נתיב הנחיתה מעל מודיעין: תשובות בנובמבר

21/09/2009 ג' תשרי תש"ע

ביום חמישי, 10/09/2009, הגיע שר התחבורה, ישראל כ"ץ למודיעין, מכבים-רעות, לביקור ראשון בתפקידו כאשר יחד עימו הגיעו כל צמרת משרד התחבורה: מנכ"ל המשרד יעקב גנות, מנכ"ל רכבת ישראל חקי הראל, נציג ממע"צ, מנכ"ל רש"ת קובי מור ובכירים מרת"א ומנהלת המחוז מטעם משרד הבינוי והשיכון, רבקה אבלסון. את הפמליה קיבל ראש העיר, חיים ביבס, סגניו חנן ברנשטיין ומויש לוי ובכירי העירייה.

בישיבה שנערכה בעירייה ערך ראש העיר סקירה כללית קצרה על העיר ואחריה עבר לפירוט הנושא התחבורתי של העיר בדגש על מצב התחבורה היום והתכנון העתידי.

ראש העיר דיבר על הצורך בפתיחת כביש מספר 3 הבינעירוני שחיבר בין כביש ירושלים תל אביב לבין כביש 443 ונסגר בשנת 2000 בשל אירועי האינתיפאדה השנייה, ועל נחיצותו לתושבי מודיעין כמו גם נהגים אחרים שמשתמשים כברירת מחדל בשדרות החשמונאים ובכך מגבירים את העומס בכבישי העיר, את מאבק העירייה נגד תאונות הדרכים, וכן עלה בהרחבה נושא מאבק העירייה לשינוי מסלול נחיתת המטוסים מעל פני העיר.

לאחר מכן הציג ראש העיר בפני השר את תוכניות התחבורתיות של העירייה "בדרך כלל אומרים אנחנו צריכים לתכנן תוכניות עתידניות שעדיין לא מיושמות", אמר ביבס לשר כ"ץ, "אצלנו כל התוכניות מוכנות רק צריכות את האישור של משרד התחבורה בין אם באישור עקרוני ובין במתן תקציב".

פגישת עבודה עם שר התחבורהפגישת עבודה עם שר התחבורה

בין יתר הבקשות שהעלתה העירייה היה פיתוח נופי של כביש 431, שסלילתו הושלמה אולם פיתוח הנוף טרם הושלם –השר השיב כי באופן ראשוני יש לבצע את העבודות בקטע הכביש מרחוב יצחק רבין ועד גשר כביש 3 העירוני (המחבר את שכונת אבני חן).

ראש העיר, כאמור העלה את סוגיית כביש מספר 3 הבינעירוני וטען כי סגירתו הפכה את שדרות החשמונאים לכביש בין עירוני דה פקטו מה שהביא לשחיקה מוגברת של הכביש. בנושא זה התקיים דיון ארוך בנוגע לאפשרות לפתוח מחדש את כביש 3. השר כ"ץ הורה לעובדי משרדו לבחון את האפשרות וכמו כן הורה לנציג מע"צ לבצע קרצוף וריבוד מחדש באופן מיידי לשדרות החשמונאים.

בנוסף אישר המשרד את הפיכת כיכר מכבים לכיכר דו-מסלולית כחלק מהפתרון להקטנת עומסי התנועה שקיימים במקום מידי בוקר ביציאה מרעות ומכבים.

בנוגע לתחבורה הציבורית עמד ראש העיר על הצורך בהקמת מרכז תחבורה וחניון תפעולי לאוטובוסים ומשאיות. הוסכם כי נציגי העירייה ישבו עם האחראי לתחבורה הציבורית במשרד התחבורה ויכינו מודל להפעלת מרכז התחבורה.

המרכז שעתיד לקום במרכז העיר מול קניון עזריאלי, נמצא בימים אלו בבנייה מתקדמת כאשר הרעיון הוא שהעירייה לא תממן את תפעול המרכז והחניון אלא יזם שייקח את הנושא על עצמו.

בנוגע לקירוי תחנות אוטובוס בעיר ראש העיר ביקש וקיבל מימון של 85% מסך עלויות התקנת 25 תחנות אוטובוס בעיר.

בנושא הרכבת בעיר ציין ביבס כי למרות שהתשתית הוכנה, הוחלט שלא לחבר את תחנת הרכבת העירונית עם הקו הישיר בין ירושלים לתל אביב. השר הסכים עם עמדת ראש העיר ואמר כי לא יעלה על הדעת שיהיה קו בין תל אביב וירושלים שלא יחבר את מודיעין מכבים רעות.

נציגי הרכבת ומשרד התחבורה הסבירו כי נושא זה הוקפא בשל הקיצוצים, אך עם זאת הבהירו כי עד למועד פתיחת הקו בשנת 2013 יהיה ניתן לבחון בשנית הפשרת מיזם זה. עם זאת הובהר כי קו רכבת בין מודיעין לירושלים יפעל, רק שהוא לא יהיה חלק מהקו המהיר בין ירושלים לתל אביב.

ראש העיר חזר בדיון זה על בקשה שהעביר סגנו, חנן ברנשטיין לפתיחת קו מנתב"ג לבאר שבע לטובת ציבור הסטודנטים והחיילים תושבי העיר. נציגי המשרד השיבו כי מהלך זה לא יוכל לצאת לפועל עד שלא ייכנסו לפעילות מסלולים נוספים שעל פי הערכה ייפתחו בשלהי 2011. בעניין ההסעות לדרום הארץ נמסר לעירייה כי ייפתח קו אוטובוס ממודיעין, מכבים-רעות לצומת ביל"ו שישמש נקודת קישור טובה עבור אלו המעוניינים לנסוע לדרום.

נושא נוסף שעלה לדיון היה בנוגע להפעלת מוניות שירות לקווים בינעירוניים. האחראי על התחבורה הציבורית הסביר כי בהתאם להסכמים שנקבעו לא ניתן לשנות את הנעשה כיום בתחום מוניות השירות עד לשנת 2010 ורק לאחר מכן תעשה בדיקה האם יש אפשרות להוסיף מוניות שירות שיפעלו בעיר ויקשרו אותה לתל אביב בדומה להפעלת הקו היום לירושלים.

בעניין הפורמאלי ביקש ראש העיר וגם קיבל את סמכויות התמרור העירוניות. משמעות הדבר היא הפחתת הבירוקרטיה של הגשת בקשות לשינוי תמרורים בעיר. בנוסף נתקבל גם אישור לפתיחת מרכז רישוי בעיר.

עוד נידון בישיבה בקשת העירייה לביטול מחלף שילת במתכונתו הנוכחית כאשר השר ביקש לבחון מחדש את הנושא, זאת למרות התנגדות חלק מפקידי משרדו. בין החלופות שהציע ראש העיר, חיים ביבס היה להקים מחלף קטן יותר, מסוג יהלום (בדומה לזה שבמחלף הסירה) כאשר סכום כסף שייחסך יושקע בבניית כביש מספר שלוש הבינעירוני.

שר התחבורה וראש העירשר התחבורה וראש העיר

נתיב הנחיתה מעל העיר: תשובות יתקבלו בנובמבר

הנושא המרכזי שעמד על הפרק בעת ביקור שר התחבורה היה מאבקה של העירייה, בראשות חיים ביבס והתושבים נגד ההחלטה לקיים נחיתות מטוסים מעל פני העיר מודיעין, מכבים-רעות.

במהלך הדיון, הסביר ראש העיר לשר את השתלשלות האירועים החל מהקיץ האחרון עד לימים האחרונים ואמר כי כיום, בניגוד לעבר הוא רואה כי יש הידברות הדדית בין העירייה והתושבים לבין רת"א ורש"ת.

"חבל שלא היה כך מלכתחילה", אמר ביבס לשר, "אולם היום אנחנו רואים שיש הידברות וניסיון כנה מצידם של רת"א ורש"ת לשנות את נתיב הנחיתה משמי מודיעין מכבים רעות".

ביבס ציין כי למעשה רת"א בוחנת בימים אלה שלוש אפשרויות שונות לפתרון המצב. האפשרות הראשונה היא זו המקורית כאשר לפיה המטוס יעבור מעל שמי העיר. השנייה היא חלופה אותה הציעה העירייה העוברת מעל השטחים הלא מאוכלסים של העיר, מעל אזור המלאכה.

החלופה השלישית הנבדקת היא החלופה המזרחית העוברת בשטח המחבר בין מודיעין למכבים, כאשר היא עוברת מעל מספר שכונות קטן יותר מהתוכנית המקורית.

מנכ"ל רש"ת, קובי מור אישר למעשה את דברי ראש העיר וסיפר כי במהלך הימים האחרונים נערכות טיסות מבחן בשמי העיר כאשר במהלך חודש נובמבר הקרוב ייערכו טיסות סימולציה נוספות שייבחנו את הנתיבים השונים בתנאים שונים ומהם ייבחר הנתיב שיהווה האופציה הנוחה לטייסים אך לא פחות חשוב הבטוחה ביותר עבור תושבי העיר.

שר התחבורה, שסיפר כי הוא עצמו גר בישוב כפר אחים הנמצא בסמוך לשדה תעופה חצרים, סיכם ואמר כי הוא מאמין כי הבדיקה שתיערך במהלך חודש נובמבר תביא למציאות נתיב נחיתה שמחד לא יפגע בחיי העיר ומאידך לא יפגע בבטיחות המטוס והנוסעים.

בתום הדברים ערך שר התחבורה מפגש עם נציגי "שמיים נקיים" דוד בן שימול, אלי גל, מתנאן שלום, יקי בז'ה ואורלי בן שלמה, למספר דקות במהלכן הסבירו התושבים לשר על מאבקם כאשר בן שלמה העניקה לשר קובץ חתימות של אלפי תושבי העיר המוחים על ההחלטה להעביר את נתיב הטיסה מעל העיר מודיעין, מכבים-רעות, ובן שימול הקריא בפני השר מכתב של אור, תלמיד בית הספר יחד שביקש ממנה למנוע מעבר מטוסים במי העיר. ואף העניק לו את המכתב.

בית הספר היסודי

שיפוצי קיץ במוסדות החינוך

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

החופש הגדול התחיל, וזהו גם זמן ההיערכות לקראת עבודות השיפוץ, הבנייה והתחזוקה בבתי ספר וגני ילדים הכוללות בין היתר הקמת מרחבי למידה ופתיחת בית הספר "ארץ מולדת"

להמשיך לקרוא
מחסומים כנגד גניבות רכבים

מחסומים כנגד גניבות רכבים

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

העירייה הגבירה את הפעולות למניעת גניבות רכבים ומציבה, מידי יום מחסומים במיקומים אסטרטגיים שונים בעיר, בשעות הלילה, כחלק ממהלך אבטחתי נרחב שנועד למנוע ככל הניתן את גל הגניבות

להמשיך לקרוא
הפנינג לכל המשפחה. צילום: חורחה נובומינסקי

קיץ מודיעיני יצא לדרך

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

הילדים יצאו לחופשת הקיץ ואפשר להתחיל במרענן הרשמי של הקיץ – "קיץ מודיעיני", אירועים ללא תשלום, קרוב לבית. התוכנית העשירה כוללת עשרות אירועים, כמעט מידי יום, ברחבי העיר

להמשיך לקרוא
קייטנת קיץ במודיעין

קייטנות הקיץ יצאו לדרך

05/07/2022 ו' תמוז תשפ"ב

ביום ראשון יצא לדרך מערך קייטנות הקיץ של העיר עם אלפי ילדים וילדות, שייהנו ממגוון פעילויות חינוכית וחווייתית שתפעיל העמותה העירונית 'סחלבים' במהלך החופש הגדול.

להמשיך לקרוא
רוקדים עם ילדים במזרקות ענבה

חוגגים את הקיץ בעיר

03/07/2022 ד' תמוז תשפ"ב

אירועי "קיץ מודיעיני" יוצאים לדרך ביום שישי 1.7.22 עם מסיבת מזרקות ובהמשך לילות ענבה, פארק קולנוע, רביעי קצבי, סיפורי לילה לפני שינה, רינת גבאי ועוד. הכניסה חופשית!

להמשיך לקרוא
קבוצת השחמט של עירוני מודיעין עלתה לליגה א' 3

הישג לקבוצת השחמט עירוני מודיעין

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

קבוצת השחמט של עירוני מודיעין קצרה הצלחות רבות במהלך כל העונה ובסוף השבוע העפילה לליגה א' לאחר שהביסה את אס"א תל אביבי ב' בתוצאה 3.5 – 05

להמשיך לקרוא
יער קהילתי מכבים

יער קהילתי במכבים

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

השבוע נחנך היער הקהילתי במכבים, שהוקם יחד עם קק"ל, במודל המבוסס על מעורבות הקהילה בניהול היער. בקרוב יצא 'קול קורא' המזמין מתנדבים לקחת חלק בפעילות זו

להמשיך לקרוא
פארק המים

פעילות במתקנים העירוניים

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

בשל השביתה במערכת החינוך, היום 28.6.22, תתאפשר כניסה לפארק הנופש ולבריכה העירונית במחיר של 10 ₪ בלבד לתושבי העיר ומוזיאון מורשת החשמונאים פתוח ללא עלות לתושבי העיר

להמשיך לקרוא
בניין העירייה

היערכות העירייה לשביתה

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

בשל השעה המאוחרת בה נמסרה ההחלטה של הסתדרות המורים על השבתת מוסדות החינוך היום שלישי 28.6.22, לא תפתח מערכת החינוך הרגיל. מערך הצהרונים יפעל בין השעות 13:00 – 17:00

להמשיך לקרוא
שכונת מורשת

כנס לתושבי שכונת מורשת

06/07/2022 ז' תמוז תשפ"ב

ביום ראשון 26.6.22 ערכה העירייה כנס מיוחד לתושבי שכונת מורשת ולאלו שעתידים לגור בה. לפניכם כל המידע שהוצג בכנס החל מתוכניות הפיתוח, חינוך, ביטחון ועוד

להמשיך לקרוא
ענבה קידס בפארק ענבה

קיץ מודיעיני 2022

29/06/2022 ל' סיון תשפ"ב

תוכנית האירועים "קיץ מודיעיני" חוזרת בענק עם שפע של פעילויות ואירועים בדגש מיוחד לילדים ונוער וכמו תמיד, הן יהיו ללא תשלום כמעט מידי יום ברחבי העיר

להמשיך לקרוא
משתתפי הפרוייקט

גננות יוזמות

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

הסתיים בהצלחה פיילוט שהחל בתחילת שנת הלימודים בו עברו גננות בעיר תהליך לפיתוח יוזמות ופרויקטים ייחודיים תוך עשייה פדגוגית המבוססת על תפיסת "הגן העתידי" המותאם לגן ילדים חדשני ומתקדם במאה ה-21

להמשיך לקרוא
בני ובנות הנוער המצטיינים. צילום: חורחה נובומינסקי

מצטיינים בהתנדבות

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

בטקס מרגש הוענקו תעודות הוקרה ל-13 לבני ובנות נוער על הצטיינותם בהתנדבות, מנהיגות, יוזמה ומעורבות. את מגן ראש העיר קיבל שניר טייאר תלמיד תיכון מו"ר

להמשיך לקרוא
משתתפי היריד. צילום חורחה נובומינסקי

יוצרים ויוצרות ביריד שבוע הספר

23/06/2022 כ"ד סיון תשפ"ב

ספריהם של  40  סופרים/ות ומשוררים/ות ממודיעין מכבים רעות והסביבה הוצגו השנה ביריד הספרים המסורתי של שבוע הספר. זהו מספר המשתתפים הגבוה ביותר מאז החל היריד המקומי בשבוע הספר

להמשיך לקרוא
משפחת דאום, המשפחה עם הכי הרבה השאלות ספרים

עיר הספר

15/06/2022 ט"ז סיון תשפ"ב

לרגל "שבוע הספר" מפרסמת רשת הספריות בעיר נתונים שמראים כי תושבי מודיעין מכבים רעות אוהבים ספרים. בספריות הציבוריות מנויות 19,780 משפחות שמשאילות 121,170 אלף ספרים בשנה

להמשיך לקרוא
גן משחקים בשכונת מורשת

כנס לתושבי שכונת מורשת

27/06/2022 כ"ח סיון תשפ"ב

ביום ראשון 26.6.22 בשעה 19:00 יתקיים כנס לתושבי שכונת מורשת שכבר התאכלסו בה ואלו שעתידים לגור בה, במטרה להכיר להם את העירייה ואת הפעילויות והשירותים העירוניים שלה

להמשיך לקרוא
פארק מגדל הלבנון

שדרוג פארק מגדל הלבנון

09/06/2022 י' סיון תשפ"ב

הפארק במגדל הלבנון, הנמצא ברחבה פנימית המוקפת בבניינים, זכה למתיחת פנים שכוללת הקמת בריכה אקולוגית, ספסלי ישיבה חדשים ומוצלים ועבודות גינון לחידוש הערוגות וטיפוח הפארק

להמשיך לקרוא
גרפיטי במנהרת הולכי הרגל

אכיפה כנגד גרפיטי

09/06/2022 י' סיון תשפ"ב

יחידת השיטור העירוני תפסה שני בני נוער בזמן שריססו גרפיטי על קיר במנהרת הולכי הרגל המקשרת בין מרכז העיר לקניון עזריאלי מודיעין. נדגיש את האיסור לבצע גרפיטי בשטחים ציבוריים

להמשיך לקרוא
ביקור בבתי האמנים בעיר

סופ"ש אמנות

12/06/2022 י"ג סיון תשפ"ב

במהלך סוף השבוע שישי 10.6.22 ושבת 11.6.22 ייפתחו לביקור עשרות בתי אמנים ואמניות בעיר באירוע אשר מהווה הזדמנות ייחודית להכיר את סצנת היצירה האמנותית במודיעין מכבים רעות

להמשיך לקרוא
 ארועי הגאווה

מדד הגאווה העירוני

15/06/2022 ט"ז סיון תשפ"ב

עיריית מודיעין מכבים רעות הגיעה למקום השישי המכובד, במדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט"ב. מהמדד עולה כי העירייה שיפרה את הציון ב-42 נקודות

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד