הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
ביום שני, 23.9.19, התכנסו במרכז הרב תחומי בעיר עשרות הורים ששמעו על הזכויות שלהם וכיצד ניתן למצות אותם באופן המיטבי. הערב נפתח בברכות של יוזם הכנס, חבר המועצה, המשנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים עמיעד טאוב ושל מנהלת החדשה של האגף לשירותים חברתיים, מרינה שדה. לאחר מכן הציג עו"ס מיצוי זכויות של האגף, תומר ששון, את התהליכים העירונים לקידום זכויות.
את ההרצאות המקצועיות פתחה ענת נהור, ראש צוות שיקום, באגף לשירותים חברתיים, שסיפרה להורים על מגוון השירותים שהאגף מציע ואת החשיבות בהכרה של האגף על מנת לדאוג לילדים גם בבגרות. בנוסף הציגה ענת את השירותים ופיתוח מענים אותם מקדם האגף.
לאחר ההרצאה של נהור פוצל הכנס לשני מושבים - מושב אודות זכויות לילדים וצעירים בגילאי 18 - 21 ומושב המיועדת לזכויות הבוגרים.
במושב הצעירים פגשו ההורים את נציגת משרד הבריאות, עירית חייט שסיפרה על הטיפולים להם זכאים הילדים וכיצד ניתן להשתמש בהם בצורה המיטבית. לאחר מכן, רוית גולדנר להב ממשרד החינוך סיפרה להורים יישום תיקון 11 לחוק החינוך המיוחד, ההכלה וההשתלבות. אריאלה אופנהיים, מהביטוח הלאומי סגרה את המושב ונתנה להורים סקירה מהירה על תהליך מיצוי זכויות מול ביטוח לאומי.
מושב הבוגרים נפתח בהרצאה של מאיה גולדמן (עמותת עלה) שסיפרה על השינוי התפיסתי שחל בשנים האחרונות ביחס לילדים מיוחדים, וכיצד ניתן להכין את הילד הבוגר לעצמאות. בהמשך אריאלה אופנהיים מהביטוח הלאומי הבהירה את השוני במעבר מילד נכה לנכות כללית. סיכמה את הערב עירית חייט שחידדה את הזכויות ואת התהליכים במקודמים בימים אלו במשרד הבריאות.
חבר המועצה, המשנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "הערב הינו חלק מהמחויבות שלנו להעניק כלים ללקוחות האגף לשירותים חברתיים. אנו רוצים לאפשר להם לממש את הזכויות שלהם הם זכאים. בחודשים הקרובים מתוכננים ערבים דומים לקהלי יעד נוספים כגון: אזרחים ותיקים, משפחות שבראשן הורה עצמאי. חלק מחובתנו האזרחית להעניק צדק לתושבי העיר כוללת את היכולת לאפשר ללקוחות האגף לממש את הזכויות המגיעות להם בדין."
מנהלת האגף לשירותים חברתיים, מרינה שדה: "אגף השירותים החברתיים שם לו למטרה, להוות כתובת מרכזית עבור אוכלוסיות העיר הניצבות במצבי מצוקה שונים וזקוקות לסיוע. צוותים מקצועיים באגף עומדים לרשות כל אדם, משפחה או קהילה למתן מענים מותאמים ואיכותיים. 'כנס הזכויות' להורים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים בא לחשוף את ההורים במגוון השירותים הקיימים, ומשקף את החשיבות בידע הנדרש למיצוי זכויות. אגף השירותים החברתיים יוסיף לקדם ערבים מן הסוג הזה תוך שותפות מלאה עם המשנה לראש העיר, עמיעד טאוב, ותוך שיח והקשבה לצרכים העולים מן השטח. זו הזדמנות להודות לצוות צרכים מיוחדים באגף על קיום ערב מעשיר, מקדם ופורץ דרך."
למידע ופרטים היכנסו לאתר שירותים חברתיים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
הנהגת ההורים המיוחדים הפועלת באגף לשירותים חברתיים תחת המרכז למשפחה מחדשת את פניה עם הורים חדשים המצטרפים לפעילות. עו''ד לילי גורדון שרגא נבחרה להוביל את הנהגת ההורים
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
בני שנוער שחוגגים בר מצווה סיימו את הפרויקט העירוני ''שחק בני מצווה'' בעיר ירושלים יחד עם בני משפחותיהם, שם נהנו מסיור מרתק במיצג "שרשרת הדורות", עליה לתורה והנחת תפילין בכותל
24/07/2024 י"ח תמוז תשפ"ד
תושבים רבים הגיעו להפנינג סביבה וקיימות שהתקיים במסגרת אירועי קיץ מודיעיני. ההפנינג שהתקיים בפארק בעמק החולה כלל פעילויות בנושאי מיחזור, פסולת אלקטרונית, סדנאות, שייק אופן ועוד
21/07/2024 ט"ו תמוז תשפ"ד
השבוע נפתח מועדון עירוני חדש הנקרא 21+, אשר מיועד לבוגרים עם מוגבלות תושבי העיר. המועדון הוקדם בהובלה של הבוגרים עצמם והם אלו שמקבלים החלטות על אופי וסגנון הפעילות
17/07/2024 י"א תמוז תשפ"ד
הבריכה הטיפולית העירונית, תפתח את שעריה למבוטחי "מכבי שירותי בריאות" כבר בתקופה הקרובה כך שהחברי הקופה יוכלו להתייעץ עם פיזיותרפיסט ובהתאם להפניות לקבל טיפולים מקצועיים מבלי לצאת מהעיר
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
תוכנית ייחודית, בעלות סמלית, ובשיתוף משרד התיירות, תכשיר תושבים מהעיר כמספרי הסיפור המקומי שיוכלו להשתלב בהדרכת תיירות פנים וחוץ במודיעין מכבים רעות. לפרטים והרשמה היכנסו
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
לאחרונה נהנו האזרחים הוותיקים מהאירוע השנתי של כנס המקהלות שהשנה הוקדש למקהלות המקומיות. על הכנס מנצחות רחל גליק, שרי מוסקוביץ וחווה שפירא והוא מתקיים בהובלת אגף קהילה
11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד
אגף הביטחון והחירום בעירייה קיים מפגש עם נציגי הארגונים המתנדבים בחירום תוך התמקדות במשימות הרבות הצפויות במקרה של התפתחות מלחמה. למתנדבים חולקו משימות ייעודיות בתחומים השונים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
העונה ה -19 של הליגה הסתיימה בשישי האחרון, במשחקי הגמר. לפני תחילת המשחק, התקיים טקס מרגש של משפחת אברהם לזכר בנם צור הי''ד שנפל בתאריך 16.6.24 בקרב בדרום רצועת עזה
09/07/2024 ג' תמוז תשפ"ד
כמעט מאה אלף פרחים עונתיים יישתלו ברחבי העיר בקיץ. הפרחים העונתיים מתאימים לעונת הקיץ תחת שמש ישירה ומקשטים את חזות העיר בכיכרות ובמקומות מרכזיים
07/07/2024 א' תמוז תשפ"ד
במסגרת פרויקט ''מצמיחים לדורות'' אותו מפעילים בהתנדבות אזרחים ותיקים, התנדבו השנה רחל חביב, ממועדון רוטרי מודיעין, יחד עם בן זוגה, שמעון, והובילו את הנושא בבית ספר ''היובל''
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
ארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה, קיים ערב מיוחד ומרגש למתנדבי סניף מודיעין מכבים רעות של הארגון, כאות הוקרה והערכה על פעילותם מתחילת מלחמת חרבות ברזל ובכלל ובהשתתפות חיילים שחייהם ניצלו ב-7.10 בזכות מתנדבי הסניף
27/06/2024 כ"א סיון תשפ"ד
יוצא לדרך שיתוף פעולה בין בנות ובני נוער מתנדבים לבין הביגודית של ויצ''ו בעיר - פרויקט איסוף חולצות בית ספר יד שנייה
26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד
מחלקת הנוער באגף חברה נוער וצעירים מפעילה גם השנה בחופש הגדול את ''סיירת ההתנדבות'' בה מתנדבים בני נוער בגיל חטיבת הביניים במגוון פעילויות של מעורבות חברתית ואזרחית
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
ביום חמישי 13.6.24, התקיים טקס מיוחד לחלוקת תעודות לתלמידי ותלמידות פרויקט כיתת ותיקים שהתקיים בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון. הוותיקים חזרו אל ספסל הלימודים עם מגוון שיעורים
20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד
במרכז לעולה ברעות נערך אירוע חגיגי לכבוד חג השבועות בו השתתפו כ- 70 עולים חדשים, שעבור רבים מהם היה זה החג הראשון אותו הם חוגגים בישראל
17/06/2024 י"א סיון תשפ"ד
מרגש לגלות על שיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין חברת האוטובוסים ''קווים'' לבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'', שיוצאים לנסיעות באוטובוס מונגש
10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד
סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר לקחו חלק בתוכנית הכשרה למנהיגות בה רכשו ידע וכלים מעשיים להובלת יוזמות חברתיות בליווי צמוד של יזמים חברתיים ובהנחיית עמותת שגרירי רוטשילד
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
מודיעין מכבים רעות ממשיכה להוביל את מודל ''עיר לומדת'', והשתתפה לאחרונה בפרויקט אירופי של פיתוח למידה מרחוק. בפרויקט שותפות ערים לומדות מאירופה ממדינות כמו ספרד, איטליה, יוון וצרפת
04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד
אייל כהן, אשר מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים העירונית נבחר ליו''ר החדש של ארגוני המתנדבים ומחליף בתפקיד את יובל כהן שכיהן בשנתיים וחצי האחרונות