אושר תקציב העירייה לשנת 2022

18/11/2021 י"ד כסלו תשפ"ב

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.11, את הצעת תקציב עיריית מודיעין מכבים רעות לשנת 2022. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הבאה על כ - 759 מיליון שקלים, כ-51 מיליון שקלים יותר מתקציב 2021, המהווים גידול של יותר מ- 7% לעומת תקציב אשתקד, שנאמד בכ-708 מלש"ח.

התקציב העירוני מביא לידי ביטוי את המשך ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט התרבות והקהילה, זאת לצד המשך פיתוח השכונות החדשות וטיפול בתשתיות במרחב העירוני, הפעלת תכניות התייעלות עירונית וקידום תכניות עבודה, שמטרתן המשך הענקת שירותים איכותיים לתושבי העיר כאשר הדבר נעשה במקביל לביצוע כל הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה, ברמה העירונית.

פרויקט נוסף שנמצא בראש סדר העדיפות העירוני הוא פיתוח מערך החדשנות של העירייה והמשך ביסוסה של מודיעין מכבים רעות כעיר חכמה ומובילה בישראל.
הסעיף שיחסר, החל מהשנה, בספר התקציב הוא סעיף תקצוב סגירת הגרעון – זאת הודות לסגירת הגרעון העירוני המצטבר, שהיה בשיאו כ-18 מלש"ח וכעת הוא נמחק לחלוטין.

את תקציב העירייה הציג ראש העיר, חיים ביבס יחד עם גזבר העירייה, יניב עמוס, בישיבה השנתית המסורתית המיוחדת, שהתקיימה ביום רביעי השבוע במעמד חברי המועצה. בתחילת הערב הציג ביבס את יעדי התקציב, שנקבעו בהתאם למטרות העירייה אותן הוא מוביל, כאשר הנושא המרכזי בתקציב העירייה, כבכול שנה, הוא תחום החינוך, המהווה מחצית מתקציב העירייה. בדומה לשנים הקודמות, גם השנה תהיה התמקדות בהמשך קידום הלמידה הדיגיטלית לצד מתן מענה אישי ופרטני לכל תלמיד ותלמידה.

קידום הדיגיטציה בעיר בא לידי ביטוי גם בפעילות העירייה למימוש שיטות ניהול חדשניות, בטוחות וחכמות במסגרת קידום העיר החכמה – SMART CITY זאת לאחר שבמהלך השנה החולפת הוקם מרכז החדשנות דיגיטלי המאפשר ניהול מערך עיר חכמה, הכולל שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

ראש העיר, חיים ביבס: "השנתיים האחרונות הביאו עימן רעיונות חדשים וחדשניים ששדרגו את אופי עבודת העירייה והביאו להתייעלות העירייה. התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול, אחראי ומאוזן, המביא לידי ביטוי את כלל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים.

לתקציב החדש שותפים כלל חברי המועצה ,מניהלי ואגפי העירייה האחראים לעובדה כי למרות שתקופת הקורונה מתבטאת בחוסר יציבות כלכלית, הצלחנו להמשיך את גרף ההתפתחות והצמיחה הכלכלית בעיר זאת הודות לניהול מוקפד וזהיר של תקציב העירייה. בשנת 2022 נמשיך לקדם את מערכת החינוך העירונית, נפתח עוד תכניות רווחה לתושבים ונוסיף לקדם ולפתח את העיר כאחת הערים היפות, המטופחות והחכמות ביותר בישראל.

כאמור בראש סדר העדיפויות עומד, כמו בכל שנה, תחום החינוך שמהווה מחצית מהתקציב העירוני. בסך הכל תקציב החינוך צמח מ- 365.5 מיליון שקלים בשנה שעברה ל- 377.5 מיליון שקלים השנה, גידול של כ-12 מיליון שקלים (3.2%). התוספת לגידול בתקציב החינוך מיועדת בין היתר להכנסת שיטות למידה חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים והטמעת תכניות לימוד טכנולוגיות ויזמות בעיר, לתוספת סייעות למערכת העירונית ולהיערכות לקראת הקמת בתי וגני ילדים בשכונות נופים ומורשת. לצד זאת מינהל החינוך העירוני המוביל את מערכת החינוך העירונית, הנחשבת לאחת ממערכות החינוך המובילות במדינת ישראל יוסיף להפעיל תכניות עבודה לטיפול אישי לילדי העיר בדגש על ילדי החינוך המיוחד.

במסגרת תכנית העבודה הרב שנתית ימשיך מינהל החינוך בשיפור ושדרוג תחומי הלמידה השונים, תוך הענקת מענה פרטני לכל תלמיד במסגרת לימודיו ולצד המשך קידום תכניות עירוניות לשיפור איכות תעודת הבגרות, הכוללת הגדלת מספר התלמידים הלומדים 4 ו-5 יח"ל במקצועות המתימטיקה והאנגלית וכן הגדלת התלמידים והתלמידות הלומדים את תחומי המדעים והטכנולוגיה, בדגש על קידומן של התלמידות. נושא צמצום מספר התלמידים בכיתה כמו גם בגני הילדים ימשיך להיות בראש מעייני העירייה גם השנה כאשר העירייה תעשה זאת במקביל לקידומן של אוכלוסיות ייחודיות, הכוללות תכניות להגדלת מספר התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות, עמידה ביעדי אי הנשירה ממוסדות החינוך ועוד.

תחום נוסף שהעירייה מקדמת בשנים האחרונות הוא תחום החדשנות. השפעת התפרצות נגיף הקורונה הביא לכך שהעירייה הנגישה השירות לתושב בעזרת אמצעים דיגיטליים. בנוסף העירייה הקימה את מרכז החדשנות העירוני שתפקידו שליטה ובקרה על כלל פעילות העירייה. תהליך זה אותו מובילים מינהלת אופק, בשיתוף עם אגף טכנולוגיות מיחשוב ומערכות מידע ואגף אסטרטגיה הביא כבר לשיפור השירות של מחלקות העירייה ולייעול השירות הדיגיטלי לתושב במסגרת "עיר חכמה" ותהליך זה יימשך גם בשנה הקרובה.

בתחום שיפור פני העיר האמון על תחומי התברואה, הגינון, איכות הסביבה והפיקוח העירוני חל גידול משמעותי בתקציב העירייה שיעמוד ב2022 על כ-107.7 מלש"ח בשנה כאשר עיקר התוספת התקציבית מיועדת להגברת ניקיון העיר, מערך פינוי האשפה גינון העיר ותגבור הפיקוח העירוני . הנשכרים מגידול תקציבי זה הם התושבים עצמם שכן תוספת זו נועדה לתגבר את ניקיון העיר וטיפוח האזורים הירוקים של העיר.

עלייה תקציבית תהיה גם באגף לשירותים חברתיים, שתקציבו גדל מ-46.7 מיליון שקלים בשנת 2021 לכדי 52.9 מלש"ח בשנת 2022 (גידול של כ-13%), האגף ימשיך בעבודתו החשובה לסייע לקשישים ולמשפחות נצרכות, לתושבים עם מוגבלויות שונות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים, נוער בסיכון ומשפחות קשות יום.

תקציב נוסף שגדל משמעותית השנה הוא תקציב תמיכות העירייה אשר גדל בנושאי תנועות הנוער והספורט סכום התמיכה בתנועות הנוער עלה למיליון ₪ ואילו תחום הספורט עלה לחצי מיליון ₪ . החלטה זו נתקבלה מתוך רצון לסייע לתנועות וארגוני הנוער השונים שנפגעו ממשבר הקורונה ובכדי לקדם את הספורט בעיר .

אגף הספורט גם הוא ממשיך לצמוח עם גידול תקציב פעילות הספורט העירונית לכמיליון שקלים לשנת 2022, בנוסף תעלה העירייה השנה את המלגות לספורטאים מצטיינים לכ 100 אלף ₪, מלגות אלו יסיעו לספורטאים המתמודדים בתחרויות שונות בארץ ובעולם להתאמן עם קצת פחות דאגות ולייצג את העיר ואת המדינה בצורה הטובה ביותר.

גם תחום התרבות והפנאי יעלה תקציב העירייה השנה בכשני מיליון שקלים מתוך מטרה להחזיר את מגוון הפעילויות והאירועים לנוער, לצעירים, לגמלאים ולכל המשפחה כשבין היתר התכנון הוא לקיים את פעילויות התרבות במרכזים המסחריים העירוניים או סמוך להם מתוך מטרה לעודד את תושבי העיר לקנות מעסקים מקומיים.

במהלך הישיבה אמר גזבר העירייה, יניב עמוס, כי למרות השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ועל הרשויות המקומיות בפרט אנו עדים להמשך התפתחותה הכלכלית של העיר תוך המשך יצירת עוגנים כלכלים משמעותיים התורמים לעליה בהכנסות העירייה ממקורות עצמאיים דבר המוביל לכך ש 56% מהכנסות העיריה מגיעות ממקורות עצמיים.

בנוסף אנו עדים להמשך העלייה באחוז הארנונה שאינה ממגורים אשר תחצה בשנת 2022 את רף 45% מהכנסות העירייה מארנונה וזאת הודות להמשך אכלוס מרכז העיר ואזורי התעסוקה והמלאכה גם בתקופה מאתגרת זו, דבר המעיד על אמון הקהילה העסקית בעיר.

כמו כן לראשונה השנה סגרה העירייה את הגרעון המצטבר שהעירוני שעמד בשיאו על כ 18 מיליון ₪ וצפויה לעבור לעודף מצטבר מה שמפנה תקציבים לטובת פעילותה השוטפת של העיר ומעיד על הניהול הכלכלי האחראי של העירייה.

כחלק מההתמודדות עם השפעות משבר הקורונה העירייה תוסיף גם השנה לקדם תכניות עבודה לסיוע לעסקים המקומיים בעיר. הקמפיין העירוני לעידוד התושבים לקנייה מבעלי העסקים המקומיים בשיתוף עם חברת BUYME יוסיף לפעול גם במהלך שנת 2022, קיום אירועי תרבות במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם וכן קיום פעילויות וכנסים לבעלי העסקים שמטרתם להעניק מידע עסקי ופיננסי לעסקים שנפגעו מהמשבר.

ראש העיר, חיים ביבס: "שנת 2021 הייתה שנה מאתגרת אך מאוד מתגמלת עבור התושבים עם פתיחה של עוגני תרבות, פנאי וספורט וטיפוח העיר והמשך הטיפול בתשתיות העירוניות: פתחנו את פארק המים והספורט, את מוזיאון מורשת החשמונאים, את מועדון הגריי, הפעלנו את מתחם העבודה השיתופי העירוני "ספייס מוד", הקמנו פארקים בשכונות החדשות ושדרגנו פארקים בשכונות הוותיקות, שיקמנו ושדרגנו את התשתיות ברחבי העיר, נטענו אלפי עצים ברחבי העיר וייעלנו את השירות לתושבים.

התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול ואחראי, שמביא לידי ביטוי את כל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים. לפנינו עוד תכנון וביצוע של פרויקטים משמעותיים נוספים ובהם בניית בריכה חיצונית נוספת בפארק המים העירוני, הקמת קיר טיפוס אולימפי, תכנון היכל ספורט עירוני, הקמת מרכז לרפואה דחופה, רישות העיר בטכנולוגיות חכמות ומתקדמות, הצבת תחנות אוטובוס חכמות, המשך פיתוח השדרה במרכז העיר, קידום וסיוע לעסקים המקומיים, היערכות לאכלוס תושבי שכונת מורשת וכמובן – תכנון שלב ב' של העיר. לתקציב שותפים כל חברי המועצה ואגפי העירייה. ברצוני להודות לגזבר העירייה יניב עמוס ולעובדי אגף הכספים על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול העיר."

גזבר העירייה, יניב עמוס: "ברצוני להודות לכלל עובדי מנהל הכספים ולכל מנהלי העירייה השותפים להכנת תקציב אחראי ומאוזן המביא ליידי ביטוי בצורה מיטבית את מדיניות ראש העיר וחברי המועצה"

מודיעין מכבים רעותמודיעין מכבים רעות
בית הספר היסודי

שיפוצי קיץ במוסדות החינוך

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

החופש הגדול התחיל, וזהו גם זמן ההיערכות לקראת עבודות השיפוץ, הבנייה והתחזוקה בבתי ספר וגני ילדים הכוללות בין היתר הקמת מרחבי למידה ופתיחת בית הספר "ארץ מולדת"

להמשיך לקרוא
מחסומים כנגד גניבות רכבים

מחסומים כנגד גניבות רכבים

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

העירייה הגבירה את הפעולות למניעת גניבות רכבים והציבה מחסומים במיקומים אסטרטגיים שונים בעיר, בשעות הלילה, כחלק ממהלך אבטחתי נרחב שנועד למנוע ככל הניתן את גל הגניבות

להמשיך לקרוא
הפנינג לכל המשפחה. צילום: חורחה נובומינסקי

קיץ מודיעיני יצא לדרך

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

הילדים יצאו לחופשת הקיץ ואפשר להתחיל במרענן הרשמי של הקיץ – "קיץ מודיעיני", אירועים ללא תשלום, קרוב לבית. התוכנית העשירה כוללת עשרות אירועים, כמעט מידי יום, ברחבי העיר

להמשיך לקרוא
קייטנת קיץ במודיעין

קייטנות הקיץ יצאו לדרך

05/07/2022 ו' תמוז תשפ"ב

ביום ראשון יצא לדרך מערך קייטנות הקיץ של העיר עם אלפי ילדים וילדות, שייהנו ממגוון פעילויות חינוכית וחווייתית שתפעיל העמותה העירונית 'סחלבים' במהלך החופש הגדול.

להמשיך לקרוא
רוקדים עם ילדים במזרקות ענבה

חוגגים את הקיץ בעיר

03/07/2022 ד' תמוז תשפ"ב

אירועי "קיץ מודיעיני" יוצאים לדרך ביום שישי 1.7.22 עם מסיבת מזרקות ובהמשך לילות ענבה, פארק קולנוע, רביעי קצבי, סיפורי לילה לפני שינה, רינת גבאי ועוד. הכניסה חופשית!

להמשיך לקרוא
קבוצת השחמט של עירוני מודיעין עלתה לליגה א' 3

הישג לקבוצת השחמט עירוני מודיעין

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

קבוצת השחמט של עירוני מודיעין קצרה הצלחות רבות במהלך כל העונה ובסוף השבוע העפילה לליגה א' לאחר שהביסה את אס"א תל אביבי ב' בתוצאה 3.5 – 05

להמשיך לקרוא
יער קהילתי מכבים

יער קהילתי במכבים

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

השבוע נחנך היער הקהילתי במכבים, שהוקם יחד עם קק"ל, במודל המבוסס על מעורבות הקהילה בניהול היער. בקרוב יצא 'קול קורא' המזמין מתנדבים לקחת חלק בפעילות זו

להמשיך לקרוא
פארק המים

פעילות במתקנים העירוניים

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

בשל השביתה במערכת החינוך, היום 28.6.22, תתאפשר כניסה לפארק הנופש ולבריכה העירונית במחיר של 10 ₪ בלבד לתושבי העיר ומוזיאון מורשת החשמונאים פתוח ללא עלות לתושבי העיר

להמשיך לקרוא
בניין העירייה

היערכות העירייה לשביתה

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

בשל השעה המאוחרת בה נמסרה ההחלטה של הסתדרות המורים על השבתת מוסדות החינוך היום שלישי 28.6.22, לא תפתח מערכת החינוך הרגיל. מערך הצהרונים יפעל בין השעות 13:00 – 17:00

להמשיך לקרוא
שכונת מורשת

כנס לתושבי שכונת מורשת

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

ביום ראשון 26.6.22 ערכה העירייה כנס מיוחד לתושבי שכונת מורשת ולאלו שעתידים לגור בה. לפניכם כל המידע שהוצג בכנס החל מתוכניות הפיתוח, חינוך, ביטחון ועוד

להמשיך לקרוא
ענבה קידס בפארק ענבה

קיץ מודיעיני 2022

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

תוכנית האירועים "קיץ מודיעיני" חוזרת בענק עם שפע של פעילויות ואירועים בדגש מיוחד לילדים ונוער וכמו תמיד, הן יהיו ללא תשלום כמעט מידי יום ברחבי העיר

להמשיך לקרוא
משתתפי הפרוייקט

גננות יוזמות

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

הסתיים בהצלחה פיילוט שהחל בתחילת שנת הלימודים בו עברו גננות בעיר תהליך לפיתוח יוזמות ופרויקטים ייחודיים תוך עשייה פדגוגית המבוססת על תפיסת "הגן העתידי" המותאם לגן ילדים חדשני ומתקדם במאה ה-21

להמשיך לקרוא
בני ובנות הנוער המצטיינים. צילום: חורחה נובומינסקי

מצטיינים בהתנדבות

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

בטקס מרגש הוענקו תעודות הוקרה ל-13 לבני ובנות נוער על הצטיינותם בהתנדבות, מנהיגות, יוזמה ומעורבות. את מגן ראש העיר קיבל שניר טייאר תלמיד תיכון מו"ר

להמשיך לקרוא
משתתפי היריד. צילום חורחה נובומינסקי

יוצרים ויוצרות ביריד שבוע הספר

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

ספריהם של  40  סופרים/ות ומשוררים/ות ממודיעין מכבים רעות והסביבה הוצגו השנה ביריד הספרים המסורתי של שבוע הספר. זהו מספר המשתתפים הגבוה ביותר מאז החל היריד המקומי בשבוע הספר

להמשיך לקרוא
משפחת דאום, המשפחה עם הכי הרבה השאלות ספרים

עיר הספר

15/06/2022 ט"ז סיון תשפ"ב

לרגל "שבוע הספר" מפרסמת רשת הספריות בעיר נתונים שמראים כי תושבי מודיעין מכבים רעות אוהבים ספרים. בספריות הציבוריות מנויות 19,780 משפחות שמשאילות 121,170 אלף ספרים בשנה

להמשיך לקרוא
גן משחקים בשכונת מורשת

כנס לתושבי שכונת מורשת

27/06/2022 כ"ח סיון תשפ"ב

ביום ראשון 26.6.22 בשעה 19:00 יתקיים כנס לתושבי שכונת מורשת שכבר התאכלסו בה ואלו שעתידים לגור בה, במטרה להכיר להם את העירייה ואת הפעילויות והשירותים העירוניים שלה

להמשיך לקרוא
פארק מגדל הלבנון

שדרוג פארק מגדל הלבנון

09/06/2022 י' סיון תשפ"ב

הפארק במגדל הלבנון, הנמצא ברחבה פנימית המוקפת בבניינים, זכה למתיחת פנים שכוללת הקמת בריכה אקולוגית, ספסלי ישיבה חדשים ומוצלים ועבודות גינון לחידוש הערוגות וטיפוח הפארק

להמשיך לקרוא
גרפיטי במנהרת הולכי הרגל

אכיפה כנגד גרפיטי

09/06/2022 י' סיון תשפ"ב

יחידת השיטור העירוני תפסה שני בני נוער בזמן שריססו גרפיטי על קיר במנהרת הולכי הרגל המקשרת בין מרכז העיר לקניון עזריאלי מודיעין. נדגיש את האיסור לבצע גרפיטי בשטחים ציבוריים

להמשיך לקרוא
ביקור בבתי האמנים בעיר

סופ"ש אמנות

12/06/2022 י"ג סיון תשפ"ב

במהלך סוף השבוע שישי 10.6.22 ושבת 11.6.22 ייפתחו לביקור עשרות בתי אמנים ואמניות בעיר באירוע אשר מהווה הזדמנות ייחודית להכיר את סצנת היצירה האמנותית במודיעין מכבים רעות

להמשיך לקרוא
 ארועי הגאווה

מדד הגאווה העירוני

15/06/2022 ט"ז סיון תשפ"ב

עיריית מודיעין מכבים רעות הגיעה למקום השישי המכובד, במדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט"ב. מהמדד עולה כי העירייה שיפרה את הציון ב-42 נקודות

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד