נתיב הנחיתה מעל מודיעין: תשובות בנובמבר

21/09/2009 ג' תשרי תש"ע

ביום חמישי, 10/09/2009, הגיע שר התחבורה, ישראל כ"ץ למודיעין, מכבים-רעות, לביקור ראשון בתפקידו כאשר יחד עימו הגיעו כל צמרת משרד התחבורה: מנכ"ל המשרד יעקב גנות, מנכ"ל רכבת ישראל חקי הראל, נציג ממע"צ, מנכ"ל רש"ת קובי מור ובכירים מרת"א ומנהלת המחוז מטעם משרד הבינוי והשיכון, רבקה אבלסון. את הפמליה קיבל ראש העיר, חיים ביבס, סגניו חנן ברנשטיין ומויש לוי ובכירי העירייה.

בישיבה שנערכה בעירייה ערך ראש העיר סקירה כללית קצרה על העיר ואחריה עבר לפירוט הנושא התחבורתי של העיר בדגש על מצב התחבורה היום והתכנון העתידי.

ראש העיר דיבר על הצורך בפתיחת כביש מספר 3 הבינעירוני שחיבר בין כביש ירושלים תל אביב לבין כביש 443 ונסגר בשנת 2000 בשל אירועי האינתיפאדה השנייה, ועל נחיצותו לתושבי מודיעין כמו גם נהגים אחרים שמשתמשים כברירת מחדל בשדרות החשמונאים ובכך מגבירים את העומס בכבישי העיר, את מאבק העירייה נגד תאונות הדרכים, וכן עלה בהרחבה נושא מאבק העירייה לשינוי מסלול נחיתת המטוסים מעל פני העיר.

לאחר מכן הציג ראש העיר בפני השר את תוכניות התחבורתיות של העירייה "בדרך כלל אומרים אנחנו צריכים לתכנן תוכניות עתידניות שעדיין לא מיושמות", אמר ביבס לשר כ"ץ, "אצלנו כל התוכניות מוכנות רק צריכות את האישור של משרד התחבורה בין אם באישור עקרוני ובין במתן תקציב".

פגישת עבודה עם שר התחבורהפגישת עבודה עם שר התחבורה

בין יתר הבקשות שהעלתה העירייה היה פיתוח נופי של כביש 431, שסלילתו הושלמה אולם פיתוח הנוף טרם הושלם –השר השיב כי באופן ראשוני יש לבצע את העבודות בקטע הכביש מרחוב יצחק רבין ועד גשר כביש 3 העירוני (המחבר את שכונת אבני חן).

ראש העיר, כאמור העלה את סוגיית כביש מספר 3 הבינעירוני וטען כי סגירתו הפכה את שדרות החשמונאים לכביש בין עירוני דה פקטו מה שהביא לשחיקה מוגברת של הכביש. בנושא זה התקיים דיון ארוך בנוגע לאפשרות לפתוח מחדש את כביש 3. השר כ"ץ הורה לעובדי משרדו לבחון את האפשרות וכמו כן הורה לנציג מע"צ לבצע קרצוף וריבוד מחדש באופן מיידי לשדרות החשמונאים.

בנוסף אישר המשרד את הפיכת כיכר מכבים לכיכר דו-מסלולית כחלק מהפתרון להקטנת עומסי התנועה שקיימים במקום מידי בוקר ביציאה מרעות ומכבים.

בנוגע לתחבורה הציבורית עמד ראש העיר על הצורך בהקמת מרכז תחבורה וחניון תפעולי לאוטובוסים ומשאיות. הוסכם כי נציגי העירייה ישבו עם האחראי לתחבורה הציבורית במשרד התחבורה ויכינו מודל להפעלת מרכז התחבורה.

המרכז שעתיד לקום במרכז העיר מול קניון עזריאלי, נמצא בימים אלו בבנייה מתקדמת כאשר הרעיון הוא שהעירייה לא תממן את תפעול המרכז והחניון אלא יזם שייקח את הנושא על עצמו.

בנוגע לקירוי תחנות אוטובוס בעיר ראש העיר ביקש וקיבל מימון של 85% מסך עלויות התקנת 25 תחנות אוטובוס בעיר.

בנושא הרכבת בעיר ציין ביבס כי למרות שהתשתית הוכנה, הוחלט שלא לחבר את תחנת הרכבת העירונית עם הקו הישיר בין ירושלים לתל אביב. השר הסכים עם עמדת ראש העיר ואמר כי לא יעלה על הדעת שיהיה קו בין תל אביב וירושלים שלא יחבר את מודיעין מכבים רעות.

נציגי הרכבת ומשרד התחבורה הסבירו כי נושא זה הוקפא בשל הקיצוצים, אך עם זאת הבהירו כי עד למועד פתיחת הקו בשנת 2013 יהיה ניתן לבחון בשנית הפשרת מיזם זה. עם זאת הובהר כי קו רכבת בין מודיעין לירושלים יפעל, רק שהוא לא יהיה חלק מהקו המהיר בין ירושלים לתל אביב.

ראש העיר חזר בדיון זה על בקשה שהעביר סגנו, חנן ברנשטיין לפתיחת קו מנתב"ג לבאר שבע לטובת ציבור הסטודנטים והחיילים תושבי העיר. נציגי המשרד השיבו כי מהלך זה לא יוכל לצאת לפועל עד שלא ייכנסו לפעילות מסלולים נוספים שעל פי הערכה ייפתחו בשלהי 2011. בעניין ההסעות לדרום הארץ נמסר לעירייה כי ייפתח קו אוטובוס ממודיעין, מכבים-רעות לצומת ביל"ו שישמש נקודת קישור טובה עבור אלו המעוניינים לנסוע לדרום.

נושא נוסף שעלה לדיון היה בנוגע להפעלת מוניות שירות לקווים בינעירוניים. האחראי על התחבורה הציבורית הסביר כי בהתאם להסכמים שנקבעו לא ניתן לשנות את הנעשה כיום בתחום מוניות השירות עד לשנת 2010 ורק לאחר מכן תעשה בדיקה האם יש אפשרות להוסיף מוניות שירות שיפעלו בעיר ויקשרו אותה לתל אביב בדומה להפעלת הקו היום לירושלים.

בעניין הפורמאלי ביקש ראש העיר וגם קיבל את סמכויות התמרור העירוניות. משמעות הדבר היא הפחתת הבירוקרטיה של הגשת בקשות לשינוי תמרורים בעיר. בנוסף נתקבל גם אישור לפתיחת מרכז רישוי בעיר.

עוד נידון בישיבה בקשת העירייה לביטול מחלף שילת במתכונתו הנוכחית כאשר השר ביקש לבחון מחדש את הנושא, זאת למרות התנגדות חלק מפקידי משרדו. בין החלופות שהציע ראש העיר, חיים ביבס היה להקים מחלף קטן יותר, מסוג יהלום (בדומה לזה שבמחלף הסירה) כאשר סכום כסף שייחסך יושקע בבניית כביש מספר שלוש הבינעירוני.

שר התחבורה וראש העירשר התחבורה וראש העיר

נתיב הנחיתה מעל העיר: תשובות יתקבלו בנובמבר

הנושא המרכזי שעמד על הפרק בעת ביקור שר התחבורה היה מאבקה של העירייה, בראשות חיים ביבס והתושבים נגד ההחלטה לקיים נחיתות מטוסים מעל פני העיר מודיעין, מכבים-רעות.

במהלך הדיון, הסביר ראש העיר לשר את השתלשלות האירועים החל מהקיץ האחרון עד לימים האחרונים ואמר כי כיום, בניגוד לעבר הוא רואה כי יש הידברות הדדית בין העירייה והתושבים לבין רת"א ורש"ת.

"חבל שלא היה כך מלכתחילה", אמר ביבס לשר, "אולם היום אנחנו רואים שיש הידברות וניסיון כנה מצידם של רת"א ורש"ת לשנות את נתיב הנחיתה משמי מודיעין מכבים רעות".

ביבס ציין כי למעשה רת"א בוחנת בימים אלה שלוש אפשרויות שונות לפתרון המצב. האפשרות הראשונה היא זו המקורית כאשר לפיה המטוס יעבור מעל שמי העיר. השנייה היא חלופה אותה הציעה העירייה העוברת מעל השטחים הלא מאוכלסים של העיר, מעל אזור המלאכה.

החלופה השלישית הנבדקת היא החלופה המזרחית העוברת בשטח המחבר בין מודיעין למכבים, כאשר היא עוברת מעל מספר שכונות קטן יותר מהתוכנית המקורית.

מנכ"ל רש"ת, קובי מור אישר למעשה את דברי ראש העיר וסיפר כי במהלך הימים האחרונים נערכות טיסות מבחן בשמי העיר כאשר במהלך חודש נובמבר הקרוב ייערכו טיסות סימולציה נוספות שייבחנו את הנתיבים השונים בתנאים שונים ומהם ייבחר הנתיב שיהווה האופציה הנוחה לטייסים אך לא פחות חשוב הבטוחה ביותר עבור תושבי העיר.

שר התחבורה, שסיפר כי הוא עצמו גר בישוב כפר אחים הנמצא בסמוך לשדה תעופה חצרים, סיכם ואמר כי הוא מאמין כי הבדיקה שתיערך במהלך חודש נובמבר תביא למציאות נתיב נחיתה שמחד לא יפגע בחיי העיר ומאידך לא יפגע בבטיחות המטוס והנוסעים.

בתום הדברים ערך שר התחבורה מפגש עם נציגי "שמיים נקיים" דוד בן שימול, אלי גל, מתנאן שלום, יקי בז'ה ואורלי בן שלמה, למספר דקות במהלכן הסבירו התושבים לשר על מאבקם כאשר בן שלמה העניקה לשר קובץ חתימות של אלפי תושבי העיר המוחים על ההחלטה להעביר את נתיב הטיסה מעל העיר מודיעין, מכבים-רעות, ובן שימול הקריא בפני השר מכתב של אור, תלמיד בית הספר יחד שביקש ממנה למנוע מעבר מטוסים במי העיר. ואף העניק לו את המכתב.

אלימות כנגד נשים בחוץ

לומדה עירונית לזיהוי נשים במעגל האלימות

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

השבוע חשפה העירייה לומדה אשר מעניקה לתושבים את הכלים ללמוד לזהות סוגי אלימות כלפי נשים ואף להתערב במידת הצורך, ובכך לשמש כשומרי ושומרי סף למניעת אלימות במשפחה

להמשיך לקרוא
פעילות סביבתית בעיר

חושבים מחוץ לאריזה

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

שבוע איכות הסביבה העירוני חוזר בתאריכים 10-8.12.22 עם שורה של אירועים סביבתיים ברחבי העיר, מרביתם ללא תשלום, ועם הרבה אהבה לכדור הארץ. היכנסו לתוכנית

להמשיך לקרוא
הפארק המשודרג

שדרוג הפארק בעמק החולה

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

הסתיימו עבודות השדרוג לפארק עמק החולה מול בית 12 ובית הספר "דורות". בפארק הוותיק, הותקנה תשתית להצללה, נערכו עבודות הנגשה והוחלפו מתקני המשחק הישנים במתקנים מודרניים

להמשיך לקרוא
בניין עירייה

פתיחת שנת המלגאים תשפ"ג

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

כמידי שנה מעניקה העירייה בשיתוף מפעל הפיס, מלגות לסטודנטים תושבי העיר, כאשר השנה יחולקו מלגות בסך יותר ממיליון שקלים, ל-118 סטודנטים וסטודנטיות

להמשיך לקרוא
מרוץ מודיעין ה-17

מרוץ מודיעין 2022

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

אלפי רצים ורצות השתתפו ביום שישי 25.11.22 במרוץ מודיעין ה-17 ועל אף מזג האוויר החורפי נהנו מריצה אורבנית בחגיגה הספורטיבית הגדולה של העיר

להמשיך לקרוא
עץ מייש גשר הזיו

הצלחה לטיפול בעצי המייש

22/11/2022 כ"ח חשון תשפ"ג

אגף גנים ונוף בעירייה מעדכן על הצלחתו של הטיפול למיגור הכנימה הטפילה בעצי מייש גשר הזיו (המוכרים כמייש בונגה). נכון לעכשיו, טופלו כבר מאות עצים נגועים

להמשיך לקרוא
בית הכנסת החשמונאי העתיק

החוויה המודיעינית חוזרת

01/12/2022 ז' כסלו תשפ"ג

התוכנית לעונה החדשה נבנתה בהובלת מוזיאון מורשת החשמונאים וכוללת סיורים אחת לחודש באזורי המורשת והטבע הסובבים את העיר לצד סדנת צילום בטבע, ציור בטבע, ליקוט ועוד

להמשיך לקרוא
טקס החלפת הפיקוד. צילום: דוברות המשטרה

טקס החלפת מפקדי תחנת מודיעין במחוז מרכז

23/11/2022 כ"ט חשון תשפ"ג

ביום ראשון 20.1.22 ערכה המשטרה טקס החלפת מפקדי תחנה במודיעין במהלכו העביר מפקד התחנה היוצא - סנ"צ רונן נגר את הפיקוד על התחנה למפקדת הנכנסת סנ"צ לינור לוי

להמשיך לקרוא
עמודי תאורה שיוחלפו

שדרוג התאורה בעמק איילון

16/11/2022 כ"ב חשון תשפ"ג

מחלקת החשמל משדרגת את התאורה בעמק איילון כולל החלפת 177 עמודי תאורה והחלפת גופי התאורה לתאורת לדים חסכונית, סביבתית וחזקה יותר. העבודות יערכו כשלושה חודשים

להמשיך לקרוא
מרוץ מודיעין. צילום: חורחה נובומינסקי

עדכון מרוץ מודיעין

24/11/2022 ל' חשון תשפ"ג

מתרגשים ברמות לקראת מירוץ מודיעין שיתקיים מחר, יום שישי? שימו לב, לשינויים במועדי המקצים ושינויים בהסדרי התנועה במהלך המרוץ. ריצה מהנה!

להמשיך לקרוא
בני נוער ביחידת החילוץ וההצלה

בני נוער מתנדבים לחילוץ והצלה

22/11/2022 כ"ח חשון תשפ"ג

השבוע התקיים המפגש הראשון של בני ובנות נוער מתנדבים, אשר הצטרפו ליחידת החילוץ וההצלה העירונית. המפגש כלל הסברים על תפקידי היחידה ומשימתה העיקרית להיות בקו הראשון בחזית מקרים של רעידות אדמה

להמשיך לקרוא
פעילות נגד גניבות רכבים

פעילות נגד גניבות רכבים

21/11/2022 כ"ז חשון תשפ"ג

התוכנית העירונית למניעה וצמצום גניבות רכבים ממשיכה לפעול. במהלך הימים האחרונים התקינה העירייה עוד עשרות מצלמות אבטחה במספר מוקדים בעיר והמשיכה בתגבור מערך סיירי הביטחון

להמשיך לקרוא
גן רווה בבית ספר יח

חנוכת "גן רווה"

09/11/2022 ט"ו חשון תשפ"ג

בבית הספר היסודי "יחד", נחנך גן לזכרו של רווה בנימין רפאל לב שהיה תלמיד בבית הספר ונפטר בעקבות מחלת הסרטן. מיקומו של הגן, תחת עץ התאנה ומסביבו צמחים צבעוניים ויפים

להמשיך לקרוא
בניין העירייה

תקציב העירייה לשנת 2023

16/11/2022 כ"ב חשון תשפ"ג

מועצת העיר אישרה את תקציב העירייה לשנת 2023 בסך 842 מיליון שקלים, כ-82 מיליון שקלים יותר מתקציב 2022, בנוסף אושר תקציב הפיתוח לשנים 2023-2025 בסך 3.5 מיליארד שקלים

להמשיך לקרוא
ניידות הסיור של אגף ביטחון וחירום

נלחמים בגניבות הרכבים

17/11/2022 כ"ג חשון תשפ"ג

בהמשך למאבק להגברת האכיפה ומניעת תופעת גניבות הרכב, תחל העירייה בהתקנת מצלמות אבטחה בחניונים ציבוריים ובמוקדים מרכזיים ברחבי העיר ותתגבר באופן משמעותי את פעילות השיטור והסיור העירוני

להמשיך לקרוא
טרנטה גרוב מאשין קרדיט זהר רון

צלילי סתיו

20/11/2022 כ"ו חשון תשפ"ג

הפסטיבל המוזיקלי האהוב חוזר עם תוכנית עשירה במיוחד, הכוללת עשרות מופעים ברחבי העיר, בשלל סגנונות מוזיקליים לאורך שלושה ימים מ-17 עד 19 בנובמבר

להמשיך לקרוא
טורניר הסטריט בול על שם עוז צמח ז

טורניר הסטריט בול על שם עוז צמח ז"ל

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

מאות כדורסלניות וכדורסלנים בכל הגילים הגיעו ביום שישי, 28.10.22, לאירוע הסטריטבול השנתי שנערך במגרשי הכדורסל של תיכון מכבים רעות, לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

כרטיס הטבות לאזרחים הוותיקים

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

מיזם עירוני חדש יוצא לדרך במסגרתו יופק כרטיס אזרח ותיק לתושבי העיר. הכרטיס יקנה, בין השאר, הטבות בעסקים מקומיים. את הבקשה לקבלת  הכרטיס ניתן להגיש כאן באתר

להמשיך לקרוא
היערכות עירייה לחורף

מוכנים לקראת החורף

09/11/2022 ט"ו חשון תשפ"ג

משבר האקלים ושינויי מזג האוויר בשנים האחרונות, עומד על סדר היום בהיערכות העירייה לקראת החורף הקרב ובא. ההיערכות מבוצעת בכוחות משותפים של אגפי העירייה והחברות העירוניות

להמשיך לקרוא
מילואים

25% הנחה למפקדי מילואים פעילים

03/11/2022 ט' חשון תשפ"ג

בישיבת המועצה הקרובה ביום רביעי, תובא לסדר היום הצעה להעניק הנחה של 25% בארנונה למגורים, למפקדים ולמפקדות תושבי העיר, המשרתים שירות מילואים פעיל בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד