הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
ביום רביעי האחרון נחנך ביתו החדש של סניף "יד לבנים" המקומי, שבמבנה הפיס הקהילתי ברחוב עמק האלה. בטקס נכחו משפחות שכולות, ראש העיר, חיים ביבס, יו"ר ארגון "יד לבנים", אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, יו"ר בית "יד לבנים" המקומי, חיים צמח, נבחרי ציבור ואורחים רבים.
בית הקבע החדש של "יד לבנים" ממוקם בקומת הכניסה של המבנה וכולל משרדים, פינת הנצחה, כיתת פעילות, ספריית הנצחה וספריית מורשת ועיון. באותה הקומה יש גם את מרכז הגמלאים, ובקומה מעל פועל מרכז הצעירים. המבנה קם בסמיכות לבית "סחלבים" וכן בצמוד למבנה החדש של האגף לשירותים חברתיים, של המחלקה לצרכים מיוחדים ושל השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח), מבנה שנחנך לפני כחודשיים.
עד לבניית מבנה זה בעמק האלה, פעל בית "יד לבנים" המקומי ברעות, החל משנת 2008, שם היה בית חם ותומך למשפחות השכולות בעיר. המקום משמש "אוזן קשבת" וכתובת לסיוע, לליווי ולייצוג המשפחות השכולות בפני מוסדות ציבור וממשל. בנוסף, המקום מספק פעילויות תרבותיות, חברתיות וחינוכיות למשפחות השכולות, בשיתוף אנשי חינוך, תלמידים וחברי הקהילה.
המבנה החדש, כמו קודמו, ינציח את זכרם של הנופלים וינחיל את מורשתם לאהבת ארץ ישראל דרך חינוך הדורות הבאים, וזאת בין היתר על ידי תכנית חינוכית במסגרתה יהפכו בתי הספר שבאזור בית "יד לבנים": אורט עירוני ד', כרמים, האלה, שיבולים ויזמ"ה, את המקום לפעיל ושוקק חיים.
בדבריו בטקס אמר ראש העיר, חיים ביבס, כי: "בחרנו למקם את בית "יד לבנים" במקום מרכזי, חי, תוסס ונושם, מקום בו עוברים תושבים רבים, כדי שכולם יוכלו לזכור שאנחנו כאן בזכות אלה שנלחמו ושילמו בחייהם כדי שנמשיך לחיות כאן. כעת יש לכן, משפחות יקרות, בית קהילתי חם ומזמין, ואנחנו נמשיך לעמוד לצדכן לאורך כל הדרך."
בהמשך דיבר יו"ר בית "יד לבנים" המקומי, חיים צמח, שאמר כי: "היום יש למשפחות בית להנצחה והנחלת מורשת יקירנו, במרכז קהילתי עם צעירים וגמלאים, כשבסמוך בית סחלבים ומרכז רווחה. זה יהיה בית חם ומזמין, שוקק חיים ופעילויות מגוונות של הנצחה ומורשת, חוגים והרצאות, סיורים וטיולים לרווחת המשפחות והקהילה. בית שיפקדו אותו המשפחות, מוקירי זכרם, תלמידים, תנועות הנוער והקהילה. אגפי העירייה ומנהלי בתי הספר באזור מכינים תכנית שנתית שבה יטמיעו פעילויות ערכיות ומשמעותיות שיחזקו את המורשת והחוסן החברתי והלאומי בעיר מודיעין מכבים רעות, חוסן שיקרין על המדינה כולה. תודה לכל השותפים לדרך, לחברי ועד המשפחות ולכל המתנדבים היקרים שנרתמו לעשייה עד הגיענו למעמד זה."
בטקס נשאו דברים גם יו"ר ארגון "יד לבנים", אלי בן שם, שבנו נהרג באסון המסוקים, סמנכ"ל וראש אגף משפחות ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, ופיני בן אריה, אביו של אמיר ז''ל, שהיה מבוגרי שבט "אופק" של הצופים ונפל בקרב עם מחבלים בשכם בשנת 2003.
במהלך הטקס הוענקו תעודות הוקרה לאנשים שתרומתם ההתנדבותית להקמת המבנה ראויה לציון: אלוף (מיל.) יצחק (חקי) הראל ואברשה בורשטיין חברי צוות ההיגוי להקמת בית יד לבנים, נרקיס ברזני - מעצבת יד לבנים ויעל איילון על התנדבות רבת שנים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בני שנוער שחוגגים בר מצווה סיימו את הפרויקט העירוני ''שחק בני מצווה'' בעיר ירושלים יחד עם בני משפחותיהם, שם נהנו מסיור מרתק במיצג "שרשרת הדורות", עליה לתורה והנחת תפילין בכותל
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תושבים רבים הגיעו להפנינג סביבה וקיימות שהתקיים במסגרת אירועי קיץ מודיעיני. ההפנינג שהתקיים בפארק בעמק החולה כלל פעילויות בנושאי מיחזור, פסולת אלקטרונית, סדנאות, שייק אופן ועוד
21/07/2024 ט"ו תמוז תשפ"ד
השבוע נפתח מועדון עירוני חדש הנקרא 21+, אשר מיועד לבוגרים עם מוגבלות תושבי העיר. המועדון הוקדם בהובלה של הבוגרים עצמם והם אלו שמקבלים החלטות על אופי וסגנון הפעילות
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
הבריכה הטיפולית העירונית, תפתח את שעריה למבוטחי "מכבי שירותי בריאות" כבר בתקופה הקרובה כך שהחברי הקופה יוכלו להתייעץ עם פיזיותרפיסט ובהתאם להפניות לקבל טיפולים מקצועיים מבלי לצאת מהעיר
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
תוכנית ייחודית, בעלות סמלית, ובשיתוף משרד התיירות, תכשיר תושבים מהעיר כמספרי הסיפור המקומי שיוכלו להשתלב בהדרכת תיירות פנים וחוץ במודיעין מכבים רעות. לפרטים והרשמה היכנסו
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
לאחרונה נהנו האזרחים הוותיקים מהאירוע השנתי של כנס המקהלות שהשנה הוקדש למקהלות המקומיות. על הכנס מנצחות רחל גליק, שרי מוסקוביץ וחווה שפירא והוא מתקיים בהובלת אגף קהילה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
אגף הביטחון והחירום בעירייה קיים מפגש עם נציגי הארגונים המתנדבים בחירום תוך התמקדות במשימות הרבות הצפויות במקרה של התפתחות מלחמה. למתנדבים חולקו משימות ייעודיות בתחומים השונים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
העונה ה -19 של הליגה הסתיימה בשישי האחרון, במשחקי הגמר. לפני תחילת המשחק, התקיים טקס מרגש של משפחת אברהם לזכר בנם צור הי''ד שנפל בתאריך 16.6.24 בקרב בדרום רצועת עזה
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
במסגרת פרויקט ''מצמיחים לדורות'' אותו מפעילים בהתנדבות אזרחים ותיקים, התנדבו השנה רחל חביב, ממועדון רוטרי מודיעין, יחד עם בן זוגה, שמעון, והובילו את הנושא בבית ספר ''היובל''
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
ארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה, קיים ערב מיוחד ומרגש למתנדבי סניף מודיעין מכבים רעות של הארגון, כאות הוקרה והערכה על פעילותם מתחילת מלחמת חרבות ברזל ובכלל ובהשתתפות חיילים שחייהם ניצלו ב-7.10 בזכות מתנדבי הסניף
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
יוצא לדרך שיתוף פעולה בין בנות ובני נוער מתנדבים לבין הביגודית של ויצ''ו בעיר - פרויקט איסוף חולצות בית ספר יד שנייה
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
מחלקת הנוער באגף חברה נוער וצעירים מפעילה גם השנה בחופש הגדול את ''סיירת ההתנדבות'' בה מתנדבים בני נוער בגיל חטיבת הביניים במגוון פעילויות של מעורבות חברתית ואזרחית
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
ביום חמישי 13.6.24, התקיים טקס מיוחד לחלוקת תעודות לתלמידי ותלמידות פרויקט כיתת ותיקים שהתקיים בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון. הוותיקים חזרו אל ספסל הלימודים עם מגוון שיעורים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
במרכז לעולה ברעות נערך אירוע חגיגי לכבוד חג השבועות בו השתתפו כ- 70 עולים חדשים, שעבור רבים מהם היה זה החג הראשון אותו הם חוגגים בישראל
17/06/2024 י"א סיון תשפ"ד
מרגש לגלות על שיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין חברת האוטובוסים ''קווים'' לבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'', שיוצאים לנסיעות באוטובוס מונגש
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר לקחו חלק בתוכנית הכשרה למנהיגות בה רכשו ידע וכלים מעשיים להובלת יוזמות חברתיות בליווי צמוד של יזמים חברתיים ובהנחיית עמותת שגרירי רוטשילד
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
מודיעין מכבים רעות ממשיכה להוביל את מודל ''עיר לומדת'', והשתתפה לאחרונה בפרויקט אירופי של פיתוח למידה מרחוק. בפרויקט שותפות ערים לומדות מאירופה ממדינות כמו ספרד, איטליה, יוון וצרפת
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
אייל כהן, אשר מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים העירונית נבחר ליו''ר החדש של ארגוני המתנדבים ומחליף בתפקיד את יובל כהן שכיהן בשנתיים וחצי האחרונות