אושר תקציב העירייה לשנת 2022

18/11/2021 י"ד כסלו תשפ"ב

מועצת העיר אישרה ביום רביעי 10.11, את הצעת תקציב עיריית מודיעין מכבים רעות לשנת 2022. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הבאה על כ - 759 מיליון שקלים, כ-51 מיליון שקלים יותר מתקציב 2021, המהווים גידול של יותר מ- 7% לעומת תקציב אשתקד, שנאמד בכ-708 מלש"ח.

התקציב העירוני מביא לידי ביטוי את המשך ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, הספורט התרבות והקהילה, זאת לצד המשך פיתוח השכונות החדשות וטיפול בתשתיות במרחב העירוני, הפעלת תכניות התייעלות עירונית וקידום תכניות עבודה, שמטרתן המשך הענקת שירותים איכותיים לתושבי העיר כאשר הדבר נעשה במקביל לביצוע כל הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה, ברמה העירונית.

פרויקט נוסף שנמצא בראש סדר העדיפות העירוני הוא פיתוח מערך החדשנות של העירייה והמשך ביסוסה של מודיעין מכבים רעות כעיר חכמה ומובילה בישראל.
הסעיף שיחסר, החל מהשנה, בספר התקציב הוא סעיף תקצוב סגירת הגרעון – זאת הודות לסגירת הגרעון העירוני המצטבר, שהיה בשיאו כ-18 מלש"ח וכעת הוא נמחק לחלוטין.

את תקציב העירייה הציג ראש העיר, חיים ביבס יחד עם גזבר העירייה, יניב עמוס, בישיבה השנתית המסורתית המיוחדת, שהתקיימה ביום רביעי השבוע במעמד חברי המועצה. בתחילת הערב הציג ביבס את יעדי התקציב, שנקבעו בהתאם למטרות העירייה אותן הוא מוביל, כאשר הנושא המרכזי בתקציב העירייה, כבכול שנה, הוא תחום החינוך, המהווה מחצית מתקציב העירייה. בדומה לשנים הקודמות, גם השנה תהיה התמקדות בהמשך קידום הלמידה הדיגיטלית לצד מתן מענה אישי ופרטני לכל תלמיד ותלמידה.

קידום הדיגיטציה בעיר בא לידי ביטוי גם בפעילות העירייה למימוש שיטות ניהול חדשניות, בטוחות וחכמות במסגרת קידום העיר החכמה – SMART CITY זאת לאחר שבמהלך השנה החולפת הוקם מרכז החדשנות דיגיטלי המאפשר ניהול מערך עיר חכמה, הכולל שליטה ובקרה באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות וצוות עובדים לניתוח אנליטי של נתונים עירוניים בזמן אמת לצד בחינת מגמות ותכנון נדרש ברמה האסטרטגית, במטרה לנהל את המשאבים והשירותים העירוניים באופן יעיל, מהיר וחסכוני יותר.

ראש העיר, חיים ביבס: "השנתיים האחרונות הביאו עימן רעיונות חדשים וחדשניים ששדרגו את אופי עבודת העירייה והביאו להתייעלות העירייה. התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול, אחראי ומאוזן, המביא לידי ביטוי את כלל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים.

לתקציב החדש שותפים כלל חברי המועצה ,מניהלי ואגפי העירייה האחראים לעובדה כי למרות שתקופת הקורונה מתבטאת בחוסר יציבות כלכלית, הצלחנו להמשיך את גרף ההתפתחות והצמיחה הכלכלית בעיר זאת הודות לניהול מוקפד וזהיר של תקציב העירייה. בשנת 2022 נמשיך לקדם את מערכת החינוך העירונית, נפתח עוד תכניות רווחה לתושבים ונוסיף לקדם ולפתח את העיר כאחת הערים היפות, המטופחות והחכמות ביותר בישראל.

כאמור בראש סדר העדיפויות עומד, כמו בכל שנה, תחום החינוך שמהווה מחצית מהתקציב העירוני. בסך הכל תקציב החינוך צמח מ- 365.5 מיליון שקלים בשנה שעברה ל- 377.5 מיליון שקלים השנה, גידול של כ-12 מיליון שקלים (3.2%). התוספת לגידול בתקציב החינוך מיועדת בין היתר להכנסת שיטות למידה חדשניות, שימוש בכלים מתקדמים והטמעת תכניות לימוד טכנולוגיות ויזמות בעיר, לתוספת סייעות למערכת העירונית ולהיערכות לקראת הקמת בתי וגני ילדים בשכונות נופים ומורשת. לצד זאת מינהל החינוך העירוני המוביל את מערכת החינוך העירונית, הנחשבת לאחת ממערכות החינוך המובילות במדינת ישראל יוסיף להפעיל תכניות עבודה לטיפול אישי לילדי העיר בדגש על ילדי החינוך המיוחד.

במסגרת תכנית העבודה הרב שנתית ימשיך מינהל החינוך בשיפור ושדרוג תחומי הלמידה השונים, תוך הענקת מענה פרטני לכל תלמיד במסגרת לימודיו ולצד המשך קידום תכניות עירוניות לשיפור איכות תעודת הבגרות, הכוללת הגדלת מספר התלמידים הלומדים 4 ו-5 יח"ל במקצועות המתימטיקה והאנגלית וכן הגדלת התלמידים והתלמידות הלומדים את תחומי המדעים והטכנולוגיה, בדגש על קידומן של התלמידות. נושא צמצום מספר התלמידים בכיתה כמו גם בגני הילדים ימשיך להיות בראש מעייני העירייה גם השנה כאשר העירייה תעשה זאת במקביל לקידומן של אוכלוסיות ייחודיות, הכוללות תכניות להגדלת מספר התלמידים הניגשים לבחינות הבגרות, עמידה ביעדי אי הנשירה ממוסדות החינוך ועוד.

תחום נוסף שהעירייה מקדמת בשנים האחרונות הוא תחום החדשנות. השפעת התפרצות נגיף הקורונה הביא לכך שהעירייה הנגישה השירות לתושב בעזרת אמצעים דיגיטליים. בנוסף העירייה הקימה את מרכז החדשנות העירוני שתפקידו שליטה ובקרה על כלל פעילות העירייה. תהליך זה אותו מובילים מינהלת אופק, בשיתוף עם אגף טכנולוגיות מיחשוב ומערכות מידע ואגף אסטרטגיה הביא כבר לשיפור השירות של מחלקות העירייה ולייעול השירות הדיגיטלי לתושב במסגרת "עיר חכמה" ותהליך זה יימשך גם בשנה הקרובה.

בתחום שיפור פני העיר האמון על תחומי התברואה, הגינון, איכות הסביבה והפיקוח העירוני חל גידול משמעותי בתקציב העירייה שיעמוד ב2022 על כ-107.7 מלש"ח בשנה כאשר עיקר התוספת התקציבית מיועדת להגברת ניקיון העיר, מערך פינוי האשפה גינון העיר ותגבור הפיקוח העירוני . הנשכרים מגידול תקציבי זה הם התושבים עצמם שכן תוספת זו נועדה לתגבר את ניקיון העיר וטיפוח האזורים הירוקים של העיר.

עלייה תקציבית תהיה גם באגף לשירותים חברתיים, שתקציבו גדל מ-46.7 מיליון שקלים בשנת 2021 לכדי 52.9 מלש"ח בשנת 2022 (גידול של כ-13%), האגף ימשיך בעבודתו החשובה לסייע לקשישים ולמשפחות נצרכות, לתושבים עם מוגבלויות שונות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים, נוער בסיכון ומשפחות קשות יום.

תקציב נוסף שגדל משמעותית השנה הוא תקציב תמיכות העירייה אשר גדל בנושאי תנועות הנוער והספורט סכום התמיכה בתנועות הנוער עלה למיליון ₪ ואילו תחום הספורט עלה לחצי מיליון ₪ . החלטה זו נתקבלה מתוך רצון לסייע לתנועות וארגוני הנוער השונים שנפגעו ממשבר הקורונה ובכדי לקדם את הספורט בעיר .

אגף הספורט גם הוא ממשיך לצמוח עם גידול תקציב פעילות הספורט העירונית לכמיליון שקלים לשנת 2022, בנוסף תעלה העירייה השנה את המלגות לספורטאים מצטיינים לכ 100 אלף ₪, מלגות אלו יסיעו לספורטאים המתמודדים בתחרויות שונות בארץ ובעולם להתאמן עם קצת פחות דאגות ולייצג את העיר ואת המדינה בצורה הטובה ביותר.

גם תחום התרבות והפנאי יעלה תקציב העירייה השנה בכשני מיליון שקלים מתוך מטרה להחזיר את מגוון הפעילויות והאירועים לנוער, לצעירים, לגמלאים ולכל המשפחה כשבין היתר התכנון הוא לקיים את פעילויות התרבות במרכזים המסחריים העירוניים או סמוך להם מתוך מטרה לעודד את תושבי העיר לקנות מעסקים מקומיים.

במהלך הישיבה אמר גזבר העירייה, יניב עמוס, כי למרות השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ועל הרשויות המקומיות בפרט אנו עדים להמשך התפתחותה הכלכלית של העיר תוך המשך יצירת עוגנים כלכלים משמעותיים התורמים לעליה בהכנסות העירייה ממקורות עצמאיים דבר המוביל לכך ש 56% מהכנסות העיריה מגיעות ממקורות עצמיים.

בנוסף אנו עדים להמשך העלייה באחוז הארנונה שאינה ממגורים אשר תחצה בשנת 2022 את רף 45% מהכנסות העירייה מארנונה וזאת הודות להמשך אכלוס מרכז העיר ואזורי התעסוקה והמלאכה גם בתקופה מאתגרת זו, דבר המעיד על אמון הקהילה העסקית בעיר.

כמו כן לראשונה השנה סגרה העירייה את הגרעון המצטבר שהעירוני שעמד בשיאו על כ 18 מיליון ₪ וצפויה לעבור לעודף מצטבר מה שמפנה תקציבים לטובת פעילותה השוטפת של העיר ומעיד על הניהול הכלכלי האחראי של העירייה.

כחלק מההתמודדות עם השפעות משבר הקורונה העירייה תוסיף גם השנה לקדם תכניות עבודה לסיוע לעסקים המקומיים בעיר. הקמפיין העירוני לעידוד התושבים לקנייה מבעלי העסקים המקומיים בשיתוף עם חברת BUYME יוסיף לפעול גם במהלך שנת 2022, קיום אירועי תרבות במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם וכן קיום פעילויות וכנסים לבעלי העסקים שמטרתם להעניק מידע עסקי ופיננסי לעסקים שנפגעו מהמשבר.

ראש העיר, חיים ביבס: "שנת 2021 הייתה שנה מאתגרת אך מאוד מתגמלת עבור התושבים עם פתיחה של עוגני תרבות, פנאי וספורט וטיפוח העיר והמשך הטיפול בתשתיות העירוניות: פתחנו את פארק המים והספורט, את מוזיאון מורשת החשמונאים, את מועדון הגריי, הפעלנו את מתחם העבודה השיתופי העירוני "ספייס מוד", הקמנו פארקים בשכונות החדשות ושדרגנו פארקים בשכונות הוותיקות, שיקמנו ושדרגנו את התשתיות ברחבי העיר, נטענו אלפי עצים ברחבי העיר וייעלנו את השירות לתושבים.

התקציב לשנת 2022, הוא תקציב שקול ואחראי, שמביא לידי ביטוי את כל השיקולים העירוניים ודואג שהכספים הציבוריים יושקעו בתחומים החשובים לשיפור איכות חיי התושבים וימשיך את ההשקעה והעשייה העירונית בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והקהילה, כך שנמשיך להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר לו הם זכאים. לפנינו עוד תכנון וביצוע של פרויקטים משמעותיים נוספים ובהם בניית בריכה חיצונית נוספת בפארק המים העירוני, הקמת קיר טיפוס אולימפי, תכנון היכל ספורט עירוני, הקמת מרכז לרפואה דחופה, רישות העיר בטכנולוגיות חכמות ומתקדמות, הצבת תחנות אוטובוס חכמות, המשך פיתוח השדרה במרכז העיר, קידום וסיוע לעסקים המקומיים, היערכות לאכלוס תושבי שכונת מורשת וכמובן – תכנון שלב ב' של העיר. לתקציב שותפים כל חברי המועצה ואגפי העירייה. ברצוני להודות לגזבר העירייה יניב עמוס ולעובדי אגף הכספים על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול העיר."

גזבר העירייה, יניב עמוס: "ברצוני להודות לכלל עובדי מנהל הכספים ולכל מנהלי העירייה השותפים להכנת תקציב אחראי ומאוזן המביא ליידי ביטוי בצורה מיטבית את מדיניות ראש העיר וחברי המועצה"

מודיעין מכבים רעותמודיעין מכבים רעות
אלימות כנגד נשים בחוץ

לומדה עירונית לזיהוי נשים במעגל האלימות

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

השבוע חשפה העירייה לומדה אשר מעניקה לתושבים את הכלים ללמוד לזהות סוגי אלימות כלפי נשים ואף להתערב במידת הצורך, ובכך לשמש כשומרי ושומרי סף למניעת אלימות במשפחה

להמשיך לקרוא
פעילות סביבתית בעיר

חושבים מחוץ לאריזה

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

שבוע איכות הסביבה העירוני חוזר בתאריכים 10-8.12.22 עם שורה של אירועים סביבתיים ברחבי העיר, מרביתם ללא תשלום, ועם הרבה אהבה לכדור הארץ. היכנסו לתוכנית

להמשיך לקרוא
הפארק המשודרג

שדרוג הפארק בעמק החולה

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

הסתיימו עבודות השדרוג לפארק עמק החולה מול בית 12 ובית הספר "דורות". בפארק הוותיק, הותקנה תשתית להצללה, נערכו עבודות הנגשה והוחלפו מתקני המשחק הישנים במתקנים מודרניים

להמשיך לקרוא
בניין עירייה

פתיחת שנת המלגאים תשפ"ג

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

כמידי שנה מעניקה העירייה בשיתוף מפעל הפיס, מלגות לסטודנטים תושבי העיר, כאשר השנה יחולקו מלגות בסך יותר ממיליון שקלים, ל-118 סטודנטים וסטודנטיות

להמשיך לקרוא
מרוץ מודיעין ה-17

מרוץ מודיעין 2022

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

אלפי רצים ורצות השתתפו ביום שישי 25.11.22 במרוץ מודיעין ה-17 ועל אף מזג האוויר החורפי נהנו מריצה אורבנית בחגיגה הספורטיבית הגדולה של העיר

להמשיך לקרוא
עץ מייש גשר הזיו

הצלחה לטיפול בעצי המייש

22/11/2022 כ"ח חשון תשפ"ג

אגף גנים ונוף בעירייה מעדכן על הצלחתו של הטיפול למיגור הכנימה הטפילה בעצי מייש גשר הזיו (המוכרים כמייש בונגה). נכון לעכשיו, טופלו כבר מאות עצים נגועים

להמשיך לקרוא
בית הכנסת החשמונאי העתיק

החוויה המודיעינית חוזרת

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

התוכנית לעונה החדשה נבנתה בהובלת מוזיאון מורשת החשמונאים וכוללת סיורים אחת לחודש באזורי המורשת והטבע הסובבים את העיר לצד סדנת צילום בטבע, ציור בטבע, ליקוט ועוד

להמשיך לקרוא
טקס החלפת הפיקוד. צילום: דוברות המשטרה

טקס החלפת מפקדי תחנת מודיעין במחוז מרכז

23/11/2022 כ"ט חשון תשפ"ג

ביום ראשון 20.1.22 ערכה המשטרה טקס החלפת מפקדי תחנה במודיעין במהלכו העביר מפקד התחנה היוצא - סנ"צ רונן נגר את הפיקוד על התחנה למפקדת הנכנסת סנ"צ לינור לוי

להמשיך לקרוא
עמודי תאורה שיוחלפו

שדרוג התאורה בעמק איילון

16/11/2022 כ"ב חשון תשפ"ג

מחלקת החשמל משדרגת את התאורה בעמק איילון כולל החלפת 177 עמודי תאורה והחלפת גופי התאורה לתאורת לדים חסכונית, סביבתית וחזקה יותר. העבודות יערכו כשלושה חודשים

להמשיך לקרוא
מרוץ מודיעין. צילום: חורחה נובומינסקי

עדכון מרוץ מודיעין

24/11/2022 ל' חשון תשפ"ג

מתרגשים ברמות לקראת מירוץ מודיעין שיתקיים מחר, יום שישי? שימו לב, לשינויים במועדי המקצים ושינויים בהסדרי התנועה במהלך המרוץ. ריצה מהנה!

להמשיך לקרוא
בני נוער ביחידת החילוץ וההצלה

בני נוער מתנדבים לחילוץ והצלה

22/11/2022 כ"ח חשון תשפ"ג

השבוע התקיים המפגש הראשון של בני ובנות נוער מתנדבים, אשר הצטרפו ליחידת החילוץ וההצלה העירונית. המפגש כלל הסברים על תפקידי היחידה ומשימתה העיקרית להיות בקו הראשון בחזית מקרים של רעידות אדמה

להמשיך לקרוא
פעילות נגד גניבות רכבים

פעילות נגד גניבות רכבים

21/11/2022 כ"ז חשון תשפ"ג

התוכנית העירונית למניעה וצמצום גניבות רכבים ממשיכה לפעול. במהלך הימים האחרונים התקינה העירייה עוד עשרות מצלמות אבטחה במספר מוקדים בעיר והמשיכה בתגבור מערך סיירי הביטחון

להמשיך לקרוא
גן רווה בבית ספר יח

חנוכת "גן רווה"

09/11/2022 ט"ו חשון תשפ"ג

בבית הספר היסודי "יחד", נחנך גן לזכרו של רווה בנימין רפאל לב שהיה תלמיד בבית הספר ונפטר בעקבות מחלת הסרטן. מיקומו של הגן, תחת עץ התאנה ומסביבו צמחים צבעוניים ויפים

להמשיך לקרוא
בניין העירייה

תקציב העירייה לשנת 2023

16/11/2022 כ"ב חשון תשפ"ג

מועצת העיר אישרה את תקציב העירייה לשנת 2023 בסך 842 מיליון שקלים, כ-82 מיליון שקלים יותר מתקציב 2022, בנוסף אושר תקציב הפיתוח לשנים 2023-2025 בסך 3.5 מיליארד שקלים

להמשיך לקרוא
ניידות הסיור של אגף ביטחון וחירום

נלחמים בגניבות הרכבים

17/11/2022 כ"ג חשון תשפ"ג

בהמשך למאבק להגברת האכיפה ומניעת תופעת גניבות הרכב, תחל העירייה בהתקנת מצלמות אבטחה בחניונים ציבוריים ובמוקדים מרכזיים ברחבי העיר ותתגבר באופן משמעותי את פעילות השיטור והסיור העירוני

להמשיך לקרוא
טרנטה גרוב מאשין קרדיט זהר רון

צלילי סתיו

20/11/2022 כ"ו חשון תשפ"ג

הפסטיבל המוזיקלי האהוב חוזר עם תוכנית עשירה במיוחד, הכוללת עשרות מופעים ברחבי העיר, בשלל סגנונות מוזיקליים לאורך שלושה ימים מ-17 עד 19 בנובמבר

להמשיך לקרוא
טורניר הסטריט בול על שם עוז צמח ז

טורניר הסטריט בול על שם עוז צמח ז"ל

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

מאות כדורסלניות וכדורסלנים בכל הגילים הגיעו ביום שישי, 28.10.22, לאירוע הסטריטבול השנתי שנערך במגרשי הכדורסל של תיכון מכבים רעות, לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

כרטיס הטבות לאזרחים הוותיקים

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

מיזם עירוני חדש יוצא לדרך במסגרתו יופק כרטיס אזרח ותיק לתושבי העיר. הכרטיס יקנה, בין השאר, הטבות בעסקים מקומיים. את הבקשה לקבלת  הכרטיס ניתן להגיש כאן באתר

להמשיך לקרוא
היערכות עירייה לחורף

מוכנים לקראת החורף

09/11/2022 ט"ו חשון תשפ"ג

משבר האקלים ושינויי מזג האוויר בשנים האחרונות, עומד על סדר היום בהיערכות העירייה לקראת החורף הקרב ובא. ההיערכות מבוצעת בכוחות משותפים של אגפי העירייה והחברות העירוניות

להמשיך לקרוא
מילואים

25% הנחה למפקדי מילואים פעילים

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

בישיבת המועצה הקרובה ביום רביעי, תובא לסדר היום הצעה להעניק הנחה של 25% בארנונה למגורים, למפקדים ולמפקדות תושבי העיר, המשרתים שירות מילואים פעיל בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד