם מוגבלויות שונות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים, נוער בסיכון ומשפחות קשות יום.

תקציב נוסף שגדל משמעותית השנה הוא תקציב תמיכות העירייה אשר גדל בנושאי תנועות הנוער והספורט סכום התמיכה בתנועות הנוער עלה למיליון ₪ ואילו תחום הספורט עלה לחצי מיליון ₪ . החלטה זו נתקבלה מתוך רצון לסייע לתנועות וארגוני הנוער השונים שנפגעו ממשבר הקורונה ובכדי לקדם את הספורט בעיר .

אגף הספורט גם הוא ממשיך לצמוח עם גידול תקציב פעילות הספורט העירונית לכמיליון שקלים לשנת 2022, בנוסף תעלה העירייה השנה את המלגות לספורטאים מצטיינים לכ 100 אלף ₪, מלגות אלו יסיעו לספורטאים המתמודדים בתחרויות שונות בארץ ובעולם להתאמן עם קצת פחות דאגות ולייצג את העיר ואת המדינה בצורה הטובה ביותר.

גם תחום התרבות והפנאי יעלה תקציב העירייה השנה בכשני מיליון שקלים מתוך מטרה להחזיר את מגוון הפעילויות והאירועים לנוער, לצעירים, לגמלאים ולכל המשפחה כשבין היתר התכנון הוא לקיים את פעילויות התרבות במרכזים המסחריים העירוניים או סמוך להם מתוך מטרה לעודד את תושבי העיר לקנות מעסקים מקומיים.

במהלך הישיבה אמר גזבר העירייה, יניב עמוס, כי למרות השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ועל הרשויות המקומיות בפרט אנו עדים להמשך התפתחותה הכלכלית של העיר תוך המשך יצירת עוגנים כלכלים משמעותיים התורמים לעליה בהכנסות העירייה ממקורות עצמאיים דבר המוביל לכך ש 56% מהכנסות העיריה מגיעות ממקורות עצמיים.

בנוסף אנו עדים להמשך העלייה באחוז הארנונה שאינה ממגורים אשר תחצה בשנת 2022 את רף 45% מהכנסות העירייה מארנונה וזאת הודות להמשך אכלוס מרכז העיר ואזורי התעסוקה והמלאכה גם בתקופה מאתגרת זו, דבר המעיד על אמון הקהילה העסקית בעיר.

כמו כן לראשונה השנה סגרה העירייה את הגרעון המצטבר שהעירוני שעמד בשיאו על כ 18 מיליון ₪ וצפויה לעבור לעודף מצטבר מה שמפנה תקציבים לטובת פעילותה השוטפת של העיר ומעיד על הניהול הכלכלי האחראי של העירייה.

כחלק מההתמודדות עם השפעות משבר הקורונה העירייה תוסיף גם השנה לקדם תכניות עבודה לסיוע לעסקים המקומיים בעיר. הקמפיין העירוני לעידוד התושבים לקנייה מבעלי העסקים המקומיים בשיתוף עם חברת BUYME יוסיף לפעול גם במהלך שנת 2022, קיום אירועי תרבות במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם וכן קיום פעילויות וכנסים לבעלי העסקים שמטרתם להעניק מידע עסקי ופיננסי לעסקים שנפגעו מהמשבר.

ראש העיר, חיים ביבס: "שנת 2021 הייתה שנה מאתגרת אך מאוד מתגמלת עבור התושבים עם פתיחה של עוגני תרבות, פנאי וספורט וטיפוח העיר והמשך הטיפול בתשתיות העירוניות: פתחנו את פארק המים והספורט, את מוזיאון מורשת החשמונאים, את מועדון הגריי, הפעלנו את מתחם העבודה השיתופי העירוני "ספייס מוד", הקמנו פארקים בשכונות החדשות ושדרגנו פארקים בשכונות הוותיקות, שיקמנו ושדרגנו את התשתיות ברחבי העיר, נטענו אלפי עצים ברחבי העיר וייעלנו את השירות לתושבים.

התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול ואחראי, שמביא לידי ביטוי את כל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים. לפנינו עוד תכנון וביצוע של פרויקטים משמעותיים נוספים ובהם בניית בריכה חיצונית נוספת בפארק המים העירוני, הקמת קיר טיפוס אולימפי, תכנון היכל ספורט עירוני, הקמת מרכז לרפואה דחופה, רישות העיר בטכנולוגיות חכמות ומתקדמות, הצבת תחנות אוטובוס חכמות, המשך פיתוח השדרה במרכז העיר, קידום וסיוע לעסקים המקומיים, היערכות לאכלוס תושבי שכונת מורשת וכמובן – תכנון שלב ב' של העיר. לתקציב שותפים כל חברי המועצה ואגפי העירייה. ברצוני להודות לגזבר העירייה יניב עמוס ולעובדי אגף הכספים על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול העיר."

גזבר העירייה, יניב עמוס: "ברצוני להודות לכלל עובדי מנהל הכספים ולכל מנהלי העירייה השותפים להכנת תקציב אחראי ומאוזן המביא ליידי ביטוי בצורה מיטבית את מדיניות ראש העיר וחברי המועצה"

מודיעין מכבים רעותמודיעין מכבים רעות

חנוכת בריכת האינפינטי

23/05/2024 ט"ו אייר תשפ"ד

עם פתיחת עונת הקיץ בפארק הנופש והספורט נחנכה הבריכה הייחודית ממנה יוכלו ליהנות המבקרים. הבריכה ממוקמת גבוה יחסית בתוך הפארק ומעבר לעיצובה הייחודי הותקנו בה גם הצללות

להמשיך לקרוא

טקסי ההנצחה ממשיכים

23/05/2024 ט"ו אייר תשפ"ד

חברים ותושבים באו לחלוק כבוד בשני טקסי הנצחה מרגשים לבני העיר. טקס קריאת מעלה ע''ש סא"ל סהר ציון מחלוף וטקס קריאת מעלה ע"ש סמ''ר לביא ליפשיץ

להמשיך לקרוא

היערכות מדורות ל"ג בעומר

23/05/2024 ט"ו אייר תשפ"ד

במסגרת היערכות העירייה להדלקות המדורות, נקבעו כמו מדי שנה, שטחים פתוחים אשר מרוחקים מבתי מגורים. שימו לב להנחיות הדלת המדורה, השהייה בסמוך למדורה, וכללי בטיחות

להמשיך לקרוא

מוקירים את הלוחמים

23/05/2024 ט"ו אייר תשפ"ד

מרכז הצעירים ''יודה'' פותח את חודש ההוקרה לחיילי צה''ל ומשרתי המילואים, אשר מטרתו לעורר את המודעות שיש בינינו מאות חיילים, חיילות ומשרתי מילואים שיצאו להילחם בחזית

להמשיך לקרוא

פארק החבלים עבר שדרוג

21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד

הסתיימו עבודות השדרוג של פארק החבלים ברחוב אלי כהן. מעתה ניתן ליהנות בפארק ממתקני משחק מודרניים ומעוצבים הכוללים קרוסלה מותאמת לילדים עם מוגבלויות פיזיות, נדנדת ערסל ועוד

להמשיך לקרוא

הנחת אבן הפינה להקמת קריית אירונאוטיקס

16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד

מתחם הקרייה של קבוצת אירונאוטיקס, המתמחה בפיתוח וייצור של פתרונות מודיעיניים מבוססי מערכות בלתי מאוישות, יתפרש על שטח של יותר מ-40,000 מ"ר.

להמשיך לקרוא

מתייחדים עם זיכרון הנופלים

15/05/2024 ז' אייר תשפ"ד

תושבים רבים הגיעו בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, לטקסים העירוניים המרכזי בפארק בעמק החולה ובתיכון מו"ר. הטקסים נעשו בסימן מלחמת ''חרבות ברזל''שהרחיבה את משפחת השכול בעיר

להמשיך לקרוא

אלפי תושבים באירועי ערב יום העצמאות ה-76

15/05/2024 ז' אייר תשפ"ד

בצל המלחמה, נערכו האירועים במתכונת מצומצמת והפקה מקומית עם ילדי העיר, להקות מחול והרכבים מוסיקליים

להמשיך לקרוא

מנציחים את הנופלים

22/05/2024 י"ד אייר תשפ"ד

בימים חמישי ושישי יתקיימו טקסי הנצחה לחללי מלחמת חרבות ברזל: ביום חמישי 16.5, יתקיים טקס להנצחת סא"ל סהר ציון מחלוף בשעה 18:00 ברחבת בית הכנסת ברחוב עפרוני 3. ביום שישי 17.5 יתקיים טקס להנצחת סמ"ר לביא ליפשיץ בשעה 10:00 בפארק מול רחוב אפרים 10.

להמשיך לקרוא

מצדיעים לסמ"ר אריאל צים ז''ל

16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד

רגע לפני ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, התבשרנו על נפילתו של סמ"ר אריאל צים ז"ל

להמשיך לקרוא

נתוני מרשם אוכלוסין בעיר

09/05/2024 א' אייר תשפ"ד

לקראת ערב יום העצמאות מפרסמת העירייה את הנתונים העדכניים לחודש אפריל 2024. על פי הנתונים, בעיר מתגוררים 106,072 תושבות ותושבים. מתוכם, 52,540 גברים וקצת יותר נשים – 53,532

להמשיך לקרוא

שדרוג פארק החבלים

08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד

העירייה החלה בעבודות לשדרוגו של פארק החבלים ברחוב אלי כהן, זאת כחלק מתוכנית רב שנתית לשדרוגם של פארקים ברחבי העיר, בדגש על השכונות הוותיקות

להמשיך לקרוא

נשף יד שנייה

08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מחלקת הנוער לארגון ויצ"ו, הניב מיזם ייחודי למכירת שמלות וחליפות יד שנייה במצב טוב לנוער ולצעירים, בדגש על נשפי סוף הלימודים

להמשיך לקרוא

שובם של היתושים

08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד

המטרד הקיצי חוזר ובאגף שפ''ע נערכים למניעה וצמצום נוכחות היתושים, בדגש על מקומות המהווים או סמוכים למקורות מים. זאת במיוחד כנגד היתוש מזן הטיגריס האסייתי

להמשיך לקרוא

זכאות לקבלת רישיון נשק אישי

12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד

בשורה חשובה עבור תושבי העיר מודיעין מכבים רעות - רחובות נרחבים בעיר יוכרו כזכאים לקבלת רישיון נשק אישי בהליך מזורז על פי תנאי משטרת ישראל

להמשיך לקרוא

מאות השתתפו בהליכות ג'ין

07/05/2024 כ"ט ניסן תשפ"ד

ביום חמישי 2.5.24 התקיים לראשונה בעיר מיזם הליכות ג'יין, שכלל עשרה מסלולים מרתקים על העיר, בהדרכתם של תושבים מתנדבים שסיפקו נקודת מבט מעניינת

להמשיך לקרוא

צעדת מודיעין ה-17

09/05/2024 א' אייר תשפ"ד

ביום שבת 18.5.24 תתקיים צעדת מודיעין המסורתית והתושבים מוזמנים לבוא לצעוד בשבילי הטבע היפים וליהנות מהפנינג ספורטיבי לכל המשפחה עם מגוון פעילויות לאורך המסלול

להמשיך לקרוא

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

07/05/2024 כ"ט ניסן תשפ"ד

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה יחול ביום ראשון 5.5.24 וייפתח בשני טקסים עירוניים, באמפי עירוני ב' בהשתתפות תלמידי עירוני א' ובתיכון מו''ר בהשתתפות תלמידי התיכון

להמשיך לקרוא

אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות

15/05/2024 ז' אייר תשפ"ד

אירועי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ייערכו בסימן מלחמת "חרבות ברזל". אירועי ערב יום העצמאות ה-76 למדינה יתקיימו במתכונת צנועה ומקומית

להמשיך לקרוא

חוברת הנחיות לשעת חירום

05/05/2024 כ"ז ניסן תשפ"ד

בצל המלחמה ותרחישי החירום השונים העלולים לקרות בעקבותיה עלתה לאוויר בימים אלו חוברת הנחיות לשעת חירום עבורכם התושבים על מנת שתהיו ערוכים בזמן אמת

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד