אושר תקציב העירייה לשנת 2022

18/11/2021 י"ד כסלו תשפ"ב

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.11, את הצעת תקציב עיריית מודיעין מכבים רעות לשנת 2022. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הבאה על כ - 759 מיליון שקלים, כ-51 מיליון שקלים יותר מתקציב 2021, המהווים גידול של יותר מ- 7% לעומת תקציב אשתקד, שנאמד בכ-708 מלש"ח.

התקציב העירוני מביא לידי ביטוי את המשך ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט התרבות והקהילה, זאת לצד המשך פיתוח השכונות החדשות וטיפול בתשתיות במרחב העירוני, הפעלת תכניות התייעלות עירונית וקידום תכניות עבודה, שמטרתן המשך הענקת שירותים איכותיים לתושבי העיר כאשר הדבר נעשה במקביל לביצוע כל הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה, ברמה העירונית.

פרויקט נוסף שנמצא בראש סדר העדיפות העירוני הוא פיתוח מערך החדשנות של העירייה והמשך ביסוסה של מודיעין מכבים רעות כעיר חכמה ומובילה בישראל.
הסעיף שיחסר, החל מהשנה, בספר התקציב הוא סעיף תקצוב סגירת הגרעון – זאת הודות לסגירת הגרעון העירוני המצטבר, שהיה בשיאו כ-18 מלש"ח וכעת הוא נמחק לחלוטין.

את תקציב העירייה הציג ראש העיר, חיים ביבס יחד עם גזבר העירייה, יניב עמוס, בישיבה השנתית המסורתית המיוחדת, שהתקיימה ביום רביעי השבוע במעמד חברי המועצה. בתחילת הערב הציג ביבס את יעדי התקציב, שנקבעו בהתאם למטרות העירייה אותן הוא מוביל, כאשר הנושא המרכזי בתקציב העירייה, כבכול שנה, הוא תחום החינוך, המהווה מחצית מתקציב העירייה. בדומה לשנים הקודמות, גם השנה תהיה התמקדות בהמשך קידום הלמידה הדיגיטלית לצד מתן מענה אישי ופרטני לכל תלמיד ותלמידה.

קידום הדיגיטציה בעיר בא לידי ביטוי גם בפעילות העירייה למימוש שיטות ניהול חדשניות, בטוחות וחכמות במסגרת קידום העיר החכמה – SMART CITY זאת לאחר שבמהלך השנה החולפת הוקם מרכז החדשנות דיגיטלי המאפשר ניהול מערך עיר חכמה, הכולל שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

ראש העיר, חיים ביבס: "השנתיים האחרונות הביאו עימן רעיונות חדשים וחדשניים ששדרגו את אופי עבודת העירייה והביאו להתייעלות העירייה. התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול, אחראי ומאוזן, המביא לידי ביטוי את כלל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים.

לתקציב החדש שותפים כלל חברי המועצה ,מניהלי ואגפי העירייה האחראים לעובדה כי למרות שתקופת הקורונה מתבטאת בחוסר יציבות כלכלית, הצלחנו להמשיך את גרף ההתפתחות והצמיחה הכלכלית בעיר זאת הודות לניהול מוקפד וזהיר של תקציב העירייה. בשנת 2022 נמשיך לקדם את מערכת החינוך העירונית, נפתח עוד תכניות רווחה לתושבים ונוסיף לקדם ולפתח את העיר כאחת הערים היפות, המטופחות והחכמות ביותר בישראל.

כאמור בראש סדר העדיפויות עומד, כמו בכל שנה, תחום החינוך שמהווה מחצית מהתקציב העירוני. בסך הכל תקציב החינוך צמח מ- 365.5 מיליון שקלים בשנה שעברה ל- 377.5 מיליון שקלים השנה, גידול של כ-12 מיליון שקלים (3.2%). התוספת לגידול בתקציב החינוך מיועדת בין היתר להכנסת שיטות למידה חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים והטמעת תכניות לימוד טכנולוגיות ויזמות בעיר, לתוספת סייעות למערכת העירונית ולהיערכות לקראת הקמת בתי וגני ילדים בשכונות נופים ומורשת. לצד זאת מינהל החינוך העירוני המוביל את מערכת החינוך העירונית, הנחשבת לאחת ממערכות החינוך המובילות במדינת ישראל יוסיף להפעיל תכניות עבודה לטיפול אישי לילדי העיר בדגש על ילדי החינוך המיוחד.

במסגרת תכנית העבודה הרב שנתית ימשיך מינהל החינוך בשיפור ושדרוג תחומי הלמידה השונים, תוך הענקת מענה פרטני לכל תלמיד במסגרת לימודיו ולצד המשך קידום תכניות עירוניות לשיפור איכות תעודת הבגרות, הכוללת הגדלת מספר התלמידים הלומדים 4 ו-5 יח"ל במקצועות המתימטיקה והאנגלית וכן הגדלת התלמידים והתלמידות הלומדים את תחומי המדעים והטכנולוגיה, בדגש על קידומן של התלמידות. נושא צמצום מספר התלמידים בכיתה כמו גם בגני הילדים ימשיך להיות בראש מעייני העירייה גם השנה כאשר העירייה תעשה זאת במקביל לקידומן של אוכלוסיות ייחודיות, הכוללות תכניות להגדלת מספר התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות, עמידה ביעדי אי הנשירה ממוסדות החינוך ועוד.

תחום נוסף שהעירייה מקדמת בשנים האחרונות הוא תחום החדשנות. השפעת התפרצות נגיף הקורונה הביא לכך שהעירייה הנגישה השירות לתושב בעזרת אמצעים דיגיטליים. בנוסף העירייה הקימה את מרכז החדשנות העירוני שתפקידו שליטה ובקרה על כלל פעילות העירייה. תהליך זה אותו מובילים מינהלת אופק, בשיתוף עם אגף טכנולוגיות מיחשוב ומערכות מידע ואגף אסטרטגיה הביא כבר לשיפור השירות של מחלקות העירייה ולייעול השירות הדיגיטלי לתושב במסגרת "עיר חכמה" ותהליך זה יימשך גם בשנה הקרובה.

בתחום שיפור פני העיר האמון על תחומי התברואה, הגינון, איכות הסביבה והפיקוח העירוני חל גידול משמעותי בתקציב העירייה שיעמוד ב2022 על כ-107.7 מלש"ח בשנה כאשר עיקר התוספת התקציבית מיועדת להגברת ניקיון העיר, מערך פינוי האשפה גינון העיר ותגבור הפיקוח העירוני . הנשכרים מגידול תקציבי זה הם התושבים עצמם שכן תוספת זו נועדה לתגבר את ניקיון העיר וטיפוח האזורים הירוקים של העיר.

עלייה תקציבית תהיה גם באגף לשירותים חברתיים, שתקציבו גדל מ-46.7 מיליון שקלים בשנת 2021 לכדי 52.9 מלש"ח בשנת 2022 (גידול של כ-13%), האגף ימשיך בעבודתו החשובה לסייע לקשישים ולמשפחות נצרכות, לתושבים עם מוגבלויות שונות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים, נוער בסיכון ומשפחות קשות יום.

תקציב נוסף שגדל משמעותית השנה הוא תקציב תמיכות העירייה אשר גדל בנושאי תנועות הנוער והספורט סכום התמיכה בתנועות הנוער עלה למיליון ₪ ואילו תחום הספורט עלה לחצי מיליון ₪ . החלטה זו נתקבלה מתוך רצון לסייע לתנועות וארגוני הנוער השונים שנפגעו ממשבר הקורונה ובכדי לקדם את הספורט בעיר .

אגף הספורט גם הוא ממשיך לצמוח עם גידול תקציב פעילות הספורט העירונית לכמיליון שקלים לשנת 2022, בנוסף תעלה העירייה השנה את המלגות לספורטאים מצטיינים לכ 100 אלף ₪, מלגות אלו יסיעו לספורטאים המתמודדים בתחרויות שונות בארץ ובעולם להתאמן עם קצת פחות דאגות ולייצג את העיר ואת המדינה בצורה הטובה ביותר.

גם תחום התרבות והפנאי יעלה תקציב העירייה השנה בכשני מיליון שקלים מתוך מטרה להחזיר את מגוון הפעילויות והאירועים לנוער, לצעירים, לגמלאים ולכל המשפחה כשבין היתר התכנון הוא לקיים את פעילויות התרבות במרכזים המסחריים העירוניים או סמוך להם מתוך מטרה לעודד את תושבי העיר לקנות מעסקים מקומיים.

במהלך הישיבה אמר גזבר העירייה, יניב עמוס, כי למרות השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ועל הרשויות המקומיות בפרט אנו עדים להמשך התפתחותה הכלכלית של העיר תוך המשך יצירת עוגנים כלכלים משמעותיים התורמים לעליה בהכנסות העירייה ממקורות עצמאיים דבר המוביל לכך ש 56% מהכנסות העיריה מגיעות ממקורות עצמיים.

בנוסף אנו עדים להמשך העלייה באחוז הארנונה שאינה ממגורים אשר תחצה בשנת 2022 את רף 45% מהכנסות העירייה מארנונה וזאת הודות להמשך אכלוס מרכז העיר ואזורי התעסוקה והמלאכה גם בתקופה מאתגרת זו, דבר המעיד על אמון הקהילה העסקית בעיר.

כמו כן לראשונה השנה סגרה העירייה את הגרעון המצטבר שהעירוני שעמד בשיאו על כ 18 מיליון ₪ וצפויה לעבור לעודף מצטבר מה שמפנה תקציבים לטובת פעילותה השוטפת של העיר ומעיד על הניהול הכלכלי האחראי של העירייה.

כחלק מההתמודדות עם השפעות משבר הקורונה העירייה תוסיף גם השנה לקדם תכניות עבודה לסיוע לעסקים המקומיים בעיר. הקמפיין העירוני לעידוד התושבים לקנייה מבעלי העסקים המקומיים בשיתוף עם חברת BUYME יוסיף לפעול גם במהלך שנת 2022, קיום אירועי תרבות במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם וכן קיום פעילויות וכנסים לבעלי העסקים שמטרתם להעניק מידע עסקי ופיננסי לעסקים שנפגעו מהמשבר.

ראש העיר, חיים ביבס: "שנת 2021 הייתה שנה מאתגרת אך מאוד מתגמלת עבור התושבים עם פתיחה של עוגני תרבות, פנאי וספורט וטיפוח העיר והמשך הטיפול בתשתיות העירוניות: פתחנו את פארק המים והספורט, את מוזיאון מורשת החשמונאים, את מועדון הגריי, הפעלנו את מתחם העבודה השיתופי העירוני "ספייס מוד", הקמנו פארקים בשכונות החדשות ושדרגנו פארקים בשכונות הוותיקות, שיקמנו ושדרגנו את התשתיות ברחבי העיר, נטענו אלפי עצים ברחבי העיר וייעלנו את השירות לתושבים.

התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול ואחראי, שמביא לידי ביטוי את כל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים. לפנינו עוד תכנון וביצוע של פרויקטים משמעותיים נוספים ובהם בניית בריכה חיצונית נוספת בפארק המים העירוני, הקמת קיר טיפוס אולימפי, תכנון היכל ספורט עירוני, הקמת מרכז לרפואה דחופה, רישות העיר בטכנולוגיות חכמות ומתקדמות, הצבת תחנות אוטובוס חכמות, המשך פיתוח השדרה במרכז העיר, קידום וסיוע לעסקים המקומיים, היערכות לאכלוס תושבי שכונת מורשת וכמובן – תכנון שלב ב' של העיר. לתקציב שותפים כל חברי המועצה ואגפי העירייה. ברצוני להודות לגזבר העירייה יניב עמוס ולעובדי אגף הכספים על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול העיר."

גזבר העירייה, יניב עמוס: "ברצוני להודות לכלל עובדי מנהל הכספים ולכל מנהלי העירייה השותפים להכנת תקציב אחראי ומאוזן המביא ליידי ביטוי בצורה מיטבית את מדיניות ראש העיר וחברי המועצה"

מודיעין מכבים רעותמודיעין מכבים רעות

לזכרם של הנופלים והנרצחים

30/11/2023 י"ז כסלו תשפ"ד

העיר מודיעין מכבים רעות מרכינה את ראשה המומה וכואבת את מותם של חיילי ותושבי העיר, שנהרגו כתוצאה מהתקפת הטרור בעוטף עזה ובמלחמת "חרבות ברזל"

להמשיך לקרוא

קיר למען החטופים

29/11/2023 ט"ז כסלו תשפ"ד

צוות אומנות ותלמידי שכבת י"ב של מגמת אמנויות העיצוב בבית הספר עירוני ה' ע"ש יצחק נבון, יצרו קיר למען החטופים והחטופות בכניסה לבית הספר

להמשיך לקרוא

עצרת זיכרון לחללי ונרצחי המלחמה

30/11/2023 י"ז כסלו תשפ"ד

ביום ראשון 26.11.23, ערכו תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ב' ע''ש יצחק רבין, עצרת זיכרון ותפילה מרגשת לחללי ונרצחי מלחמת חרבות ברזל

להמשיך לקרוא

התקנת תחנות אוטובוס מקורות

29/11/2023 ט"ז כסלו תשפ"ד

העירייה התחילה בהתקנת תחנות אוטובוסים מקורות בשכונת מורשת החדשה. שתיים ברחוב עמק חפר ושש ברחוב גולדה מאיר. בנוסף יותקנו שתי תחנות מקורות בשדרות הרכס בפארק הטכנולוגי

להמשיך לקרוא

חנוכיף של קייטנה

26/11/2023 י"ג כסלו תשפ"ד

עמותת סחלבים העירונית תפעיל במהלך חופשת חנוכה את תוכנית "ניצנים בחופשות" עבור ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ג'. זאת לצד מגוון מחנות ספורט וסדנאות העשרה.

להמשיך לקרוא

עדכון שריפת פסולת

23/11/2023 י' כסלו תשפ"ד

לאחר שכוחות הצבא פעלו לכיבוי שריפות הפסולת במוקדי השריפה, חלה ירידה ברמות זיהום האוויר. במקביל נפגש ראש העיר עם השרה להגנת הסביבה על מנת לוודא כי התופעה תופסק לאלתר

להמשיך לקרוא

יצירה מעוררת תקווה על מגדל המים

21/11/2023 ח' כסלו תשפ"ד

נחנכה יצירה מרגשת על קיר מגדל המים במחלף עינב. עוברים ושבים יוכלו להתרשם מציור ענק מימדים של האמן הלל לזרוב ובו דמויות חיילי צה"ל ודגל ישראל

להמשיך לקרוא

צעדת משפחות החטופים בעיר

21/11/2023 ח' כסלו תשפ"ד

ביום חמישי 16.11.23 הגיעו משפחות החטופים לעיר מודיעין מכבים רעות, במסגרת הצעדה שעשו לירושלים, על מנת לזעוק את כאבן והדרישה שיחזירו את יקיריהן השבויים בעזה, הביתה

להמשיך לקרוא

משפחות משרתי המילואים

23/11/2023 י' כסלו תשפ"ד

עיריית מודיעין מכבים רעות ממשיכה לפעול למען משפחות משרתות ומשרתי המילואים והשבוע הפיצה שאלון למשפחות בהן משרת בן או בת המשפחה במילואים, שמטרתו מיפוי הצרכים השונים שלהן

להמשיך לקרוא

מרכז איסוף ציוד וריהוט

21/11/2023 ח' כסלו תשפ"ד

בזכות תרומות למרכז איסוף ציוד וריהוט למשפחות מפונות, רוהטו 15 דירות ריקות בעיר בהן גרות המשפחות. ממשיכים לתרום ציוד, שינוע, מיון ואריזה

להמשיך לקרוא

צעדת משפחות החטופים תעבור במודיעין

19/11/2023 ו' כסלו תשפ"ד

מטה משפחות החטופים הודיע, כי צעדת המשפחות של החטופות והחטופים תעבור במודיעין מכבים רעות מחר, יום חמישי, 16.11.23 בשעה 13:30

להמשיך לקרוא

הנגשת שירותי העירייה לציבור החירשים

14/11/2023 א' כסלו תשפ"ד

עיריית מודיעין מכבים רעות מנגישה את שירותי העירייה לציבור החירשים דוברי שפת הסימנים באמצעות יישומון שמאפשר לשוחח עם מוקד השירות

להמשיך לקרוא

עדכון מפגע השריפות

09/11/2023 כ"ה חשון תשפ"ד

בהמשך למכתב ראש העיר הודיע המינהל האזרחי כי כוחות הצבא החלו לטפל במוקדי השריפה ועל פי הערכות הצבא, מפגע הריח צפוי להיפסק בימים הקרובים

להמשיך לקרוא

עדכון תושבים 9.11

09/11/2023 כ"ה חשון תשפ"ד

מאז פרוץ המלחמה העירייה פועלת במצב חירום. מערך האבטחה בעיר התרחב, מערכת החינוך פועלת בשגרת חירום, בנייה, תברואה ניקיון ועוד. היכנסו להתעדכן

להמשיך לקרוא

הרחבת מערך האבטחה העירוני

09/11/2023 כ"ה חשון תשפ"ד

מפרוץ המלחמה, פעלה העירייה, להקמת כוח כוננות עירוני חמוש, במטרה לעבות באופן מהיר ומשמעותי את מערך הביטחון בעיר. עד כה הוקמו 4 כיתות ובימים אלה פועלת העירייה להקמת כיתות נוספות.

להמשיך לקרוא

הצללות במגרשי ספורט במוסדות חינוך

07/11/2023 כ"ג חשון תשפ"ד

הסתיימו העבודות להתקנת הצללות בבתי הספר היסודיים, אסיף וחוט השני, שמצטרפות לעבודות ההצללה שבוצעו בבתי הספר היסודיים יחד וענבלים במסגרת תוכנית עבודה רב שנתית

להמשיך לקרוא

מחכים לשובם הביתה

07/11/2023 כ"ג חשון תשפ"ד

מיצג עירוני אור קולי עם תמונותיהם של החטופים והחטופות השבויים בעזה מוקרן על קיר מוזיאון מורשת החשמונאים מדי יום בשעות הערב במטרה לעלות למודעות ולחבק את משפחות החטופים

להמשיך לקרוא

עדכון תושבים 2.11.23

08/11/2023 כ"ד חשון תשפ"ד

מאז פרוץ המלחמה העירייה פועלת במצב חירום. מערך האבטחה בעיר התרחב, מערכת החינוך פועלת בשגרת חירום, בנייה, תברואה ניקיון ועוד. היכנסו להתעדכן

להמשיך לקרוא

לשכת הגיוס של ירושלים תתארח בעיר

02/11/2023 י"ח חשון תשפ"ד

החל מיום ראשון 5.11.23, תעבור באופן זמני לשכת הגיוס ירושלים, לעיר מודיעין מכבים רעות. ההחלטה על המעבר הגיעה בעקבות המצב הבטחוני והנחיות פיקוד העורף

להמשיך לקרוא

תמיד אתכם

05/11/2023 כ"א חשון תשפ"ד

עיריית מודיעין מכבים רעות מפעילה בימי הלחימה חמ"לים לשירותי מידע, תמיכה וסיוע לתושבים, אזרחים ותיקים ולמשפחות מפונות, מערכי מתנדבים בתחומים שונים ובראשם ביטחון העיר.

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד