תכירו את מנהלי בתי הספר החדשים

30/08/2023 י"ג אלול תשפ"ג

רוחות של שינוי וכוח מניע חדש מגיע עם כניסתם לתפקיד של לא פחות משמונה מנהלי בתי ספר טריים, וזה הזמן להכיר אותם קצת יותר מקרוב.

שוחחנו איתם על החזון החינוכי, זיכרונות ילדות כתלמידים והתחביבים שלהם, רגע לפני ששנת הלימודים תשפ"ד נפתחת.

מנהלת בית הספר אבני החושן דקלה דוראני

חזון חינוכי – "להוביל את בית הספר יחד עם הצוות הנהדר, למצוינות בכל התחומים. נשאף לחנך לאהבת התורה, העם והארץ. אני מאמינה בלמידה חווייתית המפתחת לומד עצמאי, סקרן וחושב מתוך הכרה שבכל ילד טמונה היכולת להצליח. בית הספר יהיה מקום מכיל, מעצים, מאתגר ועוטף, שיראה בכל ילד את הטוב ויקדם אותו למצוינות חברתית, ערכית ולימודית".

זיכרון ילדות כתלמידה– "כשהייתי בכיתה ד' הייתה לי מורה מאוד קשוחה לחשבון והיא הייתה מאיימת שתדפוק לנו בחלון חדר השינה ותשאל אותנו תרגילים בחשבון באמצע הלילה ונהיה חייבות לענות מהר תשובה נכונה".

תחביב – "בשנים האחרונות התחלתי לעצב לעצמי מטפחות. אני נוסעת לנחלת בנימין לקנות בדים וזו חגיגה של ממש. מכיוון שתפרתי עשרות מטפחות, פתחתי גמ"ח לאירועים ונשים באות ושואלות מטפחות".

  מנהלת בית הספר הדמוקרטימירב נירהוד

  חזון חינוכי – "אני רואה את בית הספר כבית גידול לאנשים שמכוונים לחיים של משמעות – ילדים ומבוגרים כאחד. בית הספר צריך לאפשר לחברים בו להכיר את הכוחות והחולשות שלהם, לפעול מתוך נקודות החוזק שלהם, לשפר את החולשות, להגדיר לעצמם את המטרות שחשובות להם ולהכיר את הדרכים להגיע אליהם. על מנת לעשות זאת היטב, בית הספר צריך להוות קהילה, שאינה מתכנסת לתוך עצמה אלא מקיימת חיים הדדיים אידיאולוגיים עם העולם האמיתי. בית הספר יזמן לתלמידים חשפיה, התנסות ולמידה של תחומי דעת רחבים בסגנונות למידה שונים, מפגשים חברתיים, עיסוק בסוגיות חברתיות ולאומיות והתנסות אמיתית בפעילויות מגוונות המאפשרות פיתוח מיומנויות חיים".

  זיכרון ילדות כתלמידה– "המורה להיסטוריה בתיכון, שידעה להפיח חיים באירועי העבר, בראייה מפוקחת וביקורתית, אחת מהמורות היחידות שלא ראתה ערך בשינון אלא בהבנה עמוקה של תהליכים ועקרונות על מנת להקנות יכולת ניתוח והסקת מסקנות מההיסטוריה לימינו אלה".

  תחביב – "אני אוהבת החלקה על הקרח".

   מנהל בית ספר שבטי ישראלהרב וורן קיי

   חזון חינוכי – "כאיש חינוך אני שואף לפתח את הדור הבא שידעו להנהיג: במוסריות, רגישות ודאגה לאחר תוך כדי מיצוינות (מלשון מיצוי) של היכולות של תלמיד. בית הספר שלנו הוא חלוצ"י – חממה ליצרנות וחוויה ציונית יהודית שנותן לתלמידינו שלל הזדמנויות למצות את היכולות האישיות שלהם ולהתפתח כמנהיגים".

   זיכרון ילדות כתלמיד – "אני גדלתי באנגליה ולמדתי בבית ספר עם משמעת נוקשה ממש כמו בסרטים, וכבר אז הבנתי שחינוך אמיתי הוא הרבה מעבר למשמעת וציות לכללים. הרב זקס ז"ל נהג לומר: "מנהיגים טובים יוצרים מונהגים, אבל מנהיגים גדולים יוצרים מנהיגים".

    מנהלת בית הספר ארץ הצברמירב זיידמן

    חזון חינוכי – "לתפיסתי, ניהול בית ספר זו אמנות ההולכת ונרקמת במלאכת מחשבת תוך אחריות ויצירתיות, בשאיפה למצויינות, כל אדם באשר ליכולותיו וייחודיותו, תוך איזון בין חופש למסגרת. בבית הספר נעניק לתלמידים את המיומנויות והכלים לצמוח ולגדול להיות אנשים טובים, אחראיים למעשיהם, בעלי דעה וחשיבה עצמאית וביקורתית, מעורבים חברתית ופועלים למען קיימות ואהבת הארץ. אני מאמינה כי כשם ששכונת מורשת נרקמת ומתהווה בתהליך הקמתה על כל יושביה וצביונה, כן תירקם מלאכתנו המשותפת – צוות, תלמידים והורים, בהקמת בית ספר דוגמה ומופת על שלל מרחביו".

    זיכרון ילדות כתלמידה – משחר ילדותי שאפתי להיות מורה. זאת בזכות המורה טובה, אשר חינכה אותי בכיתה ג', זיהתה את הכישורים שלי ונתנה לי את הבמה למנף אותם. אני וחברותיי גרנו בבניין רב קומות עם מקלט גדול. בכל חופש גדול היינו אוספות את ילדי השכונה ועורכות להם קייטנה מאולתרת. מאז, הייעוד שלי היה ללמוד הוראה".

    תחביב – "נוסף ללימודים העיוניים בתיכון, בחרתי במגמת אדריכלות, בה יכולתי להביא לידי ביטוי את כישוריי היצירתיים, שעד היום תורמים לי בהיבט האישי והמקצועי, בין היתר, התחביב שלי הוא לכתוב שירים ולנגן בפסנתר משמיעה".

     רוני פולט

     מנהל בית הספר מו"ררוני פולט

     חזון חינוכי – "לתפיסתי, משימתו של בית ספר מו"ר היא להוציא בני אדם טובים יותר לחברה הישראלית. בעיקר בימים מורכבים אלה, עלינו לטפח נוער ערכי המבין שהוא חלק מחברה ואת חלקו ותרומתו למענה, ועל כן בבסיס נחנך לאהבת הארץ ולאנשים שחיים בה. נשאף לפתח בקרב תלמידינו, כישורי לומד עצמאי שכן מקצועות העתיד דורשים לומדים המסוגלים ללמידה עצמית, ועלינו לטפח מיומנות זו – יכולת לקבל משימה, לאתר מידע רלוונטי, ללמוד ולחקור חומר ולהטמיע אותו כידע. בעיניי, חשיבות רבה היא לעבוד על תחושת המסוגלות של הלומד, תלמיד שבטוח בעצמו וביכולותיו, מסוגל לבצע משימות המוטלות עליו, לא חושש מנפילות ויודע כציד להתאושש מהן, להימנע חשיבת עדר ולפתח חשיבה ביקורתית ועמדה אישית. כדי להגשים זאת, יש להשקיע בצוות החינוכי, לרתום אותו למשימה המשותפת, כי מורים עם תחושת משמעות מטפחים ילדים עם תחושת משמעות".

     זיכרון ילדות כתלמיד – "בית הספר זכור לי כמקום שאהבתי להגיע אליו, בעיקר בשל המפגש החברתי, אך גם מהיותו מקום של אתגר ויכולת לממש את עצמי. זכור לי דווקא אירוע של כישלון במבחן שגרם לי לתסכול קשה. בשיחה עם המורה המסר היה שלפעמים כישלון הוא מה שיעזור לי להתרומם ויחזק אותי בהמשך הדרך. האירוע הזה חרוט בזכרוני, כי לימים הפנמתי כמה הוא נכון, ויותר מכך הערכתי שהשיחה עם המחנכת הייתה בגובה העיניים ולא בפוזיציה של מבוגר מול ילד".

     תחביב – "רכיבת אופניים, בשטח או בכביש. בעיקר אוהב לקום מוקדם בשבת בבוקר לצאת עם האופניים לכבישי הארץ ולרכב עשרות קילומטרים עם חברים טובים. לחזור הביתה כשהמשפחה נמצאת בשלבי התעוררות ראשונים, לשתות קפה טוב של התאוששות ומנוחה ולנקות את הראש מהשבוע החולף".

      מנהל בית ספר אמי"ת בניםליאור צ'יקוטאי

      חזון חינוכי – "בית החינוך יהיה מקום שבו התלמיד בונה את האישיות שלו. בבית חינוך כזה התלמיד מחובר ומרגיש שייך לחברים ולצוות החינוכי. הצוות תומך ומאמין בתלמיד, מלווה ומעשיר אותו בפן הערכי, החברתי, הלימודי ובהתפתחות האישית. התלמיד ממשיך בבגרותו לחיים משמעותיים וערכיים".

      זיכרון ילדות כתלמיד – "למדתי בתיכון מאוד נחשב בירושלים, היה שם דגש על ציונים ופחות על חינוך חברתי וקשר אישי. הייתי פעיל מאוד בתנועת נוער ושם צמחתי ומימשתי את הכוחות שבי. לאחר השמינית הלכתי למכינה ושם גיליתי מחנכים ושיעורים מעוררי השראה, בשיחות עומק איתם גיליתי את עצמי והבנתי עד כמה חשוב ומשמעותי הקשר האישי עם הדמויות החינוכיות. החוויה של המכינה שינתה לי כיוון בחיים ובחרתי לעסוק בחינוך. בעבודה החינוכית שלי אני לוקח משנות התיכון שלי ופועל אחרת עם התלמידים שלי".

      תחביב – "משהו שלא כולם יודעים זה שאני אוהב לבשל ולעבוד בגינה. אני שם באוזניות שיעורים ופודקאסטים מעניינים, ותוך כדי העבודה אני קצת מתנתק מהשגרה הלוחצת ונהנה לעבוד וליצור בשקט שלי".

       מנהלת בית ספר ארץ הצבישני טרעגער

       חזון חינוכי – ברמת הפרט אני מאמינה "בחינוך לנער על פי דרכו" ולמפות את צרכי התלמידים מבחינה לימודית, חברתית, רגשית ולהכין לכל אחד מסלול ייעודי שבו יוכל לצעוד לעבר המצויינות האישית שלו. ברמת הכלל, אני מדברת על "תלמוד המביא לידי מעשה". מצד אחד, תלמוד או לימוד כערך בפני עצמו, כלמידה מרחיבת אופקים, מעוררת סקרנות ומחכימה. מצד שני, הלמידה גם מביאה לידי מעשה, מניעה אותנו לעשייה חיובית. עשייה כלפי חוץ ברמת הקהילה וגם כלפי פנים, היכולת לראות את האחר בתוך הכיתה.

       זיכרון ילדות כתלמידה – את רוב שנות לימודיי ביסודי למדתי בארה"ב. כשהייתי בכיתה ב', המורה שלי למקצועות העברית התחתנה באמצע השנה. כולנו מאוד אהבנו אותה והיא הזמינה אותנו לבוא לריקודים. אני זוכרת שהייתה חוויה מרוממת. הרגשנו כמו אורחי הכבוד שלה מרוב שהיא שמחה שבאנו.

       תחביב – אני אוהבת מאוד לנגן בפסנתר, אבל לא בפני קהל. לעצמי, לנפש, להנאה

        מנהלת בית ספר אריאל מירה עזיזי

        חזון חינוכי: "עבודת החינוך היא שליחות. אני מאמינה בלהוביל תהליכים חינוכיים מעצימים ומקדמים לכל תלמיד ותלמידה. לזהות כל תלמיד בחוזקותיו ובקשיים שלו ולתת לו את המענה המותאם. חינוך לאהבת התורה, העם והארץ. אני מאמינה בלמידה חווייתית דיפרנציאלית המפתחת לומד עצמאי, סקרן וחושב. הצוות ואני מאמינים שבית הספר צריך להיות מקום בטוח ואהוב על התלמידים שיגיעו אליו בשמחה.

        זיכרון ילדות כתלמידה: "בבית הספר היסודי הייתה לי מורה למלאכה, והיה לה משפט שליווה אותנו "מי שרוצה יכולה, מי שלא רוצה הדלת פתוחה". משפט זה חקוק לי שהכל תלוי ברצון שלנו ובאמונה בעצמנו".

        תחביב – "תחום האומנות והיצירה הוא התחביב הגדול ביותר שלי. בכל רגע פנוי אני דואגת למלא אותו בלמידת דברים חדשים וליצור".

         מארחים חיילים

         29/02/2024 כ' אדר תשפ"ד

         בית הספר לחינוך מיוחד "פסיפס", אירח מכל הלב את גדוד גפן, המורכב מחיילים צוערים של בה"ד 1, אשר הוצאו באמצע ההכשרה ללחימה בעזה, שם נפלו חבריהם בקרבות

         להמשיך לקרוא

         הנצחה בבית הספר יחד

         14/02/2024 ה' אדר תשפ"ד

         בחצר בית הספר יחד נחנך גן ספסלים עם שלושה ספסלי ישיבה ועליהם שלטי הנצחה לזכרם של בוגרי בית הספר: סמל אמיר לביא, סרן עדן נימרי וסיילם אילת

         להמשיך לקרוא

         רק מילה טובה

         08/02/2024 כ"ט שבט תשפ"ד

         אורט עירוני ד' ציינו את יום המילה הטובה לקהילה בפעילות של מחוות קטנות ומרגשות שמטרתן להפיץ אמירת תודה ומילים טובות בבית הספר ובקהילה אליה יצאו באוטובוס הפרגונים

         להמשיך לקרוא

         כנס מודל האו''ם

         08/02/2024 כ"ט שבט תשפ"ד

         שמונה בתי ספר בעיר ייצגו מדינות ודנו בסוגיות עולמיות בכנס מודל האו"ם לבתי הספר העל יסודיים בהובלת בית הספר יחד שעורך את הכנס לזכרו של גדי אייזקס

         להמשיך לקרוא

         משחקים לזכרם

         08/02/2024 כ"ט שבט תשפ"ד

         בית הספר היסודי ממ"ד "אבני החושן", ערך אירוע קהילתי מרגש במסגרתו התקיים טורניר כדורסל שהוקדש לזכרם של חללי מלחמת חרבות ברזל שהינם בני משפחותיהם של שלוש משפחות מקהילת בית הספר

         להמשיך לקרוא

         מבצע הסברה על רכיבה באופניים חשמליים

         31/01/2024 כ"א שבט תשפ"ד

         מדי שנה, יוצא השיטור העירוני באגף הביטחון בעירייה, למבצע הסברה רחב היקף בכלל בתי הספר העל יסודיים בעיר, בנושא בטיחות ואכיפת עבירות של רכיבה באופניים חשמליים

         להמשיך לקרוא

         מצמיחים לקיימות

         25/01/2024 ט"ו שבט תשפ"ד

         שנה שנייה של התוכנית המיוחדת "מצמיחים לקיימות" יוצאת לדרך. תשעה בתי ספר מהעיר יתמקדו בהיבטים חשובים שונים של שמירה על הסביבה

         להמשיך לקרוא

         נפתח הרישום למוסדות החינוך

         11/01/2024 א' שבט תשפ"ד

         הרישום למוסדות החינוך לשנה''ל תשפ''ה נפתח ביום חמישי 11.1.24 ויימשך לאורך החודש עד יום רביעי 31.1.24 באופן מקוון באתר העירייה. במקביל נפתח הרישום לצהרוני עמותת סחלבים

         להמשיך לקרוא

         שבט אחים ואחיות

         17/01/2024 ז' שבט תשפ"ד

         בימים אלו, חותם המרכז למשפחות מיוחדות באגף השירותים החברתיים בעירייה שנה ראשונה לתוכנית שנתית לאחים ואחיות לילדים עם צרכים מיוחדים. תוכנית ייחודית וחשובה שהעירייה היא החלוצה בהפעלתה

         להמשיך לקרוא

         שדרוג חצרות בביה''ס ע''ש אילן רמון

         10/01/2024 כ"ט טבת תשפ"ד

         אגף מבני ציבור בעירייה סיים בימים אלה את העבודות לשדרוג חצרות החטיבה הצעירה, בבית הספר ע''ש אילן רמון, במסגרתן בוצעו שדרוגים בשלוש חצרות המשמשות את ילדי הגנים

         להמשיך לקרוא

         אופים בחן

         27/12/2023 ט"ו טבת תשפ"ד

         מידי שנה יוזם בית הספר אבני חן דרכים נוספות חדשות לחזוק תחושת השייכות של התלמידים בבית הספר. בצל המלחמה, נוצר לשם כך פרויקט ''אופים בחן''

         להמשיך לקרוא

         פרויקט סביבתי משותף

         27/12/2023 ט"ו טבת תשפ"ד

         במסגרת הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות, חברו יחדיו בית הספר צלילים לתלמידים על הרצף האוטיסטי ובית הספר אבני חן הסמוך אליו, לפרויקט ייחודי של פעילויות משותפות בנושא קיימות וסביבה

         להמשיך לקרוא

         מוקירים את צוותי החינוך

         13/12/2023 א' טבת תשפ"ד

         השנה, בעקבות המלחמה, גויסו מנהלים ואנשי חינוך רבים למערכה דבר אשר גרם לדחייתם של ימי ההוקרה בבתי ספר רבים בעיר. אך יחד עם זאת, במספר בתי ספר הופתעו הצוותים החינוכיים בשלל הפתעות

         להמשיך לקרוא

         מעצבים כרזות להשבת החטופים

         13/12/2023 א' טבת תשפ"ד

         חמש כרזות מרגשות הוצבו בכיכר מטה משפחות החטופים בתל אביב. הכרזות, נוצרו על ידי תלמידי שכבת ט' בבית הספר אורט עירוני ד' לאחר שנבחרו בתחרות הארצית של רשת ''אורט''

         להמשיך לקרוא

         מתכוננים לרישום חינוך

         13/12/2023 א' טבת תשפ"ד

         הרישום למוסדות החינוך לשנת הלימודים תשפ"ה יתחיל ב-11.1.24 ויימשך עד  31.1.24, באופן מקוון וידידותי באתר העירייה. לקראת הרישום, מתפרסמות חוברות דיגיטלית להנגשת המידע על הליך הרישום

         להמשיך לקרוא

         תלמידי התיכונים מתנדבים בחקלאות

         01/12/2023 י"ח כסלו תשפ"ד

         תלמידי התיכונים בעיר לוקחים חלק בסיוע לחקלאות הישראלית אשר נפגע מאוד מפרוץ המלחמה עקב מחסור בכוח אדם. לסיוע שותפים בתי ספר רבים בעיר

         להמשיך לקרוא

         חזקים ביחד

         21/11/2023 ח' כסלו תשפ"ד

         מחוות רבות נוצרות בתקופת המלחמה, על ידי בתי הספר בעיר, אשר תורמות ללא ספק לחוסן החברתי ולתחושת המשמעות עבור התלמידים וצוותי החינוך

         להמשיך לקרוא

         מועצת התלמידים והנוער העירונית

         14/11/2023 א' כסלו תשפ"ד

         מועצת התלמידים והנוער העירונית קיימה מליאה חגיגית לציון פתיחת שנת פעילות תשפ''ד של ולציון בחירת חברי צוות מזכירות המועצה. לתפקיד יו''ר המועצה נבחרה מעין קסטנבוים מתיכון מו''ר

         להמשיך לקרוא

         חזרת מערכת החינוך המקומית לשגרת חירום מלאה

         15/11/2023 ב' כסלו תשפ"ד

         בהתאם להנחיות פיקוד העורף, החל מיום ראשון 12.11 תחזור מערכת החינוך בעיר לפעול במתכונת מלאה על פני שישה ימים בשבוע, תחת שגרת החירום. לפרטים נוספים היכנסו

         להמשיך לקרוא

         ביה''ס אורט עירוני ד' למען החטופים

         07/11/2023 כ"ג חשון תשפ"ד

         קהילת אורט עירוני ד' – הנהגת ההורים הבית ספרית, התלמידים והצוות החינוכי, ציינו את היום ה-30 לחטיפתם של 241  אזרחים לשבי חמאס בעזה, ביוזמות מרגשות להעלאת המודעות וסיוע למטה החטופים

         להמשיך לקרוא


         פניה למוקד העירוני מוקד 106
         פניה למוקד העירוני
         חזור לראש העמוד