כמידי שנה, חודש דצמבר מצוין בישראל, כחודש המודעות להתמודדות עם הסמים והאלכוהול. בתקופה מורכבת זו בצל המלחמה, זאת הזדמנות לשים את הנושא על סדר היום, כאשר ידוע שבתקופות מאתגרות, הצורך בשימוש בסמים ואלכוהול עלול לעלות, בעקבות קושי, חרדה, חוסר אונים ובדידות.
המחלקה לביטחון קהילתי, בשיתוף עם מנהל החינוך ומשרד החינוך שפ"י, מובילים בחודש זה מערך שלם של פעילויות לשכבות הגיל ז' עד י"ב, כאשר כל שכבה מקבלת מענה מותאם גיל ותופעות הדורשות התמודדות.
תלמידי השכבות השונות יצפו הצגות "בגובה העיניים" בנושאים שונים בהתאם לגיל. כך למשל, בריונות ברשת, שתיית אלכוהול ושימוש בחומרים ממכרים. בכל הצגה, ניתנים טיפים לדרכים להתמודדות, שיח מקרב ומשתף וניתוח סיטואציות המוכרות לנוער.
השיח הנוצר עם בני הנוער הינו משמעותי, אמפתי ולא שיפוטי, כך שבכוחו להשפיע ולעשות שינוי של ממש, ליצירת הפנמה של ערכים והפחתה בנטייה להתנהגות מסוכנת ומסכנת.
בנוסף לפעילויות אלו, ישנו גם שיתוף פעולה עם משטרת מודיעין. לכל כיתה נכנסים שוטר ומדריך מוגנות אשר משוחחים עם התלמידים על בריונות ברשת , הכרת החוק הפלילי ואחריות פלילית ומעלים למודעות את הנושא החשוב.
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים