הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
טקס לחנוכת הדירות הראשונות במודיעין מכבים רעות, לצעירים על הרצף האוטיסטי, התקיים במעמד ראש העיר, חיים ביבס ובהשתתפות הדיירים ובני משפחותיהם, נציגי האגף לשירותים חברתיים ונציגי "אקדם". בקרוב תיפתח דירה נוספת, וזוהי רק ההתחלה.
ביום שלישי 27.8.19, נפתחו שתי דירות (דירה לבנים ודירה לבנות) עבור צעירים וצעירות על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.
פתיחת הדירות היא תוצאה של פניית הורים מעמותת "אקדם" לאגף לשירותים חברתיים. במאמץ מרוכז פעלו כל הגורמים ואיתרו את המענה המתאים ביותר- דירות הכשרה לחיים של "מכינת דרור", שמופעלות על ידי עמותת "גוונים" הארצית, המוכרת ע"י משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
מטרת התוכנית היא לאפשר לצעירים על הרצף האוטיסטי לקבל הדרכה ולרכוש מיומנויות הנדרשות לצורך חיים עצמאיים בקהילה. לאחר תקופת ההכשרה הצעירים ימשיכו לנהל אורח חיים עצמאי, ככל צעיר אחר.
במסגרת תהליך האיתור ודחיפה משמעותית של צוות "בית אקדם" הפועל בהתנדבות לשם פיתוח מענים הטובים ביותר עבור ילדיהם. בחן האגף לשירותים חברתיים מספר עמותות ופתרונות אפשריים והחליט שהמודל והמאפיינים שמציעה עמותת "גוונים" הוא המודל הנכון והרצוי בעיר. מודל שמכיל ומקבל את שילוב בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה.
בטקס הפתיחה אליו הגיע ראש העיר, חיים ביבס, סיפרו הצעירות והצעירים על ההתרגשות של לגור יחד עם חברים, סיפרו על סדר היום שלהם והציגו את לוח התורניות של הדירה וכן הפתיעו את הנוכחים כאשר ניגנו בפניהם שירים.
ביבס הודה למארחיו על קבלת הפנים ואמר כי לראות את השותפויות של הצעירים, שהם ילדים שגדלו בעיר ומצאו דירה בעיר מחמם את הלב: "אחד הדברים החשובים לנו כרשות זה להשקיע בכולם אבל בייחוד בקהילה עם הצרכים המיוחדים. הפרויקט שאתם חלק מרכזי ממנו הוא מדהים ועושה טוב לעיר ולתושבים כי החיבוק שלכם שווה לנו הרבה".
נציגת ההורים סיפרה לנוכחים כי דירה זו היא למעשה הגשמת חלום: "העובדה כי מאפשרים לילדים שלנו חיים עצמאיים פה קרוב אלינו זו פריצת דרך להשתלבות בחברה ואני מודה לכל מי שעזר לנו להגשים את החלום."
ראש צוות נכויות באגף לשירותים חברתיים, ענת נהור, ציינה כי כחלק מרצף השירותים עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בעיר, נפתח מערך דירות הכשרה של תכנית דרור המיועדת לצעירים גבוהים על הרצף האוטיסטי.
עוד הוסיפה נהור כי במהלך השנה מתוכננים להיפתח בעיר בית לחיים לצעירים בתפקודים נמוכים יותר, בהפעלת אלו"ט ודירות נוספות לצעירים עם מוגבלויות שונות בהפעלת עמותת יזמ"ה. מערכי דיור אלו יתווספו למערך הדיור של "ניצן" הפועל בעיר וכולל תשע דירות.
בנוסף מתוכנן להיפתח בעיר, במהלך השנה הקרובה, מרכז תעסוקה רב נכותי שיספק פתרון תעסוקתי לאוכלוסייה הזקוקה לו בתוך העיר.
המשנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "האגף לשירותים חברתיים פועל למציאת הפתרונות מיטביים עירוניים עבור צעירים עם צרכים מיוחדים, מתוך תפיסה הרואה ערך עליון בשילוב מלא בתוך הקהילה ומתן כלים עבור הצעירים המתחילים את חייהם העצמאיים."
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בני שנוער שחוגגים בר מצווה סיימו את הפרויקט העירוני ''שחק בני מצווה'' בעיר ירושלים יחד עם בני משפחותיהם, שם נהנו מסיור מרתק במיצג "שרשרת הדורות", עליה לתורה והנחת תפילין בכותל
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תושבים רבים הגיעו להפנינג סביבה וקיימות שהתקיים במסגרת אירועי קיץ מודיעיני. ההפנינג שהתקיים בפארק בעמק החולה כלל פעילויות בנושאי מיחזור, פסולת אלקטרונית, סדנאות, שייק אופן ועוד
21/07/2024 ט"ו תמוז תשפ"ד
השבוע נפתח מועדון עירוני חדש הנקרא 21+, אשר מיועד לבוגרים עם מוגבלות תושבי העיר. המועדון הוקדם בהובלה של הבוגרים עצמם והם אלו שמקבלים החלטות על אופי וסגנון הפעילות
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
הבריכה הטיפולית העירונית, תפתח את שעריה למבוטחי "מכבי שירותי בריאות" כבר בתקופה הקרובה כך שהחברי הקופה יוכלו להתייעץ עם פיזיותרפיסט ובהתאם להפניות לקבל טיפולים מקצועיים מבלי לצאת מהעיר
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
תוכנית ייחודית, בעלות סמלית, ובשיתוף משרד התיירות, תכשיר תושבים מהעיר כמספרי הסיפור המקומי שיוכלו להשתלב בהדרכת תיירות פנים וחוץ במודיעין מכבים רעות. לפרטים והרשמה היכנסו
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
לאחרונה נהנו האזרחים הוותיקים מהאירוע השנתי של כנס המקהלות שהשנה הוקדש למקהלות המקומיות. על הכנס מנצחות רחל גליק, שרי מוסקוביץ וחווה שפירא והוא מתקיים בהובלת אגף קהילה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
אגף הביטחון והחירום בעירייה קיים מפגש עם נציגי הארגונים המתנדבים בחירום תוך התמקדות במשימות הרבות הצפויות במקרה של התפתחות מלחמה. למתנדבים חולקו משימות ייעודיות בתחומים השונים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
העונה ה -19 של הליגה הסתיימה בשישי האחרון, במשחקי הגמר. לפני תחילת המשחק, התקיים טקס מרגש של משפחת אברהם לזכר בנם צור הי''ד שנפל בתאריך 16.6.24 בקרב בדרום רצועת עזה
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
במסגרת פרויקט ''מצמיחים לדורות'' אותו מפעילים בהתנדבות אזרחים ותיקים, התנדבו השנה רחל חביב, ממועדון רוטרי מודיעין, יחד עם בן זוגה, שמעון, והובילו את הנושא בבית ספר ''היובל''
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
ארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה, קיים ערב מיוחד ומרגש למתנדבי סניף מודיעין מכבים רעות של הארגון, כאות הוקרה והערכה על פעילותם מתחילת מלחמת חרבות ברזל ובכלל ובהשתתפות חיילים שחייהם ניצלו ב-7.10 בזכות מתנדבי הסניף
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
יוצא לדרך שיתוף פעולה בין בנות ובני נוער מתנדבים לבין הביגודית של ויצ''ו בעיר - פרויקט איסוף חולצות בית ספר יד שנייה
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
מחלקת הנוער באגף חברה נוער וצעירים מפעילה גם השנה בחופש הגדול את ''סיירת ההתנדבות'' בה מתנדבים בני נוער בגיל חטיבת הביניים במגוון פעילויות של מעורבות חברתית ואזרחית
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
ביום חמישי 13.6.24, התקיים טקס מיוחד לחלוקת תעודות לתלמידי ותלמידות פרויקט כיתת ותיקים שהתקיים בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון. הוותיקים חזרו אל ספסל הלימודים עם מגוון שיעורים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
במרכז לעולה ברעות נערך אירוע חגיגי לכבוד חג השבועות בו השתתפו כ- 70 עולים חדשים, שעבור רבים מהם היה זה החג הראשון אותו הם חוגגים בישראל
17/06/2024 י"א סיון תשפ"ד
מרגש לגלות על שיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין חברת האוטובוסים ''קווים'' לבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'', שיוצאים לנסיעות באוטובוס מונגש
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר לקחו חלק בתוכנית הכשרה למנהיגות בה רכשו ידע וכלים מעשיים להובלת יוזמות חברתיות בליווי צמוד של יזמים חברתיים ובהנחיית עמותת שגרירי רוטשילד
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
מודיעין מכבים רעות ממשיכה להוביל את מודל ''עיר לומדת'', והשתתפה לאחרונה בפרויקט אירופי של פיתוח למידה מרחוק. בפרויקט שותפות ערים לומדות מאירופה ממדינות כמו ספרד, איטליה, יוון וצרפת
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
אייל כהן, אשר מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים העירונית נבחר ליו''ר החדש של ארגוני המתנדבים ומחליף בתפקיד את יובל כהן שכיהן בשנתיים וחצי האחרונות