תקופת המלחמה הביאה איתה רוח התנדבות גדולה בקרב העולים החדשים, תושבי העיר, אשר רוצים לקחת חלק ולעזור ככל הניתן לחברה הישראלית ולמדינה.
מחלקת הקליטה בעירייה, יזמה מספר פרויקטים בהם יכולים העולים החדשים לסייע בתחומי החקלאות שכידוע, נפגעה מאוד מאז תחילת המלחמה, ובבסיסי צה"ל במיון ואריזת ציוד לחיילים בגזרות השונות.
עד כה, התנדבו כ-350 עולים חדשים, אחד עשר פעמים, וההיענות מרשימה במיוחד ואיתה תחושת הסיפוק והשמחה. ממחלקת הקליטה נמסר כי בזכות העשייה המבורכת של העולים, ההתנדבות תימשך ככל שיידרש.
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים