תכירו את מנהלי בתי הספר החדשים

30/08/2023 י"ג אלול תשפ"ג

רוחות של שינוי וכוח מניע חדש מגיע עם כניסתם לתפקיד של לא פחות משמונה מנהלי בתי ספר טריים, וזה הזמן להכיר אותם קצת יותר מקרוב.

שוחחנו איתם על החזון החינוכי, זיכרונות ילדות כתלמידים והתחביבים שלהם, רגע לפני ששנת הלימודים תשפ"ד נפתחת.

מנהלת בית הספר אבני החושן דקלה דוראני

חזון חינוכי – "להוביל את בית הספר יחד עם הצוות הנהדר, למצוינות בכל התחומים. נשאף לחנך לאהבת התורה, העם והארץ. אני מאמינה בלמידה חווייתית המפתחת לומד עצמאי, סקרן וחושב מתוך הכרה שבכל ילד טמונה היכולת להצליח. בית הספר יהיה מקום מכיל, מעצים, מאתגר ועוטף, שיראה בכל ילד את הטוב ויקדם אותו למצוינות חברתית, ערכית ולימודית".

זיכרון ילדות כתלמידה– "כשהייתי בכיתה ד' הייתה לי מורה מאוד קשוחה לחשבון והיא הייתה מאיימת שתדפוק לנו בחלון חדר השינה ותשאל אותנו תרגילים בחשבון באמצע הלילה ונהיה חייבות לענות מהר תשובה נכונה".

תחביב – "בשנים האחרונות התחלתי לעצב לעצמי מטפחות. אני נוסעת לנחלת בנימין לקנות בדים וזו חגיגה של ממש. מכיוון שתפרתי עשרות מטפחות, פתחתי גמ"ח לאירועים ונשים באות ושואלות מטפחות".

  מנהלת בית הספר הדמוקרטימירב נירהוד

  חזון חינוכי – "אני רואה את בית הספר כבית גידול לאנשים שמכוונים לחיים של משמעות – ילדים ומבוגרים כאחד. בית הספר צריך לאפשר לחברים בו להכיר את הכוחות והחולשות שלהם, לפעול מתוך נקודות החוזק שלהם, לשפר את החולשות, להגדיר לעצמם את המטרות שחשובות להם ולהכיר את הדרכים להגיע אליהם. על מנת לעשות זאת היטב, בית הספר צריך להוות קהילה, שאינה מתכנסת לתוך עצמה אלא מקיימת חיים הדדיים אידיאולוגיים עם העולם האמיתי. בית הספר יזמן לתלמידים חשפיה, התנסות ולמידה של תחומי דעת רחבים בסגנונות למידה שונים, מפגשים חברתיים, עיסוק בסוגיות חברתיות ולאומיות והתנסות אמיתית בפעילויות מגוונות המאפשרות פיתוח מיומנויות חיים".

  זיכרון ילדות כתלמידה– "המורה להיסטוריה בתיכון, שידעה להפיח חיים באירועי העבר, בראייה מפוקחת וביקורתית, אחת מהמורות היחידות שלא ראתה ערך בשינון אלא בהבנה עמוקה של תהליכים ועקרונות על מנת להקנות יכולת ניתוח והסקת מסקנות מההיסטוריה לימינו אלה".

  תחביב – "אני אוהבת החלקה על הקרח".

   מנהל בית ספר שבטי ישראלהרב וורן קיי

   חזון חינוכי – "כאיש חינוך אני שואף לפתח את הדור הבא שידעו להנהיג: במוסריות, רגישות ודאגה לאחר תוך כדי מיצוינות (מלשון מיצוי) של היכולות של תלמיד. בית הספר שלנו הוא חלוצ"י – חממה ליצרנות וחוויה ציונית יהודית שנותן לתלמידינו שלל הזדמנויות למצות את היכולות האישיות שלהם ולהתפתח כמנהיגים".

   זיכרון ילדות כתלמיד – "אני גדלתי באנגליה ולמדתי בבית ספר עם משמעת נוקשה ממש כמו בסרטים, וכבר אז הבנתי שחינוך אמיתי הוא הרבה מעבר למשמעת וציות לכללים. הרב זקס ז"ל נהג לומר: "מנהיגים טובים יוצרים מונהגים, אבל מנהיגים גדולים יוצרים מנהיגים".

    מנהלת בית הספר ארץ הצברמירב זיידמן

    חזון חינוכי – "לתפיסתי, ניהול בית ספר זו אמנות ההולכת ונרקמת במלאכת מחשבת תוך אחריות ויצירתיות, בשאיפה למצויינות, כל אדם באשר ליכולותיו וייחודיותו, תוך איזון בין חופש למסגרת. בבית הספר נעניק לתלמידים את המיומנויות והכלים לצמוח ולגדול להיות אנשים טובים, אחראיים למעשיהם, בעלי דעה וחשיבה עצמאית וביקורתית, מעורבים חברתית ופועלים למען קיימות ואהבת הארץ. אני מאמינה כי כשם ששכונת מורשת נרקמת ומתהווה בתהליך הקמתה על כל יושביה וצביונה, כן תירקם מלאכתנו המשותפת – צוות, תלמידים והורים, בהקמת בית ספר דוגמה ומופת על שלל מרחביו".

    זיכרון ילדות כתלמידה – משחר ילדותי שאפתי להיות מורה. זאת בזכות המורה טובה, אשר חינכה אותי בכיתה ג', זיהתה את הכישורים שלי ונתנה לי את הבמה למנף אותם. אני וחברותיי גרנו בבניין רב קומות עם מקלט גדול. בכל חופש גדול היינו אוספות את ילדי השכונה ועורכות להם קייטנה מאולתרת. מאז, הייעוד שלי היה ללמוד הוראה".

    תחביב – "נוסף ללימודים העיוניים בתיכון, בחרתי במגמת אדריכלות, בה יכולתי להביא לידי ביטוי את כישוריי היצירתיים, שעד היום תורמים לי בהיבט האישי והמקצועי, בין היתר, התחביב שלי הוא לכתוב שירים ולנגן בפסנתר משמיעה".

     רוני פולט

     מנהל בית הספר מו"ררוני פולט

     חזון חינוכי – "לתפיסתי, משימתו של בית ספר מו"ר היא להוציא בני אדם טובים יותר לחברה הישראלית. בעיקר בימים מורכבים אלה, עלינו לטפח נוער ערכי המבין שהוא חלק מחברה ואת חלקו ותרומתו למענה, ועל כן בבסיס נחנך לאהבת הארץ ולאנשים שחיים בה. נשאף לפתח בקרב תלמידינו, כישורי לומד עצמאי שכן מקצועות העתיד דורשים לומדים המסוגלים ללמידה עצמית, ועלינו לטפח מיומנות זו – יכולת לקבל משימה, לאתר מידע רלוונטי, ללמוד ולחקור חומר ולהטמיע אותו כידע. בעיניי, חשיבות רבה היא לעבוד על תחושת המסוגלות של הלומד, תלמיד שבטוח בעצמו וביכולותיו, מסוגל לבצע משימות המוטלות עליו, לא חושש מנפילות ויודע כציד להתאושש מהן, להימנע חשיבת עדר ולפתח חשיבה ביקורתית ועמדה אישית. כדי להגשים זאת, יש להשקיע בצוות החינוכי, לרתום אותו למשימה המשותפת, כי מורים עם תחושת משמעות מטפחים ילדים עם תחושת משמעות".

     זיכרון ילדות כתלמיד – "בית הספר זכור לי כמקום שאהבתי להגיע אליו, בעיקר בשל המפגש החברתי, אך גם מהיותו מקום של אתגר ויכולת לממש את עצמי. זכור לי דווקא אירוע של כישלון במבחן שגרם לי לתסכול קשה. בשיחה עם המורה המסר היה שלפעמים כישלון הוא מה שיעזור לי להתרומם ויחזק אותי בהמשך הדרך. האירוע הזה חרוט בזכרוני, כי לימים הפנמתי כמה הוא נכון, ויותר מכך הערכתי שהשיחה עם המחנכת הייתה בגובה העיניים ולא בפוזיציה של מבוגר מול ילד".

     תחביב – "רכיבת אופניים, בשטח או בכביש. בעיקר אוהב לקום מוקדם בשבת בבוקר לצאת עם האופניים לכבישי הארץ ולרכב עשרות קילומטרים עם חברים טובים. לחזור הביתה כשהמשפחה נמצאת בשלבי התעוררות ראשונים, לשתות קפה טוב של התאוששות ומנוחה ולנקות את הראש מהשבוע החולף".

      מנהל בית ספר אמי"ת בניםליאור צ'יקוטאי

      חזון חינוכי – "בית החינוך יהיה מקום שבו התלמיד בונה את האישיות שלו. בבית חינוך כזה התלמיד מחובר ומרגיש שייך לחברים ולצוות החינוכי. הצוות תומך ומאמין בתלמיד, מלווה ומעשיר אותו בפן הערכי, החברתי, הלימודי ובהתפתחות האישית. התלמיד ממשיך בבגרותו לחיים משמעותיים וערכיים".

      זיכרון ילדות כתלמיד – "למדתי בתיכון מאוד נחשב בירושלים, היה שם דגש על ציונים ופחות על חינוך חברתי וקשר אישי. הייתי פעיל מאוד בתנועת נוער ושם צמחתי ומימשתי את הכוחות שבי. לאחר השמינית הלכתי למכינה ושם גיליתי מחנכים ושיעורים מעוררי השראה, בשיחות עומק איתם גיליתי את עצמי והבנתי עד כמה חשוב ומשמעותי הקשר האישי עם הדמויות החינוכיות. החוויה של המכינה שינתה לי כיוון בחיים ובחרתי לעסוק בחינוך. בעבודה החינוכית שלי אני לוקח משנות התיכון שלי ופועל אחרת עם התלמידים שלי".

      תחביב – "משהו שלא כולם יודעים זה שאני אוהב לבשל ולעבוד בגינה. אני שם באוזניות שיעורים ופודקאסטים מעניינים, ותוך כדי העבודה אני קצת מתנתק מהשגרה הלוחצת ונהנה לעבוד וליצור בשקט שלי".

       מנהלת בית ספר ארץ הצבישני טרעגער

       חזון חינוכי – ברמת הפרט אני מאמינה "בחינוך לנער על פי דרכו" ולמפות את צרכי התלמידים מבחינה לימודית, חברתית, רגשית ולהכין לכל אחד מסלול ייעודי שבו יוכל לצעוד לעבר המצויינות האישית שלו. ברמת הכלל, אני מדברת על "תלמוד המביא לידי מעשה". מצד אחד, תלמוד או לימוד כערך בפני עצמו, כלמידה מרחיבת אופקים, מעוררת סקרנות ומחכימה. מצד שני, הלמידה גם מביאה לידי מעשה, מניעה אותנו לעשייה חיובית. עשייה כלפי חוץ ברמת הקהילה וגם כלפי פנים, היכולת לראות את האחר בתוך הכיתה.

       זיכרון ילדות כתלמידה – את רוב שנות לימודיי ביסודי למדתי בארה"ב. כשהייתי בכיתה ב', המורה שלי למקצועות העברית התחתנה באמצע השנה. כולנו מאוד אהבנו אותה והיא הזמינה אותנו לבוא לריקודים. אני זוכרת שהייתה חוויה מרוממת. הרגשנו כמו אורחי הכבוד שלה מרוב שהיא שמחה שבאנו.

       תחביב – אני אוהבת מאוד לנגן בפסנתר, אבל לא בפני קהל. לעצמי, לנפש, להנאה

        מנהלת בית ספר אריאל מירה עזיזי

        חזון חינוכי: "עבודת החינוך היא שליחות. אני מאמינה בלהוביל תהליכים חינוכיים מעצימים ומקדמים לכל תלמיד ותלמידה. לזהות כל תלמיד בחוזקותיו ובקשיים שלו ולתת לו את המענה המותאם. חינוך לאהבת התורה, העם והארץ. אני מאמינה בלמידה חווייתית דיפרנציאלית המפתחת לומד עצמאי, סקרן וחושב. הצוות ואני מאמינים שבית הספר צריך להיות מקום בטוח ואהוב על התלמידים שיגיעו אליו בשמחה.

        זיכרון ילדות כתלמידה: "בבית הספר היסודי הייתה לי מורה למלאכה, והיה לה משפט שליווה אותנו "מי שרוצה יכולה, מי שלא רוצה הדלת פתוחה". משפט זה חקוק לי שהכל תלוי ברצון שלנו ובאמונה בעצמנו".

        תחביב – "תחום האומנות והיצירה הוא התחביב הגדול ביותר שלי. בכל רגע פנוי אני דואגת למלא אותו בלמידת דברים חדשים וליצור".

         ארבעה מנהלים חדשים

         16/07/2024 י' תמוז תשפ"ד

         בשנת הלימודים הקרובה יחלו את תפקידם מנהל חדש ומנהלות חדשות בבתי הספר היסודיים -  אריאל, היובל, אבני חן ויחד, לאחר שנבחרו במכרז משרד החינוך

         להמשיך לקרוא

         מורי אורט עירוני ד' מצטייני הרשת

         11/07/2024 ה' תמוז תשפ"ד

         שלושה מורים מבית הספר אורט עירוני ד' קיבלו בימים אלה הצטיינות והוקרה על פועלם החינוכי-ערכי , בהובלת פרויקטים ייחודיים אותם הם מובילים עם תלמידי ביה''ס

         להמשיך לקרוא

         פרויקט סיום מיוחד בעירוני א'

         01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד

         כיתת הקומפוזיציה של תיכון עירוני א', סיימה את שנת הלימודים בפרויקט ייחודי  שנקרא ''עצם'' אשר מבוסס על כוריאוגרפיה מקורית של רקדנית ממגמת המחול גליה ארגז

         להמשיך לקרוא

         סמל לארץ הצבר

         01/07/2024 כ"ה סיון תשפ"ד

         בית הספר היסודי הצומח ''ארץ הצבר'' בשכונת מורשת השיק השבוע סמל לבית ספר. סמל אשר יתכתב עם התפיסה החינוכית והערכים המובילים בהם: הנעה פנימית, צמיחה, ביטחון ורעות

         להמשיך לקרוא

         פרויקט מרגש משותף

         26/06/2024 כ' סיון תשפ"ד

         בית הספר לחינוך מיוחד ''צלילים'' ובית הספר אבני חן, ערכו יחד עם ההורים אירוע מסכם לפעילות המשותפת של בתי הספר שהתקיימה לאורך שנת הלימודים

         להמשיך לקרוא

         מתנדבים למען החיילים והחיילות

         20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד

         פרויקטים התנדבותיים רבים נולדים מאז תחילת המלחמה, במיוחד בבתי ספר. תלמידי כיתה ז2 מבית הספר מו''ר, יזמו פרויקט מרגש למען החיילים והחיילות וחיממו להם את הלב

         להמשיך לקרוא

         כובשים את החלל

         20/06/2024 י"ד סיון תשפ"ד

         נבחרת בית הספר היסודי ''היובל'', זכתה במקום הראשון במחוז ירושלים ובמקום השלישי והמכובד באולימפיאדת החלל הארצית ע''ש רמון, כשהציגה דגם של מבנה מגורים תת קרקעי על הירח

         להמשיך לקרוא

         מתנדבים למען ילדי העוטף

         10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד

         תלמידי שכבה ו' בביה''ס ''אלונים'' הכינו קינוחים שונים של מאפים מתוקים ובצירוף ברכות העניקו אותם במחווה מרגשת לשכבה הבוגרת של תלמידי כיתת ו' במועצה אזורית אשכול

         להמשיך לקרוא

         ביקור בבית נשיא המדינה

         10/06/2024 ד' סיון תשפ"ד

         כיתות ט'-2 וט'-9 מבית הספר מו''ר יצאו לביקור בבית הנשיא בירושלים בהמשך לפעילות התנדבותית שביצעו במסגרת שיעורי של"ח וידיעת הארץ שכללו התנדבות למען משפחות החיילים הנופלים בעיר במלחמה

         להמשיך לקרוא

         תערוכת אמנות של תלמידי בית ספר דורות

         04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד

         במבואת המרכז הרב תחומי נפתחה תערוכת אמנות ייחודית של תלמידי בית הספר היסודי ''דורות'' מכיתות ג'-ד' שהיכנו מיצב העוסק במציאות העכשווית הקשה של החטופים והחטופות בעזה

         להמשיך לקרוא

         נבחר סמל לבית ספר ארץ מולדת

         04/06/2024 כ"ז אייר תשפ"ד

         קהילת בית הספר היסודי ''ארץ מולדת'', שבשכונת מורשת, בחרה בשבוע שעבר בסמל הרשמי שייצג את בית הספר, מבין עשרות סמלים שעיצבו התלמידים בתהליך ארוך של חשיבה, תכנון ויצירה

         להמשיך לקרוא

         אליפות כדורסל לבתי הספר היסודיים

         21/05/2024 י"ג אייר תשפ"ד

         ביום שישי האחרון 17.5.24, נערך טורניר הסיום בכדורסל לבתי הספר היסודיים. בטורניר השתתפו תלמידי השכבות הבוגרות מכיתות ה'-ו', כאשר בקטגוריית הבנים לקחו חלק 17 נבחרות ובבנות 12 נבחרות

         להמשיך לקרוא

         החלה ההרשמה לתכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול

         16/05/2024 ח' אייר תשפ"ד

         בעמותה העירונית 'סחלבים' החלו להיערך לקראת החופש הגדול, במהלכו תתקיים בעיר התכנית 'גני ובתי הספר של החופש הגדול' וקייטנות ההמשך, אשר יספקו יחד מענה חווייתי לילדי העיר בחופשת הקיץ מ-1.7.24 ועד 8.8.24.

         להמשיך לקרוא

         נבחרה מנהלת לבתי הספר עירוני ג'

         12/05/2024 ד' אייר תשפ"ד

         שרית סינואני, המשמשת בימים אלה ממלאת מקום מנהלת עירוני ב', נבחרה לנהל את בית הספר עירוני ג' ע''ש מוטה גור. המנהלת תיכנס לתפקידה החדש בתחילת חודש יולי

         להמשיך לקרוא

         קיר זיכרון בבית ספר פסיפס

         08/05/2024 ל' ניסן תשפ"ד

         טקס חנוכה מרגש נערך בבית הספר לחינוך מיוחד ''פסיפס'' ובו נחשף קיר ההנצחה לזכר היהודי סאלי ביין ותלמידיו אשר נספו בשואה. על הקיר תלויים  עשרות פרפרים צבעוניים שיצרו התלמידים

         להמשיך לקרוא

         תורמים ונהנים

         17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

         ילדי בית הספר רמון הרגישו ביום שישי, 12.4.24, כמה כיף להיות בצד המעניק כאשר קיימו זו השנה השנייה, הפנינג גראז' סייל שהתקיים בבית הספר

         להמשיך לקרוא

         ככה לומדים על פסולת אלקטרונית

         17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

         ביום חמישי 11.4.24, נערכה פעילות סביבתית מיוחדת לתלמידי בית הספר ''ארץ מולדת'' בהובלת תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית במהלכה עברו התלמידים חוויה אתגרית בין תחנות משחק

         להמשיך לקרוא

         חותם בוגרים בעירוני ה'

         17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד

         תלמידי שכבת י''ב בבית הספר עירוני ה' ע''ש יצחק נבון, נפגשו בחצר בית הספר אחזו בהרבה בקבוקי ספריי צבע וציירו על הקיר את המסר האופטימי ''גם זה יעבור''

         להמשיך לקרוא

         נבחרות רובוטיקה בעיר

         13/04/2024 ה' ניסן תשפ"ד

         במודיעין מכבים רעות פועלות 20 קבוצות תלמידים בכיתות ה'-ט' במסגרת תוכנית הרובוטיקה FIRST Lego League Challange. הקבוצות בתוכנית מתמודדות לאורך השנה באתגר לבנות ולתכנת רובוט מלגו

         להמשיך לקרוא

         פעילות לציון יום המודעות לאוטיזם

         10/04/2024 ב' ניסן תשפ"ד

         ביום שלישי 2.4.24, צוין ברחבי העולם יום המודעות לאוטיזם. בית הספר הצומח ''צלילים'', שמיועד לתלמידים על הרצף האוטיסטי, בחר להקדיש יום זה לפעילות מקומית, אשר מעלה למודעות את הנושא

         להמשיך לקרוא


         פניה למוקד העירוני מוקד 106
         פניה למוקד העירוני
         חזור לראש העמוד