נתיב הנחיתה מעל מודיעין: תשובות בנובמבר

21/09/2009 ג' תשרי תש"ע

ביום חמישי, 10/09/2009, הגיע שר התחבורה, ישראל כ"ץ למודיעין, מכבים-רעות, לביקור ראשון בתפקידו כאשר יחד עימו הגיעו כל צמרת משרד התחבורה: מנכ"ל המשרד יעקב גנות, מנכ"ל רכבת ישראל חקי הראל, נציג ממע"צ, מנכ"ל רש"ת קובי מור ובכירים מרת"א ומנהלת המחוז מטעם משרד הבינוי והשיכון, רבקה אבלסון. את הפמליה קיבל ראש העיר, חיים ביבס, סגניו חנן ברנשטיין ומויש לוי ובכירי העירייה.

בישיבה שנערכה בעירייה ערך ראש העיר סקירה כללית קצרה על העיר ואחריה עבר לפירוט הנושא התחבורתי של העיר בדגש על מצב התחבורה היום והתכנון העתידי.

ראש העיר דיבר על הצורך בפתיחת כביש מספר 3 הבינעירוני שחיבר בין כביש ירושלים תל אביב לבין כביש 443 ונסגר בשנת 2000 בשל אירועי האינתיפאדה השנייה, ועל נחיצותו לתושבי מודיעין כמו גם נהגים אחרים שמשתמשים כברירת מחדל בשדרות החשמונאים ובכך מגבירים את העומס בכבישי העיר, את מאבק העירייה נגד תאונות הדרכים, וכן עלה בהרחבה נושא מאבק העירייה לשינוי מסלול נחיתת המטוסים מעל פני העיר.

לאחר מכן הציג ראש העיר בפני השר את תוכניות התחבורתיות של העירייה "בדרך כלל אומרים אנחנו צריכים לתכנן תוכניות עתידניות שעדיין לא מיושמות", אמר ביבס לשר כ"ץ, "אצלנו כל התוכניות מוכנות רק צריכות את האישור של משרד התחבורה בין אם באישור עקרוני ובין במתן תקציב".

פגישת עבודה עם שר התחבורהפגישת עבודה עם שר התחבורה

בין יתר הבקשות שהעלתה העירייה היה פיתוח נופי של כביש 431, שסלילתו הושלמה אולם פיתוח הנוף טרם הושלם –השר השיב כי באופן ראשוני יש לבצע את העבודות בקטע הכביש מרחוב יצחק רבין ועד גשר כביש 3 העירוני (המחבר את שכונת אבני חן).

ראש העיר, כאמור העלה את סוגיית כביש מספר 3 הבינעירוני וטען כי סגירתו הפכה את שדרות החשמונאים לכביש בין עירוני דה פקטו מה שהביא לשחיקה מוגברת של הכביש. בנושא זה התקיים דיון ארוך בנוגע לאפשרות לפתוח מחדש את כביש 3. השר כ"ץ הורה לעובדי משרדו לבחון את האפשרות וכמו כן הורה לנציג מע"צ לבצע קרצוף וריבוד מחדש באופן מיידי לשדרות החשמונאים.

בנוסף אישר המשרד את הפיכת כיכר מכבים לכיכר דו-מסלולית כחלק מהפתרון להקטנת עומסי התנועה שקיימים במקום מידי בוקר ביציאה מרעות ומכבים.

בנוגע לתחבורה הציבורית עמד ראש העיר על הצורך בהקמת מרכז תחבורה וחניון תפעולי לאוטובוסים ומשאיות. הוסכם כי נציגי העירייה ישבו עם האחראי לתחבורה הציבורית במשרד התחבורה ויכינו מודל להפעלת מרכז התחבורה.

המרכז שעתיד לקום במרכז העיר מול קניון עזריאלי, נמצא בימים אלו בבנייה מתקדמת כאשר הרעיון הוא שהעירייה לא תממן את תפעול המרכז והחניון אלא יזם שייקח את הנושא על עצמו.

בנוגע לקירוי תחנות אוטובוס בעיר ראש העיר ביקש וקיבל מימון של 85% מסך עלויות התקנת 25 תחנות אוטובוס בעיר.

בנושא הרכבת בעיר ציין ביבס כי למרות שהתשתית הוכנה, הוחלט שלא לחבר את תחנת הרכבת העירונית עם הקו הישיר בין ירושלים לתל אביב. השר הסכים עם עמדת ראש העיר ואמר כי לא יעלה על הדעת שיהיה קו בין תל אביב וירושלים שלא יחבר את מודיעין מכבים רעות.

נציגי הרכבת ומשרד התחבורה הסבירו כי נושא זה הוקפא בשל הקיצוצים, אך עם זאת הבהירו כי עד למועד פתיחת הקו בשנת 2013 יהיה ניתן לבחון בשנית הפשרת מיזם זה. עם זאת הובהר כי קו רכבת בין מודיעין לירושלים יפעל, רק שהוא לא יהיה חלק מהקו המהיר בין ירושלים לתל אביב.

ראש העיר חזר בדיון זה על בקשה שהעביר סגנו, חנן ברנשטיין לפתיחת קו מנתב"ג לבאר שבע לטובת ציבור הסטודנטים והחיילים תושבי העיר. נציגי המשרד השיבו כי מהלך זה לא יוכל לצאת לפועל עד שלא ייכנסו לפעילות מסלולים נוספים שעל פי הערכה ייפתחו בשלהי 2011. בעניין ההסעות לדרום הארץ נמסר לעירייה כי ייפתח קו אוטובוס ממודיעין, מכבים-רעות לצומת ביל"ו שישמש נקודת קישור טובה עבור אלו המעוניינים לנסוע לדרום.

נושא נוסף שעלה לדיון היה בנוגע להפעלת מוניות שירות לקווים בינעירוניים. האחראי על התחבורה הציבורית הסביר כי בהתאם להסכמים שנקבעו לא ניתן לשנות את הנעשה כיום בתחום מוניות השירות עד לשנת 2010 ורק לאחר מכן תעשה בדיקה האם יש אפשרות להוסיף מוניות שירות שיפעלו בעיר ויקשרו אותה לתל אביב בדומה להפעלת הקו היום לירושלים.

בעניין הפורמאלי ביקש ראש העיר וגם קיבל את סמכויות התמרור העירוניות. משמעות הדבר היא הפחתת הבירוקרטיה של הגשת בקשות לשינוי תמרורים בעיר. בנוסף נתקבל גם אישור לפתיחת מרכז רישוי בעיר.

עוד נידון בישיבה בקשת העירייה לביטול מחלף שילת במתכונתו הנוכחית כאשר השר ביקש לבחון מחדש את הנושא, זאת למרות התנגדות חלק מפקידי משרדו. בין החלופות שהציע ראש העיר, חיים ביבס היה להקים מחלף קטן יותר, מסוג יהלום (בדומה לזה שבמחלף הסירה) כאשר סכום כסף שייחסך יושקע בבניית כביש מספר שלוש הבינעירוני.

שר התחבורה וראש העירשר התחבורה וראש העיר

נתיב הנחיתה מעל העיר: תשובות יתקבלו בנובמבר

הנושא המרכזי שעמד על הפרק בעת ביקור שר התחבורה היה מאבקה של העירייה, בראשות חיים ביבס והתושבים נגד ההחלטה לקיים נחיתות מטוסים מעל פני העיר מודיעין, מכבים-רעות.

במהלך הדיון, הסביר ראש העיר לשר את השתלשלות האירועים החל מהקיץ האחרון עד לימים האחרונים ואמר כי כיום, בניגוד לעבר הוא רואה כי יש הידברות הדדית בין העירייה והתושבים לבין רת"א ורש"ת.

"חבל שלא היה כך מלכתחילה", אמר ביבס לשר, "אולם היום אנחנו רואים שיש הידברות וניסיון כנה מצידם של רת"א ורש"ת לשנות את נתיב הנחיתה משמי מודיעין מכבים רעות".

ביבס ציין כי למעשה רת"א בוחנת בימים אלה שלוש אפשרויות שונות לפתרון המצב. האפשרות הראשונה היא זו המקורית כאשר לפיה המטוס יעבור מעל שמי העיר. השנייה היא חלופה אותה הציעה העירייה העוברת מעל השטחים הלא מאוכלסים של העיר, מעל אזור המלאכה.

החלופה השלישית הנבדקת היא החלופה המזרחית העוברת בשטח המחבר בין מודיעין למכבים, כאשר היא עוברת מעל מספר שכונות קטן יותר מהתוכנית המקורית.

מנכ"ל רש"ת, קובי מור אישר למעשה את דברי ראש העיר וסיפר כי במהלך הימים האחרונים נערכות טיסות מבחן בשמי העיר כאשר במהלך חודש נובמבר הקרוב ייערכו טיסות סימולציה נוספות שייבחנו את הנתיבים השונים בתנאים שונים ומהם ייבחר הנתיב שיהווה האופציה הנוחה לטייסים אך לא פחות חשוב הבטוחה ביותר עבור תושבי העיר.

שר התחבורה, שסיפר כי הוא עצמו גר בישוב כפר אחים הנמצא בסמוך לשדה תעופה חצרים, סיכם ואמר כי הוא מאמין כי הבדיקה שתיערך במהלך חודש נובמבר תביא למציאות נתיב נחיתה שמחד לא יפגע בחיי העיר ומאידך לא יפגע בבטיחות המטוס והנוסעים.

בתום הדברים ערך שר התחבורה מפגש עם נציגי "שמיים נקיים" דוד בן שימול, אלי גל, מתנאן שלום, יקי בז'ה ואורלי בן שלמה, למספר דקות במהלכן הסבירו התושבים לשר על מאבקם כאשר בן שלמה העניקה לשר קובץ חתימות של אלפי תושבי העיר המוחים על ההחלטה להעביר את נתיב הטיסה מעל העיר מודיעין, מכבים-רעות, ובן שימול הקריא בפני השר מכתב של אור, תלמיד בית הספר יחד שביקש ממנה למנוע מעבר מטוסים במי העיר. ואף העניק לו את המכתב.

מצטרפים למערך מתנדבים עירוני

מצטרפים למערך מתנדבים עירוני

24/05/2023 ד' סיון תשפ"ג

לראשונה, יוצאת העירייה בתוכנית עירונית ייחודית לגיוס תושבים מתנדבים לזמני חירום, במגוון רחב של תחומים. ההצטרפות מתבצעת בצורה נוחה ומקוונת באתר העירייה. לכל הפרטים היכנסו

להמשיך לקרוא
הנצחת משה ספקטור ז''ל

הנצחת משה ספקטור ז''ל

24/05/2023 ד' סיון תשפ"ג

ביום חמישי 18.5.23, התקיים טקס הכרזת שם היכל התרבות מודיעין על שמו של ראש עיריית מודיעין מכבים רעות לשעבר, משה ספקטור ז''ל, אשר הלך לעולמו בגיל 90 ב-20.4.23

להמשיך לקרוא
עבודות להקמת חניון ברחוב כסלו

עבודות להקמת מגרש חנייה ברחוב כסלו

24/05/2023 ד' סיון תשפ"ג

בימים אלה החלה העירייה בעבודות להכשרת מגרש חניה חדש בשכונת כרמים, ברחוב כסלו מול בית 67 ובו כ-20 מקומות חניה ושני מקומות חניה להטענה עבור רכבים חשמליים

להמשיך לקרוא
שבוע העירכות לחירום

שבוע היערכות לחירום

28/05/2023 ח' סיון תשפ"ג

זו השנה השלישית שבה עורך אגף ביטחון וחירום בעירייה שבוע מיוחד להיערכות ומוכנות בחירום עבור תושבים, בעלי עסקים, ועדי בתים, אוכלוסיות ייעודיות, תנועות נוער ועוד

להמשיך לקרוא
פתיחת שנה''ל תשפ''ד במורשת

פתיחת שנה''ל תשפ''ד במורשת

23/05/2023 ג' סיון תשפ"ג

מינהל החינוך נערך לפתיחת שנת הלימודים תשפ''ד בשכונת מורשת בה יפתחו שני בתי ספר יסודיים חדשים: ממלכתי בשם ''ארץ הצבר" וממלכתי דתי בשם ''ארץ הצבי''

להמשיך לקרוא
מובילים בגיוס לצה''ל

מובילים בגיוס לצה''ל

23/05/2023 ג' סיון תשפ"ג

מודיעין מכבים רעות נמצאת בראש צמרת אחוזי הגיוס לצה''ל על פי הנתונים לשנת 2019 שמפרסם אגף כוח אדם בצה"ל. מקום הראשון בשיעורי הגיוס בקרב גברים ונשים

להמשיך לקרוא
העיר בצמרת מדד הגאווה

העיר בצמרת מדד הגאווה

18/05/2023 כ"ז אייר תשפ"ג

עיריית מודיעין מכבים רעות הגיעה לצמרת מדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט"ב. על פי המדד חלה עלייה משמעותית בפעילות עבור הקהילה המקומית הגאה

להמשיך לקרוא
פארק כלבים בשכונת המגינים

פארק כלבים חדש בשכונת המגינים

18/05/2023 כ"ז אייר תשפ"ג

השבוע נחנך פארק כלבים חדש בשכונת המגינים, ברחוב חיים לסקוב פינת חטיבת הצנחנים. שטחו של הפארק כאלף מ"ר והוא מחולק לשני מתחמים: לכלבים קטנים וגורים ולכלבים בגודל בינוני וגדול

להמשיך לקרוא
החלה ההרשמה לקייטנות

החלה ההרשמה לקייטנות

18/05/2023 כ"ז אייר תשפ"ג

השבוע נפתח הרישום לתוכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' ולמערך קייטנות הקיץ שתפעיל העירייה באמצעות עמותת סחלבים לאורך חופשת הקיץ, בין התאריכים 2.7.23 -  10.8.23.

להמשיך לקרוא
חדש: מתחמי כושר בטבע

חדש: מתחמי כושר בטבע

23/05/2023 ג' סיון תשפ"ג

הסתיימו העבודות להקמת ושדרוג חמישה מתחמי כושר בטבע ברחבי העיר, בהם מתקני כושר חדשים ומקצועיים שמותאמים ע"פ התקן, לנוער החל מגיל 14, משרתים בצבא וכמובן מבוגרים

להמשיך לקרוא
מרוץ הלילה נדחה לתאריך 15.6.23

מרוץ הלילה נדחה לתאריך 15.6.23

14/05/2023 כ"ג אייר תשפ"ג

מרוץ הלילה ה-3 של מודיעין מכבים רעות, אליו נרשמו מאות רצים ורצות מהעיר ומחוצה לה, נדחה בשל המצב הביטחוני ויתקיים ביום חמישי 15.6.23

להמשיך לקרוא
עדכוני העירייה בחירום

עדכוני העירייה בחירום

14/05/2023 כ"ג אייר תשפ"ג

בעקבות מבצע ''מגן וחץ'' וההסלמה באזור הדרום, העירייה מעדכנת באופן שוטף באתר העירייה וברשתות החברתיות. יש לנהוג באחריות ולהישמע להחניות פיקוד העורף

להמשיך לקרוא
עדכון בנייה בשכונת הכרמים

עדכון בנייה בשכונת הכרמים

09/05/2023 י"ח אייר תשפ"ג

רשות מקרקעי ישראל פרסמה את שמות החברות שיקימו את יחידות הדיור במחיר מטרה במתחם האחרון בשכונת כרמים לבניית בנייני מגורים. מדובר ב-234 יח"ד 80% מהן מיועדות להיות במחיר מוזל

להמשיך לקרוא
הסדרי חניית לילה

הסדרי חניית לילה

09/05/2023 י"ח אייר תשפ"ג

לקראת חופשות הקיץ הכשירה העירייה מתחם חנייה מיוחד, בחניון עינב, הסמוך לתחנת פאתי מודיעין המיועד לחניה ארוכת טווח

להמשיך לקרוא
שודרג המקווה ברעות

שודרג המקווה ברעות

09/05/2023 י"ח אייר תשפ"ג

החלפת תשתיות, הכשרת מרחב קבלה והמתנה חדש, אמבטיות חדשות, ריצוף, שירותים, חדר כלות חדש ובור מקווה מחודש

להמשיך לקרוא
היכל התרבות ע''ש משה ספקטור

היכל התרבות ע''ש משה ספקטור

11/05/2023 כ' אייר תשפ"ג

מועצת העיר אישרה את ההחלטה להנצחת ראש העיר לשעבר משה ספקטור ז''ל בטקס מיוחד שיתקיים ביום חמישי, 18.5 בהיכל התרבות

להמשיך לקרוא
מיזם נסיעה טובה יוצא לדרך

מיזם נסיעה טובה יוצא לדרך

09/05/2023 י"ח אייר תשפ"ג

קהילת יח''ד, ארגון ''ליונס'' ורשת ''מיתרים'' חברו עם מחלקת אזרחים ותיקים באגף קהילה למיזם חברתי, שמטרתו לייצר מערך היסעים של מתנדבים שיסיעו אזרחים וותיקים לפעילויות תרבות ופנאי ולמוסדות ציבוריים

להמשיך לקרוא
צילום מסך מערך האכיפה

פורטל שירותי בתחום הפיקוח על החנייה

04/05/2023 י"ג אייר תשפ"ג

חדש פורטל מקוון לפיקוח על החנייה: ניתן לשלם דו"חות חנייה עירוניים, לקבל פרטים על דוח שניתן , להגיש בקשה לביטול הדוח וצפות בסטטוס הבקשות שהוגשו

להמשיך לקרוא
העיר מודיעין מכבים רעות

היערכות העירייה לל"ג בעומר

09/05/2023 י"ח אייר תשפ"ג

אגף ביטחון ושירותי חירום בעירייה מפרסם את המגרשים המאושרים להדלקת מדורות משותפות בעיר: ביום ראשון 7.5.23 לילדי גני הילדים וביום שני 8.5.23 לבתי הספר ותושבי העיר

להמשיך לקרוא
פאנק פארטי בשדרה

מאי מיוזיק

04/05/2023 י"ג אייר תשפ"ג

עונת האביב והשדרה היפה של העיר הם שילוב מנצח לאירועים מהנים בחוץ. במהלך חודש מאי יתקיימו מדי יום שלישי הופעות בשדרת מרכז העיר. הכניסה חופשית

להמשיך לקרוא


פניה למוקד העירוני מוקד 106
פניה למוקד העירוני
חזור לראש העמוד